Skocz do zawartości

POCO F2 PRO - okrojona obsługa 5G w Europie do pasm n77 i n78


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Na chwilę obecną mamy obsługę 5G na częstotliwości (n77, 78) na których to operatorzy nie oferują jeszcze usług. 

Operatorzy w Pl używają pasm do 5G których nie obsługuje Poco. Jak myślicie czy dadzą obsługę 2100 w jakiejś aktualizacji? Samsung jakoś temat ogarnął.

W ofercie flex jest już obsługa 5g, w Play na kartę też.

Pokój i szacunek

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną mamy obsługę 5G na częstotliwości (n77, 78) na których to operatorzy nie oferują jeszcze usług. 

Operatorzy w Pl używają pasm do 5G których nie obsługuje Poco. Jak myślicie czy dadzą obsługę 2100 w jakiejś aktualizacji? Samsung jakoś temat ogarnął.

W ofercie flex jest już obsługa 5g, w Play na kartę też.

Pokój i szacunek

Myślę że w tym roku temat 5g w Polsce można spokojnie pominąć i uznać za martwy... Co do aktualizacji pasm w f2 pro , pożyjemy zobaczymy .

 

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
1 hour ago, lary504 said:
Pasmo n1 działa na poco F2 pro . W Krakowie jak przejeżdżam loguje się w Play na 5G. Na Orange też działa. Co do T-Mobile nie wiem, ale pasmo to samo więc powinno działać.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

 

Pasmo n1 działa ale w LTE dla POco. Dla 5G jest wsparcie tylko n7X. To specyfikacja.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mi też nie zależy żeby Ci udowadniać. Nie mam 10 latek by się tym bawić. Co bym nie wysłał to możesz szukać dziury w całym. Miałem na 100% ikonkę 5G na karcie Play na kartę i Orange abo. Grupa na Facebooku Pocophone F2 w wyszukiwarce 5G i znajdziesz.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe bo wg specyfikacji na tych pasmach nie działa poco bo ich nie obsługuje. Myślę, że wkleiłeś screen z innego xiaomi. To jest forum, skoro powołujesz się na źródła pokaż je bo inaczej słabo to wygląda z twojej strony. Nie bierz tego do siebie ale troszkę chyba ściemniasz.

Biorę też pod uwage fakt że Xiaomi kiedyś mówiło że odblokuje pasmo n1 dla 5G. I to może być prawda. Jest to oo tyle ciekawe info z Twojej strony, że szkoda nie pokazać tego. Może ja sie mylę. Pokaż te źródło gdzie ludzie to potwierdzają.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezuuu, te polskie 5G jest realizowane na paśmie 2100, żaden operator nie ma jeszcze kupionego pasma na docelowe, bo przetarg został odwołany.
Te polskie 5G działa punktowo, jak się znajdzie w zasięgu tego obszaru, to niby jest 5G z tym że właśnie na paśmie 2100.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wie o tym i nie tylko polskie. Natomiast modem 5g musi obsługiwać n1. Obsługuje tylko na LTE. Poco nie będzie na ten moment widział n1 dla 5g. Jest to zablokowane.
A jak ktoś twierdzi że usługi 5 g działają na Poco to są tylko dwie możliwości: odblokowali pasmo n1 i ludzie zgłaszają albo ktoś gada głupoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@homarkrab Wstawiam niestety linki do artykułów. Tez jestem ciekaw jak to jest z 5G na poco. Stawiają u mnie przekaźnik 5G i mnie ciekawi czy poco będzie obsługiwał tą technologie. 

https://www.tabletowo.pl/5g-w-orange-lista-smartfonow/

"Z naszych doświadczeń wynika, że technologię 5G w Orange obsługuje także POCO F2 Pro, lecz – jak widać powyżej – (z jakiegoś powodu) nie znajduje się on na oficjalnej liście smartfonów zapewniających dostęp do sieci piątej generacji od tego operatora."

https://gsm.biz.pl/2020/06/10/5g-dostepne-w-polskich-sieciach-komorkowych-co-z-terminalami/

"firma Xiaomi zapewnia, że słuchawki Mi10 5G, Mi 10 Lite 5G, Mi10 Pro 5G, Poco F2 Pro 5G będą współpracowały w trybie NSA z sieciami, opartymi o częstotliwość 2100 MHz"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pokaże. Pytanie czy ktoś w t, orange I play pracuje z Xiaomi nad dopuszczeniem słuchawki do tej usługi. Producent pokazuje tylko pasma n77 i 78. Nie ma słowa o n1. Te podane linki to źródło orange z 2q2020. Od tego czasu wprowadzili mi 10 t do sprzedaży więc w mojej ocenie nikt poco sie nie zajmuje.

