Skocz do zawartości

Xiaomi Mi4 Vs Htc One M8


hun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

mimo, że na forum zaglądam od jakiegoś czasu a pierwszy raz miui w telefonie miałem już za czasów Moto Milestone (chyba AD 2011;)) to jest to mój pierwszy post - więc jeszcze raz witam :)

 

A teraz do rzeczy - szukam nowego smartfona i na dzień dzisiejszy na placu boju zostały telefony jak w temacie. W rozliczeniu na 2 lata (liczę już z kosztami abonamentu i spłatą HTC przy wyborze oferty abonamentowej) różnica wyjdzie mi około 300zł na korzyść XIaomi więc w sumie niewielka,  co więcej wybierając HTC nie musiałbym jednorazowo wyskakiwać z większej gotówki. No ale Mi4 w sumie strasznie mi się podoba i teraz pytanie - co w środowisku MIUI doradzacie mi w moim wyborze? 

Jeszcze słowo o tym jak używam smartfona. Głownie internet, sms-y, z dodatkowych aplikacji to endomondo, empendium, ostatnio dość dużo zdjęć (główny powód dla którego zmieniam obecny telefon), czasem niewymagające gry, rozmowy zazwyczaj do 30min/dobę, Filmów nie oglądam, muzyki słucham mało a jeśli już to wyłącznie na słuchawkach. Wiem, że wymagania mało highendowe ale po prostu chce kupić flagowca żeby mieć spokój na 2 lata a nie użerać się z jakimś LG mini czy innym Sony E. 

 

Przechodząc do pytań:

1. Który z ww jest lepszy?? ;))

2. Czy Mi4 ma jakąś konkretną przewagę nad HTC - na tyle dużą żeby było warto bawić się w sprzedawanie tego co wezmę w abo za 1zł itp

3. Czy wszystkie akcesoria Xiaomi (miband, plug, MiTV) spokojnie obsłużę za pomocą innego telefonu? 

4. Jak z jakością zdjęć w Mi4 bo opinie w internetach widzę różne 

5. Jak z baterią w Mi? 

 

Wiem że pytania 3-5 są do znalezienia w internecie ale jak ktoś będzie cierpliwy to proszę o odpowiedź i z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1 jasne że Mi4! W tym pytaniu nie licz na obiektywną opinie! :D

Ad2. Miui. To jego wielka przewaga.

Ad3. Jasne, ale z mi4 na pewno wszystko działa pięknie i spójnie. Ad4. Kolega odpowiedział i ja się pod tym podpisuje

Ad5. 4dni?! Myślę że po dwóch dniach na noc już podłączysz..ale ja używam bardzo dużo i ładuje co noc więc nie za bardzo mam co napisać.. Mimo to 4 dni brzmią dla mnie fantastycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha widziałem, że tak będzie i polecicie Mi4 ;) zawsze musze zamącić sobie w głowie ;).

Jeszcze jedno pytanie - jak sprawuje się ten plastik na tylnej klapce - nie rysuje się zanadto?

Nie ma z nim tragedii. Jest dobrze :) osobiście polecam kupić sobie drewniane plecki z racji lepszego trzymania się łapy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie przesiadam się z M8 na Mi4. HTC niby dobrze wykonany, ale aluminium mocno lubi się rysować. Kładziesz na biurku i ten telefon od samego leżenia łapie ryski drobne. Na plus M8 to głośniki, choć ja mało z tego korzystałem. Ale czuć było jak ktoś dzwonił że jest moc. Na minus aparat i wymiary. Ten pasek czarny u dołu mocno wydłużył telefon i jak dla mnie wielkość jego sprawiała dziwne wrażenie. Dla mnie największym jednak minusem było HTC sense. Większość chwali tą nakładkę, ale ja nie umiałem się do niej przekonać. Nie chciałem wgrywać innych romów tylko chciałem spróbować czegoś nowego i świeżego. I czekam na swoją przesyłkę, która mam nadzieje będzie jeszcze w tym tygodniu. Obejrzałem masę filmów i recenzji, tak systemu jak i samego telefonu. Nie mam wątpliwości że mi się spodoba. Jedyny znak zapytania to czy nie będzie za mały i czy nie Mi Note byłby lepszy. Ale o to już później będę się martwił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W sumie nie do końca mam ochotę na htc, jednak najbardziej ciągnie mnie do miui ;) - mainstreamowe flagowce jak dla mnie to wszystko to samo - nuda. 

Mam jeszcze jedno pytanie - jak to faktycznie jest z aparatem? Wiem, że jest słabszy od S5, ale czy przy przesiadce z nexusa 4 odczuję faktyczną różnicę? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...