Skocz do zawartości

Xiaomi Mi 10 - jak długo pociągnie?


kalafiorowa123

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim,

Jestem (w miarę szczęśliwym) posiadaczem Mi 10 od ponad miesiąca. Teraz trochę żałuję, że zdecydowałem się na wersję 128GB zamiast trochę droższej, ale jako, że dość często zgrywam zdjęcia na dysk zewnętrzny to nie powinien być to dla mnie ogromny problem. Poza tym jestem bardzo zadowolony z tego modelu pod praktycznie każdym kątem. Przesiadłem się z Xperii Z1, którą męczyłem prawie 7 lat z czego jestem nawet trochę dumny, bo znam ludzi, którym telefon wypada z rąk co kilka dni. Oczywiście nie ma sensu porównywać mojego nowego urządzenia do poprzednika, bo różnica technologiczna jest wielka. Jeśli chodzi o samą cenę to zupełnie nie rozumiem opinii sporej części youtubowych "recenzentów", głoszących, że Xiaomi się skończyło sprzedając telefony za 3k zł. Moim zdaniem urządzenia o identycznych parametrach, ale z logo Samsunga czy właśnie Sony, które to jeszcze kilka lat temu umiało pokazać klasę, zostałyby wycenione przez producentów na kwotę o 2-3 tysiące wyższą. O samym Samsungu i ich dziadowaniu na Exynosach szkoda nawet gadać. To jak plucie użytkownikom w twarz.
To tyle jeśli chodzi o moje ogólne przemyślenia. Co do Mi 10. Jak mam się na siłę do czegoś przyczepiać. Po pierwsze kamerki poza aparatem głównym rzeczywiście mogłyby być lepsze, no ale takie cuda mamy w droższych wersjach (Pro, Ultra). Po drugie zakrzywiony ekran jednak nie zostanie moim faworytem. Nie znajduję w takim rozwiązaniu żadnego praktycznego celu. Zdecydowanie wolałbym prosty jak tafla lustra wyświetlacz.

Pytanie jakie do Was kieruję jest następujące. Jak długo Mi 10 pociągnie i pozostanie po prostu dobrym telefonem? (wyłączając oczywiście zużycie baterii i spowolnienie wynikające z użytkowania). Bo teraz zdecydowanie czuję, że trzymam w ręku topowy smartfon. Na pewno spora część z Was posiada ogromną wiedzę jeśli chodzi o technologię i sam rynek smartfonów. Ja osobiście od jakichś dwóch lat odczuwam pewne spowolnienie na rynku. Wszelkiego rodzaju nowinki wg mnie w ostatnim czasie są dorzucane na siłę. Jedyne co ostatnio dostrzegam to idiotyczne wyścigi pod tytułem kto upakuje więcej obiektywów w telefonie (najlepiej 480Mpix i 300x zoom), kto jako pierwszy wypuści wyświetlacz z odświeżaniem 240Hz, kto w końcu umożliwi ładowanie baterii z mocą 300W (która będzie pewnie rozgrzewać się do 120 st. i wytrzyma tyle samo cykli ładowania).
Jakie są Wasze przeczucia i generalnie co jeszcze nowego da się upchać do naszych telefonów, żeby można było śmiało powiedzieć "to kolejna rewolucja w świecie smartfonów". Bo to, że procesory będą szybsze, baterie pojemniejsze, aparaty sprawniejsze to można się domyślić.

Ciekawy jestem Waszych przemyśleń i dziękuję jeśli ktoś będzie chętny odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kalafiorowa123 napisał:

Hej wszystkim,.

