Skocz do zawartości

MIUI 20.8.20


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

20820.png

  • Dodane animacje odblokowywania palcem z Mi 10 Ultra na urządzeniach z czytnikiem linii papilarnych w ekranie
  • Poprawki bezpieczeństwa z września 2020 r. (niektóre urządzenia)
  • Poprawki problemów z lagowaniem w karcie Google Discover czy niedziałającego Android Auto na Androidzie 11
  • Brak aktualizacji: Mi 10, Mi 10 Pro (brak ROM-u chińskiego), Redmi K30 5G, Mi 10 Lite Zoom (przygotowania do Androida 11)
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Android 11 dla Snapdragona 865

9 sierpnia wydaliśmy aktualizację do Androida 11 dla urządzeń ze Snapdragonem 865, tj. Mi 10, Mi 10 Pro i POCO F2 Pro. Szczegółowe informacje dotyczące tej aktualizacji można odnaleźć w tym miejscu.

Koniec wsparcia dla niektórych modeli

Zgodnie z decyzjami zespołu MIUI w Chinach od 5 września 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje bet MIUI dla modeli: Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Lite, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 Pro, Mi Mix 2S, Mi Mix 3, Mi Max 3.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Obecnie Magisk może nie działać na ROM-ach z Androidem 11.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek. Uwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw (o ile dostępne). Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, od kilku tygodni jestem użytkownikiem Mi Note 10 - do przedwczoraj miałem zainstalowany najnowszy rom global eea z Miui 11. Wczoraj w końcu udało mi się przejść całą procedurę zainstalowania romu eu z wersją z niniejszego wątku. Wszystko wygląda, że jest ok, ale jedna rzecz mnie bardzo rozczarowała.  Otóż jest to aplikacja systemowa Motywy. W aplikacji tej w zakładce Motywy (zaraz po Czcionki) ikony są z podpisami po chińsku, ale to pół biedy jak dla mnie. Najważniejszą różnicą w porównaniu z wersją aplikacji , którą miałem na Miui 11 eea jest to, że wybór motywów (ale i tapet jak zauważyłem) jest bardzo skromny - ograniczony (jak myślę) jedynie do darmowych wersji i to na rynek azjatycki. Nie mogę więc wybrać ulubionego motywu, który miałem na Miui 11 eea bo go nie ma. Fakt powyższy bardzo mnie rozczarował, jak już pisałem. Aktualnie też w aplikacji Motywy (1.8.5.0) przy próbie aktualizacji - po wybraniu w w niej Ustawienia-> O Motywach->Sprawdź aktualizację (dostępna jest aktualizacja)->wyświetla sie jakaś strona po chińsku i nic na niej nie jest aktywne  - więc nic nie można nawet zaktualizować. Z całym szacunkiem  i uznaniem dla Twórców Miui.eu i polskich współpracowników tegoż - czy Państwu podoba się taka sytuacja? Doradźcie proszę - co mam zrobić aby zaistalować ulubiony motyw i tapetę, który miałem w Miui 11 eea, a nie mogę ich obecnie zainstalować na świetnym skądinąd najnowszym Miui 12 . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Note10Mi napisał:

Doradźcie proszę - co mam zrobić aby zaistalować ulubiony motyw i tapetę, który miałem w Miui 11 eea, a nie mogę ich obecnie zainstalować na świetnym skądinąd najnowszym Miui 12 . Pozdrawiam

Apka Motywy u nas jest w wersji chińskiej i będzie tak, dopóki Xiaomi nie doda brakujących opcji takich jak dynamiczne tapety czy motywy Always on Display do globalnej wersji Motywów. Nie, nie podoba nam się taka sytuacja, ale dopóki tak będzie, ta apka zostanie. Jeśli masz linka do tego motywu to może udałoby się go wgrać klikając w ten link, jeśli nie - na xiaomi.eu jest modyfikacja która dodaje globalną wersję motywów: https://xiaomi.eu/community/threads/how-to-install-global-themes-app.56130/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Orjon napisał:

Apka Motywy u nas jest w wersji chińskiej i będzie tak, dopóki Xiaomi nie doda brakujących opcji takich jak dynamiczne tapety czy motywy Always on Display do globalnej wersji Motywów.

