Skocz do zawartości

XIaomi Mi Note 10 problemy z główną matrycą, która prześwietla zdjęcia i robi je w złej jakości


Marcin Kam

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

niedawno zakupiłem nowego xiaomi mi note 10. Wszystko wydawało się w porządku, do czasu rozpoczęcia robienia zdjęć główną, 108mp matrycą. 

Górna część zdjęcia robiona tym aparatem zawsze jest "przebielona", jakość nie jest zadowalająca. Posiadam w domu też mi 9 i zdjęcia wychodzą znacząco lepiej, co chyba nie powinno mieć miejsca.

 118702991_305014340595361_3308509085253907451_n.thumb.jpg.81679a4d6ad74476e9108187f36f4b95.jpg118630904_250529669626078_3956474049958477276_n.thumb.jpg.96bef50807eefced1a3b5e055458de52.jpg

 

Lewe zdjęcia to zdjęcie z aparatu ultra szerokokątnego, natomiast prawe, z tą łuną to zdjęcie z głównej matrycy. Wstawiam takie pod światło, ponieważ na nim najbardziej widać problem. Taka łuna nie pojawia się na żadnym z pozostałych obiektywów w mi note 10, a także w żadnym z obiektywów mi 9. 

Czy może to być wada fabryczna głównej matrycy? Resetowałem aparat i telefon do fabrycznychh, aktualizowałem system i nic się nie zmieniło. Próbowałem dla testów używać aplikacji zewnętrznych do robienia zdjęć natomiast zdjęcia wychodzą tak samo. Jedyna szansa na odratowanie zdjęć to manualne focusowanie, natomiast nie tego oczekuję od aparatu, a nawet po tym zabiegu nie jesteśmy w stanie osiągnąć oczekiwanego efektu. 

Jeśli ktoś wie co to może być, będę bardzo wdzięczny za informację. Mogę też dorzucić więcej zdjęć. 

Z góry dzięki!

 

Marcin

Edytowane przez Marcin Kam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyczyściłeś soczewkę wystarczy od czasiu do czasu przetrzeć podgumowaną chusteczką najlepiej taka jak do czyszczenia okularów. Bo raczej ja nie mam takich kłopotów ale też przed jakimkolwiek robieniem zdjęć chucham na soczewki i przecieram tą szmatką.A dlaczego tak pisze bo widać refleks od lamy na 2 zdjęciu który ewidentnie jest z zatłuszczenia soczewki. Jak czyszczenie nie pomoże spójrz po czyszczeniu pod kontem czy nie widać refleksów albo brudu  to masz uszkodzony moduł aparatu. Przetrzyj dokładnie cały potrójny moduł bo tam pomiędzy 2 i 3 soczewką licząc od góry są sensory min af.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Sprawdziłem teraz i u mnie na Mi Note 10 Lite w zależności od źródła światła jest podobnie, dla szerokokątnego nie ma problemu, a dla głównego jest. Nawet makro sobie lepiej radzi. Może to też w jakiś sposób zależy od jasności obiektywu, naprawdę nie wiem.

Na Mi Note 10 Lite główny aparat natomiast przekręca kolory, tzn. jak świecę niebieskim laserem na sufit to na zdjęciach i podglądzie jest on fioletowo-różowy. To na szczęście szczególny przypadek, ale akurat korzystam z niego na co dzień plus nie wiadomo jeszcze w jakiej sytuacji przekłamie. Makro i super szeroki działają poprawnie, a nawet przedni lepiej dobiera w tym przypadku kolory. Na innych testowanych telefonach też było normalnie. Można? Można. Mi Note 10 Lite znowu musi udowodnić że można coś popsuć. W aplikacji aparatu jak się ustawi w trybie profesjonalnym inny rodzaj światła to jest okej, ale to jest upierdliwe. Problem leży głębiej, a nie w apce aparatu, bo inne nawet najprostsze aplikacje mają ten sam problem, a nie wszystkie posiadają możliwość zmiany barwy światła, a co dopiero obiektywu.

Edytowane przez Matixx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...