Skocz do zawartości

Nowy odkurzacz Xiaomi Mop Pro nie laczy sie z Wi-Fi (3. Krok)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry, co się dzieje z aplikacjami Xiaomi? Od roku posiadam odkurzacz roborock s6, prawie wszystko było przez ten czas ok a dzisiaj nie mogę odkurzac. Robot nie łączy z wifi, wywala na 3 kroku. Reset wifi, robota, routera nic nie daje. Wyłączam dane komórkowe, wyłączam pasmo w 5ghz w routerze i dalej ćma. O co chodzi? To są jakieś globalne problemy czy o co chodzi. Jeżeli tak to przydała by się jakas informacja. Jeszcze chwila i pójdę po mlot bo nie wytrzymam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzień dobry

mam problem z parowaniem robota Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro. Już siedzę 3H i nic

po zainstalowaniu aplikacji (lokalizacja Polska / Chińsa/US - nic nie zmienia)

a następnie próby dodania urządzenia - po jego znalezeniu nie prosi mnie w ogole o podanie hasła do wifi - czemu ?

były modifikacje sieci, resetowania itd

Edytowane przez gosia_j87
na
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

miałem też problem z 3 etapem, łączenie odkurzacza z Routerem, 

dwa urządzenia Xiaomi MOP dwie różne lokalizacje , ten sam problem, jedyne co łączyło te dwa przypadki jedno konto. 

po wypróbowaniu wszystkiego co znalazłem w necie, założyłem nowe konto na nowym adresie mail. 

poszło.... działa , śmiga jak ta lala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czołem. Przeczytałem uważnie wątek. Nie mam co prawda problemu z łączeniem, z którymś z kroków. Odkurzacz się niby łączy, z netem, ale po kliknięciu w przycisk "zaczynamy" niczego nie widać. SSID sieci nie ma ani polskich diakrytyków, ani spacji, ani znaków specjalnych, hasło ma jedynie duże litery, małe litery i cyfry. Przeinstalowywałem aplikację Xiaomi Home, resetowałem odkurzacz do ustawień fabrycznych naciskając powrót do bazy dłużej, potem jeszcze raz ten sam przytrzymywałem, ustawienia się niby resetują, w pierwszym kroku konfiguracji w aplikacji odkurzacz jest widziany, jako "odkurzacz z mopem mi robot P", w drugim wybieram sieć moją domową, w następnym każe mi wybrać jego sieć Vacuum coś tam, wysyła wiadomość na urządzenie, każe wybrać pomieszczenie - wybieram, proponuje zmianę nazwy odkurzacza - nie zmieniam, potem jest krok, w którym w prawym dolnym rogu jest przycisk "Zaczynamy" i po jego naciśnięciu kreator się kończy, ale niczego nie widać i odkurzaczem nie można sterować. Proszę o jakieś wskazówki, bo do przedwczoraj działał, ale po odpaleniu w sobotę aplikacji był niejako w trybie offline i nie mogę sobie z odkurzaczem poradzić do dziś. Będę bardzo zobowiązany! Pozdrawiam - Piotrek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pjetia napisał:

Czołem. Przeczytałem uważnie wątek. Nie mam co prawda problemu z łączeniem, z którymś z kroków. Odkurzacz się niby łączy, z netem, ale po kliknięciu w przycisk "zaczynamy" niczego nie widać. SSID sieci nie ma ani polskich diakrytyków, ani spacji, ani znaków specjalnych, hasło ma jedynie duże litery, małe litery i cyfry. Przeinstalowywałem aplikację Xiaomi Home, resetowałem odkurzacz do ustawień fabrycznych naciskając powrót do bazy dłużej, potem jeszcze raz ten sam przytrzymywałem, ustawienia się niby resetują, w pierwszym kroku konfiguracji w aplikacji odkurzacz jest widziany, jako "odkurzacz z mopem mi robot P", w drugim wybieram sieć moją domową, w następnym każe mi wybrać jego sieć Vacuum coś tam, wysyła wiadomość na urządzenie, każe wybrać pomieszczenie - wybieram, proponuje zmianę nazwy odkurzacza - nie zmieniam, potem jest krok, w którym w prawym dolnym rogu jest przycisk "Zaczynamy" i po jego naciśnięciu kreator się kończy, ale niczego nie widać i odkurzaczem nie można sterować. Proszę o jakieś wskazówki, bo do przedwczoraj działał, ale po odpaleniu w sobotę aplikacji był niejako w trybie offline i nie mogę sobie z odkurzaczem poradzić do dziś. Będę bardzo zobowiązany! Pozdrawiam - Piotrek.

