Skocz do zawartości

AndroidTV 9 dla Mi Box 4K (MDZ-16-AB)


Matheusz

Rekomendowane odpowiedzi

Ta wersja 3934 to beta, czy każdy ją dostanie?

Nie było informacji że to jest beta, ale skoro nie wszyscy ją dostali, to ciężko jednoznacznie stwierdzić...

Jak coś to wrzucam link do pobrania softu:

r3934 [RELEASE - BUILT SEPT 28 2021]
https://android.googleapis.com/packages/ota-api/package/30199226c8b29962145c423a8dccd266c3800542.zip

Jeśli komuś przy wgrywaniu ręcznym wyskoczy błąd to bez paniki. Musicie jeszcze raz ponowić wgranie softu do skutku. Jeśli nie idzie to należy jeszcze raz uruchomić Box, który od razu sam wejdzie w tryb Recovery Mode i od nowa ponowić wgranie softu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kapciu75 napisał:
A działa Wam tryb Recovery po tej aktualizacji? Zamierzałem dzisiaj po aktualizacji wejść w ten tryb aby wyczyścić cache i bez skutku.

Dostałeś update OTA czy robiłeś z pliku? Co do Recovery Mode to spróbuj wyjąć i ponownie włożyć baterie do pilota, tzn. wyłącz Mi Boxa, odłącz go z prądu, wyjmij baterie z pilota na chwilę, a następnie włóż z powrotem. Wciśnij jednoczenie przyciski "wstecz" + "OK" na pilocie, i cały czas je trzymając podepnij zasilanie do Boxa.

 

Edit:

Jak ktoś używa do sterownia Box pilota na podczerwień (np. Logitech Harmony), to na nowym ROMie nie ma problemu z wybudzaniem Boxa przez podczerwień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Dostałeś update OTA czy robiłeś z pliku? Co do Recovery Mode to spróbuj wyjąć i ponownie włożyć baterie do pilota, tzn. wyłącz Mi Boxa, odłącz go z prądu, wyjmij baterie z pilota na chwilę, a następnie włóż z powrotem. Wciśnij jednoczenie przyciski "wstecz" + "OK" na pilocie, i cały czas je trzymając podepnij zasilanie do Boxa.

Update dostałem OTA. Wyjęcie/włożenie baterii z pilota i odłączenie miboxa na chwilę z prądu rzeczywiście zdało egzamin.
Dziękuję za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będzie standardem w streamingu VOD już od marca tego roku google wymaga wsparcia dla av1 aby dać certyfikat urządzeniom google tv i android tv .

Wysłane z mojego IN2013 przy użyciu Tapatalka

Google Chromecast 4.0 to badziewie miałem styczność z wieloma urządzeniami
Mi Box 4k i s miałem mi sticka totalny niewypał Amazon fire tv Stick lite potem 4k później google Chromecast 4.0 problem ciągle szarpał obraz w 4k na plex ciągle buforowal streaming chodź był przy samym AP AC lite co mi box śmigał normalnie później kupiłem mecool km2 to jest fajne lecz też nie wspiera av1 i od miesiąca wróciłem do Amazon fire tv Stick 4k max i to śmiga wifi 6 dolby vision i atmos no i av1

Wysłane z mojego IN2013 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bry.

Pytanko - czy ktoś miał problem z Amazon Prime Video?

Sytuacja wygląda tak że aplikacja normalnie się otwiera ale kiedy chce otworzyć jakiś materiał pokazuje się komunikat "Połączenie HDMI".

Próbowałem na różnych kablach, nawet na innych telewizorach.

Mi box S ojca natomiast działa normalnie

 

IMG_20211108_171442.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, deamonix napisał:

Teraz jest promocja na Amazon.de na fire tv 4k max za 170 zł więc najlepiej to na ten moment plus hub

Wysłane z mojego IN2013 przy użyciu Tapatalka
 

Ciekawe, czy pozwala na odpalanie plików Dolby Vision z HDD, czy ten format działa tylko w aplikacjach.

 

Wykryło mi OTA, ale wersję 3933 z nową grafiką Androida. Czyli ta wersja 3934 to nadal tylko beta dla testerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, czy pozwala na odpalanie plików Dolby Vision z HDD, czy ten format działa tylko w aplikacjach.
 
Wykryło mi OTA, ale wersję 3933 z nową grafiką Androida. Czyli ta wersja 3934 to nadal tylko beta dla testerów.
Nie mam tv z dolby vision ani atmos tylko zwykły hdr i działa w plex z materiałem który ma hdr

Wysłane z mojego IN2013 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Wykryło mi OTA, ale wersję 3933 z nową grafiką Androida. Czyli ta wersja 3934 to nadal tylko beta dla testerów.

