Skocz do zawartości

AndroidTV 9 dla Mi Box 4K (MDZ-16-AB)


Matheusz

Rekomendowane odpowiedzi

On 1/20/2021 at 9:27 AM, sobiso said:

Niestety nie mogę zrobić downgrade. Wygląda tak jakby Amlogic nie wykrywał MiBox. Nie mam żadnego urządzenia na liście i przy restarcie MiBox w win słysze wjak wykrywa urządzenie ale po chwili już urządzenia nie ma. Miał ktoś podobny problem (win7)?

 

On 1/20/2021 at 11:17 AM, kola01 said:

Podłącz pod inne USB z tyłu kompa, użyj inny (krótszy lepszy) kabel.

Witam. 

Ja próbowałem robić downgrade z wątku xda. Wszystko ok do czasu wgrywania romu. 

Przy 5% pokazał się error przy wgrywaniu uboota i tyle w temacie. Dioda się nie świeci na boxie po włączeniu do zasilacza ale jest wykrywany w pc prawidłowo. 

Przy kolejnej próbie załadowania romu błąd przy 1% low power. Ktoś coś? Martwy na amen czy jest jakaś szansa? Wczoraj walczyłem z tym do rana ale bez skutku. Dzisiaj zostały do sprawdzenia wszystkie usb w pc i więcej możliwości nie widzę. Stawiam kratę piwa za pomoc jeśli jest wogóle możliwa. 

 

W załączniku screen z instalacji Roma. 

 

Pozdrawiam Michał

photostudio_1611664126876.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=5498]pionier123[/mention] 3301, tyle, że ja kiedyś zapisywałem się do programu beta z tym miboxem. Może to beta, mimo, że nie ma informacji o tym.
Tak napewno będzie, ale to dobra informacja tylko pytanie czy wszystko działa OK, bo ostatnio więcej psują niż naprawiają.
Daj znać czy bolączki ustąpiły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2021 o 01:31, lotniak napisał:

Udało mi się przywrócić starego androida 8.1 - Netflix i wszystkie aplikacje działają jak dawniej ergo: klucze nie są kasowane. Wszystko zajęło mi jakieś 20 minut. Wszystko działa jak działało przed updatem do androida 9.

Jeśli coś się stanie z Waszym MiBoxem - nie biorę za to odpowiedzialności. Wszystko robicie na własne ryzyko.

Podsumowując: robicie downgrade Androida 9 Pie R2926 do Androida 8 oreo R2167.

Co będzie potrzebne:

!!! KABEL USB MĘSKI-MĘSKI !!!  - do podłączenia komputera z MiBoxem

1. Oryginalne firmware Oreo 8.0 dla Mibox 3 (MDZ-16-AB)

https://drive.google.com/drive/folders/1-fGnIP7iLmpHUNRPhlWyEnEVHuraDc1q?usp=sharing

2. Amlogic-USB_Burning_Tool_v2.2.0 - narzędzie, którym wgrywa się obraz do Mibox'a.

https://mega.nz/file/Hd0CmACT#OPws8xFAPOGR6SmFJKfkVQ4SXjXpetJHmZZZ7nqkRHc

3. Aktualizacja Oreo 8 do wersji R2167

https://mega.nz/file/gh0xCCrR#ctdPivezVFNAuMLq19eOepO1LHJCfVNhowmZz7Fx87s

 

=================================

 

1. Instalujemy na komputerze Amlogic-USB_Burning_Tool_v2.2.0. Po właściwej instalacji dodatkowo zainstaluje się na sterownik potrzebny do podłączenia z MiBoxem.

2. Podłączamy komputer do MiBoxa kablem USB

3. Uruchamiamy program Amlogic-USB_Burning_Tool_v2.2.0 i ładujemy oryginalne firmware Oreo 8.0 dla Mibox 3 - mdz16ab.img.

4. ODZNACZAMY "Erase bootloader" - jeśli NIE ODZNACZYMY - stracimy (bezpowrotnie) klucze DRM do np. Netflixa.

5. UWAGA: "Erase bootloader" MA BYĆ NIE ZAZNACZONE.

6. Opcją, która MA być zaznaczona to: Erase flash (normal erase) - i tylko tyle.

7. Klikamy START.

8. Teraz musimy wejść do trybu Recovery w MiBoxie. Klikamy na pilocie WSTECZ+OK i trzymając te przyciski wciśnięte podłączamy kabel zasilający do MiBoxa. Trzymamy te przyciski wciśnięte dopóki nie pokaże się tryb Recovery.