Cóż... Ja również nie narzekam. Telefon ze wszech miar jest świetny, jeden z najlepszych Xiaomi, jakie dotąd posiadałem. A "przeszedłem" większość modeii z oferty... ;)

Co do ceny. Cóż... Niestety albo stety, ludzie przyzwyczaili się do niskich cen flagowców Xiaomi. Stąd myślę takie poruszenie po zmianie polityki cenowej firmy. Choć trudno się nie zgodzić, że flagowiec, który ma programowo zablokowaną funkcjonalność DdualSIM to trochę słabo. Tym bardziej, że jak ćwierkają to wróbelki, wynika to z faktu, że Xiaomi nie chciało płacić za certyfikację w EU. Tym bardziej nie teges... No i drugi z zarzutów - fakt, w flagowcu za blisko 4k PLN można by pokusić się o uszczelnienie i zaopatrzenie w certyfikat IP. Tyle tylko, że to znów kosztuje...

Co do żywotności. Nikt nie jest w stanie określić ile "przeżyje" telefon. Pytanie takie pozostanie zatem jedynie retorycznym. Jeśli mam mówić o sobie, to nie mam z tym problemu, bo Mi 10 jest jednym z niewielu telefonów Xiaomi, którego używam od dłużej niż 3 miesięcy, i póki co nie chcę zmieniać. No chyba, a są takowe widoki, że pojawi się na rynku nowa generacja MIX-a. Nawet wówczas jednak, tym razem pozostawię Mi 10 jako drugi telefon.

W kwestii nowinek, to faktycznie, wyższa częstotliwość odświeżania poprawia wrażenia z korzystania ekranu. Przynajmniej dla mnie. Ładowanie zaś, z im wyższą wartością następuje, tym bardzie negatywny ma to wpływ na żywotność baterii. Uważam, że te 30-50W to graniczna wartość.

O spowolnienie po pewnym czasie użytkowania nie ma się co martwić. Większość wiodących firm, co niejednokrotnie zostało udowodnione, a za co posypały się solidne kary od EU, stosuje politykę postarzania programowego. Polega to na tym, że w miarę pojawiania się coraz to nowych aktualizacji systemu, urządzenie pracuje coraz wolniej. Skutkiem tego, zdenerwowany użytkownik decyduje się na zakup nowego telefonu. I o to właśnie chodzi producentom. W przypadku Xiaomi, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na odblokowanie BL i instalację ROMu MIUI Polska, nie ma szans na takie zjawisko. Nie tylko z powodu braku takiej polityki firmy, ale i faktu, że korzystając z aktualizacji cotygodniowych, niejako "odświeżasz" system co tydzień, bez uszczerbku danych w urządzeniu.

Tyle... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teściowa dalej zajeżdża Redmi Note 3 PRO (kenzo), który wciąż działa "płynnie" i bateria o dziwo po tylu latach trzyma 4 dni. Żony huawei P20 po 2 latach bateria do kosza. Moja w MI6 trzymała bardzo dobrze po 2 latach, ale już nie idealnie. MI5 straszne problemy z softem. Nie da się określić cyklu życia produktu, bo nie wiemy na ile go ustawił producent, a postarzanie produktu niestety, ale postępuje i też to zależy od producenta. W końcu zarabia na sprzedaży, a nie naprawach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałbym zapytać Was (użytkowników Mi10) czy byście go kupili drugi raz?
Czy czasem myśli nie uciekają teraz ku jakiemuś Oneplusowi czy Samsungowi? ;)

Bo delikatnie zacząłem się rozglądać za nowym sprzętem i myślę, między innymi o Mi10. Inne to Oneplus 7tPRO albo oneplus 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja akurat swojego nie kupiłem.... ale gdybym miał to nie zdecydowałbym się na niego.
Nie jest moim zdaniem wart swojej ceny.
Jest sporo aspektów które mnie w nim drażnią (choćby zakrzywiony ekran który przy wielkiej łapie jest dla mnie zmorą).
Nie można też nie wspomnieć o samym systemie... który jest często i gęsto niedopracowany.
Jak coś naprawią tu to popsuje się tam...

A co do wersji Ultra - ja tego po co ten model się pojawił to w ogóle nie rozumiem...

