Skocz do zawartości

Polski język w Mi Band 5 CN


Aligator71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety żadne powyższe rozwiązanie nie daje możliwości ustawienia języka polskiego ... Na tą chwilę opaska soft v1.0.2.08 i miFit 4.6.0 już myślałem ,że po tej aktualizacji będzie  polski,ale nie... Instalowałem mi fit 4.4 ale tam też nie było możliwości włączenia języka z godnie z językiem w telefonie...ktoś może ma rozwiązanie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem w końcu to spolszczenie.
Wszyscy którzy mają najnowszą apkę Mi Fit 4.6.0, a dalej język chiński czy tam inne krzaczki muszą wykonać:
1. W Mi Fit opcję język ustawiamy Zgodnie z językiem telefonu.
2. Pobieramy starszą wersję oprogramowania. Firmware 1.0.1.32,
3. Pobieramy Notify & Fitness for Mi Band, parujemy Mi Banda,
4. Wgrywamy starsze oprogramowanie za pomocą opcji Aktualizacji oprogramowania sprzętowego Mi Band (ostatnia zakładka, sekcja narzędzia).
5. Po wgraniu oprogramowania, odpali się Mi Fit z aktualizacją(jeśli nie, klikamy Sprawdź dostępność aktualizacji).
Po tym procesie mamy polski język na opasce.
;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Usiek1991 myślisz, że wgrywałem oprogramowanie na opaskę za pomocą Notify i wcześniej nie sprawdziłem tej opcji?? Proszę Cię. Aż tak mi się nie nudzi, żeby wymyślać koło na nowo. Ta opcja u mnie nie zadziałała i dlatego kombinowałem.

Edytowane przez Matheusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Matheusz napisał:

@Usiek1991 myślisz, że wgrywałem oprogramowanie na opaskę za pomocą Notify i wcześniej nie sprawdziłem tej opcji?? Proszę Cię. Aż tak mi się nie nudzi, żeby wymyślać koło na nowo. Ta opcja u mnie nie zadziałała i dlatego kombinowałem.

Nie daje rady, pisze , że język nie jest zainstalowany w opasce ,a aplikacja może jedynie zmienić na inny już zainstalowany.... Zmieniałem już soft na 4.4 ale to też nie pomagało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Matheusz napisał:

@[email protected] spróbuj doinstalować też zasoby. Resources v63

Nie chciałbym uceglić opaski, bo takia ładna ,chińska....:) zostaje czekać ,ewentualnie pozostać przy angielskim... nie jest to jakiś wielki problem...za 90ziko w lipcu jest ok...a Co ciekawe powiadomienia mają polskie znaki nie  ma tylko menu po polsku i ewentualnych opisów...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ukash napisał:

Chodzi o to że nie można ustawić zgodnie z językiem telefonu. Wyskakuje komunikat "nie udało sie zapisac". Język angielski da się bez problemu ustawić. 

  

18 godzin temu, [email protected] napisał:

Witam, niestety żadne powyższe rozwiązanie nie daje możliwości ustawienia języka polskiego ... Na tą chwilę opaska soft v1.0.2.08 i miFit 4.6.0 już myślałem ,że po tej aktualizacji będzie  polski,ale nie... Instalowałem mi fit 4.4 ale tam też nie było możliwości włączenia języka z godnie z językiem w telefonie...ktoś może ma rozwiązanie ?

 

Zejdź na 4.4 i 1.0.1.32. Zmień język w telefonie na angielski. Później w apce na język zgodny z telefonem. Zmień język w telefonie na polski i dopiero upgrage. Ja tak zrobiłem i poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2020 o 07:33, qubap napisał:

  

 

Zejdź na 4.4 i 1.0.1.32. Zmień język w telefonie na angielski. Później w apce na język zgodny z telefonem. Zmień język w telefonie na polski i dopiero upgrage. Ja tak zrobiłem i poszło.

