Skocz do zawartości

Logowanie przez odcisk palca - problem


maciekmm

Rekomendowane odpowiedzi

Po aktualizacji do MIUI 12.0.2 logowanie przez odcisk palca do niektórych aplikacji bankowych stało się niemożliwe . Po otworzeniu danej aplikacji zachowuje się ona tak jakby pierwsza próba logowania przy pomocy odcisku palca miała już miejsce i zakończyła się negatywnie. Aplikacja przechodzi wtedy automatycznie do logowania przy pomocy hasła.

Usunięcie i ponowne dodanie odcisku w ustawieniach telefonu nie rozwiązuje problemu.

Nawet gdy otwieramy Revoluta od razu pojawia się info "Odcisk nie pasuje, Spróbuj ponownie" . Wygląda to tak jakby pierwsza próba logowania miała już miejsce...

W MIUI 12.0.1 wszystko działało poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sposob podany wyzej nie pomaga... Niektore aplikacje zaraz po otwarciu wywalaja info o nieprawidlowym odcisku palca i przechodza automatycznie do logowania przy pomocy hasla. Po odpaleniu revoluta info o niepoprawnym odcisku palca jest widoczne od razu jednak aplikacja pozwala na wykonanie kolejnej proby. Inne aplikacje przechodza od razu do logowania haslem poniewaz pozwalaja tylko na jedna probe logowania palcem. Problem pojawil sie po aktualizacji miui 12.0.1 do 12.0.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę dziwna sprawa...jak masz czas i ochotę to może zrób reset do ustawień fabrycznych. Jakby ten problem pojawiał się na V12.0.1 to byłbym skłonny stwierdzić, że może wina folii na ekranie, która stwarza jakieś problemy, ale wcześniej było wszystko OK. Popatrz jeszcze w ustawieniach wewnątrz apek bankowych. Chyba czeka Cię factory reset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam możliwości sprawdzenia w aplikacjach które tu wymieniacie ale osobiście mam 12.0.2.0 odkąd wyszedł i logowanie odciskiem do Nest Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, Paypal i Skrill działa bez problemu. Więc raczej bym widział problem z aplikacjami albo coś telefon pochrzanił i factory reset potrzebny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

factory reset nic nie zmienia.

Edit: zainstalowałMem paypal-a i jest dokładnie to samo, po uruchomieniu od razu pokazuje komunikat, że odcisk nie został rozpoznany. Ale pozwala na ponowne logowanie za pomocą odcisku palca, jak wszystkie wcześniej podane aplikacje.

 

Edytowane przez qdbp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, faktycznie tak jest, nawet nie zwróciłem uwagi, jak się wejdzie to faktycznie od razu jest komunikat, że nie rozpoznano ale odcisk działa. Teraz już sobie nie przypomnę czy na poprzednim Mi 9T Pro też tak miałem. Może tak ma być przy czytniku w ekranie?

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...