Już działa. Ale ile trzeba przy tym zachodu, to ludzkie pojęcie przechodzi! Musiałem przywrócić router do ustawień fabrycznych, poustawiać sieć bezprzewodową dając jej dokładnie tę samą nazwę co miała, hasło też, odinstalowałem aplikację Revo Uninstaller'em Mobile, zainstalowałem aplikację ponownie i poszło po pierwszej konfiguracji od strzała. Ciekaw jestem, czy inne odkurzacze z serii Xiaomi Vacuum nie wiem, na przykład s9 też takie problemy mają z parowaniem... No nic. Sorki za zaśmiecanie., sprawa rozwiązana. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć,

Mam podobny problem z odkurzaczem - urządzenie w pewnym momencie przestało łączyć się z siecią, wszystkie próby kończą się niepowodzeniem na "trzecim" kroku. Zresetowałem router, rozdzieliłem sieci osobno na 2.4GHz i 5GHz, zmieniłem kodowanie na WPA2, nazwa sieci i hasło składają się z samych dużych/małych liter i cyfr, nie ma polskich znaków czy spacji. Odkurz/router/tel są w odległości 20 cm.

Dodatkowo zauważyłem coś takiego: jak wybieram sieć do połączenia to moja sieć jako jedyna wygląda jakby nie miała sygnału, inne oddalone sieci sąsiadów mają po kilka kresek, u mnie cała ikonka jest wyszarzona. Wygląda to podejrzanie. Czy ktoś miał może podobny problem i udało się go jakoś rozwiązać?

image.thumb.png.fb9a70ccb0eb59f2ba2c060668347b68.png

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich to mój pierwszy post na forum i pierwsze urządzenie Xiaomi w domu, może nie ostatnie:)

Robot Essential vacum z mopem model MJSTG1 czyli na forum będzie przewijał się w wątkach jako 1C...?

Pierwsze połączenie, żebym nie miał ustawione 5Ghz to by poszło od 1 razu, przestawiłem na 2,4Ghz i połączyło, mimo że robot był od rutera kilka metrów. Router z dobrym zasięgiem, nazwa sieci "Mario", hasło same cyfry.

2 dni było połączenie bez zarzutu. Wczoraj robot został kilka razy przeniesiony z pokoju do pokoju i potem pokazało się że jest offline.. nie można go przenosić jak jest włączony?

Teraz jest offline i nie mogę się połączyć, walczyłem kilka godzin. Odinstalowanie aplikacji, reset wi-fi, inny telefon, robot blisko routera, inne konto xiaomi home, inny region, Niemcy, Polska. Robot kupiony wysyłkowo w polskim sklepie, instrukcja po polsku. Nawet jak było połączenie z apką to przestawiłem mu język i gadał po polsku. Brak już pomysłów, może jakaś awaria znów tego serwera EU czy coś?

z góry dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Ktoś poradził sobie z tym problemem? Wyświetliło mi się dziś, że jest robot offline, usunąłem go z aplikacji, chciałem ponownie dodać i od tego momentu kicha - nie wyszukuje go w aplikacji, różne regiony stosowałem, gdy chcę ręcznie dodać nie wyświetla się ta nazwa wifi, żeby połączyć, no kompletnie nie mam pomysłów. Generalnie odkurzacz działa, bo przyciskiem go uruchomię i odkurzy, no ale czasami chciałem włączać go zdalnie... Resetowałem już kilkanaście razy - nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ROZWIAZANIE PROBLEMU

Zmiana telefonu, wgrana aplikacja, reset wi-fi.

Za czorta nie potrafil mi sie polaczyc z odkurzaczem zaden telefon.