 

Życzę wszystkim zainteresowanym, więc i sobie żeby Xiaomi uczyniło to jak najszybciej. :cry:

3 godziny temu, Orjon napisał:

na xiaomi.eu jest modyfikacja która dodaje globalną wersję motywów: https://xiaomi.eu/community/threads/how-to-install-global-themes-app.56130/

Serdecznie dziękuję za podaną podpowiedź rozwiązania mojego problemu. Muszę to przemyśleć za nim się na niego zdecyduję, ale nie wykluczam, że tak uczynię. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi8SE problem z aplikacją Poczta. Powiadamia kilkukrotnie o jednym i tym samym mailu. Mimo że zaznacza się jako przeczytaną zaś robi się jako nowa. (Błąd od 2-3 wersji Romu)

Nie wiem, czy już tu o tym nie pisałem, wiec: problem znam, nawet go zgłaszałem. Xiaomi nie odpowiedziało na mój mail.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma to pewnie się uploaduje. Jak zawsze niestety upload jest wolny, nic na to nie poradzimy.

P.S. Jeśli ktoś, tak jak ja, miał problem z włączającą się samoczynnie lokalizacją gdy poziom baterii jest niski (co jakąś minutę-dwie, denerwowało mnie to), to należy wyłączyć tą nową opcję, która pojawiła się w tej aktualizacji: Ustawienia > Xiaomi > Chmura Xiaomi > kafelek Lokalizacja urządzenia > Wyślij lokalizację przy niskim poziomie baterii. Wygląda na to, że Xiaomi sprawdza tą lokalizację co chwila, zamiast co pewien czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marcin19883 napisał:

Jak można wyłączyć lokalizacje w aplikacji Google(wyszukiwarka). W uprawnieniach nie ma opcji lokalizacji. To chyba jakiś bug.. Ogólnie to nie można lokalizacji wyłaczyć dla poszczególnych aplikacji systemowych.

Android przyznaje im wszystkie uprawnienia, także to nie bug.

8 godzin temu, efazeti napisał:

Pojawiła się nowa wersja dla RN7? Bo wczoraj robiłem aktualizacje a dzisiaj mi wyskoczył komunikat, że znaleziono nową wersję.

Mogło coś być, naprawialiśmy problem z brakiem certyfikacji w Google Play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Orjon napisał:

Android przyznaje im wszystkie uprawnienia, także to nie bug.

No właśnie żadna aplikacja systemowa nie ma możliwości konfiguracji uprawnień. To duży minus. Np. Wyszukiwarka Google, Sklep Google, aparat, mają dostęp cały czas a nie tylko podczas używania, więc GPS drenuje niepotrzebnie baterie. A tak tylko podczas użytkowania się włączał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jedno pytanko. Miałem wcześniejszą wersję MIUI 12 nie pamiętam daty ale z dobre dwa miesiące nie aktualizowałem i postanowiłem wgrać dzisiejszą czy 20.8.13 MIUI 12.1 w telefonie Mi Mix 3. Jednak po aktualizacji znikneła mi podwójna belka u góry. Z jednej strony rozwijane miałem powiadomienia a z drugiej przełączniki. Teraz mam wszystko razem. Co zrobiłem nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcin19883 napisał:

No właśnie żadna aplikacja systemowa nie ma możliwości konfiguracji uprawnień. To duży minus. Np. Wyszukiwarka Google, Sklep Google, aparat, mają dostęp cały czas a nie tylko podczas używania, więc GPS drenuje niepotrzebnie baterie. A tak tylko podczas użytkowania się włączał.

