Skocz do zawartości

AndroidTV 9 dla Mi Box 4K (MDZ-16-AB)


Matheusz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki! Podpowie jakaś dobra dusza jeszcze jak przejść ten krok:

b) Umieść pilota jak najbliżej urządzenia, naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk „środkowy” i przycisk „wstecz”, podłącz Mi Box S do gniazdka elektrycznego i poczekaj, aż przejdzie w tryb odzyskiwania.

Oba miBoxy jakie mam próbowałem po kilka razy wprowadzić w tryb odzyskiwania w ten sposób i nic, trzymam te klawisze wciśnięte a miBox uruchamia się normalnie...

Pamiętam że jak jakiś rok temu musiałem wejść w recovery to też miałem z tym duuuży problem, weszło nie wiem, chyba za setnym razem - do dziś nie wiem co zrobiłem inaczej ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Podpowie jakaś dobra dusza jeszcze jak przejść ten krok:
B) Umieść pilota jak najbliżej urządzenia, naciśnij i przytrzymaj jednocześnie przycisk „środkowy” i przycisk „wstecz”, podłącz Mi Box S do gniazdka elektrycznego i poczekaj, aż przejdzie w tryb odzyskiwania.
Oba miBoxy jakie mam próbowałem po kilka razy wprowadzić w tryb odzyskiwania w ten sposób i nic, trzymam te klawisze wciśnięte a miBox uruchamia się normalnie...
Pamiętam że jak jakiś rok temu musiałem wejść w recovery to też miałem z tym duuuży problem, weszło nie wiem, chyba za setnym razem - do dziś nie wiem co zrobiłem inaczej ;-)

Te dwa przyciski wciskasz ?20210406_131138.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pkonrad napisał:


Te dwa przyciski wciskasz ?

Tak.

Na pierwszym miBox w końcu poszło - jestem w trakcie aktualizacji. Na drugim będę zaraz dalej walczył żeby wejść w recovery.

Edytowane przez Red Rice
Nie cytujemy postów wraz ze zdjęciem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie coś z bateriami bo pomogło kilkukrotne ich wyjęcie / ponowne parowanie pilota z miBox.

EDIT: Jakby ktoś miał podobny problem z wejściem w tryb odzyskiwania / recovery, to u mnie pomogła następująca sekwencja:

1) wyłączenie miBox z prądu / wyjęcie wtyczki z gniazdka

2) wyjęcie baterii z pilota i po chwili ponowne włożenie

3) wciśnięcie przycisków środkowy+wstecz i ponowne podłączenie miBox do zasilania

Edytowane przez Red Rice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2021 o 08:43, pionier123 napisał:

Niestety tylko beta testerzy. Czy gdzieś można znaleźć tą wersję w internecie?
Edit
Zobacz co udostępniłem: Official Stock Firmware Thread - Mi Box (MDZ-16-AB and MDZ-22-AB) | XDA Developers Forums@MIUI | https://forum.xda-developers.com/t/official-stock-firmware-thread-mi-box-mdz-16-ab-and-mdz-22-ab.4241475/

 

Poszlo od 1 strzala. Wielkie dzieki i koniec upierdliwego resetu za kazdym razem boxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tzk napisał:

Pewnie przyjdzie w tej lub nowszej wersji. Bety mają to do siebie, że mogą mieć dziwne błędy stąd pytanie. 

No jak chcesz ja wale mieć ta Beta i normalne działanie streaming po wybudzeniu niż reboot boxa przez pol roku co 3 godziny uspienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, miki73 napisał:

No jak chcesz ja wale mieć ta Beta i normalne działanie streaming po wybudzeniu niż reboot boxa przez pol roku co 3 godziny uspienia.

