Skocz do zawartości

Xiaomi Universal Infrared Remote Controller


vatazhka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich - to mój pierwszy post tutaj.

 

Posiadam jakieś tam elementy ekosystemu Xiaomi - wszystko podłączone do europejskich serwerów, nie posiadam żadnej bramki.

 

Potrzebuję rozwiązania do zdalnego sterowania klimatyzacją. Dedykowany moduł do klimatyzatora kosztuje, aplikacja jest drewniana, no i jakoś nie mam zaufania, że producent nie przestanie jej wspierać za kilka lat...

 

...Zatem mój wybór padł na sterowanie przez podczerwień. Nie chciałbym wchodzić w kolejny ekosystem i próbować to wszystko "pożenić" np. przez Google Home. Grzebiąc na popularnym portalu z "chińszczyzną" odkryłem tytułowe urządzenie. Wyczytałem, że działa ono tylko z chińskimi serwerami.

 

I teraz pytanie - czy zmodowana wersja appki Mi Home pozwoli mi podłączyć owo urządzenie do mojego istniejącego domu Xiaomi? Czy będą działać sceny? Czy po podpięciu urządzenia CN do serwerów EU (Tak to działa?) można korzystać z oficjalnej, niezmodowanej appki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten model MJYKQ01CM. Niestety ze zmodowaną apką ta bramka IR jest bezużyteczna. Można ją sparować, ale przy próbie dodania pilota nie wyświetla się lista producentów urządzeń. Natomiast przy próbie duplikowania własnego pilota pojawia się błąd zapisu.

@rezmus masz na to jakiś protip?

 

Edytowane przez wolf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. W sumie doczytałem, że ten nadajnik może mieć problem z tzw. długimi kodami, których używa mój klimatyzator.

Kupię jakieś inne urządzenie (Przymierzam się do BroadLinka z czujnikiem wilgotności/temperatury na kablu.) i będę próbował spinać przez Google Home, życzcie mi szczęścia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wolf napisał:

Ja mam ten model MJYKQ01CM. Niestety ze zmodowaną apką ta bramka IR jest bezużyteczna. Można ją sparować, ale przy próbie dodania pilota nie wyświetla się lista producentów urządzeń. Natomiast przy próbie duplikowania własnego pilota pojawia się błąd zapisu.

jaki region?

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten model bedzie dzialal tylko na chinach, bo jest zintegrowany z api xiaomi IR, ktore tylko ta chmura obsluguje. co prawda w nowej wersji moda dodalismy pewne funkcje, ktore umozliwiaja duplikowanie urzadzen z cn na innych regionach (tych ktorych nie da sie podpiac poza chinami lub tam nie dzialaja). wada jest brak automatyzacji, mozna tylko sterowac takimi urzadzeniami z apki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam 

Odkupiłem Xiaomi IR Universal Remote mój model to NDZ-08-GA    ID:2014DP4849. Nie potrafię go podłączyć do sieci. Jestem zalogowany na CN, pilot jest widziany w aplikacji, łączy się  z urządzeniem, wysyła pytanie do urządzenia ale ostatni krok czyli połączenie z siecą nie da rady. Dioda świeci się na niebiesko. Czy to wina urządzenia czy ja coś żle robię. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj moja euforia była za duża. Tak jak mi doradziłeś mam konto w Rosji region CN, pilot działa bez problemu ale nie widzi mojego odkurzacza viomi se oraz kilku innych rzeczy. Sklonowałem aplikację i wybrałem region Polska wtedy mogę dodać odkurzacz. Masz jakiś pomysł na to?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytales o problem z podlaczeniem IR z wifi. regionalizacja w mi home to zupelnie inny problem. nie mozesz sobie dowolnie mieszac urzadzen z roznych rynkow w oficjalnej aplikacji. zainstaluj moda mi home i sprawdz, czy dziala ci IR na cn (z 1 modelem sa problemy, bo sprawdza sygnature aplikacji). jesli tak to sparuj pozostale rzeczy na cn. IR dziala tylko na cn, bo tylko tam jest do tego api.

https://www.kapiba.ru/2017/11/mi-home.html

Edytowane przez rezmus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten model IR raczej nie bedzie dzialal z modem tzn nie bedziesz mogl pobrac pilotow z bazy. plus tego modelu jest taki, ze mozesz go modem podpiac do regionu eu i bedzie mozna klonowac przyciski z pilota, a potem uzyc w automatyzacji (baza urzadzen nie bedzie dzialac). sa 3 inne modele, tam dziala baza z modem, ale same urzadzenia beda dzialac tylko na chinskim regionie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...