Skocz do zawartości

Jaki To Jest Model?


maximus481

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj dostałem telefon (niby) xiaomi redmi note 4g lte kupiony w technos-online gdyż z tego forum ten sprzedawca został pochwalony. 

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-1s-lte-dual-sim-4g-serwispl-fv23-i5249945968.html- dokładnie to ten telefon.

Niestety, po uruchomieniu i wejściu w telefon nie ma tam 4x 1.6ghz (tak jak opisane na aukcji) tylko 4x 1.2ghz, zdjęcia robią się przeraźliwie długo (nie tak że można kliknąć i zaraz znów kliknać) jak to w telefonach których używają do recenzji na youtube, i ma dziwne 1gb ramu (było opisane na aukcji), co to jest za model?! Opisany jest w telefonie jako hm note 1s cu, pasuje do xiaomi redmi 2, ale ma 5.5cala więc co to jest? W ogóle to chyba go oddam, bo to kpina że piszą co innego a sprzedają co innego.. (na dodatek nie dostałem folii ochronnej, etui oraz mikeya, jak to na aukcji jest opisane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Technos raczej ma dobre opinie - Marvinka sama u nich brała telefon i się z opisem zgadzał.

 

O tym twoim "CU" to w sumie nic w Interentach nie ma, ot zdawkowa uwaga na forum xda-developers, że takie klamoty trafiają się masowo w Indonezji, ale nadal bez jasności czy to fake czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co teraz? Pobrałem antutu i wyszło 19k, jak na xiaomi redmi note (jest wyżej w rankingu 27k) i ta ściema że to niby 1.6ghz a w rzeczywistości 1.2ghz?


Dziwna sprawa. Technos raczej ma dobre opinie - Marvinka sama u nich brała telefon i się z opisem zgadzał.

 

O tym twoim "CU" to w sumie nic w Interentach nie ma, ot zdawkowa uwaga na forum xda-developers, że takie klamoty trafiają się masowo w Indonezji, ale nadal bez jasności czy to fake czy nie.

Swoją drogą, Ty masz xiaomi redmi note 4g, ile masz w antutu? Jakie specyfikacje, i skąd brałeś telefon?

Edytowane przez maximus481
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co teraz? Pobrałem antutu i wyszło 19k, jak na xiaomi redmi note (jest wyżej w rankingu 27k) i ta ściema że to niby 1.6ghz a w rzeczywistości 1.2ghz?

Swoją drogą, Ty masz xiaomi redmi note 4g, ile masz w antutu? Jakie specyfikacje, i skąd brałeś telefon?

 

-Łaś. Marvinka to samica ludzkiego gatunku. ;)

 

Marvinkowa xiaominka to 4g LTe, brana właśnie od technosa. Telefon przedstawia się jako HM NOTE 1LTE.

 

Osiągi w Antutu skaczą, zależy jak leży, zależy jaki profil energii, czy telefon świeżo zrestartowany i naładowany itepe itede - rozstrzał potrafił być od 19k do 24k, aż w końcu Marvinka machnęła na to ręką i ustaliła, że telefon działa na tyle płynnie we wszystkim czego trzeba, że cyferki przestały mieć znaczenie. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Łaś. Marvinka to samica ludzkiego gatunku. ;)

 

Marvinkowa xiaominka to 4g LTe, brana właśnie od technosa. Telefon przedstawia się jako HM NOTE 1LTE.

 

Osiągi w Antutu skaczą, zależy jak leży, zależy jaki profil energii, czy telefon świeżo zrestartowany i naładowany itepe itede - rozstrzał potrafił być od 19k do 24k, aż w końcu Marvinka machnęła na to ręką i ustaliła, że telefon działa na tyle płynnie we wszystkim czego trzeba, że cyferki przestały mieć znaczenie. :grin:

Przepraszam, nie zwróćiłem uwagi na nick, stwierdziłem że jak mówisz w 3 osobie to mówisz o kimś, a tutaj jednak o sobie :P

Z tej samej aukcji co ja? Też tyle płaciłaś? I również masz 1gb ram, i 4x1.2GHz? Oraz jak robisz zdjęcia to tak woolno się robią? czy w ułamek sekundy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, nie zwróćiłem uwagi na nick, stwierdziłem że jak mówisz w 3 osobie to mówisz o kimś, a tutaj jednak o sobie :P

Z tej samej aukcji co ja? Też tyle płaciłaś? I również masz 1gb ram, i 4x1.2GHz? Oraz jak robisz zdjęcia to tak woolno się robią? czy w ułamek sekundy?

 

Niahaha, taki urok Marvinkowy. Reszta forum już nawet nie komentuje, ot od czasu do czasu lizaka dają i kierują w jakiś kąt. :cool:

 

W każdym razie - brane od technosa na Allegro, ale wcześniej, chyba w lutym czy jakoś tak. Koszt to był bodajże 7-8 stów (oczywiście tydzień później telefony spadły z ceną, ale to było do przewidzenia). W tej Xiaomince jest 2Gb RAM, 13 Mpx kamera i owszem, do demonów prędkości to ona nie należy. Marvinka nawet się o to dopytywała, ło tutaj:

 

http://miuipolska.pl/forum/topic/4730-kamera-powolna-jak-reformy-gospodarcze/

 

Na chwilę obecną sprawa wygląda tak, że dałymy (Xiaominka i Marvinka obie) spokój z alternatywnymi aplikacjami do kamery, jedziemy na stokowej i pracujemy raczej na ekranie niż przyciskając przycisk (w sensie pokazujesz paluchem gdzie chcesz punkt ostrości chwycić, przytrzymujesz chwilkę i wtedy się robi zdjęcie).

 

Generalnie:

  • Obniżenie rozdzielczości z 13 do 10 Mpx powoduje przyspieszenie.
  • Jeśli aplikacja na to pozwala - wyłączenie stabilizacji również przyspiesza i to znacznie robienie zdjęć.
  • Wskazanie miejsca zapisu plików na zewnętrzną kartę SD nie ma wielkiego wpływu na szybkość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz HDR włączony? Czy redmi go nie posiada? (przepraszam marvinko za brak znajomości bebechów Twego xiaomina)

Owszem, HDR był w użyciu, ale ostateczne efekty nie są aż tak zadowalające + niestety, spowalnia to proces robienia zdjęcia jeszcze bardziej.

 

Marvinka troszkę tam fotopstryka lustrzałkami i na jej skromny rozumek, to po włączeniu HDR trudno by było zrobić w wielu typowych przypadkach dobre zdjęcia bez statywu - nie utrzyma się aparatu tak długo bez poruszenia go. :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Technos raczej ma dobre opinie - Marvinka sama u nich brała telefon i się z opisem zgadzał.

 

O tym twoim "CU" to w sumie nic w Interentach nie ma, ot zdawkowa uwaga na forum xda-developers, że takie klamoty trafiają się masowo w Indonezji, ale nadal bez jasności czy to fake czy nie.

 

Zgaduję że CU to China Unicom? Tak miałem jak kupiłem 4g wersję China Unicom. Trzeba by więcej modeli do porównania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję że CU to China Unicom? Tak miałem jak kupiłem 4g wersję China Unicom. Trzeba by więcej modeli do porównania :)

 

W ogóle przydałaby się strona z rozszyciem co jest co i jaka wersja gdzie działa... Te multum kodów to trochę przytłaczająca sprawa. :sad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...