Skocz do zawartości

Problemy z zasięgiem Mi10PRO


AdrianJarocin

Rekomendowane odpowiedzi

20 lipca umieściłem post w dziale MIUI 10/11/12 - wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL o następującej treści:

Czy spotkał się może ktoś z was z problemem zasięgu na wersji stabilnej miui 12 dla mi 10 pro? Na ostatnim stabilnym miui 11 wszystko jest ok, natomiast na miui 12 nie mam w niektórych miejscach mojego domu zasięgu na telefonie (sprawdzane na różnych kartach sim różnych operatorów - nie dochodzą ani sms-y ani połączenia głosowe. Wystarczy, że podejdę do okna i wszystko wraca do normy). Nie wiem, czy ma może coś z tym wspólnego wersja modemu, która jest inna w miui 11 (V11.0.18.0.QJACNXM), miui 12 (V12.0.1.0.QJACNXM i V12.0.2.0.QJACNXM)? Nie wiem teraz, czy czekać na aktualizację miui 12 stable, wrócić do ostatniego miui 11 stable, czy może przejść na xiaomi.eu tygodniowe (czy mógłby ewentualnie ktoś podzielić się ze mną jaka jest wersja modemu na ostatnim rozwojowym 20.6.18 dla mi 10 pro?)

Przez miesiąc użytkowania i zainstalowaniu kolejno następnych wersji stabilnych (V12.0.3 QJACNXM i  V12.0.4 QJACNXM) problem pozostał. Chciałem również nadmienić, że w sieci problem jest znany, np. https://www.youtube.com/watch?v=vlEra7GWhXU&t=710s. Dwaj moi znajomi, którzy mają Mi10pro również borykają się z tym problemem. Zauważyłem pewną prawidłowość i nie wiem czy to problem softu modemu czy problem sprzętowy, np obluzowane złącze antenowe. Jeżeli telefon znajduje się w miejscu gdzie zasięg LTE jest słaby (na innych telefonach zasięg jest idealny) przełącza się z 4G na 3G (UMTS). Jeżeli 3G dalej ma za słaby zasięg uniemożliwiający wykonywanie połączeń telefon powinien się przełączyć na 2G (EDGE). Mój się nie przełącza. Najdziwniejsze jest to, że jeżeli ustawię na "sztywno" preferowany typ sieci na "tylko sieci 2G" to zasięg jest idealny i nie ma żadnych problemów z wykonywaniem i odbieraniem połączeń i sms-ów (testowałem na Network Cell Info Lite, punkty dostępu prawidłowe, roaming krajowy zawsze włączony).

Czy ktoś ze speców z forum mógłby zabrać głos w tym temacie.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najogólniej rzecz ujmując telefon do "wypier....nia". Przebolałbym jeszcze tą bolączkę braku zasięgu u mnie w domu uniemożliwiającą normalne korzystanie z telefonu (jak wyjdę z domu bądź jestem w "otwartej przestrzeni" to z zasięgiem nie ma żadnych problemów, jak już wejdę gdzieś do pomieszczenia zamkniętego to zasięg zanika) gdybym mógł skorzystać z vowifi. Niestety po wielokrotnych próbach włączenia wificalling na moim telefonie (sieć Play) nie udało mi się tego dokonać. O dziwo VoLTE działa. Ale po co mi VoLTE jak ja nie mam w swoim telefonie LTE???  

Edytowane przez AdrianJarocin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie. Ale jak ustawisz preferowany typ sieci na: tylko sieci 2G to z połączeniami nie ma żadnego problemu. Wtedy oczywiście pozbywasz się praktycznie  internetu w telefonie (3G i 4G nie działa a na 2G raczej nic nie zrobisz). Widocznie Xiaomi wychodzi z założenia, że ich flagowy model ma służyć tylko do dzwonienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być problem z samym telefonem, jakiś trefny egzemplarz. 

Ja ocenia zasięg mi10 na bardzo dobry, nawet lepiej niż mi9, w wielu testach tez potwierdzają dobry zasięg mi10, jeden test jaki oglądałem na YT sam recenzent przyznał ze chyba dostał uszkodzony telefon bo zasięg bardzo słaby ma  1-2 kreski max. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zasięg jest gorszy nawet na Mi Mix2S, przecież trzeba "agregować" pasmo dla pseudo 5G. Nie mamy dobrego LTE, a mamy mżonki o 5G. Zobaczcie, że takie zjawisko ma miejsce także w TV. To się nazywa - oszczędzanie kosztem wygody klienta. Droższe usługi =gorsze usługi tak jak nowe towary = bubble. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...