Skocz do zawartości

Xiaomi Bluetooth Headset Pro - opinie


rob_ert

Rekomendowane odpowiedzi

Xiaomi Bluetooth Headset Pro - czy kto s z Was posiada?

Ponieważ dużo gadam to preferuję konstrukcję zauszną, bo nie czuć, że się ma coś na uchu i dosyć dobrze siedzą, tzn nie spadają.

Kolejne chyba kupię Xiaomi mi bluetooth headset pro:

https://android.com.pl/news/323598-xiaomi-bluetooth-headset-pro/

może ktoś z Was ma i używa, to pytanie czy mają caller ID i jeżeli tak czy czytają w języku polskim nazwę dzwoniącego?

Jakoś tej informacji o caller ID nigdzie nie znalazłem.

Ew jaj z jakością dźwięku zbieranego przez mikrofony, tzn czy rozmówcy dobrze Was słyszą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam @rob_ert. Posiadam tę słuchawkę. Kupiłem na Aliexpress. Ma tylko język chiński, ale w niczym on nie przeszkadza bo nie padają tam żadne komendy, tylko dźwięki. Nie ma czegoś takiego jak caller ID więc nie czyta kto dzwoni. Sterowanie głośnością tylko z poziomu telefonu, na słuchawce masz tylko guzik włączenia/wyłączenia. Połączenie odbierasz dotykowo. Nie ma żadnego guzika. Słuchawka fajnie leży na uchu, ale mnie czasami potrafi uwierać w miejscu gdzie jest gumka która wchodzi do ucha. Myślałem, że jest delikatniejsza jak np. Jabra Stone. Za to bateria mistrzostwo. Ładuję ją jakoś co 4-5 dni w etui. U mnie są problemy z opóźnieniem na BT przy dzwonku i po odbiorze połączenia. Dopiero po jakieś sekundzie mnie słychać. Podobno to wina BT w Androidzie 10 bo na głośniku BT mam to samo. Co do dźwięku zbieranego przez mikrofony to nie ma problemu. Słychać mnie dobrze i wyraźnie jak nie przerywa, ale tak się działo też w innych słuchawkach (może dlatego, że dużo rozmawiam w aucie). Ogólnie słuchawka ok, ale utwierdziłem się w tym, że Plantronics są najlepsze. Miałem Explorer 500 (którą wyprałem w spodniach) i M90. Fajnie leżały w uchu i to bez tego pałąka. Kwestia gustu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szaju

dzięki za info i opis. O ile brak regulacji głośności mógłbym przeżyć, ale bez caller id to już ciężko mi byłoby funkcjonować. Wygoda, nie trzeba wyciągać tel. bo mówi mi do ucha kto dzwoni ew podaje nr. Widzę, że różnych używałeś więc pewnie sprawdziłeś w BT w ustawieniach danej słuchawki czy jest coś takiego jak udostępnienie kontaktów, jak u mnie w jabrze:

 

e68a1acef230aef46728062530573f00.jpg

Szkoda, w takim tanim XGODY FC1 jest caller id co prawda po chińsku i angielsku, ale jest. Trzyma super na baterii, ale niestety mikrofon czy mikrofony dyskwalifikują tą słuchawkę.

XGODY FC1 - trzyma rewelacyjnie na baterii, ale niestety odbiorcy słyszą mnie jakbym gadał ze studni.

XGODY S800 - trzymają dobrze na baterii (gorzej niż FC1), ale niestety odbiorcy słyszą mnie jakbym gadał z przedpokoju (lepiej niż FC1) - do słuchania książek w siłowni z mp3 ok.

Edytowane przez rob_ert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te same ustawienia włączone i jest tylko fabryczny dźwięk przychodzącego połączenia. Ja mam poustawiane dźwięki dla konkretnych grup osób i nasłuchuje jaki dzwonek dzwoni ;) Słychać mnie dobrze. Przed chwilą się jeszcze upewniłem. Jestem zadowolony, ale musiałem się do niej przyzwyczaić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szaju

sorry, że tak upierdzam, ale może jednak jest caller id (chociaż myślę, że gdyby był to by to napisali)

Masz udostępnianie kontaktów włączone.

Czy przy parowaniu było pytanie o zgodę na udostępnienie książki czy czegoś takiego i czy kliknąłeś tak?

W jabrze i FC1 chyba poza tym przełącznikiem przy pierwszym parowaniu wyskoczyło mi pytanie o zgodę na dostęp do książki i coś tam jeszcze.

K... z kształtu i czas pracy, no i cena jak dla mnie to byłaby super słuchaweczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym informowaniem/mówieniem kto dzwoni to nie jest przypadkiem sprawa aplikacji/softu w fonie?
Mi na żadnym Xiaomi nie udało się tego uzyskać, ( na różnych słuchawkach) natomiast na starym Samsungu S3 bez problemu.
Jedynie co na Xiaomi, to udało się mówienie treści SMS-ów i nazwę kontaktu, ale to przez aplikację Yaata.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szaju

dzięki za info, raczej ta słuchawka nie ma zaimplementowanego caller id, ale nic straconego - info poniżej.

@Netoper

od którejś wersji androida chyba już wszyscy to mają, PBAP (Phone Book Access Profile) w opcjach programisty można było nawet zmieniać wersję.

 

Słuchawki Jabry, które miałem nie potrzebowały żadnego dodatkowego softu, miały PBAP, więc zapomniałem już o tym problemie, w sofcie na windows można było zmienić/wgrać inny język i wsio działało bez dodatkowych aplikacji.

Chińska XGODY FC1 też miała PBAP, wydaje mi się, że std czytała po chińsku i trzeba było doinstalować apkę TTS na tel. żeby czytała po ang.

Chińskie XGODY S800 nie czytają w ogóle.

Czyli, żeby słuchawka czytała tak z pudełka musi mieć PBAP.

Jeżeli nie ma to już kiedyś instalowałem apkę Voice caller ID na androida + TTS + jakieś języki o ile nie było. Aktualnie w nowych tel. mamy TTS i języki do wyboru, ale trzeba zainstalować jakąś apkę, która zrobi to za słuchawkę i wyśle po BT.

W google play wystarczy wpisać:

voice caller id, Caller Name Announcer, ...

i powinno to załatwić sprawę, ew wybrać w apce odp język itp.

--

dot. voice caller id, Caller Name Announcer,

zainstalowałem wczoraj apkę Mówi kto dzwoni gada kto dzwoni przez tel., ale nie słychać tego w słuchawkach, a powinno bo w testach w programie wszystko ładnie gada. Pewnie jakiś błąd. Napisałem do programisty, mam nadzieję, że poprawi. Polska apka więc trzeba patriotycznie dać szansę, ew za zainstaluję inną.

Edytowane przez rob_ert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...