Skocz do zawartości

Za Co Lubisz, A Za Co Nie Lubisz Miui? Podziel Sie Opinią.


awygo

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkałem się nawet z takimi stwierdzeniami: "kupiłem Xiaomi, ze względu na MIUI".

Ja wybrałem Mi4 ze względu na sprzęt, a nie system, ale...

Zachęcam Was do podzielenia się opinią o Miui. Dlaczego korzystasz z Miui? W czym (Twoim zdaniem) Miui jest lepszy od innych systemów? A może nie jest lepszy? Co najbardziej Ci się w nim podoba, a co Ci nie pasuje?

Myślę, że ten temat pomoże nowym użytkownikom lepiej poznać Miui, może dzięki naszym wpisom dowiedzą się o istnieniu funkcji, o których nie wiedzieli? Może znajdą rozwiązania problemów, które im dokuczały? Być może uda się też nadrobić ewentualne "braki" w systemie, korzystając z zewnętrznych aplikacji.

Podkreślam: nie chodzi mi o hejtowanie Miui, tylko o porównanie jego funkcjonalności z innymi systemami.

 

Więc zacznę:

 

Miui podoba mi się, bo:

1. Root.

Niestety, nie znalazłem więcej zalet. Ot, system, jak system, bez rewelacji. Nie zaskoczył mnie niczym nowym, niczym, czego nie znałbym wcześniej z innych systemów. Ale być może jeszcze za krótko się znamy ;-)

 

Miui nie pdoba mi się, bo:

1. Zawsze gdy ściągnę pasek powiadomień z zamiarem np.: włączenia WiFi, muszę jeszcze wykonać jeden ruch, przesunąć w lewo, żeby dostać się do przełączników. Systemowe rozwiązanie Miui jest niezbyt ergonomiczne. Chyba trzeba sobie umieścić na pulpicie widget z przełącznikami.

2. Nie ma "szybkiego wybierania". Ten problem rozwiązałem za pomocą zewnętrznej aplikacji:

http://miuipolska.pl/forum/topic/5043-jak-w%C5%82%C4%85czy%C4%87-szybkie-wybieranie/#entry55964

3. Skomplikowany (przynajmniej dla mnie) system powiadomień. Jest zakładka powiadomienia w ustawieniach, ale powiadomienia występują też w każdej aplikacji.

4. W standardowym launcherze nie można usunąć ikony aplikacji z pulpitu.

5. Zagmatwane menu, np.: do "panelu sterowania" można dostać się z ustawień, albo z ikony na pulpicie. W zależności od metody uzyskujemy dostęp do różnych (innych w każdym przypadku) opcji. Po co? Nie wiem. Dlaczego takie a nie inne opcje umieszczono w panelu sterowania? Dlaczego nie ma w nim np. "aplikacji". Czyżby funkcja zarządzania aplikacjami nie "zasłużyła" sobie na obecność w panelu sterowania? Jest "gorsza" od np. "uprawnień"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak dla sprostowania tego co napisałeś:

 

Root nie jest niczym nadzwyczajnym

 

1. zmieniasz w opcjach wygląd na powiadomienia z przełącznikami i już nie ma problemu ale nie chciało ci się szukać

2. Szybkie wybieranie no bez jaj jesteśmy w erze noki 3210, masz ekran dotykowy na którym możesz mieć ikonki kontaktów do szybkiego wybierania, jakaś masakra myślenie nie z tej ery

3. nie ogarniam

4. bo taki jest system MIUI trochę stylizowany na iOS robisz folder i nie ma problemu
5 Panel sterowania to akurat nie w MIUI menu z ustawieniami to raczej aplikacja z kilkoma przydatnymi funkcjami (monitor danych itp..) a ustawienia to ustawienia

Moim zdaniem po prostu nie znasz i raczej nie chcesz poznać tego systemu, zamiast tego piszesz takie bzdury tutaj i nie jestem jakimś wielkim fanem tego systemu gdyż sam jestem teraz na CM 12.1 ale tylko dla tego ze na 1s zamula ten telefon

