Skocz do zawartości

MIUI 20.8.13


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

200813.png

  • Nowości w aplikacji Galeria – więcej informacji tutaj
  • Dodana supertapeta Saturna z Mi 10 Ultra (do wyboru w Ustawieniach > Tapeta)
  • Możliwość dodania kontrolek urządzeń smart home do Centrum funkcji (do aktywowania z poziomu Ustawień > Wyświetlacz > Centrum funkcji i pasek statusu > Smart home). Uwaga: funkcja wymaga aktualizacji aplikacji Mi Home do wersji co najmniej 5.8.13 i wyżej, inaczej może nie działać
  • Poprawki problemów z dzielonym ekranem (niektóre urządzenia), pobieraniem motywów (Android 11)
  • Poprawki bezpieczeństwa z sierpnia 2020 r. (Mi Mix 2S)
  • Mi 9, Mi 9 Pro i Mi 9T Pro będą wydane najwcześniej w piątek po południu bądź w sobotę (opóźnienie po stronie chińskiej)
  • Redmi K30 5G, Mi 10 Lite Zoom – ostatnia aktualizacja oparta na Androidzie 10, następne aktualizacje na Androidzie 11 (przerwa w wydawaniu ROM-ów przez kilka tygodni)
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Android 11 dla Snapdragona 865

W zeszłą niedzielę wydaliśmy aktualizację do Androida 11 dla urządzeń ze Snapdragonem 865, tj. Mi 10, Mi 10 Pro i POCO F2 Pro. Szczegółowe informacje dotyczące tej aktualizacji można odnaleźć w tym miejscu.

Koniec wsparcia dla niektórych modeli

Zgodnie z decyzjami zespołu MIUI w Chinach od 5 września 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje bet MIUI dla modeli: Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Lite, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 Pro, Mi Mix 2S, Mi Mix 3, Mi Max 3.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu. Obecnie Magisk może nie działać na ROM-ach z Androidem 11.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek. Uwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw (o ile dostępne). Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa błędy. 

1. Sortowanie sms od najstarszego. Czyli nowe smsy są na końcu listy. Chwilowo zmieniłem aplikację do sms. 

2. Po aktualizacji muszę zrobić reset ustawień apn, bo internet nie działa. Po tym zabiegu jest ok. 

 

Widzę zdecydowaną poprawę w wydajności, animacje już tak nie klatkują. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Mi10 miałem problem z internetem po danych sieci, dopiero wipe data załatwiła sprawę, druga kwestia to mam problem z aplikacją telefonu. Gdy ktoś dzwoni jest sygnał dźwiękowy, na sparowany zegarku jest info o połączeniu a na ekranie telefonu nic, nie da się odebrać połączenia bez odblokowania telefonu i wybraniu powiadomienia z rozsuwanego paska strasznie uciążliwa sprawa. Może jest jakieś ustawienie, które przeoczyłem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tepek napisał:

Czy nowa apka galerii o ktorej byla mowa kilka dni temu zostala dodana do tej wersji romu (mi9)?

Niech zgadnę... skoro jest podlinkowany artykuł w pierwszym poście i jest napisane "Zmiany w Galerii", no to raczej jest...

Czytajcie, zanim napiszecie.

Problem z udostępnianiem prawdopodobnie znany. niestety nie wiemy, czy to problem nasz, czy Xiaomi (Android 11).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiązałem to w taki sposób, że odznaczyłem w synchronizacji folder 'wszystkie' i jakiś tam. W zasadzie najwazniejszy jest folder 'odebrane' i teraz przychodzi jedno powiadomienie właśnie z tego folderu i nie mam problemu z przeoczeniem jakiegoś maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skay77 napisał:

Powiadomienia są od 2014 na mail .ru zawsze deistalacja tej pięknej apki od miui v5 zawsze usuwalem ,nie umiecie myśleć alternawnie , dla mnie możesz zainstalować pocztę z Indii (;

No dobrze, ale komuś może ta domyślna apka odpowiadać. Np. mi. I nie bardzo chcę z niej rezygnować ;)

2 godziny temu, MarioWRC napisał:

Działa komuś root na Mi10 z andkiem 11?

Póki co chyba nikomu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest problem z sms'ami.

Normalnie do mnie dochodzą, mogę je przeczytać ale nie widać ich w aplikacji do smsów (próbowałem zainstalować też inną apkę, nie pomaga). Normalnie sms powinien być na górze listy ale lista tak jakby się w ogóle nie aktualizowała. Muszę znaleźć tę osobę na liście i dopiero zobaczę najnowsze smsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POCO F2 PRO:

Musiałem wrzucić muiu pl bo brak nagrywania rozmów dla mnie dyskwalifikowały org soft.