Aparat 108 mpix (albo więcej) - no bez żartów... czy ktoś się jeszcze na to nabiera?
Takie wielkości to ja widziałem robiąc zdjęcia średnim formatem z przystawką cyfrową...
Profesjonalne lustrzanki za kilkadziesiąt tyś zł. mają po 50 mpix.
Bełkot i tyle.

Wolałbym Poco które kosztuje połowę a zapewne nie odstępuje znacznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mini21 napisał:

No to po kolei.

No to po kolei.

1. A mi się znów bardzo podobają te krawędzie, już od czasów Galaxy S8 :P System niedopracowany? Przykład jakiś, a najlepiej taki, który odtworzę u siebie i nie będzie jedynie występował u Ciebie.

2. Nie musisz kupować.

3. A ktoś robi zdjęcia w tym trybie? Być może, ale domyślny sposób działania jest trochę inny. No i co Ty porównujesz - jakiej wielkości jest "normalny" obiektyw, a jaki ten ze smartphona. Inne światy.

4. Ta, kosztuje połowę mniej i tyle samo oferuje. W sensie połowę mniej :)

 

Moje zdanie jest takie, że narzekasz dla samego narzekania, a swój brak argumentów kryjesz za "moim zdaniem" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Antyhaker napisał:

No to po kolei.

A jak dla mnie - Ty negujesz wszystko co inni napiszą.
Uważasz że połknąłeś wszystkie rozumy i tylko Twoje zdanie się liczy - co już nie raz pokazałeś.
Pisałem to już wiele razy, dawałem przykłady wiele razy, skoro nie umiesz albo nie chcesz czytać - twoja sprawa.
Ale to że Ty masz ten telefon nie znaczy że jest najlepszy na świecie.
A co do Poco - a gdzie jest tak dużo gorszy od 50% droższego Mi 10 czy 2x droższego Mi 10 Pro?
Ja u Ciebie argumentów też nie dostrzegam "dobry bo go mam" wow.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, mini21 napisał:
No to po kolei.

Pierwsze zdanie i już generalizujesz, a dopiero co prosiłem o to, żebyś tego nie robił. Ręce opadają default_smile.png Generalnie to zamiast jakoś merytorycznie się odnieść to wrzucasz mi "dowodu anegdotyczny" ze swojego życia i wyskakujesz z OT i AdPersonam.

 

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest odbijanie piłeczki.
Nie napisałeś nic rzeczowego tylko negujesz to co ja napisałem.

Co do 108 mp.
Czyli przymykamy oko na to że funkcji którą chwali się producent nikt w zasadzie nie korzysta...
Bełkot za który każą sobie płacić i to słono.

Dla ciebie zaokrąglony ekran to plus, dla mnie przeciwnie bo dotykam ekranu pisząc jedną ręką czego w mi9t pro nie miałem.

Przykład błędu w systemie - denerwuję mnie że AOD nie da się ustawić na np. 15 sekund po czym gaśnie.
Kwestia romu - wiem, ale domyślnie nie działa.


Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat
42 minuty temu, mini21 napisał:

Kwestia romu - wiem, ale domyślnie nie działa.

1. To wina Xiaomi, że prawie nikt z tego nie korzysta? Jesteś pewny, że to aparat tak podbija ceny smartphonów? :) Już Ci to napisałem, a Ty dalej swoje.

2. Masz od tego opcje czułości krawędzi w ustawieniach, zaglądałeś w ogóle? Nie wiem jak wielkie masz ręce, ale ja podczas pisania jedną ręką i generalnie używania go jedną, nie mam żadnych problemów.

3. Jeśli Ty mylisz braki w funkcjonalności (subiektywne odczucie) z błędem (fakt, tj. rzecz obiektywna), to nie mamy o czym dyskutować.

 

Btw, bo od tego powinniśmy wyjść - global czy EU? Bo jeśli to drugie, to nie mam zamiaru z Tobą o "błędach" dyskutować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Antyhaker napisał:

1. To wina Xiaomi, że prawie nikt z tego nie korzysta? Jesteś pewny, że to aparat tak podbija ceny smartphonów? :) Już Ci to napisałem, a Ty dalej swoje.