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twoich punktów to dodam od siebie jeszcze:
3. To jest właśnie bardzo dobre, możesz wyłączyć wszystkie powiadomienia lub wyłączyć dla pewnych aplikacji powiadomienia diodą a innej dźwięk i wibracje...i dziś dojdzie opcja wyłączenia powiadomień dla aplikacji jak telefon jest zablokowany. I bardziej by pasowało słowo "zaawansowany" albo "rozbudowany", ale napisałeś grzecznie że dla Ciebie jest skomplikowany więc ok..
5. W ustawieniach masz dostęp do ustawień aplikacji systemowych po prostu.. To chyba jasne.

Ja lubię miui bo:
1. Super system powiadomień.
2. Panel sterowania
3. Miui 6 jest piękny ;P
4. Motywy... Mogę sobie zmienić dosłownie wszystko.
5. Szybki (Mi4)

Nie widzę wad tak na gorąco... Ale myślę że na pewno jakieś ma. Jakbym się zagłębił w mózgownicy to coś bym znalazł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc to co napisałeś wiąże się jedynie z tym jak MIUI jest zaprojektowany i tyle. No tak sobie wymyślili i już. MIUI ma taki design i tyle. Samsung ma swój a iPhone swój.

Dla mnie MIUI ma masę funkcji, opcji i konfiguracji. Jeśli czegoś nie ma to jest wciąż szansa, że to zostanie dodane co nie jest w praktyce możliwe u innych ze względu na brak aktualizacji oprogramowania (albo jedna, dwie większe raz na parę miesięcy).

Taki launcher ma ikony na pulpicie. No i git. I tak ma być. Żaden Android tak nie ma. Dlatego ludzie kupują Xiaomi. Bo jest innowacyjne i po prostu inne niż reszta. Ludzie kupują Xiaomi bo system jest ładny, funkcjonalny. Gotowy do pracy zaraz po konfiguracji wstępnej.

Kupujesz Mi4 i robisz wszystko by nie widzieć MIUI. Głupota, bo takie same parametry ma M8 i trzeba było to kupić. Dla mnie to dziwne. Ktoś widzi jak byk jak wygląda MIUI (od tego jest MIUIPolska) a mimo to pierwsze co to wszystko zmienia.

Najlepsze jest to, że robi to świeżak jakim jesteś. Rozumiem, że MIUI by się znudził po pół roku, że testowałeś i mimo wszystko nie lubisz ikon na pulpicie, że jednak swype w lewo na pasku powiadomień to dla Ciebie porażka i marnujesz za każdym razem sekundę swojego życia by dostać do przełączników. Tyle, że ledwo co masz Mi4 i już wszystko zmieniasz i jak sam mówisz nie widzisz MIUI. Trochę pozbawione sensu.

Uff dobrze, że nie masz iPhone. Bo byś chyba w złości rozwalił telefon o podłogę bo durne ikony dali na pulpicie a tego nie zmienisz za chiny...

Wysłane z MI Note

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do 5. to Panel sterowania to jest polskie tłumaczenie, oryginalne to Security, więc aplikacje by tam nie pasowały. I nie rozumiem tego, że mówisz, że część jest w opcjach, a część nie. Podstawowe androidowe ustawienia są w ustawieniach, dodatkowe, charakterystyczne dla MIUI w Panelu.

Co do MIUI to podoba mi się to, że wszystkie potrzebne aplikacje są po uruchomieniu telefonu. Lubię też drobnostki typu motywy, wszelkie dźwięki, dodatkowe opcje, których nie ma w czystym andku.

Można spersonalizować telefon chyba bardziej niż jakikolwiek inny. I ładny wygląd, niestety stock android 4 czy 5 są dla mnie puste, nie cieszą oka. Ktoś powie, że są nakładki HTC, Szajsunga itp., jednak żadna do mnie nie trafia.

