Skocz do zawartości

AndroidTV 9 dla Mi Box 4K (MDZ-16-AB)


Matheusz

Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, oset said:

Wszystko ok.Nie wiem czemu Beta .Niedawno ktoś na fb mibox potrzebował testerów może dlatego?

OTAx Beta0 to oficjalny soft, Beta z inną cyfrą to beta ;)

3 hours ago, GRV said:

A może Wy mylicie TV Box 4K od TV Box 4S i piszecie w niewłaściwym dziale? Może aktualizacja wyszła do TV Box 4S?

Zobacz moje fotki, build 3420 jest dla "3(4K)", a "S(4S)" dostał build 3409 ;)

Jedynie po format data i cache znikł mi ze sklepu player.pl
Nigdy nie miałem tak by nie był dostępny przez www, widać nawet że jest jako zainstalowany.
Na telefon jest oczywiście inna wersja.

Player.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w żadnym (dowolnym) masowym urządzeniu nigdy nie dostaną wszyscy w tym samym czasie aktualizacji. Z jednego prostego powodu, serwery się nie wyrobią. Zawsze odbywa się to partiami.

Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to pewnie wersja beta. Znowu czekanie nie wiadomo jak długo, bo nawet wersji 3301 nie udostępnili. A w TV stick dostałem aktualizację. Mówię Wam, szkoda nerwów. Kupcie TV Stick i po problemie. Nawet przed aktualizacją dobrze działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Fire TV Cube, a Mi Box trzymam z sentymentu ;)

Dziś się dowiedziałem, że 3 dni temu nr mojego Mi Boxa dodali do grupy betatesterów.
A mnie dopiero dziś przyjęli do grupy.
Dlatego dostałem 3 dni temu aktualizację do 3420.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję apk z TVN Player w wersji 1.1.4, ktoś, coś?
Na apkpure nie da się pobrać, a na apkmirror nie istnieje.
Normalną wersję, nie przerabianą, sprawdzoną.
W sieci pełno, ale żadnej innej stronce, oprócz tych 2, nie wierzę ;)
AptoideTV ma 1.0.67 max, więcej nie szukałem.
Wywala mi się odtwarzanie z błędem o parsowaniu playlisty, mam abo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A robiłeś wipe cache i format data?
Bez tego nie działa jak trzeba, po przejściu z Andka 8 na 9 to pozycja obowiązkowa niestety.
Ja ze swojego boxa korzystam już piąty rok i nigdy w życiu nie robiłem żadnego formatu. Obecnie po ostatniej aktualizacji Beta 0 sprzęt działa prawidłowo, nie mam z nim żadnych problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, ja też dostaję kompy do modernizacji, w których użytkownicy mają zainstalowany Windows 10, od 5 lat bez formatu, instalując i odinstalowując w międzyczasie jakieś aplikacje. Twierdzą, że ogólnie wszystko im działa, tylko trzeba trochę pamięci dołożyć żeby szybciej chodził itp. a okazje się że upgrade jaki daje największego kopa, to format dysku i instalacja świeżej wersji systemu. 

A teraz wyobraź sobie jaki dopiero  byłby śmietnik na dysku, gdybyśmy mieli Win 10 zainstalowany jako upgrade na Win 7 czy 8.

Na takiej samej zasadzie masz śmietnik w pamięci swojego Mi BOXa. Część ustawień systemowych pamięta jeszcze Andka 8 i gubią się w nowym systemie. Zdublowane fragmenty rejestru dodatkow przymulają czy wręcz wywalają uruchomione aplikacje. Fajnie, że Ci działa (co się rzadko zdarza po tylu latach ) ale na pewno mógłby działać zdecydowanie lepiej po FullWipe.

Dokładnie ta sama sytuacja ma miejsce w smartfonach, które dostały kilka większych aktualizacji systemu. Po jakimś czasie tak zamulają, że nie da się ich używać. A po Full Wipe znów działają jak nowe.

Dlatego Twoja argumentacja "u mnie działa" nie jest żadnym argumentem tylko przejawem Twojej ignorancji i braku troski o dobre i płynne działanie sprzętu.

Mi BOX sprzętowo jest bardzo słaby, dlatego tym bardziej warto dbać o dobrą kondycję jego systemu i oprogramowania. 

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, orte napisał:

A robiłeś wipe cache i format data?
Bez tego nie działa jak trzeba, po przejściu z Andka 8 na 9 to pozycja obowiązkowa niestety.

Reset do fabrycznych pamiętam, że robiłem i nic to nie dało. Zrobiłem nawet teraz hard reset, wyczyściłem cache i nic to nie pomogło, musiał mi się trafić skopany egzemplarz albo to wina Andka 9. Nie jestem jedyną osobą, bo czytałem na necie, że sporo osób ma ten sam problem.

Edytowane przez 12jojko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kola01 napisał:

Wiesz, ja też dostaję kompy do modernizacji, w których użytkownicy mają zainstalowany Windows 10, od 5 lat bez formatu, instalując i odinstalowując w międzyczasie jakieś aplikacje. Twierdzą, że ogólnie wszystko im działa, tylko trzeba trochę pamięci dołożyć żeby szybciej chodził itp. a okazje się że upgrade jaki daje największego kopa, to format dysku i instalacja świeżej wersji systemu. 