Chyba się nie rozumiemy. Nigdzie nie napisałem, że nie chcę. Pytanie brzmiało czy da się wrócić, a nie co lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się przywrócić starego androida 8.1 - Netflix i wszystkie aplikacje działają jak dawniej ergo: klucze nie są kasowane. Wszystko zajęło mi jakieś 20 minut. Wszystko działa jak działało przed updatem do androida 9.
Jeśli coś się stanie z Waszym MiBoxem - nie biorę za to odpowiedzialności. Wszystko robicie na własne ryzyko.
Podsumowując: robicie downgrade Androida 9 Pie R2926 do Androida 8 oreo R2167.
Co będzie potrzebne:
!!! KABEL USB MĘSKI-MĘSKI !!!  - do podłączenia komputera z MiBoxem
1. Oryginalne firmware Oreo 8.0 dla Mibox 3 (MDZ-16-AB)
https://drive.google.com/drive/folders/1-fGnIP7iLmpHUNRPhlWyEnEVHuraDc1q?usp=sharing
2. Amlogic-USB_Burning_Tool_v2.2.0 - narzędzie, którym wgrywa się obraz do Mibox'a.
https://mega.nz/file/Hd0CmACT#OPws8xFAPOGR6SmFJKfkVQ4SXjXpetJHmZZZ7nqkRHc
3. Aktualizacja Oreo 8 do wersji R2167
https://mega.nz/file/gh0xCCrR#ctdPivezVFNAuMLq19eOepO1LHJCfVNhowmZz7Fx87s
 
=================================
 
1. Instalujemy na komputerze Amlogic-USB_Burning_Tool_v2.2.0. Po właściwej instalacji dodatkowo zainstaluje się na sterownik potrzebny do podłączenia z MiBoxem.
2. Podłączamy komputer do MiBoxa kablem USB
3. Uruchamiamy program Amlogic-USB_Burning_Tool_v2.2.0 i ładujemy oryginalne firmware Oreo 8.0 dla Mibox 3 - mdz16ab.img.
4. ODZNACZAMY "Erase bootloader" - jeśli NIE ODZNACZYMY - stracimy (bezpowrotnie) klucze DRM do np. Netflixa.
5. UWAGA: "Erase bootloader" MA BYĆ NIE ZAZNACZONE.
6. Opcją, która MA być zaznaczona to: Erase flash (normal erase) - i tylko tyle.
7. Klikamy START.
8. Teraz musimy wejść do trybu Recovery w MiBoxie. Klikamy na pilocie WSTECZ+OK i trzymając te przyciski wciśnięte podłączamy kabel zasilający do MiBoxa. Trzymamy te przyciski wciśnięte dopóki nie pokaże się tryb Recovery.
9. Po wejściu w tryb Recovery klikamy na "Reboot to bootloader".
10. MiBox się zrestartuje i zatrzyma na logo Mi (to jest na czarnym tle logo Mi a na dole loga Dolby itd).
11. Ponownie odłączamy kabel zasilający od MiBoxa.
12. Ponownie klikamy na pilocie WSTECZ+OK i trzymając te przyciski wciśnięte podłączamy kabel zasilający do MiBoxa. Trzymamy przyciski do momentu w którym na komputerze w programie Amlogic-USB_Burning_Tool_v2.2.0 nie pokaże się postęp wgrywania nowego (starego) systemu.
U mnie wyglądało to tak:
https://imgur.com/7j5AZGI
13. Po nieco 4 minutach proces doszedł do 100%. Teraz klikamy STOP w programie Amlogic-USB_Burning_Tool_v2.2.0.
14. Odłączamy kabel zasilający od MiBoxa.
15. Na sformatowanego w FAT32 pendrive'a wgrywamy aktualizacje Androida Oreo 8 do wersji R2167.
16. Podpinamy pendrive'a z wgraną aktualizacją do MiBoxa następnie klikamy na pilocie WSTECZ+OK i trzymając te przyciski wciśnięte podłączamy kabel zasilający do MiBoxa. Po chwili aktualizacja powinna zacząć się instalować. MiBox może się zrestartować 2-3 razy.
https://imgur.com/EMRFqnR
17. Gdy MiBox zakończy wgrywać aktualizację zrobi pełny Wipe i uruchomi się ponownie.
18. Właśnie zainstalowaliśmy Androida w wersji 8 z najnowszą aktualizacją.
Teraz należy ustawić wszystko pod siebie "tak jak zawsze".
Dodatkowo w ustawieniach na liście aplikacji należy odszukać "Usługi Google Play" i WYŁĄCZYĆ powiadomienia. W ten sposób nie będziemy nękani powiadomieniami o nowych aktualizacjach.
Tutorial wzięty i przetłumaczony stąd:
https://forum.xda-developers.com/t/mi-box-3-mdz-16-ab-downgrade-android-9-pie-to-android-8-oreo.4194075/
Jeśli u mnie działa, u Was pewnie też
 
 
Tu instrukcja powrotu do 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Która właśnie od R3xxx podobno nie działa default_wink.png
Z 2926 sam wracałem, z wyższej wersji nie było potrzeby.

