Skocz do zawartości

Viomi v3 - nie zapamiętuje mapy


KasiaCC

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia mam Viomi v3. W aplikacji mam informację, że odkurzacz musi sobie pierwszy raz przejechać całą powierzchnię (na razie parter), i sam, automatycznie wrócić na ładowanie. Wtedy zapamięta mapę. No i super - przejechał, zmapował, oznaczył sobie pomieszczenie 1, 2 itd, pozaznaczałam mu restricted areas. Dzisiaj kolejny dzień - wchodzi na apkę, mam mapkę, cyk - start, i bum. Nie ma - mapa zniknęła, a odkurzacz zaczyna całą walkę od nowa. Co się dzieje? Czy u was wygląda to tak samo? A może ja po prostu coś robię źle?

Będę wdzięczna za pomoc - jak na razie nie udało i się dostać odpowiedzi na żadnego maila do supportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu mam ten sam problem. Pięknie skanuje po raz pierwszy mieszkanie, zaznaczam obszary, ściany i wszystko fajnie działa....do pewnego momentu - niestety nie wiem jakiego. Szukam rozwiązania. Nie sądzę bowiem, aby coś było nie tak z robotem czy apką. Spełniamy po prostu jakiś warunek po którym mapa jest kasowana...

 

Edit: Ok, wydaje mi się, że w Twoim przypadku nie masz zaznaczonej opcji - Zapamiętaj mapę w aplikacji. Ja chyba sobie poradziłem ze swoim problemem. Musiałem pozwolić swojemu Stefanowi, żeby posprzątał całe mieszkanie i wrócić do bazy. Wstałem rano i mapa jest...i po kliknięciu ponownie uruchom, znowu zniknęła :P

Edytowane przez Zbyszek81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Viaomi V3 zdarza się zgubić mapę problem też występuje przy uruchomieniu aplikacji gdy robot pracuję żeby go sprawdzić aplikacja się zawiesza bardzo często

 

Dnia 31.10.2020 o 09:34, rezmus napisał:

jesli ktos chce przetestowac polski voice pack do viomi v3 to priv.

Z chęcią wypróbuję

Screenshot_2020-11-30-01-01-35-524_com.android.chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam ten sam problem - u mnie po kompletnym przeskanowaniu mieszkania mapa jest zapisana, mogę połączyć lub podzielić pomieszczenia, nadać im nazwy itp ale jak wybiorę jakieś konkretne do czyszczenia i kliknę "start" to mapa znika i V3 skanuje obszar od nowa, nie jadąc do wybranego pomieszczenia. Po zapauzowaniu czyszczenia i powrocie do bazy - moja mapa pojawia się na nowo, jak gdyby nigdy nic.

Nie znalazłem finalnego rozwiązania - moim zdaniem to kwestia jakiegoś błędu oprogramowania / aktualizacji oprogramowania (btw dedykowana appka Viomi ze sklepu play nie łączy się z moim V3 ponieważ podaje w instrukcji nazwę sieci inną niż samo urządzenie wyświetla na liście sieci).

Za to znalazłem rozwiązanie pośrednie: trzeba kliknąć przycisk "map" i wybrać "clean area" a następnie zaznaczyć zarys pomieszczenia, które chcemy wyczyścić. Wtedy mój V3 dziarsko pędzi do wybranego obszaru po czym - po jego wyczyszczeniu - wraca do bazy a mapa ani nie znika ani się nie kasuje.

Nie jest to rozwiązanie idealne bo jak widać u mnie - korytarz jest nieregularny i zaznaczenie całego zielonego pomieszczenia prostokątnym obszarem czyszczenia spowodowałoby również czyszczenie przyległych pomieszczeń; czekam więc na finalne rozwiązanie - może komuś się uda albo aktualizacja oprogramowania poprawi temat.

BTW przetestowałem to tylko na odkurzaniu ale jak to działa to i mopowanie też powinno.

