Skocz do zawartości

Różnice w Miui 12 dla poco względem innych modeli xiaomi


Soren

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Od niecałych 3 tygodni użytkuję poco f2 pro na miui 12 i zastanawiają mnie różnice w systemie względem innych smartfonów xiaomi z miui 12 na pokładzie (np. mi10).

Aktualnie mam wersję 12.0.2 (EEA) i zauważyłem, że:

1) nie działają "pływające okna" tzn żadna aplikacja nie chce się uruchomić w tym trybie. Nie działa naciśnięcie odpowiedniej ikonki w menu multitaskingu ani z belki powiadomień. Teoretycznie w widoku multitaskingu powinno się dać wybrać aplikacje które mają to obsługiwać ale u mnie brak jakiejkolwiek opcji do tego.

2) na filmikach w sieci prezentujących nowości w miui 12 nie raz prezentowany pasek nawigacyjny na dole ekranu (rodem z iOS i czystego androida) - u mnie są jedynie "gesty pełnoekranowe" te same co na miui 11

3) Jedną z nowości były również opcje dotyczące prywatności min. można było przeglądać aktywności aplikacji itp. Nie wiem czy było to na 12.0.1 ale na najnowszej 12.0.2 na pewno tego nie ma.

4) Nadawanie uprawnień wyłącznie na czas używania aplikacji można jedynie w przypadku lokalizacji GPS. Dostęp do kamery/ mikrofonu przyznaje się tak jak wcześniej (albo na stałe albo wcale) nie miało to być analogicznie jak z lokalizacją?

Może ktoś potwierdzić te przypadłości/różnice u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w miuipolska te elementy są dostępne(w romie dla poco)?
Chciałem dziś odblokować bootloader i wgrać ale chińczycy dalej nie zrezygnowali z idiotycznego wymogu czekania x dni na możliwość odblokowania urządzenia (aktualnie muszę czekać 7 dni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo użyłeś takiego zwrotu: "1) nie działają "pływające okna" tzn żadna aplikacja nie chce się uruchomić w tym trybie"

Ja ci odpisałem, że klawiatura jak najbardziej ma pływające okno. A czy ty wiesz o czym piszesz? A Gboard nie jest aplikacją??

Edytowane przez brawo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Soren napisał:

A czy w miuipolska te elementy są dostępne(w romie dla poco)?

Gesty na pewno. Być może pływające okna możesz wywołać przeciągając te pływające powiadomienie co się zwykle na górze ekranu pojawia jak coś dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy piszecie o czymś zupełnie innym.
 
Ja mam na myśli floating windows wprowadzone w miui 12 a nie żadne dymki czy klawiatury(jaki związek z tym ma w ogóle klawiatura to nie wiem):

U mnie normalnie to działa jak na wideo , jadę na najnowszym eea.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływające okna zadziałały ale dopiero po którymś z kolei przywracaniu ustawień fabrycznych (zaznaczam którymś z kolei) i bez przywracania danych z mi cloud(pomijam fakt, że przywrócenie aplikacji i ustawień trwa w nieskończoność).
Jednym słowem dramat. Soft robiony na zasadzie "po podpięciu ładowarki zróbmy fikuśną animację ładowania + 5 napisów turbo żeby użytkownik wiedział, że jest szybko" a podstawowe funkcje systemu randomowo albo działają beznadziejnie albo nie działają wcale.
Za stary się robię na factory reset po każdej aktualizacji. Jak ktoś jest chętny kupić poco (6/128 grey) z x-komu to sprzedam z etui nillkin za 2050zł + ewentualnie kw (albo odbiór w Wawie). 

 

Cytat

A masz kolego włączone "gesty pełnoekranowe" w zakładce wyświetlacz pełnoekranowy? Oczywiście gdzieś w opcjach trzeba tego szukać.

