Skocz do zawartości

Problem z MTP po włączeniu debugowania w USB w opcjach programistycznych / Windows 10, brak wykrycia urządzenia


Krzysiek89

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Problem z pozoru banalny i błahy, wałkowany wielokrotnie na wielu różnych urządzeniach... Miliony pytań i tak samo odpowiedzi.
Zdecydowałem się jednak na nowy temat, bo niestety wszystkie te porady i tematy, czy nawet filmiki jakie przejrzałem nie przynoszą żadnego efektu.

Posiadam Mi 9T (MIUI Global 12.0.2 - screen 1) i żadnym sposobem nie potrafię połączyć telefonu z komputerem (Win10) w celu przesyłania plików. 

Oczywiście:
1. Opcje programistyczne w tel. włączone - screen 2
3. Debugowanie USB -  również włączone (może coś jeszcze trzeba zaznaczyć?) - screen 3 
4. Ustawiony domyślny tryb połączenia na przesyłanie plików (nie pojawia się powiadomienie po podpięciu kabla - zapewne trzeba pogrzebać w opcjach androida i powiadomień by to przywrócić, tego nie wiem - założyłem, że ustawienie w trybie programistycznym jest mimo wszystko nadrzędne) - screen 4, screen 5
5. Kabel oryginalny (sprawdzałem kilka, wcześniej miałem mi max 2, żona miała mi 6 - kabli oryginalnych w domu masę, na żadnym nie działa)
6. System Windows 10 - nie wyszukuje nawet urządzenia w menedżerze urządzeń po połączeniu telefonu kablem (oczywiście ładowanie i sygnał "podłączenia" się pojawia) - screen 6

Czy ktoś przerabiał podobny temat? 
Jak można to rozwiązać - szczerze mówiąc przesyłanie plików kablem to dla mnie jedna z podstawowych funkcji. :(
 

screen 1.jpgscreen 2.jpgscreen 3.jpgscreen 4.jpgscreen 5.jpgscreen 6.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę odpowiadam po czasie, ale pomyślałem, że dam znać na czym finalnie stanęło.
Oczywiście zgodnie z radą podłączyłem (próbowałem) podłączyć różne urządzenia - niestety bezskutecznie.
Telefon oddałem na gwarancję --> wymiana płyty głównej rozwiązała problem. Działa bez zarzutu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podepnę się do tematu

Po roku użytkowania spotkało mnie to samo....

Wpierw sądziłem iż to poprzez update MIUI

Potestowałem, pobadałem i czeka mnie to samo jak kolegę !

Pytanko czy w jakiś sposób można dane odzyskać przed odesłaniem go do serwisu ?

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...