Jump to content

Wyjcie słuchawkowe trzeszczy na niektórych odbiornikach


fatis
 Share

Recommended Posts

Co może być przyczyną? Testowane na 3 autach i dwóch wzmacniaczach. Na części sprzętu muzyka gra prawidłowo, a w dwóch samochodach razem z muzyką leci jakiś szum i trzaski. Dla testów w tych 'wadliwych' samochodach podpiąłem inny telefon na tym samym kablu i problemu nie ma. Co może być przyczyną ? Żadnych efektów dźwiękowych nie mam włączonych. Gdzie szukać rozwiązania.

Link to comment
Share on other sites

27 minut temu, fatis napisał:

Co może być przyczyną? Testowane na 3 autach i dwóch wzmacniaczach. 

Jeśli na części gra dobrze, na części źle, to upatrywałbym przyczyny w odbiornikach. Złącze w telefonie albo jest dobre, albo złe. Nie ma tak, że jest trochę złe, a trochę dobre. Albo działa, albo nie działa. Może inny standard złącza, jakiś układ filtrów na porcie - czort jeden wie, 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję kolego. Poskanowałem trochę internet w poszukiwaniu odpowiedzi. Okazuje się że jest tak jak mówisz, różne odbiorniki. Co ciekawe te lepsze reagują właśnie z szumami i trzaskami. Najprawdopodobniej rozwiązaniem będzie usb-c->minijack.  Podobno wtedy ten problem nie występuje. Nie korzystałem nigdy z takiej przejściówki i mam nadzieje że telefon ogarnie żeby muze ze spotify pchać przez to złącze.

Link to comment
Share on other sites

9 godzin temu, fatis napisał:

Dziękuję kolego. Poskanowałem trochę internet w poszukiwaniu odpowiedzi. Okazuje się że jest tak jak mówisz, różne odbiorniki. Co ciekawe te lepsze reagują właśnie z szumami i trzaskami. 

No więc właśnie. Lepsze często mają inny układ filtrów na wyjściach fonii, na końcówkach mocy etc. I jak sam zauważyłeś, często są bardziej czułe, co może objawiać się tak, jak w tym przypadku. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...