Ale przecież ja piszę o czymś zupełnie innym. Masz w pierwszym poście dokładnie napisane o jaką funkcjonalność związaną z gestami chodzi, nawet napisałem jak ona się prezentuje wizualnie. Serio czytanie ze zrozumieniem nie boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pływające okna zadziałały ale dopiero po którymś z kolei przywracaniu ustawień fabrycznych (zaznaczam którymś z kolei) i bez przywracania danych z mi cloud(pomijam fakt, że przywrócenie aplikacji i ustawień trwa w nieskończoność).

Jednym słowem dramat. Soft robiony na zasadzie "po podpięciu ładowarki zróbmy fikuśną animację ładowania + 5 napisów turbo żeby użytkownik wiedział, że jest szybko" a podstawowe funkcje systemu randomowo albo działają beznadziejnie albo nie działają wcale.

Za stary się robię na factory reset po każdej aktualizacji. Jak ktoś jest chętny kupić poco (6/128 grey) z x-komu to sprzedam z etui nillkin za 2050zł + ewentualnie kw (albo odbiór w Wawie). 

 

A masz kolego włączone "gesty pełnoekranowe" w zakładce wyświetlacz pełnoekranowy? Oczywiście gdzieś w opcjach trzeba tego szukać.

Ale przecież ja piszę o czymś zupełnie innym. Masz w pierwszym poście dokładnie napisane o jaką funkcjonalność związaną z gestami chodzi, nawet napisałem jak ona się prezentuje wizualnie. Serio czytanie ze zrozumieniem nie boli.

Ja tam myślę że zwyczajnie jesteś przypadkiem potwierdzającym regułę default_icon_e_smile.gif Generalnie jako tako nie ma większych problemów z softem na poco ... Fora raczej puste... Nie chcę być czarnowidzem ... Ale skoro można poco kupić za 1400z polskiego magazynu to marne szanse na sprzedaż za 2k...

 

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może i można kupić za 1400zł jak ktoś nie chce mieć polskiej dystrybucji i bezproblemowej gwarancji.
Gdyby takich osób nie było to by nie istniały oficjalne dystrybucje tylko wszystko by leciało z chin.

A co do tematu: ok tak jak pisałem te pływające okna zadziałały ale dalej pozostaje niesmak spowodowany tym, że miui na poco jest w jakimś stopniu okrojone. Osobiście to się trochę poczułem oszukany. 

 

Tak czy inaczej poco na olx a ja pojechałem wczoraj po norda i chyba nie żałuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mały update: super hiper pływające okna znowu przestały działać (nie żebym super często chciał z tego korzystać). 
Super tapety też dziwnie się zachowują podczas blokady urządzenia (animacja skokowo zmienia jasność, potrafi rozbłysnąć i generalnie klatkuje).
Soft pisze chyba jakiś chinczyk po 14h składania ajfonów w fabryce.

Aczkolwiek postanowiłem, że prędzej sprzedam poco niż znowu zrobię factory reset bez sensu.:-D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
Witam czy ktoś w swoim poco ma ten pasek nawigacyjny na dole ekranu
Pasek nawigacyjny dodano z wersją 12.2.4 z Androidem 11. Działa to różnie. A oknami pływającymi problem mam również i ja. Przed aktualizacją z 12.0.4 na 12.2.4 było ok. Teraz okna się zawieszają tzn wymagana jest blokada ekranu bo ani gesty ani inne interakcje z tym oknem nie dają efektów. Zawieszanie się gestów pełnoekranowych również występuje bez pływających okien.

Co do niektórych aplikacji w formie pływających okien. Ktoś wyżej wspominał o dialerze i wiadomościach. Natywna apka do wiadomości zamiast wyskakiwać tylko w powiadomieniu pływającym po uprzednim ściągnięciu wiadomości po jej otrzymaniu, odpala się na pełnym ekranie jak i w pływającym oknie.

Ogólnie ta opcja jest fajna tyle że nie działa lub jest niestabilna. Czekam z niecierpliwością na aktualizację bo względem 12.0.4 , obecna 12.2.4 zachowuje się jak jakaś beta

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...