Skocz do zawartości

Skasowało mi SMS-y. Jak je odzyskać?!


Radzik29

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Dziś pobrała mi się MIUI 12. Po aktualizacji skasowało mi większość SMS-ów, których potrzebuje. Zachowały się w chmurze XIAOMI jako usunięte. Potrzebuję je chociaż ściągnąć. Jak mogę to zrobić bo ręczne ściąganie SMS w ilości 100-tyś to trochę sporo. Dodam, że chyba nie zachowały się MMS-y. Czemu tak się stało? Co mogę zrobić by odzyskać te informacje? Z góry dziękuje za pilną odpowiedź i pozdrawiam. Sprawa jest pilna bo "usunięte" sms-y w chmurze trzymane są tylko 30 dni. Jest może szansa przywrócić je na nie usunięte?  

Edytowane przez Radzik29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Radzik29 napisał:

Jest może szansa przywrócić je na nie usunięte?  

Zaloguj się do konta Xiaomi przez przeglądarkę. Przejdź do sekcji Wiadomości -> Kosz (Trash). Tam zaznacz wiadomości i wybierz "Przywróć" (Restore). Potem zsynchronizuj telefon z Chmurą i zobacz czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzięki za odpowiedź. Przepraszam jak jestem gapa, ale nie widzę takiego guzika. W załączniku screen? Pomożesz bo smsy są dla mnie bardzo ważne. Dzięki.

 

Sorrki edytowałem post i nie mogę wstawić ponownie załączników. Dlatego dubel ;) Widzę tylko guzik do usuwania.

Bez tytułu.png

Edytowane przez Radzik29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, ale tam właśnie nic nie ma :( Ja potrzebuję te prawie 21 000 sms-ów. Zgrywanie tego ręcznie zajmie mi wieki. No musi się to jakoś dać automatycznie zgrać - pomóżcie. Pierdzielona aktualizacja tak się cieszyłem na nowe MIUI, a z tego to mi tylko problem wyszedł. 

Bez tytułu.png

Edytowane przez Radzik29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech...

To trzeba było napisać, że chcesz to sobie gdzieś skopiować. Odzyskać to odzyskać. Inna bajka.

W MIUI nie ma możliwości zachowania w innym miejscu niż w Chmurze. Musiałbyś najpierw z kosza przywrócić usunięte, zsynchronizować je z telefonem tak, aby pojawiły się w telefonie, a potem zainstalować jakąś appkę ze sklepu Play do zgrywania SMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi usunęło SMS-y. Są w Xiaomi Cloud (w google nie wiem jak sprawdzić). Potrzebuję je tylko przywrócić (ostatecznie skopiować). Jak je przywrócę to ze skopiowaniem sobie poradzę. Jak je przywrócić na telefon? Gdzie jest ten kosz? :D Prosiłbym bym o instrukcję krok po kroku - trochę mam pojęcia o technologii, ale naprawdę nie widzę nigdzie takiej opcji, nie ma guzika czy jakiejś funkcji :) Stawiam, że jest gdzieś zagrzebana dlatego proszę o pomoc :)

Edytowane przez Radzik29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no co ty to by wywaliło wszystko :D Chyba, że się mylę i czegoś nie wiem :D Ale Panie i Panowie ostrożnie naprawdę nie mogę nic usunąć :D 

Chyba, że jak kliknę trash to mi przeniesie to do jakiegoś "kosza" i z tego kosza będę mógł to zgrać - ale tutaj zdaję się na Was. Te sms-y są b. ważne bo mogą być dowodem w sprawie sądowej z moją byłą - jak zginą to chamstwo, kłamstwo i prostactwo wygra w jakiejś części tego świata.

Edytowane przez Radzik29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Sorki boje się utracić dane i jestem powściągliwy w ruchach. W koszu nie ma nic ważnego. Czyli jak zachować dane z głównego menu? Krok po kroku? Mam jeszcze pytanie czy jak mam xiaomi cloud free to moje wiadomości SMS na głównej stronie po 30 dniach nie zostaną usunięte automatycznie? Bardzo dziękuję za pomoc i cierpliwość 

Edytowane przez Radzik29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Radzik29 napisał:

Cześć. Sorki boje się utracić dane i jestem powściągliwy w ruchach. W koszu nie ma nic ważnego. Czyli jak zachować dane z głównego menu? Krok po kroku? Mam jeszcze pytanie czy jak mam xiaomi cloud free to moje wiadomości SMS na głównej stronie po 30 dniach nie zostaną usunięte automatycznie? Bardzo dziękuję za pomoc i cierpliwość 

Z aplikacji, ani z panelu via www tego nie zrobisz. Musisz znaleźć appkę do zachowywania SMS, pobrać na telefon i zarchiwizować sms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak mam zarchiwizować coś appką czego już nie mam na telefonie fizycznie, a jest tylko w chmurze Xiaomi? Po tym updacie do Miui 12 wyczyściło mi telefon niemal do zera (kontakty zostały i parę ostatnich sms-ów). Te sms-y co potrzebuję odzyskać są tylko w chmurze. MMS brak i tu i tu. Synchronizację wyłączyłem by nie pogarszać sytuacji. Jaką appką mógłbym wyciągnąć te rzeczy z chmury Xiaomi? I decydujące pytanie czy te rzeczy zostaną mi w chmurze jeśli się mieszczę z miejscem czy po 30 dniach znikną? Pomożecie? ;)

Edytowane przez Radzik29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Radzik29 napisał:

No ale jak mam zarchiwizować coś appką czego już nie mam na telefonie fizycznie, a jest tylko w chmurze Xiaomi? 

Ty czytasz to co piszę?

To przeczytaj jeszcze raz. Albo z pięć razy aż zatrybisz. Masz wszystko napisane po kolei, co masz zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z aplikacji, ani z panelu via www tego nie zrobisz. Musisz znaleźć appkę do zachowywania SMS, pobrać na telefon i zarchiwizować sms.

To jak z aplikacji tego nie zrobię to jak mam zrobić. Czytam 5 raz i serio nie trybię, może nie jestem tak biegły jak Ty. Ale wytłumacz bardziej łopatologicznie np. pobierz to, kliknij to itd... Kurde no jak zczytać te dane z chmury? Jak mam zgrać coś co mam w chmurze Xiaomi, a nie fizycznie na telefonie? Czy one mi się po 30 dniach nie skasują? 

Edytowane przez Radzik29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...