No i co najlepsze: częste aktualizacje i towarzyszący im dreszczyk emocji - co przestanie działać tym razem? Mikrofon czy głośnik? :P

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji krótkiego okresu użytkowania raczej głupotą byłoby ocenianie na + czy - czegoś czego sie jeszcze nie ogarnia,ale z racji posiadania od lat systemu linux jedno mnie nie przekonuje - root

 

Root powinien być dostępny jak najbardziej,ale nie swieżo po zainstalowaniu.Powinien być dogrywany co zmusiłoby ludzi do zapoznania się z tym co chcą zrobić i czym to grozi.Nie łudzę się że ktos kto przeczyta o co chodzi z tym root zrezygnuje z tego co chcial zrobić,ale byc może 10% zastanowi się czy warto i jak zrobic to najrozsadniej.

Edytowane przez wertjacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się nie zgodzę. Bo raz, że root jest tak czy inaczej w romie bo... jedziemy od początku na wersji dev.
W stable nie ma roota - ale już jak były nasze stable to ludzie tak płakali za rootem, że trzeba było dodać go siłą.

Co więcej lepiej było wtedy dodać roota po naszej stronie niż zostawić rom bez. Bo ludzie wtedy sami by rootowali przy okazji uwalając telefon.

 

Po drugie. Roota masz wyłączonego. Jak aplikacja chce roota to jest stosowny komunikat (w MIUI trwa on 25 sekund... u nas 5).

I człowiek musi przeczytać info o ostrzeżeniach i się zgodzić.

 

Tak samo jak w linuxie masz roota ale do działania musisz zawsze podać sudo i hasło.

Innymi słowy działanie jest świadomie zrobione bo user się na to zgodził.

Jeśli potem na skutek działań usera uszkodzi sobie system czy coś to przecież nie nasz interes.

Co najwyżej możemy pomóc człowiekowi się podnieść.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miui jest dla mnie za***isty i ciężko by było powiedzieć w czym jest lepszy od innych antyków bo jest tego tyle...... A z. Minusów najbardziej wkurza mnie zarządzanie ramem, przy 2gb tego rąk nie widac bo system chodzi ok choć ram tez. Potrafi szybko zejść ale przy 1gb przy takiej samej ilości wolnego ramu co cm11 miui v6 po prostu zamuła. Miui to kombajn to nie jest goły i szybciutki antek czy cm gdzie nawet starsze telefony sobie Bezproblemowo z tym dadzą. Miui to kombajn do którego potrzeba Mocnego sprzętu by to udźwignąć ale za To szybko się potrafi zrewanzowac

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telefonik mam już 4 miesiąc na początku też odrzucił mnie brak "szuflady" z aplikacjami zainstalowałem 1 dnia google luncher ale doszedłem do wniosku, że to bez sensu i dałem szansę miui po chwili ustawiania wszystko działa super i nie zmieniam lunchera za nic, zwłaszcza ze plusem tego są animowane ikony, liczniki zdarzeń na ikonach i wiele wiele innych. jako minus tego rozwiazania brak sortowania ikon alfabetycznie :/. pamiętam jak w standardowym andku w pamięci śpiewam alfabet szukając aplikacji a tutaj szukam, na który pulpit wsadziłem jakąś aplikację.

Co do root to jest to tylko na plus jak się go używa ma się jakąś świadomość do czego służy i jakie uprawnienia daje się aplikacji do katalogów/systemu. po tym okresie testowania jestem bardzo za miui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marvinka lubi MI ze względu na:

  • jego logikę, intuicyjność i łatwość do ogarnięcia
  • przydatność i jednolitość aplikacji domyślnych
  • te małe pierdółki - powiadomienia na ikonkach, gesty, skórkosklep
  • fakt, że wszystkie bazowe potrzeby są od razu zapewnione przez system, ato, czego brakuje można sobie (jak to w Androidzie) doinstalować, dostosować - nie ma zamknięcia się w "tylko nasze i nie da rady nic więcej"
  • root na dzień dobry

Marvinka nie lubi MI ze względu na:

  • nie stwierdzono :mrgreen:
Edytowane przez ZduneX25
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za co lubię Miui?