Ok. Nagrywanie już mam lecz .....:

1) czasem nie działa odblokowywanie wzorkiem :( Rysuję yyyyy czerwony , ponownie yyyy???!!!!! Trzeba uruchomić ponownie i jest ok (zzzzz 20 razy dziennie - PSYCHOZY można dostać.) Wtedy nie działa też odblokowanie z "palca".

2)  galeria po uruchomieniu po chwili wychodzi do "pulpitu". Po ponownym uruchomieniu apki jest ok

3) aparat nie łapie ostrości trzeba ręcznie kliknąć na ekranie - złapie - i jest ok.

4) miliarda apek nie używam lecz tvn24go straaaasznie długo otwiera strumień (na innych tel ok) i czasem nie otworzy.

 

Ogólnie telefonik ok. Na wszystko po za odblokowywaniem mogę przymknąć oko. ALe masakra jak musę przy kliencie coś na kalkulatorze policzyć i ojjjj :( (muszę popierdzielić głupot bo tel się uruchamia - dobrze że szybko to robi)

8 godzin temu, skwarosz napisał:

U mnie jest problem z sms'ami.

Normalnie do mnie dochodzą, mogę je przeczytać ale nie widać ich w aplikacji do smsów (próbowałem zainstalować też inną apkę, nie pomaga). Normalnie sms powinien być na górze listy ale lista tak jakby się w ogóle nie aktualizowała. Muszę znaleźć tę osobę na liście i dopiero zobaczę najnowsze smsy.

Mam to samo lecz musisz użyć apki "wiadomości" (niebieska ikonka - chyba to apka googlowska) i będzie ok. Też z apką SMS miałem to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2020 o 08:44, skwarosz napisał:

U mnie jest problem z sms'ami.

Normalnie do mnie dochodzą, mogę je przeczytać ale nie widać ich w aplikacji do smsów (próbowałem zainstalować też inną apkę, nie pomaga). Normalnie sms powinien być na górze listy ale lista tak jakby się w ogóle nie aktualizowała. Muszę znaleźć tę osobę na liście i dopiero zobaczę najnowsze smsy.

Bo smsy są w kolejności od najstarszego. Zatem prawdopodobnie masz najnowsze gdzieś na spodzie listy. Ze dwa wydania już tak jest. Chwilowo zainstalowałem wiadomości od Google, ale wolę stockową aplikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.08.2020 o 17:24, AmorR napisał:

POCO F2 PRO:

.....

1) czasem nie działa odblokowywanie wzorkiem :( Rysuję yyyyy czerwony , ponownie yyyy???!!!!! Trzeba uruchomić ponownie i jest ok (zzzzz 20 razy dziennie - PSYCHOZY można dostać.) Wtedy nie działa też odblokowanie z "palca".

 

Rozwiązane poniekąd .... Pomogło odblokowywanie mordką. Aparacik się wysuwa i zawsze odblokowuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sortowania sms to coś jest skopane bo jest zła data. Dzisiaj jak wysyłałem smsy to zauważyłem że w apce od sms jest 9 sierpnia zamiast 19tego i dlatego sortowanie jest skopane. [mention=29619]Orjon[/mention] da radę to ogarnąć w następnej aktualizacji? Bo faktycznie jest to wkur... jak się ma kilkadziesiąt smsów i trzeba za każdym razem szukać

 

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, MarioWRC napisał:

Co do sortowania sms to coś jest skopane bo jest zła data. Dzisiaj jak wysyłałem smsy to zauważyłem że w apce od sms jest 9 sierpnia zamiast 19tego i dlatego sortowanie jest skopane. [mention=29619]Orjon[/mention] da radę to ogarnąć w następnej aktualizacji? Bo faktycznie jest to wkur... jak się ma kilkadziesiąt smsów i trzeba za każdym razem szukać emoji53.png

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Nie wiem. Nie jesteśmy w stanie niczego w tej kwestii zagwarantować, to nie do końca zależy od nas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, scotti33 napisał:

Wysypał się MAGISK, wszystko ładnie działało aż do wgrania nowego eu. Próba wgrania przez Twrp bądź przez samego Magiska nie udaje.

Jakiś sugestie. Tel to Mi 9 Android 10

 

 

Problem rozwiązany ;-)

 

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka

tzn jak rozwiązany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...