Skocz do zawartości

Mi Box S - ghosting


XeX

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Od wczoraj jestem posiadaczem Mi Box S, tuż po podłączeniu wykonałem aktualizację do Android 9.

 

Jednym z podstawowych zastosowań urządzenia miało być odtwarzanie filmów z dysku NAS (h.264). Niestety jakość obrazu to jakaś kpina. Rozmyty, absolutny brak detali. 

 

Z tego co czytam w internetach problem pojawił się wraz z Andoidem 9 i jak na razie nic nie zanosi się na fixa. 

Co więcej downgrade wymaga otwarcia obudowy. 

Jestem totalnie zawiedziony podejściem Xiaomi do tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 26.08.2020 o 22:42, XeX napisał:

Hej

Od wczoraj jestem posiadaczem Mi Box S, tuż po podłączeniu wykonałem aktualizację do Android 9.

 

Jednym z podstawowych zastosowań urządzenia miało być odtwarzanie filmów z dysku NAS (h.264). Niestety jakość obrazu to jakaś kpina. Rozmyty, absolutny brak detali. 

 

Z tego co czytam w internetach problem pojawił się wraz z Andoidem 9 i jak na razie nic nie zanosi się na fixa. 

Co więcej downgrade wymaga otwarcia obudowy. 

Jestem totalnie zawiedziony podejściem Xiaomi do tematu. 

A zmieniłeś rozdzielczość w ustawieniach, czy jedziesz na fabrycznych 720p?

Na czym robisz testy?

Mi BOX ma swoje wady ale jakość samego obrazu nie jest taka, jak to wyżej piszesz..

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć, kupiłem dziś Mi Boxa S i mam problem z jakością obrazu, gdy próbuję odtworzyć coś z dysku podpiętego przez USB albo na Plexie, obraz nie jest płynny i wyraźny, występuje coś jak ghosting. Problem nie występuje, gdy podepnę dysk bezpośrednio do USB telewizora, jakość wtedy jest taka jak powinna, na komputerze, gdy odpalam film (a też jest podpięty pod telewizor) też ten problem nie występuje. Nie wiem, czego to wina. Próbowałem już podpinać pod zwykłe HDMI i pod HDMI ARC, nic to nie dało. Nie wiem, czy to wina tego kabla HDMI, który jest w zestawie, czy jakichś ustawień? Telewizor to 32 calowy Philips FullHD, Mi Box ustawiony na 1080p60. Ktoś coś?

 

EDIT. Sprawdziłem specyfikację TV i w nim jest HDMI ARC i CEC w 1.4. Nie wiem, czy to coś zmienia.

Edytowane przez 12jojko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talerzowy. Na zagranicznych forach piszą, że Xiaomi coś skopało z najnowszą aktualizacją i sporo osób ma z tym problem, czy odpalę w Kodi czy na Plexie czy w Mx Playerze, wszędzie ten ghosting. Na CDA czy Netflixie  jak coś odpalam, to normalny obraz. Wyłączenie tego Hardware acceleration mediacodec nic nie pomaga.

 

Off-top: Da się bez problemu oglądać pliki z HDR, gdy telewizor nie obsługuje HDR?

Edytowane przez 12jojko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...