Dajcie znać czy u Was też działa

20201204_234338.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, pomóżcie... już nie mam pomysłu co zrobić.

Od 3 dni mam Vacuum Mop Pro, teoretycznie tworzy mapę w czasie rzeczywistym, robi to na niebiesko.

Z tego co zdążyłem ustalić, nie tworzy pomieszczeń i nie mogę ich nazywać. Podczas odkurzania, kręci się , gubi, obija o ściany tak, aż się unosi ( czyżby czujnik słabo działał?)

 

Co dalej, nie nanosi na mapę stacji ładującej, przez co nie potrafi sam do niej wrócić... Po wybraniu opcji odkurz tylko krawędzie, zamiast jechać prosto wzdłuż, robi to jakby w jodełkę w prawą stronę.

 

Zdjęcia do podglądu

130082779_782560722474518_3422354514503933115_n.jpg 130191998_2968397943388176_4873911876911199011_n(2).jpg 129725520_703412790291772_2798661501139460948_n.jpg 130100114_221006396068622_6613363044536295654_n.jpg 130167151_419204065880159_7338221263676250353_n.jpg 130091079_888206322007733_2849496471083238456_n.jpg 130245636_1329456974139114_6170573276783577348_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z V3.

Mam zapamiętaną mapę mieszkania od kilku miesięcy. Ostatnio odkurzacz zaczął wariować. Głownie dzieje się to na funkcji odkurzania zadanego obszaru.

Na zapamiętanej mapie w pewnym momencie zaczyna kreślić nową zwykle przekręconą mapę.   

Innym razem po zapamiętanej mapie wędruje stacja dokująca w inne miejsce.

 

P.s. NIe śmiać się z drewutni ;)

Screenshot_2020-12-08-12-06-09-116_com.xiaomi.smarthome (1).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania czy ktoś znalazł rozwiązanie problemu odnośnie V3 i każdorazowego tworzenia nowej mapy a po zakończeniu pracy powrocie do starej mapy. Problem również ze sprzątaniem pojedynczych pomieszczeń. Pomimo wybrania jednego zaczyna od obrysu całego mieszkania i leci calosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam troszkę inne pytani, czy idzie jakoś zaktualizować mapę? W jednym miejscu miałem szafę i robot zeskanował szafe jako ściana, teraz szafy nie ma i nie chce do skanować tego miejsca, po prostu czyści tak jak by tam dalej była szafa

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu z każdorazowym mapowaniem pomieszczenia i braku możliwości jazdy do wyznaczonej strefy, proponuję przy ładowarce zostawić trochę miejsca po bokach i ustawić ja tak, by jak wyjeżdża i skanuje pomieszczenie w celu znalezienia swojej lokalizacji miał trochę przestrzeni. U mnie to pomogło, może zeskanować większą część pomieszczenia i może porównać to z tym co ma w pamięci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To co piszę Luki3242 na razie zdaje egzamin. W moim przypadku przy stacji dokującej ustawiłem nowy fotel. Odkurzacz wykrywając jakieś dodatkowe 4 nogi możliwe że skojarzył to z inną częścią mieszkania i zaczęły się problemy. 

Ale w dalszym ciągu jak się gdzieś zawiesi i po odblokowaniu go omyłkowo nacisnę przycisk na odkurzaczu a nie na telefonie, odkurzacz nie może się odnaleźć i rysuje mapę od nowa albo rysuje mapę na mapie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Cześć, dołączam się do pytania.

Robot wysłał mi informacje ze się wyłączy po włączeniu stacja dokująca pojawiła się w innym pomieszczeniu wdg. aplikacji.

Po wybraniu obszaru do odkurzania robot jedzie prawidłowo i odkurza jakby nie było żadnych problemów, nawet ustawił sobie ładowarkę w prawidłowym miejscu i do niej wraca, ale po wybraniu pomieszczenia zaczyna robić mapę raz jeszcze.

Czy po usunięciu mapy i utworzeniu jej na nowo wszystko bedzie grało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...