Na Mi9SE kiedyś mogłem odebrać uprawnienia usługom google play do aplikacji telefon oraz sms i to uczyniłem. Teraz od miesiąca mniej więcej za każdym razem gdy chcę zadzwonić to próbują one się dostać do nich. W tle także czasami coś kombinują.

Tak w ogóle błąd z głośnością w końcu naprawiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, master2007 napisał:

Panowie jedno pytanko. Miałem wcześniejszą wersję MIUI 12 nie pamiętam daty ale z dobre dwa miesiące nie aktualizowałem i postanowiłem wgrać dzisiejszą czy 20.8.13 MIUI 12.1 w telefonie Mi Mix 3. Jednak po aktualizacji znikneła mi podwójna belka u góry. Z jednej strony rozwijane miałem powiadomienia a z drugiej przełączniki. Teraz mam wszystko razem. Co zrobiłem nie tak?

Prawdopodobnie wyłączyło się centrum kontroli, włącz je ponownie w ustawieniach.

43 minuty temu, Note10Mi napisał:

Zgłaszam małą literówkę w jednym z komunikatów. Pozdrawiam

Naprawione.

11 minut temu, lary504 napisał:

Ponawiam pytanie czy root i magisk to jedyny sposób na działające Google Play?

Jeśli nie odpowiadam na pytanie, to nie znaczy, że ignoruję je, tylko po prostu nie mam wiedzy w tym zakresie, tak jak tutaj. Zakładam że chodziło ci o Google Pay, a nie Play, bo Sklep Play powinien działać w każdych warunkach. Google Pay.. no cóż, nie wiemy. Może działać normalnie bez tego, może wymagać roota. Kiedyś być może przyjdzie moment, że nie będzie działać wcale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno na tej jak i poprzedniej aktualizacji, nie dostaje powiadomień z What's up.Instalowałem już różne wersje aplikacji, ale na wszystkich jest to samo, powiadomień nie dostaję. Dopiero po ręcznym odblokowaniu telefonu, pojawiają się powiadomienia.Z wszystkich innych aplikacji powiadomienia przychodzą. Ma ktoś taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno na tej jak i poprzedniej aktualizacji, nie dostaje powiadomień z What's up.Instalowałem już różne wersje aplikacji, ale na wszystkich jest to samo, powiadomień nie dostaję. Dopiero po ręcznym odblokowaniu telefonu, pojawiają się powiadomienia.Z wszystkich innych aplikacji powiadomienia przychodzą. Ma ktoś taki problem?
Chyba to problem Whatsapp. Na custom romach ludzie też zgłaszają ten błąd

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.08.2020 o 20:59, piter69pan napisał:

Zarówno na tej jak i poprzedniej aktualizacji, nie dostaje powiadomień z What's up.Instalowałem już różne wersje aplikacji, ale na wszystkich jest to samo, powiadomień nie dostaję. Dopiero po ręcznym odblokowaniu telefonu, pojawiają się powiadomienia.Z wszystkich innych aplikacji powiadomienia przychodzą. Ma ktoś taki problem?

sprawdź czy ci się autostart nie wyłączył dla WA - u mnie tak było i wróciło do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja "Muzyka" nie potrafi znaleźć katalogu z muzyką. Nawet nie ma możliwości wyboru. Czyszczenie danych nie pomaga.

Wibracja w trybie cichym też nie działa, mimo zaznaczonych opcji.

Aplikacja Amazfit nie chce się uruchomić, na ułamek sekundy wyskakuje jakieś okno z błędem.

 

Czas na full wipe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam brak tłumaczena dla słowa "Advanced" w  Ustawienia->Lokalizacja

1575411125_Screenshot_2020-08-24-09-54-23-983_com.android.settings1.thumb.jpg.a2c6f73b3ff349ce9f38ed772bf424ed.jpg

Może się czepiam niepotrzebnie, ale uważam, że nazewnictwo wersji Miui powinno być jednolite. W "O telefonie" wersja Miui nazywana jest rozwojową, identycznie  w "Pełna specyfikacja", ale jak się kliknie w kafelek z wersją Miui, to zainstalowana wersja wyświetla się jako tygodniowa. Moim zdaniem powinno być wszędzie jednolicie tj. rozwojowa.