Pokochałem je od wersji V4. Gównie za sprytne rozwiązania typu naciśnięcie home na lcokscreenie włącza latarkę. Cholernie użyteczny bajer. To były jeszcze czasy gdy ciężko było o telefon Xiaomi a ja miałem port na leciwym Sensation. (Gimby nie znajo) :D

Potem było V5. Wyglądem pasowało mi najmocniej ale do 6 tez się przekonałem. I tak jak wielkość mam Xiaomi ze względu na Miui.

A czym Miui podbiło moje serduszko?

- Wygląd. Moim zdaniem bije kiedyś ulubionego Sense na głowę. Jest taki jaki chce. Spójny, inny. Oryginalny. I nie oszukujmy się już nie jest tak podobny do iOS jak kiedyś.

- możliwości

- intuicyjność (po tym jak zrozumie się jak działa Miui)

- kompletny (chyba dla mnie najważniejsza cecha)

- moim zdaniem najbardziej "ludzki". Mogę zrobić z nim co chce. Jak nie podoba mi się ekran alarmu to go zmieniam. Nie podoba mi się efekt przejścia pulpitu? Zmieniam. Wiadomo że na AOSP zrobię więcej ale wymaga to grzebania albo pożerającego ram Themera. No właśnie apropo...

- Przemyślany, np taki AOSP jest UŁOMNY. I to jego największa wada jak i zaleta. Wiadomo że do biedofonów czysty Android pasuje idealnie (choć w mojej opinii pakowanie andka do biedofonów to zły pomysł). Ale ja nie mam biedofona, mam dobry telefon to chce mieć pod maską również coś dobrego. Moja siostra ma Nexusa 4 i lollipopa. Żeby przyciąć zdjęcie nie poradzisz sobie bez zewnętrznej apki. Kpina.

Ale w każdej beczce moidu jest łyżka dziegciu.

Miui Nie podoba mi się za :

- miejscami xiaomi traci do konkurencji funkcjonalnością

- jest ciężkie, na 2gb da się żyć ale można by coś z tym zrobić.

Po za tym Miui wymaga zmiany przyzwyczajeń. Jeśli nie jesteś konserwatysta i nie zmieniasz launchera bo Miui nie ma appdrawera i dobrze je poznasz, bardzo je polubisz.

A co jeszcze daje Xiaomi czego nie daje wam żaden inny producent?

Moim zdaniem Xiaomi robi robotę w sprawie aktualizacji. Kupiłeś Redmi? Będziesz miał V6. Redmi 1S? Żaden problem. Och masz starego Mi2A? Mógłbyś go wymienić ale to dalej nie zła słuchawka. Masz V6. Ludzie, Mi2 startowało z MIUI v4! Tyle lat telefon cieszy się wsparciem. Co prawda cala sytuacja została rozwiązana dość niestandardowo ale jednak widać ze Xiaomi aktualizuje co się da.

Posłuchajcie młoda bracia miła. Bracia szukających cyferek w antutu, wysokich wersji androida. Zmieńcie markę. Tu tego nie znajdziecie. Po za tym odpowiedzmy sobie na pytanie. Mamy telefon od Xiaomi czy od Googla? Xiaomi daje mi co tydzień coś nowego. Wszytko działa (zazwyczaj) tak jak powinno. I mam pewność że mój leciwy juz Mi3 jeszcze trochę będzie wspierany. Oby tyle ile Mi2 :) A po co mi ART? Skoro nigdzie indziej niż na cyferkach różnicy nie zobaczę? Bateria trzymająca na 5.0 lepiej niż 4.4? No nie sądzę. Mam kawał fajnego sprzętu z dobrym wsparciem i nowościami od Xiaomi to po co modlić się o aktualizację numerka? Xiaomi wie ze musi iść do przodu i musi dostosowywać swoje oprogramowanie do warunków na rynku. Nie wpadamy w Androidową skrajność. Dostajemy coś co działa dobrze, jest spójne i kompletne. Jak dla mnie? Bomba! Oczywiście jest to ocena subiektywna. Przepraszam za byki, jestem w podróży.

