Skocz do zawartości

MIUI 20.8.27


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

20827.png

  • Dodana funkcja Screen Combo, która tworzy kopię ekranu telefonu na połączonym z nim komputerze, co pozwala na przesyłanie plików i wchodzenie w interakcję z telefonem. Obecnie wspierana jest ona przez laptopy Mi Notebook 15 2020 oraz te z serii Redmi G, wymaga ona instalacji aplikacji Mi Smart Share na komputerze (link) (Mi 9, Mi 10 Ultra)
  • Przywrócona możliwość zmiany regionu w ROM-ach xiaomi.eu
  • Poprawki bezpieczeństwa z września 2020 r. (niektóre urządzenia, np. Mi 9, Mi 8, Mi 9T Pro, Mi Note 10)
  • Brak aktualizacji: Redmi K30 5G, Mi 10 Lite Zoom (przygotowania do Androida 11)
  • ROM dla Mi 10 Ultra (cas) wkrótce
  • Dla Redmi Note 7, Mi 10, Mi 10 Pro i Redmi K30 Pro wydana aktualizacja 20.8.25 (brak 20.8.27 China)
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Android 11 dla Snapdragona 865

9 sierpnia wydaliśmy aktualizację do Androida 11 dla urządzeń ze Snapdragonem 865, tj. Mi 10, Mi 10 Pro i POCO F2 Pro. Szczegółowe informacje dotyczące tej aktualizacji można odnaleźć w tym miejscu.

Koniec wsparcia dla niektórych modeli

Zgodnie z decyzjami zespołu MIUI w Chinach od 5 września 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje bet MIUI dla modeli: Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Lite, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 Pro, Mi Mix 2S, Mi Mix 3, Mi Max 3.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Obecnie Magisk może nie działać na ROM-ach z Androidem 11.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek. Uwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw (o ile dostępne). Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Mi 9T pro po zjechaniu paskiem centrum funkcji nie znika pasek gestu przejścia do poprzedniej otwartej aplikacji. Gest działa ale brak tego paska na dole. Po restarcie wraca do chwili gdy ściągniemy pasek znowu. Dodatkowo nie działa gest wykonania częściowego zrzutu ekranu.

 

Edit: jednak 3 reinstall systemu naprawił błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rom działa lepiej niż poprzedni, ale nadal nie jest dobrze. Aplikacje systemowe, które wcześniej zupełnie nie chciały współpracować, teraz albo z grubsza działają, albo co chwila się przeładowują. Za to podczas korzystania z aparatu na chwilę pojawił mi się komunikat "zmontuj wewnętrzną pamięć usb przed użyciem"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Mi 10 po podłączeniu do ładowarki mam np wskazanie 61%, po chwili aktywuje się tryb Turbo i zawsze pokazywało przez chwilę jak przybywa procentów  np 61,48% i tak w górę, na tej wersji 61% jest normalnie, niestety potem robi się 1 , 4 i napis turbo z piorunem poniżej reszta jest ucinana, wskazanie jest rozstrzelone i czcionka jakby się zwiększała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria w xiaomieu ma jakiś bug w porównaniu do globalnej wersji. 

Wyświetla zdjęcia i foldery które są ukryte. Np. folder z kropką na początku '.qwerty' i w tym folderze plik .nomedia

Na globalu te foldery w galerii były niewidoczne ale tutaj wyświetlają się na normalnie. 

Mogę stworzyć nowy folder ukryty i przenieść zdjęcia i nie będzie on widoczny, ale jak po czasie dorzucę tam nowe zdjęcia to one już się wyświetlają. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fk4mil napisał:

Jaka jest rzeczywista wersja zabezpieczeń?

Ta, która jest w info o telefonie.

Różnicę wyjaśniałem już wcześniej: https://miuipolska.pl/forum/topic/51368-miui-20723/?tab=comments#comment-571101

 

1 godzinę temu, Kaudii napisał:

w Mi 10 po podłączeniu do ładowarki mam np wskazanie 61%, po chwili aktywuje się tryb Turbo i zawsze pokazywało przez chwilę jak przybywa procentów  np 61,48% i tak w górę, na tej wersji 61% jest normalnie, niestety potem robi się 1 , 4 i napis turbo z piorunem poniżej reszta jest ucinana, wskazanie jest rozstrzelone i czcionka jakby się zwiększała

Wiem o problemie. Na angielskim jest ok, niestety nie mam jak tego sprawdzić logami u siebie, bo nie mam Mi 10... nie wiemy, co powoduje ten problem.

30 minut temu, Bartos napisał:

Galeria w xiaomieu ma jakiś bug w porównaniu do globalnej wersji. 

Wyświetla zdjęcia i foldery które są ukryte. Np. folder z kropką na początku '.qwerty' i w tym folderze plik .nomedia

Na globalu te foldery w galerii były niewidoczne ale tutaj wyświetlają się na normalnie. 

