Jump to content

POCO F2 pro - nierównomierne wyświetlanie barw przy niskiej jasności

Divinex
 Share

Recommended Posts

Witam

Czy zmaga się ktoś z problemem wyświetlacza w tym modelu? Generalnie chodzi o to, że na podświetlaniu powyżej 50 % barwy wyświetlają się bardzo dobrze i równomiernie. Jednolite szare tła tez bez problemu, jasne tapety - bajka. Problem robi się w nocy gdy ekran się samoczynnie przyciemnia do poniżej 25%. Na motywie dark i z reguły szarym tle widać nierówne podświetlanie pikseli - powstają jakby plamy (wyjątek stanowi czarny kolor bo wypada tu ok).
W załączniku foto wyświetlacza z jednolitym tłem ciemny brąz z aplikacji do sprawdzania ekranów, jasność ok 10%.

Miałem już kilka amoledów, ale z czymś takim jeszcze nie miałem osobiście styczności. 

proszę użytkowników tego modelu o wypowiedź. Jak to u Was jest?

3F61606E-53AE-4527-8279-3CDF4C17D886.jpeg

Edited by Divinex

U mnie jak ściemnię ekran wieczorem mam to samo. Do tego widać w motywie dark nierówne podświetlenie w interfejsie na czarnych i ciemnych elementach motywu.

Pokój i szacunek

Jeśli możesz to prześlij zdjęcie jak wyglada dark np sklepu play. Dla porównania masz mój. 
Wyglada to jak bardzo słabej jakości LCD z tabletu za 90 zł.

4555C406-D9E8-4AC8-B45E-9C8BE5368739.thumb.jpeg.d3524e8a01764e12315c55f40b24c005.jpeg

czekam na opinie innych użytkowników. 

Edited by Divinex
  • Like 1

Dlatego dziś odesłałem w ramach 14 dniowego zwrotu, ale sprzedawca na moją prośbę zgodził się na zamianę na inny egzemplarz. Sklep raczej spoko i dobra opinia. Jestem dobrej myśli. 
Telefonem nacieszyłam się ledwie 1-2 godziny. Spakowałem i dziś odesłany. -_-

@Divinex

Dzisiaj dojechał do mnie sprzęcik i zrobiłem jemu testy na starym MIUI 11 i na najnowszym V12.0.2 żeby wkluczyć np. błędy po danej aktualizacji. Żadnych problemów z amoledem robiłem testy na różnych poziomach od 0 do 40% i w różnych aplikacjach szarych, czarnych i jest OK.

Daj znać jak otrzymasz wymieniony telefon czy jest wolny od tej wady.

• Like 1

21 godzin temu, Boomers napisał:

@Divinex

Dzisiaj dojechał do mnie sprzęcik i zrobiłem jemu testy na starym MIUI 11 i na najnowszym V12.0.2 żeby wkluczyć np. błędy po danej aktualizacji. Żadnych problemów z amoledem robiłem testy na różnych poziomach od 0 do 40% i w różnych aplikacjach szarych, czarnych i jest OK.

Daj znać jak otrzymasz wymieniony telefon czy jest wolny od tej wady.

Dobra, dopiero co rozpakowany i pierwsze co - test wyświetlacza. Może warunki oświetlenia nie sprzyjają bo w biurze mam trochę światła (a do szafy nie będę się chował :) ), ale pierwsze wrażenia pozytywne. Szare barwy przy minimalnym podświetlenie są jednolite. Wieczorem podeśle identyczne foty co z pierwszej sztuki. 

• Like 1

Jest już niemal idealnie. Te jednolite tła są przy podświetlaniu 3% wg skali w aplikacji do testów ekranu. Menu sklepu ok 5-10% jasności. Analizując te zdjecia widac, że są delikatne nierówności na jednolitych tłach, natomiast w rzeczywistości tego nie widać. Przy normalnym użytkowaniu już nic tak nie przeszkadza. Jest tak jak być powinno. 

Jak dobrze, że wymieniłem sprzęt.

IMG_1100.jpg IMG_1101.jpg IMG_1103.jpg

• Like 1

• zoltan78 unlocked this topic
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Specjalnie założyłem konto żeby napisać, że całkiem możliwe, że dzieje się tak bo macie włączone ograniczenie migotania ekranu. Też właśnie przed chwilą zauważyłem że z moim ekranem jest coś nie tak. I zacząłem szukać mając w głowie najczarniejszy scenariusz. Ale po chwili przypomniało mi się że bawiłem się tym w ustawieniach w których jest napisane, że po włączeniu tego treści mogą nie być wyświetlane prawidłowo. Pozdrawiam.

• 1 month later...

Na moim widać że ma najjaśniej podświetlone 1\3 ekran góra, później ciemniej 1\3 dół a środek najciemniejszy. Ale jest to widoczne jedynie przy sciemnianiu DC. Przy wyłączeniu tej funkcji różnice na minimalnej jasności znikają.

Edited by whiro

• 3 weeks later...
Dnia 17.11.2020 o 15:23, whiro napisał:

Na moim widać że ma najjaśniej podświetlone 1\3 ekran góra, później ciemniej 1\3 dół a środek najciemniejszy. Ale jest to widoczne jedynie przy sciemnianiu DC. Przy wyłączeniu tej funkcji różnice na minimalnej jasności znikają.

Po zakupie sprawdziłem od razu w apce jak to wygląda u mnie. Było dobrze. Zauważyłem to co whiro a mianowicie miałem środek z deczka mniej podświetlony na szarej i zielonej planszy. Uznałem że to mało zauważalne i zostawiłem fona. Dziś po aktualizacji do nowego Antka z ciekawości odpaliłem te samą apke i na minimalnym podświetleniu sprawdziłem plansze. I albo mam już oczopląs albo teraz podświetla idealnie. Dajcie znać czy u Was po aktualizacji też się coś polepszyło czy muszę pomyśleć o wizycie u okulisty hehe

Teraz włączyłem DC i było słabo. Dlatego znowu go wyłączyłem i się okazuje że znowu jest tak jak wcześniej, czyli w połowie ekranu jest mniej podświetlony xd nie wiem ocb

I się zepsuło... A dam sobie rękę uciąć że wczoraj było idealnie. Dopóki nie włączyłem/wyłączyłem DC

Edited by Qrier0