 

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas pokaże. Pytanie czy ktoś w t, orange I play pracuje z Xiaomi nad dopuszczeniem słuchawki do tej usługi. Producent pokazuje tylko pasma n77 i 78. Nie ma słowa o n1. Te podane linki to źródło orange z 2q2020. Od tego czasu wprowadzili mi 10 t do sprzedaży więc w mojej ocenie nikt poco sie nie zajmuje.  

 

 

Zapominacie że f2 pro to inaczej k30 pro a ten już na pasma nie narzeka... Więcej optymizmu , no i pamiętać że 3500 też u nas będzie kiedyś działać default_icon_e_smile.gif póki co mamy raczej 4.5 g niż 5g ... No i tak w zasadzie na co to komu... Dobre LTE to i tak już wypasik default_icon_e_smile.gif 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K30 pro ma odblokowaną obsługę wielu pasm. A poco z jakiejś przyczyny nie wykazuje innych niż 3700, 3500. Oczywiście że kiedyś będzie działać. Zgadzam się całkowicie z tym że te 5g na 2100 to taka trochę proteza łącząca dwie technologie. Natomiast nie widzę przeszkód aby już dziś nie działało to u nas. Jedno to dopuszczenie telefonu do sieci 5g (soft) a drugie to odblokowane w modemie pasmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he no tak.  Z tym RCS poległem w tym roku raz. U mnie działa ale nie na poco. Będąc poza zasięgiem netu musiałem wysłać sms i poległem. Od tego momentu wróciłem w aplikacji wiadomości do sms, i wyleczyłem się z RCS. Trudno sie nie zgodzić z tym że wiele bardziej kluczowych usług nie działa. To prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy wie o tym i nie tylko polskie. Natomiast modem 5g musi obsługiwać n1. Obsługuje tylko na LTE. Poco nie będzie na ten moment widział n1 dla 5g. Jest to zablokowane.
A jak ktoś twierdzi że usługi 5 g działają na Poco to są tylko dwie możliwości: odblokowali pasmo n1 i ludzie zgłaszają albo ktoś gada głupoty.
Modem jest ok. X55 obsługuje pasma o których piszesz, problem jest z software, ewentualnie z anteną, ale jeżeli telefon obsługuje LTE 2100 z mimo 4*4 to i NR2100 też obsłuży. Zostaje więc oprogramowanie modemu+ kasa na licencję za użytkowanie pasma. I to ostatnie do tej pory było kluczowym problemem w przypadku obsługiwania pasm( czy kombinacji CA) przez różne Xiaomi.
Całe szczęście obie rzeczy da się uruchomić przez Xiaomi zwykłym update, co się do tej pory jeszcze chyba nie zdarzyło, ale kto tam wie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie celowo tylko te pasma są nieaktywne. Taki przyjęli model poziomując słuchawkę niżej od mi10 tek. To seria mi10 jak widzimy jest wszędzie promowana. Kupując poco godziny się na brak wsparcia dla tych pasm.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie celowo tylko te pasma są nieaktywne. Taki przyjęli model poziomując słuchawkę niżej od mi10 tek. To seria mi10 jak widzimy jest wszędzie promowana. Kupując poco godziny się na brak wsparcia dla tych pasm.
 
 
Oj tam oj tam ... Kupiłeś ten telefon doskonale o tym wiedząc , jak dają updejt lub jakiś magik z xda ogarnie sprawę to będziesz się mógł dodatkowo cieszyć . Póki nie ma 5g w Polsce to mnie to nie rusza , pewnie prędzej zmienię słuchawkę na nową a niżeli będzie pełne pokrycie 5g w naszym kraju.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...