Tak ,potwierdzam. Zainstalowałem wersję 4.4 po tym opaska sama wróciła na 1.0.1.32 ustawiłem język Angielski w telefonie dopiero wtedy da się ustawić w aplikacji mifit język zgodnie z językiem w telefonie. Następnie zmieniłem na polski. Z aktualizowane aplikacje w sklepie Play po czym opaska też się Upgradowała od tej pory jest polski... czyli tak jak opisał kolega powyżej... wielkie THX....Ale np.ikonka żarówki "Przpomnienia o wydarzeniach" to takie małe kwiatki językowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,potwierdzam. Zainstalowałem wersję 4.4 po tym opaska sama wróciła na 1.0.1.32 ustawiłem język Angielski w telefonie dopiero wtedy da się ustawić w aplikacji mifit język zgodnie z językiem w telefonie. Następnie zmieniłem na polski. Z aktualizowane aplikacje w sklepie Play po czym opaska też się Upgradowała od tej pory jest polski... czyli tak jak opisał kolega powyżej... wielkie THX....Ale np.ikonka żarówki "Przpomnienia o wydarzeniach" to takie małe kwiatki językowe..

W końcu i ja, tą metodą mam polski język w opasce. Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiał ktoś język polski na opasce w wersji CN na iOS? Próbowałem ustawić język polski ale bezskutecznie - w MiFit 4.6 język opaski ustawiony jest na "zgodny z językiem telefonu" (na telefonie jest j.polski) a na opasce pozostaje bez zmian chiński. Jeśli w telefonie ustawię j.angielski to z chińskiego zmieni się na opasce na j.angielski a gdy zmienię na telefonie na j.polski to opaska już nie zmienia języka na polski tylko zostaje angielski. Nie mam możliwości pobrania starszej wersji MiFit, ponieważ mam iOS. Da się coś na to poradzić czy trzeba czekać na aktualizację MiFit lub opaski? A może na wersji CN nie będzie języka polskiego tak łatwo do zainstalowania i pomimo aktualizacji nie będzie on dostępny i jedyna opcja to cofnięcie wersji MiFit co na iOS jest prawie nie możliwe?

MiFit wer. 4.6

Mi Band 5: V1.0.2.08

 

@Matheusz masz jakąś radę na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dore iOS to osobna historia. Dopóki nie będzie oficjalnie dostępnych wszystkich języków na wersję CN to pewnie nic z tego. Nie da się wgrywać ani oprogramowania, ani zasobów to nawet jak wyjdzie poprawione spolszczenie w pliku to nic nie poradzisz.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dore wątpię. Będzie tak jak jest teraz. Najgorsze jest to że opaska czyta ustawienia z telefonu. Inaczej posiadacze iPhone ustawili by co trzeba na telefonie z androidem np. u znajomego, rozłączyli i podłączyli do siebie, ale niestety opaska przy podłączeniu przywróci stan poprzedni. Ciekawe czy się coś w tej materii zmieni, ale moim zdaniem już tak zostanie.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Matheusz napisał:

 Inaczej posiadacze iPhone ustawili by co trzeba na telefonie z androidem np. u znajomego, rozłączyli i podłączyli do siebie, ale niestety opaska przy podłączeniu przywróci stan poprzedni. 

To by było dobre rozwiązanie :D Ogarniam j.angielski więc nie będzie problemu z użytkowaniem opaski, ale tak z ciekawości zapytałem. Dzięki za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Matheusz napisał:

@Dore wątpię. Będzie tak jak jest teraz. Najgorsze jest to że opaska czyta ustawienia z telefonu. Inaczej posiadacze iPhone ustawili by co trzeba na telefonie z androidem np. u znajomego, rozłączyli i podłączyli do siebie, ale niestety opaska przy podłączeniu przywróci stan poprzedni. Ciekawe czy się coś w tej materii zmieni, ale moim zdaniem już tak zostanie.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
 

 

10 godzin temu, Dore napisał:

Ustawiał ktoś język polski na opasce w wersji CN na iOS? Próbowałem ustawić język polski ale bezskutecznie - w MiFit 4.6 język opaski ustawiony jest na "zgodny z językiem telefonu" (na telefonie jest j.polski) a na opasce pozostaje bez zmian chiński. Jeśli w telefonie ustawię j.angielski to z chińskiego zmieni się na opasce na j.angielski a gdy zmienię na telefonie na j.polski to opaska już nie zmienia języka na polski tylko zostaje angielski. Nie mam możliwości pobrania starszej wersji MiFit, ponieważ mam iOS. Da się coś na to poradzić czy trzeba czekać na aktualizację MiFit lub opaski? A może na wersji CN nie będzie języka polskiego tak łatwo do zainstalowania i pomimo aktualizacji nie będzie on dostępny i jedyna opcja to cofnięcie wersji MiFit co na iOS jest prawie nie możliwe?

MiFit wer. 4.6

Mi Band 5: V1.0.2.08

 

@Matheusz masz jakąś radę na to?


Co ty gadasz. Uzywam ios a zmiane robilem na androidzie. Jedyny myk polega na tym ze nie mozna przywracac ustawien fabrycznych. Wylaczasz bt na ios. Logujesz sie na konto na androidzie i robisz dokladnie to co opisalem powyzej. Po operacji wylogowujesz sie z androida i wlaczasz bt na ios. Tym samym masz jezyk pl na ios. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, qubap napisał:

 


Co ty gadasz. Uzywam ios a zmiane robilem na androidzie. Jedyny myk polega na tym ze nie mozna przywracac ustawien fabrycznych. Wylaczasz bt na ios. Logujesz sie na konto na androidzie i robisz dokladnie to co opisalem powyzej. Po operacji wylogowujesz sie z androida i wlaczasz bt na ios. Tym samym masz jezyk pl na ios. 

Rozłączyłem opaskę na iOS, rozłączyłem bt. Pobrałem MiFit 4.4 na androidzie, w ustawieniach było, że ma być język taki jak na telefonie, na opasce był chiński. Zaktualizowałem MiFit do 4.6 i był j.polski jednak jak rozłączyłem z androida i połączyłem się na iOS to wrócił język chiński czy tam angielski (nie pamiętam). 

Zrobiłem błąd rozłączając opaskę w MiFit? Powinienem rozłączyć tylko przez bt na iOS a w aplikacji nie rozłączać? Tzn. nie wylogować się z konta?

 

Edit: Faktycznie działa.

Edytowane przez Dore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadając Mi Band 5 w wersji CN (chińskiej) i telefon z systemem iOS nie uda nam się zmienić języka na polski (bez pomocy telefonu z androidem), ponieważ na iOS nie uda nam się (bez JB) pobrać starszej wersji aplikacji MiFit. 

Aby posiadać j. polski na Mi Band 5 z telefonem z systemem iOS potrzebny będzie do pomocy na chwilę telefon z androidem i postępowanie wg. poniższej instrukcji:

1. Należy mieć połączoną opaskę Mi Band 5 z telefonem z systemem iOS TYLKO na koncie w aplikacji MiFit, przez bluetooth opaska z telefonem z iOS musi być rozłączona.

Telefon z systemem Android

2. Na telefon z Androidem pobieramy MiFit w wersji 4.4 (lub 4.5, wtedy podobno z automatu mamy ustawiony język polski na opasce i jeśli tak to możemy zignorować tekst pod krokiem 3. ale nie sprawdzałem z wersją 4.5 więc nie gwarantuję czy zadziała finalnie).

3. Logujemy się na to samo konto na którym jesteśmy zalogowali i połączeni (przez aplikację, nie przez BT) z opaską na telefonie z iOS.

  • W moim przypadku w ustawieniach MiFit 4.4 pokazywało, że jest ustawiony j. chiński, w takim przypadku język telefonu (na androidzie bo od kroku 2. pracujemy cały czas na nim) należy zmienić na angielski, następnie wejść w MiFit 4.4 a w ustawieniach opaski ustawić język opaski jako "English", zapisać wejść jeszcze raz w język opaski i ustawić "Zgodnie z językiem telefonu". Po zapisaniu tego ustawienia powinno pokazywać się już normalnie, że mamy ustawiony język opaski jako "Zgodnie z językiem telefonu". Na opasce pojawi się pewnie j. chiński. Wtedy na telefonie możemy zmienić język na polski. 