Zainstalowana ponownie aplikacja, j. polski, wszystkie zgody zaznaczone.

Pokazuje sie -- zaloguj się--

nie logujemy sie ! 

klikamy w prawym górnym rogu + dodaj urządzenie

dopiero tu się logujemy. 

U mnie tylko w ten sposób ponownie moglam się połączyc z odkurzaczem . 

Mam nadzieje że pomogłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mi sie udało z xiaomi vacum cleaner essential z mopem (w apce widziane jako odkurzacz z dopiskiem standard)
Po pierwsze zmiana w rooterze na pasmo 2,4ghz (wylaczyc 5ghz jesli aktywne)
Po drugie zmiana zabezpieczen z wpa na wpa2
Po trzecie zmiana regionu (ja zmienilem na chiny, po czym probowalem go dodac i wyskoczyl komunikat o nieobslugiwanym regionie wraz z sugestia (singapur), wiec zmienilem)
Po czwarte koniecznie połączyć telefon do tej samej sieci (2,4ghz z wpa2)
Zresetowac odkurzacz do ustawien fabrycznych (5sekund przycisk home, pod odsluchaniu komunikatu ponownie przycisk home na 5sek, zaswieci sie na pomaranczowo i potwierdzi reset)
Teraz tylko ustawiac (jesli nie wyszuka automatycznie to probowac manualnie, czyli przez polaczenie sie na chwile do odkurzaczowego wifi)
Proponuje tez przed ponownym łaczeniem sie wylogowac/przeinstalowac apke i usunac wczesniej dodany (niedzialajacy?) odkurzacz.

Edytowane przez szajzmaster1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

*** Xiaomi Vacum Mop P ***


Podsylam moje rozwiazanie, moze komus sie przyda, a mi zajelo to pewnie z 10h rozlozonych na 10 dni .... :)

Probowalem wszystkiego - zmiany na 2.4 Ghz, zmiany nazwy sieci na same male litery, haslo na same cyfry. Region Chiny, Singapur, Polska. Pewnie z 50 razy resetowalem odkurzcz i pewnie ze 100 razy WiFi. Laczenie sie przez zbudowana siec, udostepnianie WiFi z IPhone.... Czytalem tez, ze moze router Huawei moze byc przyczyna ... instalowalem tez stara dostepna wersje mi home znaleziona gdzies na necie.

 

W koncu:

  • wzialem stary telefon (akurat rowniez Xiaomi, chyba mi8'ka)
  • na starym telefonie zainstalowalem mi home
  • polaczenie do sieci 2.4 Ghz (tej juz z "przykladowymi haslami i nazwa sieci")
  • telefon od razu nie wykryl urzadzenia, ale po wpisaniu, ze ma szukac mi robot vacum-mop P pokazalo, ze nie znajduje nic, ale ponizej byla informacja, ze jest w poblizu takie urzadzenie, ale region Singapur (mialem wtedy ustawiony serwer Chiny)
  • zmienilem w profilu mi home region na Singapur i zmapowalo
  • pozostala obawa, ze na aktualnym telefonie (Mi 11 Ultra) dalej nie bede miec, ale udalo mi sie odswiezyc profil na obecnym i od razu mialem w urzadzeniach odkurzacz (na dodatek bylem chyba na 5 Ghz wtedy.

 

Wydaje mi sie, ze moj root Miui 14 ktory sobie na wlasna reke zainstalowalem byl przyczyna. Obecnie mam problem z plantosciami zblizeniowymi z tego powodu i musze wpisywac blik :( Albo ogolnie na Miui 14 nie znajduje - nie wiem. 

Teraz uzywam normalnie 5 Ghz na telefonie i nie przeszkadza to w niczym (dane i tak z telefony ida na serwer w Singapurze, a potem wracaja przez 2.4 do odkurzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

za duzo kombinowania Panowie przerabiłem temat z kamerami+ miui 14 w żaden sposób nie mogłem dodać kamer  dopiero jak wziełem drugi telefon z czystym androidem evolution dodanie kamer poszło od razu polecam robić takie rzeczy na czystym androidzie nie na miui czy huperOs bo nie będzie działać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...