Skocz do zawartości

Polski język w Mi Band 5 CN


Aligator71

Rekomendowane odpowiedzi

Aby uzyskać polski język w chińskiej wersji opaski miband 5 (chińska wersja to wersja oznaczona CN a nie taka wysłana z Chin, bo w Chinach można kupić też wersję global) należy:

1. Mieć zainstalowany mifit w wersji 4.4. Jeśli zdążyłeś zaktualizować mifit do najnowszej wersji musisz ją odinstalować i zainstalować 4.4 np. z apkmirror.

2. Ustawić język opaski zgodny z językiem telefonu (na opasce pojawi się język chiński)

3. Zaktualizować mifit do najnowszej wersji.

4. Koniec. Po aktualizacji firmware opaska będzie po polsku. Uwaga, nie należy zmieniać języka w mifit ponieważ ponowne wybranie języka zgodnego z językiem telefonu nie będzie możliwe (xiaomi próbuje blokować inne języki niż chiński i angielski w chińskiej wersji opaski).

Aktualizacja 3.09.: Nowe opaski CN aktywowane w najnowszej  wersji MiFit mają domyślnie ustawiony "język zgodny z językiem telefonu" (a więc język polski).

Edytowane przez Aligator71
  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, motsaw said:

Łączy się, tylko polskie znaki diakrutyczne wyświetlają się niepoprawnie. Np na tarczy zamiast ŚR (środa) jest samo R, w pogodzie znaki są mniejszą czcionką itp.

To samo jest z Bandem 4. To jest skandal jak Xiaomi od roku ma w d*pie polskich użytkowników opasek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie umiesz czytać a umiesz pisać. Ciekawe 
Tak umiem. Ty też zacznij czytać. Że na jednym telefonie jest polski ta sama aplikacja z GP. A na drugim nie można ustawić języka polskiego. To mnie dziwi. Gdzie już wczoraj wiadomość że ludzie na chińskich wersjach mb5. Zmieniają język na polski. 6ce95f29d11715228f992b5a3a90489d.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedł miband z Chin, pobrałem wersję ze sklepu play 4.5.0 i na strzała mam język pl bez kombinacji :)
Jaki telefon masz.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Wczoraj przyszedł miband z Chin, pobrałem wersję ze sklepu play 4.5.0 i na strzała mam język pl bez kombinacji :)
Oki z

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ powstało zamieszanie przedstawiam krótkie podsumowanie:

W chińskiej wersji opaski (chińska wersja to wersja oznaczona CN a nie taka wysłana z Chin, bo w Chinach można kupić też wersję global) NIE MA do wyboru języka polskiego w menu MiFit 4.5. 

Język polski można w wersji CN uzyskać dzięki ustawieniu "języka zgodnego z telefonem" za pomocą instrukcji w pierwszej wiadomości tego wątku lub aktywując nową opaskę (prosto z pudełka) w wersji 4.5. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku zmiana języka np. na angielski uniemożliwi powrót do "języka zgodnego z telefonem" (czyli j. polskiego) więc nie należy tego robić.

Edytowane przez Aligator71
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi przypiął/eła ten temat

Aligator może mieć rację, ja kupiłem na ali w promocji (wysyłka z PL) wersję CN, zainstalowałem MiFit ze Sklepu Play (wersja 4.5.0) i od razu pociągnęło aktualizację, a w ustawieniach z automatu miałem język opaski zgodny z językiem telefonu. Po aktualizacji MiFit wyleciał do kosza, w Notify&Fitness też mam PL :)

Wersja oprogramowania: 1.0.1.84

Zasoby: 81

Czcionka: 1

Edytowane przez Usiek1991
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Usiek1991 napisał:

Aligator może mieć rację, ja kupiłem na ali w promocji (wysyłka z PL) wersję CN, zainstalowałem MiFit ze Sklepu Play (wersja 4.5.0) i od razu pociągnęło aktualizację, a w ustawieniach z automatu miałem język opaski zgodny z językiem telefonu. Po aktualizacji MiFit wyleciał do kosza, w Notify&Fitness też mam PL :)

Wersja oprogramowania: 1.0.1.84

Zasoby: 81

Czcionka: 1

Nie wymaga mi fit? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Hultai napisał:

Nie wymaga mi fit? 

Nie wymaga, jest sposób na to, instalujesz "lewą" apkę MiFit, podpinasz MiBanda, apka tworzy folder na telefonie freemyband z kluczem szyfrującym, wywalasz lewą apke, a przy łączeniu z Notify klucz szyfrujący sam sie wkleja :)

Sposób:

https://www.freemyband.com/2019/08/mi-band-4-auth-key.html

Edytowane przez Usiek1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ios patent tez dziala ale jezyka nie da sie ustawic na zgodny z jezykiem telefonu jezeli na telefonie ustawiony jest jezyk polski. Obejsc to trzeba zmienijac jezyk w telefonie na angielski, przestawiajac w aplikacji na jezyk zgodny z jezykiem telefonu i wracajac w telefonie do jezyka polskiego. Pozniej aktualizacja do 4.5 i 1.0.1.84 i wszystko trybi. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, BecKs napisał:

Dzisiaj chińska wersja na jakimś starym HTC aktywowana poprzez mi fit 4.5.0. Nie miałem do wyboru żadnego języka. Po prostu się 2x aktualizowała opaska i wyskoczył j. polski

A jakie są języki do wyboru i czy da się wybrać zgodny z językiem tel? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Hultai napisał:

A jakie są języki do wyboru i czy da się wybrać zgodny z językiem tel? 

Nie mam pojęcia. Mi się wystwietla w ustawieniach j. zgodny z j. telefonu i tyle. Nic nie wybierałem. Po prostu mam j. polski, a opaska wersja chińska z ali za 26zł z kuponem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, BecKs napisał:

Nie mam pojęcia. Mi się wystwietla w ustawieniach j. zgodny z j. telefonu i tyle. Nic nie wybierałem. Po prostu mam j. polski, a opaska wersja chińska z ali za 26zł z kuponem.

Przecież jest to wyjaśnione wcześniej: jeżeli opaska jest nowa a wersja MiFIt 4.5 to język z automatu ustawia się na taki język jak w telefonie. Problem jest jeżeli zmienimy języka na angielski. Wtedy żeby wrócić do polskiego na chińskiej wersji opaski musimy kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposobem jak wyżej mi się nie udało. Robiłem jak w poradniku. Odinstalowałem najnowsza wersję, zainstalowałem 4.4 i chcąc zmienić język na zgodny z telefonem wyskakuje komunikat nie udało się zapisać. Dodam że telefon xiomi redmi note 4, może to jest przyczyną?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...