Po co? Po beta przyjdzie stable przez ota.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
 
Po Beta przyszła kolejna Beta
PI.3488 [OTA2 BETA1]
https://android.googleapis.com/packages/ota-api/package/3067d5b6b401bca137ae20b6c2fbbbd0de629b17.zip
 
Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro

9124654da7147852d9de33f3f561aeab.jpg Edytowane przez orte
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wybudzanie też u mnie działa OK.
Tylko ja mam spięte wszystkie piloty pod Harmony Hub, akurat MiBox po BT mam spięty.
Nie wiem czy to nie robi u mnie problemu, bo 2 razy zaliczył już restart. A zauważyłem przypadkiem że po każdym restarcie MiBoxa dioda na Hubie robi się czerwona jakby gubił sieć lub się też restartował. Muszę potestować.
Z USB nigdy nie miałem problemów na żadnym sofcie, mam LAN podpięty przez adapter i chyba jakby był problem to nie miałbym sieci. Wi-Fi zawsze wyłączone mam.

Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego u mnie nie wystąpiło, przyszło tylko powiadomienie na mail że nowe urządzenie się zalogowało na konto. Masz swoje konto czy korzystasz z "rodzinnego"?
W przerwie meczu sprawdziłem jeszcze raz, wszystko OK.

Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z końcem roku wyłączyłem powiadomienia o aktualizacji systemu. Dzisiaj postanowiłem pobrać aktualizację, włączyłem powiadomienia, sprawdzam aktualizacje i mam komunikat że system aktualny, a moja kompilacja to 2926. Aktualizować z pliku do 3420 czy poczekać, a może coś mam jeszcze wyłączone?

Edytowane przez Medar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, wszyscy się bronią przed nowymi kompilacjami. Czy jest sens instalować z pliku, ciekawe jak szybko pojawi się u mnie Stable ROM.
Jeżeli bym używał systemu głośników 7.1 to też bym się bronił przed aktualizacją z 8-ki.

Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko wiem, napisaniem przecież  że mam obecnie wersję 9 i kompilacje 2926, właśnie nie chciałem  pobierać 3175 przez błędy.

Pytanie jest takie, czy 3488 chodzi lepiej od 2926. Tylko tutaj mam dylemat, no i czy sam pobierze sobie w/w wersję stable ( nie jestem beta testerem), czy wrzucić z pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest takie, czy 3488 chodzi lepiej od 2926. Tylko tutaj mam dylemat, no i czy sam pobierze sobie w/w wersję stable ( nie jestem beta testerem), czy wrzucić z pliku.

Moim zdaniem chodzi lepiej. W/w wersja to wersja Beta, a nie Stable, jeśli nie jesteś beta testerem to sam Box nie pobierze tej wersji. Musisz wgrać samemu ręcznie z pliku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pkonrad napisał:

Nie ma czegoś takiego jak wersja Stable 3420, bo to jest również beta. Przecież wszystko jest w tym temacie napisane, np. 5 postów wyżej.
 

Dzięki, ale ktoś też napisał że wersja Beta0 to wersja stable i jest pobierana. Pytanie z innej beczki, dlaczego zatem u mnie nie pobiera 3175 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego u mnie nie wystąpiło, przyszło tylko powiadomienie na mail że nowe urządzenie się zalogowało na konto. Masz swoje konto czy korzystasz z "rodzinnego"?
W przerwie meczu sprawdziłem jeszcze raz, wszystko OK.

Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro





Na obu urządzeniach mam to samo, swoje konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...