Ale jaki box masz?
Bo dalej to samo widzę. Nie właściwy wątek.
Dla 16-AB jest 3934, a dla 22-AB 3933.



Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.11.2021 o 17:16, mini21 napisał:

Bry.

Pytanko - czy ktoś miał problem z Amazon Prime Video?

Sytuacja wygląda tak że aplikacja normalnie się otwiera ale kiedy chce otworzyć jakiś materiał pokazuje się komunikat "Połączenie HDMI".

Próbowałem na różnych kablach, nawet na innych telewizorach.

Mi box S ojca natomiast działa normalnie

 

IMG_20211108_171442.jpg

To jest problem z gniazdem HDMI w telewizorze. U mnie w są 2 gniazda HDMI w tv, na jednym wszystko śmiga, a drugim "lipa". Podobny problem był z Netflixem. Chyba musi być minimum HDMI 1.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mini21 napisał:

Obawiam się że mój tv nie ma na żadnym HDMI 1.4 - za stary (Panas 42St60).
Pytanie czy da się coś z tym zrobić ...

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Ponoć  Inteligentny kabel iHDMI pomaga, ale nie testowałem. Może są jakieś switch-e które dają radę. Ogólnie chodzi o ochronę praw autorskich, protokół HDCP w hdmi. Starsze wersje nie go nie mają chyba. Jeśli coś namotałem, to sorry, nie jestem fachowcem, tyle co po forach poczytałem. 

Edytowane przez qqrq71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2021 o 11:13, pkonrad napisał:

 

Jak ktoś używa do sterownia Box pilota na podczerwień (np. Logitech Harmony), to na nowym ROMie nie ma problemu z wybudzaniem Boxa przez podczerwień.

W końcu dostałem aktualizację do 3934, ale niestety nadal nie działa mi wybudzanie pilotem Logitech. Trochę liczyłem na to, że to już jest naprawione.

A tobie @pkonradzawsze działa wybudzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Radasss napisał:

Mój stary, dwunastoletni Panas TH-42PY8 śmiga bez problemu z Amazon Prime Video.

Czyli to raczej kwestia Box'a...
Mój ma już 4 lata więc chyba wtedy jeszcze Xiaomi oficjalnie nie było na PL rynku stąd moje domysły że to jakiś chińczyk i może tu tkwić problem.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2021 o 18:19, mini21 napisał:

Obawiam się że mój tv nie ma na żadnym HDMI 1.4 - za stary (Panas 42St60).
Pytanie czy da się coś z tym zrobić ...

Wysłane z mojego Mi 10 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Mój Panas jest 3 lata starszy (wg rocznika modelowego) i Amazon Prime na miBox śmiga bez problemu. Spróbuj kupić nowy kabel HDMI.

W dniu 10.11.2021 o 20:16, mini21 napisał:

Czyli to raczej kwestia Box'a...
Mój ma już 4 lata więc chyba wtedy jeszcze Xiaomi oficjalnie nie było na PL rynku stąd moje domysły że to jakiś chińczyk i może tu tkwić problem.
 

Ja moje miBoxy też ściągałem z Chin jak jeszcze nie było ich w oficjalnej dystrybucji PL, więc to raczej nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Red Rice próbowałem chyba na 5 kablach.

Inna sprawa - Mi Box S + tv P50st60 (czyli w zasadzie to samo co mój) ojca działa bez problemu.
Pożyczyłem od niego kabel, podłączyłem swojego Mibox'a 4k do mojego P42st60 - nie działa.
Podłączyłem potem jego Mi Box S do siebie - działa.
Więc to chyba coś z samym urządzeniem - nie wiem tylko co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mini21 napisał:

Więc to chyba coś z samym urządzeniem - nie wiem tylko co...

Miesiąc temu miałem u siebie jakieś cuda z netflixem. Już nie pamiętam co ale też na forach mówili o wymianie kabla HDMI. Nic nie pomagało i skończyło się na reinstalacji Androida i przywróceniu ustawień fabrycznych. Wtedy ruszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Radasss napisał:

Zainstalowałem 3934 i działa u mnie wybudzanie pilotem Lohitecha.

U mnie za pierwszym razem (po świeżym włączeniu) też zadziałało. Natomiast kolejny raz już nie - uśpienie pilotem logitech i po 20s próba wybudzenia pilotem. Czasami (bardzo rzadko) uda się, ale przeważnie nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...