Edytowane przez Rzeźnia
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie MIUI to 90% pozytywów. Jedyne na co można narzekać to błędy. Widzę changelog i wprowadza on nowe funkcji w muzyce, panelu powiadomień etc. Ale np system, mimo dwóch giga ramu nie potrafi utrzymać w pamięci messengera, open fm i przeglądarki z jedna kartą, więc źle zarządza pamięcią, i to nie od dziś. Do tego dochodzi ładowanie pulpitu, chociaż rzadsze ostatnio. Bateria? Co wydanie może być niespodzianka. Mi np od dwóch wydań działa, co tu dużo mówić - słabo (a aplikacje i sposób używania nie zmienił się). Nie wiem, czy to zasługa sieci, ale myślę,że telefonu - normalnie da się rozmawiać tylko na 3G. Na 2G tylko piski, trzaski itd. (w V5 tego nie było, więc podejrzewam winę MIUI). Podobnie sposób dodawania nowych funkcji. Jakiś czas temu MIUI wyłączyło podświetlanie ekranu po przyjściu powiadomienia - to się forumowe społeczeństwo cieszyło, że ok, że tak lepiej itd. A guzik prawd. Bo nie wiedzieli jak rozwiązać problem to wyłączyli. Teraz połączyli to z czujnikiem zbliżeniowym i chyba rozwiązanie idealne.

 

Podsumowując. Jak się tą konfigurowalnośc ogarnie, to nie da się nie kochać tego systemu. Ale trzeba być naiwnym, żeby powiedzieć, ze jest idealny.

Edytowane przez przemekamag
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ocenił Miui w zależności od wersji.

 

Miui V5:

 

+ kompletne spójne rozwiązanie, nie potrzeba zewnętrznych aplikacji dla 90% userów

+ sensownie pogrupowane ustawienia, po okresie poznawania ok. 2 tyg. wszystko było jasne i oczywiste

+ wiele fajnych dogonień i ciekawych trików

+ ładny wygląd, do tej pory mi się podoba mimo że od początku roku używam CM

+ stabilny, bez niespodzianek, w trybie czuwania bardzo niskie zużycie baterii

 

- kiepskie zarządzanie pamięcią na 1 GB ram-u

 

MIUI V6 - wizualnie mi się nie podoba więc jest mi obojętne jak działa, nie zamierzam instalować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam jak w standardowym andku w pamięci śpiewam alfabet szukając aplikacji a tutaj szukam, na który pulpit wsadziłem jakąś aplikację.

Miui i tutaj kolego Ci pomoże. Swype w górę na pulpicie, wpisujesz nazwę apki (bądź jej pierwsze Litery) i w dynamiczny sposób(chodzi o to że nie musisz wciskać entera) ukazują Ci się te wyszukane.. Klikasz w ikonę lokalizacji po prawej stronie i widzisz przed sobą serię pięknych animacji która (całkowicie przy okazji bo chodzi głównie o animacje) pokazuje Ci umiejscowienie apki z przepięknym (świetnym, wspaniałym, bajecznym, fenomenalnym, zjawiskowym, boskim, cudownym, magicznym, feerycznym, olśniewającym, genialnym, oszałamiającym, zachwycającym, porywającym) efektem.

Co do miui.. Nie wolno oceniać książki po okładce..hmm...trzeba ją przeczytać aby uznać że jest super :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje intencje opisałem jasno w pierwszym poście, jeśli macie wątpliwości, to przeczytajcie jeszcze raz. Miałem nadzieję, że tacy jak ja, nowicjusze, dowiedzą się czegoś o Miui. Poznają te funkcje, które wyróżniają Miui na tle innych systemów. I to się poniekąd udało. Z jednej z tych funkcji będę nawet korzystał: latarka pod przyciskiem home na ekranie blokady.