Ale co napisałeś?
Cenę podbija procek, który prócz 5G musi jeszcze pociągnąć 108 mpix plik z którym Note 10 sobie nie radził (potem przyszła aktualizacja i coś poprawiła).
Poco też ma 865 - a jakie ma "wady" według Ciebie że uważasz go za takiego kastrata?
Bo aparat to akurat żaden argument.
 

31 minut temu, Antyhaker napisał:

2. Masz od tego opcje czułości krawędzi w ustawieniach, zaglądałeś w ogóle? Nie wiem jak wielkie masz ręce, ale ja podczas pisania jedną ręką i generalnie używania go jedną, nie mam żadnych problemów.

Oczywiście że mam ustawione na mniejsze - ale to już robi się niekomfortowe w innych sytuacjach gdy korzysta się z obu dłoni.
Gdy piszę to potem mam problemy z napisaniem np. "p" albo "q".
Inny przykład - to że w niektórych aplikacjach tekst wychodzi poza krawędź.
 

32 minuty temu, Antyhaker napisał:

3. Jeśli Ty mylisz braki w funkcjonalności (subiektywne odczucie) z błędem (fakt, tj. rzecz obiektywna), to nie mamy o czym dyskutować.

Dlaczego subiektywne?
Brak to brak - czyli coś nie działa.
I to się tyczy zarówno Globala jak i Xiaomi.eu (w wersji Stable).
W nowszych buildach to działa więc znów coś spier... z oprogramowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, mini21 napisał:

Cytowany bełkot.

Skoro aparat to żaden argument, to po co się na niego ciągle powołujesz? Trochę konsekwencji.

Tekst nie może Ci wyjść poza krawędź, a nawet jeśli, to co ma do tego zagięty ekran? Może Ci co najwyżej na ten zagięty bok wyjść. Ale i tak nie ogarniam jak możesz narzekać na coś, co świadomie wybrałeś. Wada? Dla Ciebie może. Mi się to ogromnie podoba.

Brak to brak, dokładnie. Jak ma Ci działać coś, czego nie masz? Mam takie nieodparte wrażenie, że nie bardzo wiesz o czym piszesz. Nie działa Ci coś czego nie ma, a potem naprawili, ale jak, skoro tego nie ma?

A dlaczego subiektywnie? Bo opinia z definicji jest subiektywna. Jezusie ;D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na niego się producent co chwilę powołuje jako wielki atut.

Dobra, nie chce mi się z tobą polemizować bo dalej uważasz że pokonałeś wszystkie umysły a nawet nie wiesz o funkcjonowaniu pewnych rzeczy których w globalu nie ma.

Gadanie do ściany.

 

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze z pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mini21 napisał:
Bo na niego się producent co chwilę powołuje jako wielki atut.

Dobra, nie chce mi się z tobą polemizować bo dalej uważasz że pokonałeś wszystkie umysły a nawet nie wiesz o funkcjonowaniu pewnych rzeczy których w globalu nie ma.

Gadanie do ściany.

A to przepraszam. Nie wiedziałem, że jesteś producentem smartphonów Xiaomi default_wink.png

Niczego nie uważam, to Ty masz problem z odróżnieniem opinii od faktu. Nie potrafisz przyjąć do wiadomości, że możesz się mylić. Że ktoś może myśleć inaczej niż Ty. I jeszcze teraz obrażoną księżniczkę zgrywasz, bo swojej tezy uargumentować nie potrafisz ;

 

Btw, jednak na jedną kwestię odpisać muszę, bo mnie rozbawiła. Jak, Twoim zdaniem, mam wiedzieć o funkcjonowaniu rzeczy, która nie istnieje (Twoje słowa)?

Wysłane z mojego Mi 10 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze z pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...