O ile kojarzę gdzieś była opcja dotycząca własnie plików .nomedia, ale teraz nie mogę jej znaleźć... własnie w galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Orjon napisał:
Wiem o problemie. Na angielskim jest ok, niestety nie mam jak tego sprawdzić logami u siebie, bo nie mam Mi 10... nie wiemy, co powoduje ten problem

Co jest potrzebne by to sprawdzić, napisz a postaram się pomóc.

edit:

potwierdzam, po zmianie na angielski jest ok, zauważalna różnica to taka, że na angielskim czcionka procentów jest mniejsza, a dziesiątych i setnych części procenta jeszcze mniejsza, na polskim w oby przypadkach czcionka jest taka sama, ale większa niż w angielskim, jakby style były odmienne, z tego co kojarzę style i rozmiar czcionek jest po dekompilacji apki w  res\layout. 

Nie jestem oczywiście tego pewien czy tutaj tak jest, ale w przypadku gdy robiłem ROM-y na Pace i Stratos2  tam można było te kwestie ogarnąć na przykład tworząc dodatkowy katalog \layout-pl i w nim zdublować plik od ui z odpowiednimi parametrami, wówczas po zmianie na różne języki dawało się ogarnąć kwestie problematyczne z poprawnością wyświetlania.

 

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy jakiś straszny drenaż baterii wkradł się do mi 8 Lite, którego używa moja dziewczyna. Na moim mi 9T Pro wszystko gra, a u niej bateria leci na łeb na szyję i to przez pierwsze 3 usługi. Jakaś podpowiedź?

Używa jednej karty (nju mobile), natomiast u mnie przy dwóch kartach (plus i Orange) to jest zaledwie 1,5%.

Sieć wifi ta sama (u mnie 1%)

Sklep Play - jedynie ja ściągałem wczoraj google chrome. 7e30002a15f90faa9bb5d84c44cce94f.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pokazałeś nic nie wynika. Ja wiem, że dla mnie (mi9tpro) nocą BluMeil bierze ponad 33% pobranego prądu. Ale to wcale nie oznacza jakiegoś dramatu ;) Jako ciekawostkę powiem, że to godziny gdzie programowo wyłączam aktywność tej aplikacji. To screen z dzisiejszej nocy od 23 do 6 rano.  Sorki, ale dane trzeba umieć czytać. Trzeba to przełożyć na mA. W takich statystykach procentowych (mA też) zawsze będzie coś co bierze najwięcej prądu. Załóżmy, że wyłączysz usługi googla na ZERO, to pierwszeństwo przejmie WiFi Sygnał sieci itp i będzie więcej % niż teraz masz pokazane.

I patrząc na moją statystkę zużycia prądu powinienem krzyczeć co za uj a nie telefon, chińczyk mnie oszukał, żre mi 1/3 baterii i to w nocy, jak program jest wyłączony i telefon śpi :) No są tu tacy spece... A tak naprawdę w tym czasie od 23 do 6 rano ubyło mi jakieś 5% aku w sumie na wszystko. Z tego około 2% poszło na BlueMeila, ale on ma włączony autostart i optymalizacja zasilania w tym programie jest wyłączona. Czyli praca non stop w tle. A teraz sam sobie odpowiedz czy 2% ze 100% to dużo w okresie 7 godzin? 

Screenshot_2020-08-29-15-34-27-684_com.miui.securitycenter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, brawo napisał:
To dużo. A może pokazać ten screen?

 

Trochę jednak przesadziłem, ale tak to jest jak się słucha dziewczyny... Jak się okazuje, drenaż największy był tylko rano, w czasie użytkowania telefonu. Ale czy to nie za dużo mimo wszystko? Kiedy tylko weźmie telefon do reki, bateria leci w oczach. Ja w swoim ładuje max raz dziennie, a ona z 2-3 razy musi podłączać. Dodam, że użytkuje właściwie tylko 4 aplikacje - Whatsapp, Messenger, Facebook, Chrome. Ja natomiast korzystam z telefonu jak z laptopa...

 

5b75a7ec87e8fc0ce1d25cab107c43a4.jpg

Najbardziej zastanawia mnie jednak wykres z użycia w mAh, praktycznie ciągłe zero:

 

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

37ad1d4ecf29a28626fba48246ef8616.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadzone :-D Pomiędzy 0.00 a 9 (9 godzin!) czyli 2 godziny więcej niż ja pokazałem zeszło jakieś 8%. Tak na oko, bo nie mogę powiększyć fotki. Lepiej niż u mnie... No i to są dramaty ludzi.... A jak bateria leci to znaczy że ją zużywa. Tu od 9.00 do 12 zleciało 40%. Oczywiście dużo, ale ja nie wiem co ona robi...

Zużycie kliknąłeś dla godziny 10-11. Niestety ale to właśnie jest w tych statystykach mało wiarygodne. Po pierwsze możesz kliknąć zużycie w jednej godzinie a nie np. w 9 godzinach. Patrzmy na te procentowe. One dużo mówią wbrew pozorom...