880897650_Screenshot_2020-08-24-10-35-57-602_com.android.settings1.thumb.jpg.0c9057a8c25a59393d5864825642448f.jpg2133424861_Screenshot_2020-08-24-10-36-26-752_com.android.settings1.thumb.jpg.725d7b121acf3eacec9a329f8b6dad77.jpg553399879_Screenshot_2020-08-24-10-36-55-959_pl.zdunex25.updater1.thumb.jpg.0338fa0e14578f3ef473939c977e1110.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zauważonych poprawek w tej wersji (po przejściu z 20.7.30) na Mi Note 10:
- poprawione animacje systemowe przy uruchamianiu aplikacji i wychodzeniu z nich (wcześniej były spore lagi)
- YouTube w Google Discovery nie wywala się
- odczuwalnie płynniejsze działanie systemu.

Google Play działa, Safety Net ok, nie zauważyłem innych problemów, dla mnie w sumie duży plus.
Dziękuję!

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Note10Mi napisał:

Zgłaszam brak tłumaczena dla słowa "Advanced" w  Ustawienia->Lokalizacja

Może się czepiam niepotrzebnie, ale uważam, że nazewnictwo wersji Miui powinno być jednolite. W "O telefonie" wersja Miui nazywana jest rozwojową, identycznie  w "Pełna specyfikacja", ale jak się kliknie w kafelek z wersją Miui, to zainstalowana wersja wyświetla się jako tygodniowa. Moim zdaniem powinno być wszędzie jednolicie tj. rozwojowa.

Naprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chiałbym poruszyć dwie sprawy związane z następującą funkcjonalnością. Otóż wchodzi się w aplikację systemową "Panel Sterowania" a następnie w "Bezpieczeństwo" i dalej w prawym górnym rogu w "Ustawienia".

1.Do wyboru mamy dwie bazy wirusów: AVL lub Avast - jak wybierze się AVL i dalej "Sprawdź dostępność aktualizacji" to dostaje się komunikat: "Nie można zaktualizować". Po co w ogóle taka baza, której nie można zaktualizować?

Aktualizacjia bazy Avast działa prawidłowo.

Druga sprawa:

2. Jeśli mam włączone tylko dane komórkowe - to nie można zrobić aktualizacji bazy wirusów gdyż system wyświetla komunikat: "Połącz z Wi-Fi aby pobrać aktualizację bazy wirusów". A dlaczego tylko przez Wi-Fi? Jeśli będę w miejscu gdzie nie będzie Wi-Fi, a będę miał włączone dane komórkowe to też chciałbym móc zaktualizować bazę wirusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Note10Mi napisał:

1.Do wyboru mamy dwie bazy wirusów: AVL lub Avast - jak wybierze się AVL i dalej "Sprawdź dostępność aktualizacji" to dostaje się komunikat: "Nie można zaktualizować". Po co w ogóle taka baza, której nie można zaktualizować?

Problem przesłałem do analizy, prawdopodobnie brakuje jednego pliku. Być może po jego dodaniu się on rozwiąże, zobaczymy.

24 minuty temu, Note10Mi napisał:

2. Jeśli mam włączone tylko dane komórkowe - to nie można zrobić aktualizacji bazy wirusów gdyż system wyświetla komunikat: "Połącz z Wi-Fi aby pobrać aktualizację bazy wirusów". A dlaczego tylko przez Wi-Fi? Jeśli będę w miejscu gdzie nie będzie Wi-Fi, a będę miał włączone dane komórkowe to też chciałbym móc zaktualizować bazę wirusów.

To kwestia tłumaczenia. Kliknij "Dalej" i baza się zaktualizuje. Tłumaczenie zmienię, w kolejnej wersji będzie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...