A teraz wyobraź sobie jaki dopiero  byłby śmietnik na dysku, gdybyśmy mieli Win 10 zainstalowany jako upgrade na Win 7 czy 8.

Na takiej samej zasadzie masz śmietnik w pamięci swojego Mi BOXa.

@koala01 rózgi dostałeś za mocne, że takie rzeczy piszesz?

Co ma wspólnego Windows z Androidem opartym na Linuksie?

 

5 godzin temu, kola01 napisał:

Zdublowane fragmenty rejestru dodatkow przymulają czy wręcz wywalają uruchomione aplikacje.

Jakiego rejestru w Androidzie? Przecież tam są zwykłe configi. Może miałeś na myśli systemd ale tam też tego nie ma.

 

5 godzin temu, kola01 napisał:

Fajnie, że Ci działa (co się rzadko zdarza po tylu latach ) ale na pewno mógłby działać zdecydowanie lepiej po FullWipe.

Jak "rzadko się zdarza że działa po tylu latach"?  Wipe robi ułamek promila użytkowników tzn. że reszcie (miliardy telefonów) masowo pada sprzęt? Prywatnie mam Samasungi S3, S5 i S7 bez żadnych wipów i działają jak nowe (S3 i S5 pada bateria). Ponadto OPPO i Xiaomi po wielu aktualizacjach i też żadnych problemów. W pracy od 10 lat Samsunga S3 - też gdyby nie bateria byłby jak nowy.

3,5 roku mam Xiaomi Mi Box 4k. Po wielu aktualizacjach i beż żadnego wipa działa płynnie i jak nowy.

5 godzin temu, kola01 napisał:

Twojej ignorancji

A tego już nie komentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim egzemplarzu TV Box-a format nie pomógł. Wiesza się na YouTubie, gubi prędkość WiFi i ma problem z załączaniem. Prawdą jest natomiast, że przy większych aktualizacjach, jak np. podwyższenie wersji Androida format należy zrobić. W telefonie Xiaomi jak miałem aktualizację z MIUI 10 na MIUI 11, to dopiero po formacie pojawiły się pewne opcje. Nie pamiętam już jakie, ale faktycznie tak było i od tamtej pory przekonałem się, że po dużych aktualizacjach ten format trzeba zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojego boxa korzystam już piąty rok i nigdy w życiu nie robiłem żadnego formatu. Obecnie po ostatniej aktualizacji Beta 0 sprzęt działa prawidłowo, nie mam z nim żadnych problemów.
Ja mam go też od 4 lat, było OK na wszystkich aktualizacjach po drodze, aż wgrałem 9. Zaczął się resetować sam z siebie, myślałem że zasilacz padł, ale sprawdziłem i nie. Po wyczyszczeniu już było dużo lepiej, ale potrafił jeszcze sobie reset zrobić. Dopiero teraz na 3420 przeszło mu jak ręką odjął.

Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tylko beta testerzy. Czy gdzieś można znaleźć tą wersję w internecie?
Edit
Zobacz co udostępniłem: Official Stock Firmware Thread - Mi Box (MDZ-16-AB and MDZ-22-AB) | XDA Developers Forums@MIUI | https://forum.xda-developers.com/t/official-stock-firmware-thread-mi-box-mdz-16-ab-and-mdz-22-ab.4241475/


  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tylko beta testerzy. Czy gdzieś można znaleźć tą wersję w internecie?

Wielkie dzięki za link do forum XDA. Niżej wrzuciłem bezpośredni link, żeby ktoś przypadkiem nie pomylił BOXów i zasoftował Mi Box 4k romem od Mi Box S. Ten ROM naprawa upierdliwy błąd z blokowaniem odtwarzanych materiałów po wybudzeniu Boxa. U mnie zassało tą wersję przez OTA i potwierdzam, że wszystko działa prawidłowo. Czasem jeszcze występuję problem z wybudzeniem urządzenia pilotem Logitech przez podczerwień, ale poza tym cała reszta działa ok.

PI.3420 [OTA2 BETA0] https://android.googleapis.com/packages/ota-api/package/11aec6d60ea2f9d5cb5de9c8fe694a8f056e6497.zip

Changelog: Fix playback issue and update security patch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2021 o 08:55, pkonrad napisał:


Wielkie dzięki za link do forum XDA. Niżej wrzuciłem bezpośredni link, żeby ktoś przypadkiem nie pomylił BOXów i zasoftował Mi Box 4k romem od Mi Box S. Ten ROM naprawa upierdliwy błąd z blokowaniem odtwarzanych materiałów po wybudzeniu Boxa. U mnie zassało tą wersję przez OTA i potwierdzam, że wszystko działa prawidłowo. Czasem jeszcze występuję problem z wybudzeniem urządzenia pilotem Logitech przez podczerwień, ale poza tym cała reszta działa ok.

PI.3420 [OTA2 BETA0] https://android.googleapis.com/packages/ota-api/package/11aec6d60ea2f9d5cb5de9c8fe694a8f056e6497.zip

Changelog: Fix playback issue and update security patch

Czy po wgraniu ręcznie tego ROM będę otrzymywał kolejne aktualizacje przez OTA? Czy to będą od teraz także wersje beta, czy tylko stable (jak dotychczas)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...