P.s. Późno wstaje więc na pewno w wieku szkolnym koleżanka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, brawo napisał:
Trochę przesadzone default_icon_e_biggrin.gif Pomiędzy 0.00 a 9 (9 godzin!) czyli 2 godziny więcej niż ja pokazałem zeszło jakieś 8%. Tak na oko, bo nie mogę powiększyć fotki. Lepiej niż u mnie... No i to są dramaty ludzi.... A jak bateria leci to znaczy że ją zużywa. Tu od 9.00 do 12 zleciało 40%. Oczywiście dużo, ale ja nie wiem co ona robi...

P.s. Późno wstaje więc na pewno w wieku szkolnym koleżanka

Się właśnie uśmiała 28-latka. Trochę pospaliśmy przy sobocie default_smile.png

Nie mniej jednak zużycie nie za duże jak na podstawowe aplikacje? Serio to osoba, dla której smartfon ma po prostu dzwonić i robić zdjęcia + Facebook. Gdyby to był mój, to bym się nie dziwił.

No i ten wykres życia mAh...

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o wieku to taki wtręt. Oczywiście jeden dzień niczego nie przesądza, ale tak właśnie zbiera się dane o zachowaniu człowieka... Ja uważam, że jest ok z aku. Noc jest miarodajna dla sprawdzenia zachowania aku telefonu, bo telefon u wszystkich jest w takim samym stanie. Może mieć mocną jasność ekranu, a ty mniejszą. U ciebie wygasza się, a u niej nie. Poza tym wybudzenie telefonu budzi aplikacje uśpione, Im ich więcej tym więcej prądu potrzeba. Zapełniona pamięć to kolejne różnice w zużyciu prądu. Tu możesz mieć 30%, a ona na 80%. To są tak indywidualne sprawy, że tego nie rozstrzygnie żadne forum. Trzeba zawsze patrzeć na czas nieużywania telefonu. Z reguły jest to noc. Jeśli w tym czasie lecą procenty, to trzeba się przyjrzeć aplikacjom.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Klocek87 napisał:

@Orjon ponieważ za tydzień planowane jest przerwanie aktualizacji dla Mi8SE a nie wierze, że Xiaomi naprawi problem z aplikacją Poczta, możliwe jest zaimplementowanie poprzedniej działającej (3-4 aktualizacje temu) wersji aplikacji w romie 20.9.5?

Na pewno nie w ramach ROM-u, można ewentualnie wgrać sobie wersję starsza w TWRP ze starszych romow. Jak znajdę czas to wypakuję i ci podeślę, najwyżej mi się przypomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, krainawilka napisał:

Moi drodzy jakiś straszny drenaż baterii wkradł się do mi 8 Lite, którego używa moja dziewczyna. Na moim mi 9T Pro wszystko gra, a u niej bateria leci na łeb na szyję i to przez pierwsze 3 usługi. Jakaś podpowiedź?

W magisk pobierz

-universal gms doze 

Powinno rozwiazac problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przeskoczyłem na rom 20.8.27 z full wipe z 20.7.30 i pierwsze co mi się rzuciło w oczy to problem z jasnością automatyczną. Rozjaśnianie ekranu działa całkiem dobrze, choć nie tak dobrze jak w wersji 20.7.30, jednak przyciemnianie nie działa praktycznie w ogóle, muszę co chwilę włączać i wyłączać jasność automatyczną, lub ręcznie przyciemnić ekran. Chciałem się jeszcze zapytać jaki SOT macie na tej wersji? Telefon Mi9T, u mnie z Pokemon Go i jasnością auto wychodzi jakieś 4-5h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, michalm83 napisał:

Ktoś podpowie czy tylko i mnie jest problem. Pozostałe gesty działają a usuwanie data/system/ pakage_cache nie działa. 

U mnie raz czy dwa tak się zdarzyło, pomogło wymuszenie zamknięcia systemowego launchera w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki u mnie nie pomogło. Gest działa gdy jestem na innej stronie pulpitu lub w szufladzie aplikacji. Gest nie działa w ustawieniach oraz w aplikacjach. Z przyciskami na dole ekranu jest problem bo pojawiają się od razu po kliknięciu aplikacji a dopiero później otwiera się aplikacja. No i od lat używam gestów. Może jakoś wytrzymam do aktualizacji.

Wysłane z mojego Redmi K30 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś też ma problem z zegarkiem Amazfit GTR i Xiaomi Mi10 z androidem 11, chodzi o to że bardzo często gubi połączenie z zegarkiem i za nic w świecie nie mogę zainstalować żadnej tarczy zegara z innej aplikacji niż ten nowy Zeep (wcześniej amazfit) już mnie coś trafia. Robiłem wipe, wipe dalvik oczywiście chodzi o telefon, przeinstalowałem tego Zeepa, hard reset zegarka i nadal kupa. Ktoś coś?

 

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...