Skocz do zawartości

Aktualizacja oficjalnego ROMu z pliku przez systemowy updater


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
 

Jeśli dla Twojego smartfona Xiaomi, Redmi lub Poco została już wydana nowsza wersja ROMu, a Twój telefon jeszcze nie widzi aktualizacji przez OTA, można w bardzo prosty sposób dokonać takiej aktualizacji ręcznie za pomocą systemowej aplikacji do aktualizacji oprogramowania telefonu. 
 

Linki do pobrania oryginalnych ROMów od Xiaomi publikowane są w odpowiednich działach na forum, dotyczących danego modelu smartfona.
 

Przez systemowy updater (bez utraty danych) można aktualizować oprogramowanie za pomocą plików:

Recovery - plik zawiera pełny ROM, możliwość aktualizacji oprogramowania z dowolnej starszej wersji ROMu
OTA - plik zawiera aktualizację z konkretnej starszej wersji ROMu


ROM w pliku *.zip należy pobrać (najlepiej z linku zmieszczonego na forum) do dowolnego katalogu w pamięci telefonu.


Następnie przystępujemy do ręcznej aktualizacji oprogramowania w naszym telefonie:

1.
Screenshot_2020-08-15-13-59-56-457_com.android.settings.jpg

2.
Screenshot_2020-08-15-14-00-01-883_com.android.settings.jpg

3.
Screenshot_2020-08-15-14-00-16-25_com.android.updater.jpg

Jeśli po kliknięciu w trzy kropki brakuje ręcznej instalacji ROMu z pliku jak na screenie poniżej:

Screenshot_2020-08-15-14-00-20-647_com.android.updater.jpg

należy więcej niż 5x nacisnąć logo MIUI:

Screenshot_2020-08-15-14-00-16-255_com.android.updater.jpg

Po tej operacji nasze menu po kliknięciu trzech kropek będzie wyglądało tak jak na screenie niżej

Screenshot_2020-08-15-14-00-36-561_com.android.updater.jpg

Należy wybrać opcję zaznaczoną strzałką na sreenie, wskazać pobrany wcześniej plik z ROMem i proces aktualizacji zostanie rozpoczęty.

System zapyta, czy na pewno chcesz dokonać aktualizacji, należy potwierdzić i dalej odbywa sie to dokładnie tak samo jak przy aktualizacji OTA.


Jeszcze jedna ważna sprawa. Uważajcie jaką wersję ROMu macie w telefonie.
Jeśli posiadasz EEA Stable ROM (EU), to nie można go aktualizować plikiem Global Stable ROM (MI) i odwrotnie. 

Screenshot_2020-08-15-14-00-01-83_com.android.settings.jpg

MI - Global ROM (międzynarodowy)
EU - EEA ROM (europejski)
CN - China ROM (chiński)
RU - Russia ROM (rosyjski)
IN - India ROM (indyjski)
ID - Indonesia ROM (indonezyjski)
TR - Turkey ROM (Turecki)
TW - Taiwan ROM (Tajwański)
LM - Latin America ROM (Ameryka Łacinska)

IMG_20201103_130746_768.jpg.cda77cbc173f7858982e07b573df2852.jpg

Ta metoda aktualizacji w zasadzie niczym nie różni się od standardowej automatycznej aktualizacji OTA.

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, a jeśli przed instalacją/aktualizacją wyskakuje powiadomienie iż pamięć wewnętrzna jest zaszyfrowana, to co z tym fantem począć (po restarcie woła o hasło do TWRP)? Z czym to szyfrowanie jest powiązane, bo ja sam z siebie pamięci wewnętrznej nie szyfrowałem/nie hasłowałem. Bycie zalogowanym na koncie Xiaomi może dać taki objaw? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Wypadłem z "obiegu" a jak bardzo niech świadczy że na moim  Mi 6 6/128 Ceramic mam jeszcze MIUI Global 9.2 Stable 9.2.2.0(NCAMIEK) - nie zmieniałem jak na razie bo jestem zadowolony, szybko śmiga, nagrywa rozmowy - dla mnie bardzo ważne. Ostatnio telefon dostał nową baterię, ale ja nie o tym - w Aktualizacji Systemu  mam info że jest dostępna aktualizacja MIUI V10.3.4.0.OCAMIXM STABILNA 1.7G czy stracę swoje ustawienia i dane przy tej aktualizacji, co z zapisem rozmów i czy w ogóle warto aktualizować dla np bardziej kolorowych ikonek lub tylko poprawek zabezpieczeń , co mogę zyskać a co stracić?

No i najważniejsze- telefon mam odblokowany, Magisk - czy ten rodzaj aktualizacji nałoży blokadę?

Pozdrawiam i życzę Wam wszystkim Zdrowych ,rodzinnych oraz spokojnych Świąt.

Edytowane przez QMiui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawień raczej nie powinieneś stracić, nagrywania rozmów też. 

MIUI 10 było parę lat temu, nie do końca już pamiętam, jakie tam były bolączki na Oreo, ale chyba wyglądało to lepiej niż teraz.

Prawdopodobnie bootloader się nie zablokuje, ale Magiska na pewno nie będziesz mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, poczytam o tym Oreo na Mi6 ale już z tego co widzę i czytam chyba tak zostanie do końca tego telefonu, po co zmieniać coś co dobrze działa :-) , brak jakichkolwiek problemów z tym telefonem i jego kompaktowość "zmusza " mnie do jego używania. Ale poczytam jeszcze opinie użytkowników. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
8 minut temu, asdf0st napisał(a):

 nadal tam widnieje.

To nie ma znaczenia. Wersję udostępnili, jest na serwerach ale zablokowali możliwość aktualizacji. Często tak robią. Ci co pobrali są mimowolnymi betatesterami. Widać określoną liczbę testerów osiągneli. Wznowią jak nie będzie dużo zgłaszanych błędów.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...