Skocz do zawartości

POCO F2 pro - nierównomierne wyświetlanie barw przy niskiej jasności


Divinex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy zmaga się ktoś z problemem wyświetlacza w tym modelu? Generalnie chodzi o to, że na podświetlaniu powyżej 50 % barwy wyświetlają się bardzo dobrze i równomiernie. Jednolite szare tła tez bez problemu, jasne tapety - bajka. Problem robi się w nocy gdy ekran się samoczynnie przyciemnia do poniżej 25%. Na motywie dark i z reguły szarym tle widać nierówne podświetlanie pikseli - powstają jakby plamy (wyjątek stanowi czarny kolor bo wypada tu ok).
W załączniku foto wyświetlacza z jednolitym tłem ciemny brąz z aplikacji do sprawdzania ekranów, jasność ok 10%.

Miałem już kilka amoledów, ale z czymś takim jeszcze nie miałem osobiście styczności. 
 

proszę użytkowników tego modelu o wypowiedź. Jak to u Was jest?

3F61606E-53AE-4527-8279-3CDF4C17D886.jpeg

Edytowane przez Divinex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak ściemnię ekran wieczorem mam to samo. Do tego widać w motywie dark nierówne podświetlenie w interfejsie na czarnych i ciemnych elementach motywu.

 

Pokój i szacunek

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego dziś odesłałem w ramach 14 dniowego zwrotu, ale sprzedawca na moją prośbę zgodził się na zamianę na inny egzemplarz. Sklep raczej spoko i dobra opinia. Jestem dobrej myśli. 
Telefonem nacieszyłam się ledwie 1-2 godziny. Spakowałem i dziś odesłany. -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Divinex

Dzisiaj dojechał do mnie sprzęcik i zrobiłem jemu testy na starym MIUI 11 i na najnowszym V12.0.2 żeby wkluczyć np. błędy po danej aktualizacji. Żadnych problemów z amoledem robiłem testy na różnych poziomach od 0 do 40% i w różnych aplikacjach szarych, czarnych i jest OK.

Daj znać jak otrzymasz wymieniony telefon czy jest wolny od tej wady.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Boomers napisał:

@Divinex

Dzisiaj dojechał do mnie sprzęcik i zrobiłem jemu testy na starym MIUI 11 i na najnowszym V12.0.2 żeby wkluczyć np. błędy po danej aktualizacji. Żadnych problemów z amoledem robiłem testy na różnych poziomach od 0 do 40% i w różnych aplikacjach szarych, czarnych i jest OK.

Daj znać jak otrzymasz wymieniony telefon czy jest wolny od tej wady.

Dobra, dopiero co rozpakowany i pierwsze co - test wyświetlacza. Może warunki oświetlenia nie sprzyjają bo w biurze mam trochę światła (a do szafy nie będę się chował :) ), ale pierwsze wrażenia pozytywne. Szare barwy przy minimalnym podświetlenie są jednolite. Wieczorem podeśle identyczne foty co z pierwszej sztuki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już niemal idealnie. Te jednolite tła są przy podświetlaniu 3% wg skali w aplikacji do testów ekranu. Menu sklepu ok 5-10% jasności. Analizując te zdjecia widac, że są delikatne nierówności na jednolitych tłach, natomiast w rzeczywistości tego nie widać. Przy normalnym użytkowaniu już nic tak nie przeszkadza. Jest tak jak być powinno. 

Jak dobrze, że wymieniłem sprzęt.

IMG_1100.jpg IMG_1101.jpg IMG_1103.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Specjalnie założyłem konto żeby napisać, że całkiem możliwe, że dzieje się tak bo macie włączone ograniczenie migotania ekranu. Też właśnie przed chwilą zauważyłem że z moim ekranem jest coś nie tak. I zacząłem szukać mając w głowie najczarniejszy scenariusz. Ale po chwili przypomniało mi się że bawiłem się tym w ustawieniach w których jest napisane, że po włączeniu tego treści mogą nie być wyświetlane prawidłowo. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na moim widać że ma najjaśniej podświetlone 1\3 ekran góra, później ciemniej 1\3 dół a środek najciemniejszy. Ale jest to widoczne jedynie przy sciemnianiu DC. Przy wyłączeniu tej funkcji różnice na minimalnej jasności znikają.

Edytowane przez whiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 17.11.2020 o 15:23, whiro napisał:

Na moim widać że ma najjaśniej podświetlone 1\3 ekran góra, później ciemniej 1\3 dół a środek najciemniejszy. Ale jest to widoczne jedynie przy sciemnianiu DC. Przy wyłączeniu tej funkcji różnice na minimalnej jasności znikają.

Po zakupie sprawdziłem od razu w apce jak to wygląda u mnie. Było dobrze. Zauważyłem to co whiro a mianowicie miałem środek z deczka mniej podświetlony na szarej i zielonej planszy. Uznałem że to mało zauważalne i zostawiłem fona. Dziś po aktualizacji do nowego Antka z ciekawości odpaliłem te samą apke i na minimalnym podświetleniu sprawdziłem plansze. I albo mam już oczopląs albo teraz podświetla idealnie. Dajcie znać czy u Was po aktualizacji też się coś polepszyło czy muszę pomyśleć o wizycie u okulisty hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz włączyłem DC i było słabo. Dlatego znowu go wyłączyłem i się okazuje że znowu jest tak jak wcześniej, czyli w połowie ekranu jest mniej podświetlony xd nie wiem ocb

I się zepsuło... A dam sobie rękę uciąć że wczoraj było idealnie. Dopóki nie włączyłem/wyłączyłem DC

Edytowane przez Qrier0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...