4. Jeśli mamy w ustawieniach MiFit 4.4 język opaski jako "Zgodnie z językiem telefonu", wchodzimy do Sklep Play i aktualizujemy MiFit do najnowszej aktualizacji. Jeśli widoczny w ustawieniach telefonu jest inny język niż "Zgodnie z językiem telefonu" to wykonujemy instrukcję napisaną mniejszymi literami pod krokiem 3.

5. Wchodzimy do MiFit z najnowszą wersją, następnie czekamy aż się zsynchronizuję i wchodzimy w ustawienia opaski - m.in tam gdzie zmieniamy język, konfigurujemy skróty opaski. W tym momencie zacznie aktualizacja danych i firmware opaski. Po tym opaska się zrestartuję i będzie język polski.

6. Wychodzimy z MiFit z najnowszą wersją i odinstalowujemy MiFit z telefonu z systemem Android oraz wyłączamy Bluetooth. Odinstalowujemy MiFit, nie rozłączamy opaski w aplikacji na telefonie z Androidem! 

  • (Jeśli rozłączymy opaskę w aplikacji MiFit na Androidzie to po połączeniu opaski z telefonem z systemem iOS będzie j.angielski lub chiński)

Telefon z systemem iOS

7. Włączamy Bluetooth na telefonie z systemem iOS, po czym wchodzimy do aplikacji MiFit na iOS i dajemy zsynchronizować dane opasce. 

Ważne jest to, żeby od tego momentu na telefonie z systemem iOS nie zmieniać języka opaski w aplikacji MiFit. Zmiana języka spowoduję brak możliwości ustawienia języka "Zgodnie z językiem telefonu" czyli brak języka polskiego. Nawet jeśli zmienimy na język angielski w MiFit i na telefonie a potem zmienimy w MiFit na "Zgodnie z językiem telefonu" i powrócimy na telefonie do j. polskiego to na opasce będzie już widniał j.angielski/chiński.

Gotowe B)

 

Nie jestem pewny czy po aktualizacji aplikacji MiFit na iOS lub firmware opaski nie wróci język chiński lub angielski, ale nie powinien, po aktualizacji zobaczymy ;) 

Edit: Po aktualizacji aplikacji MiFit j.polski pozostaję na opasce bez zmian. Pozostaję sprawdzić jeszcze czy po aktualizacji firmware opaski pozostanie j.polski 

 

Jest to instrukcja wg.@qubap, ja tylko rozwinąłem ją tak aby była zrozumiała dla każdego krok po kroku ;) 

 

Edytowane przez Dore
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dore napisał:

Nie jestem pewny czy po aktualizacji aplikacji MiFit na iOS lub firmware opaski nie wróci język chiński lub angielski, ale nie powinien, po aktualizacji zobaczymy ;) 

Jest to instrukcja wg.@qubap, ja tylko rozwinąłem ją tak aby była zrozumiała dla każdego krok po kroku ;) 

 

Ja aktualizowalem i spokojnie, polski nie ucieka ;) 

Pkt. 2. Wersja 4.4 -> 4.5 lub wyzej. Sprawdzalem tylko z 1.0.1.32. 
Pkt. 6. Ja normalnie wylogowywalem z androida ale moze sie cos pozmienialo. Wiec jak piszesz lepiej najpierw rozlaczyc bt na andku i sie przelaczyc a pozniej wylogowac.

Dobrze ubrane w slowa ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, qubap napisał:

Pkt. 6. Ja normalnie wylogowywalem z androida ale moze sie cos pozmienialo. Wiec jak piszesz lepiej najpierw rozlaczyc bt na andku i sie przelaczyc a pozniej wylogowac.

Jak się wylogowałem z konta na telefonie z androidem i połączyłem opaskę na telefonie z iOS to wrócił język angielski na opasce. Język polski pozostał na opasce jak po prostu odinstalowałem MiFit z telefonu z androidem bez wylogowywania się z MiFit

Edytowane przez Dore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...