Dziękuję wszystkim, którzy w sposób rzeczowy wypowiedzieli się w temacie :) Pozostałym również dziękuję, choćby za przeczytanie moich postów :wink:

Edytowane przez ZduneX25
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do różnych "ukrytych" funkcji miui to polecam poszukać w Google lub YT. Jest wiele informacji jak używać systemu, który jest wychwalany na tym forum, a nikogo nie powinno to dziwić.

Ja uwielbiałem v5 a do v6 się powoli przekonuję, choć uważam, że jeszcze trochę mu brakuje.

Na przykład nie mogę się przekonać do tego, że gdy uruchamiam appkę z folderu, to po wyjściu z niej folder nadal jest otwarty.

Tapnięte z Xiaomi MI3W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie rozumiem, skąd myśl, że mam jakiś problem z Miui. Przystosowałem go do moich potrzeb (powtórzę dla mniej rozgarniętych: DO MOICH POTRZEB) i telefon działa tak jak powinien. Miui nawet nie dostrzegam, bo używam innego launchera.

Jakby kogoś interesowało dlaczego po ściągnięciu paska powiadomień najpierw wyświetlane są powiadomienia, i żeby dostać się do przełączników trzeba przesunąć w lewo, to nie wstydźcie się, pytajcie. Chętnie odpowiem. I powiem też co zrobić, żeby to zmienić :mrgreen:

Edytowane przez ZduneX25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja Ci napisałem swoją opinię o miui v5 po 3 miesiącach używania miui v5, był to dla mnie pierwszy system z androidem bo wcześniej przez kilka lat używałem symbiana (nokia E52) i systemów MS (Asus P320). I tak ją traktuj. Ale nie próbowałem na siłę walczyć z miui, wymieniać po trochu systemowe aplikacje na inne. Spróbuj zrobić tak jak kilka osób Ci radzi: poużywaj miui min. 2-3 tygodnie bez jego ulepszania (psucia) takie jak jest, poznaj je dobrze i wtedy zdecyduj czy wystarcza czy nie. Jak nie, to szukaj alternatywnych systemów. Nie wiem jak na MI4 wygląda sytuacja ale na Redmi 1S które ja mam, wybór systemów jest naprawdę spory a kilka pozycji jest naprawdę wartych uwagi. U mnie miui v5 przegrało jeżeli chodzi o funkcjonalność i to na ich własnym telefonie. Przynajmniej na chwilę obecną bo dam jeszcze miui v6 jeszcze szansę za jakiś czas jak będzie już bardziej dopracowane na redmi 1S.

Co do samego pytania to nie, nie wymienię takich 3 których nie ma w innych systemach. Mógłbym za to z łatwością wymienić kilka takich, których nie ma w MIUI a są w CM12.1 którego używam. Ale to nie ma sensu, ważne jest co innego: by mieć wybór systemu operacyjnego (rom-u) z którego się korzysta, dobrze go poznać i być zadowolonym. Coś co jest dobre dla mnie nie musi być dobre dla Ciebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uh z lekka się zrobił syf "kto ma racje" i ciężko cokolwiek teraz tutaj znaleźć, ale mniejsza :P Dopisze swoje 5gr o MIUI

 

Jak dla mnie, osoby która 4lata siedzi na androidzie, jakoś tak nic nadzwyczajnego, jeżeli chodzi o sama nakładkę. Jest ładna, ma kilka przydatnych funkcji których na zwykłym androidzie nie znalazłem, jak np. wspomniana już latarka do której musiałem wiecznie szukać aplikacji w Google Play, ale nie róbmy z tej nakładki cudu, ciągle jest masa niedociągnięć jak np. szalejący GPS (w jednym ROMie dokładność do 5-10m, a w następnym do 3km i nagle telefon widzi mnie na Żabiance (dzielnica Gdańska) zamiast w Centrum miasta, a dzieli te 2 dzielnice dobre 30min jazdy tramwajem). Na pewno na MIUI jest dużo szybszy i wygodniejszy dostęp do plików z karty SD jak i pamięci telefonu, jak i na wielki + muszę doliczyć "Panel Sterowania". Jedynym minusem jak dla mnie jest słabe działanie na telefonie z 1Gb ramu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...