9. Po wejściu w tryb Recovery klikamy na "Reboot to bootloader".

10. MiBox się zrestartuje i zatrzyma na logo Mi (to jest na czarnym tle logo Mi a na dole loga Dolby itd).

11. Ponownie odłączamy kabel zasilający od MiBoxa.

12. Ponownie klikamy na pilocie WSTECZ+OK i trzymając te przyciski wciśnięte podłączamy kabel zasilający do MiBoxa. Trzymamy przyciski do momentu w którym na komputerze w programie Amlogic-USB_Burning_Tool_v2.2.0 nie pokaże się postęp wgrywania nowego (starego) systemu.

U mnie wyglądało to tak:

https://imgur.com/7j5AZGI

13. Po nieco 4 minutach proces doszedł do 100%. Teraz klikamy STOP w programie Amlogic-USB_Burning_Tool_v2.2.0.

14. Odłączamy kabel zasilający od MiBoxa.

15. Na sformatowanego w FAT32 pendrive'a wgrywamy aktualizacje Androida Oreo 8 do wersji R2167.

16. Podpinamy pendrive'a z wgraną aktualizacją do MiBoxa następnie klikamy na pilocie WSTECZ+OK i trzymając te przyciski wciśnięte podłączamy kabel zasilający do MiBoxa. Po chwili aktualizacja powinna zacząć się instalować. MiBox może się zrestartować 2-3 razy.

https://imgur.com/EMRFqnR

17. Gdy MiBox zakończy wgrywać aktualizację zrobi pełny Wipe i uruchomi się ponownie.

18. Właśnie zainstalowaliśmy Androida w wersji 8 z najnowszą aktualizacją.

Teraz należy ustawić wszystko pod siebie "tak jak zawsze".

Dodatkowo w ustawieniach na liście aplikacji należy odszukać "Usługi Google Play" i WYŁĄCZYĆ powiadomienia. W ten sposób nie będziemy nękani powiadomieniami o nowych aktualizacjach.

Tutorial wzięty i przetłumaczony stąd:

https://forum.xda-developers.com/t/mi-box-3-mdz-16-ab-downgrade-android-9-pie-to-android-8-oreo.4194075/

Jeśli u mnie działa, u Was pewnie też ;)

 

 

Zadziałało bez problemów. Dla osób, które będą chciały zejść do 8.0 wg poradnika, to dwie informację:
- Przy punkcie 8 po wciśnięciu WSTECZ i OK automatycznie łąduje się pasek postępu w Amlogic, i tym samy po dojściu do 100% jesteśmy już w punkcie 14 instrukcji :-D
- Punkt 15: na pendriva wrzucamy dwa pliki:Xiaomi_update i update.zip
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 8 wyszukiwanie głosowe u mnie działa jak chce. Tak z czystej ciekawości bo chyba już "wolę" problem z wifi na 9 który u mnie występował. Jest i jak można wrócić na 9?

Nie chce jeszcze nic przesadzać, ale jak do tej box działa dobrze.

Edit:
No i niestety po ponad 2 dniach Box wisi po starcie na materiałach jak wczeniej :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Radasss napisał:
Czy odtwarza DD True Hd i DTS MA?

Nie wiem, nie korzystam.

Edit:
Zaktualizowałem dzisiaj ręcznie aplikacje na moim drugim nowszym Mi Box S, te same co na Mi Box 3 o których pisałem wcześniej no i Mi Box S zablokował się po uruchomieniu aplikacji dokładnie tak samo jak ten stary, chociaż do tej pory ten problem nie występował. Moim zdaniem na 99% któraś z dwóch apek: Android TV Home lub Android TV Core Services powoduje te problemy. Chromecast Built-in raczej nie podejrzewam. Czekam, aż powiesi się po raz kolejny i wtedy spróbuję namierzyć która z tych dwóch apek. Jak ktoś ma ochotę, to niech spróbuje odinstalować wszystkie aktualizacje dla tych dwóch apek w Mi Box 3 i potem nie aktualizuje ich przez Sklep Play. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2021 o 12:43, logremonte napisał:

A mnie podczas downgrade uceglił się mibox ;) ale nie straszne to, bo już miałem fire stick'a amazona i polecam z czystym sumieniem, ZERO stresów nic się nie zacina wszystko działa jak powinno! A mibox wylądował tam gdzie jego miejsce... w kiblu!

Możesz napisać gdzie kupiłeś?Ten stick działa na androidzie jak mibox?I jak aplikacje,tzn czy pobiera się z jakiegos sklepu?Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mpajakW niemieckim MediaMarkt masz  TERAZ promkę na urządzenia Fire TV.
Sticka 4K można wyrwać za 29.99 Euro ~ 135 zł
Natomiast Cube za 79.99 Euro ~ 360zł

Teoretycznie nie wysyłają do Polski, ale jest mały myk i paczki dochodzą. Nie raz tak zamawiałem. Zdarzy się, że paczka wróci, ale na drugi dzień mamy zwrot kasy, więc i tak warto. Wystarczy w danych adresowych zaraz za miejscowością dopisać POLEN, czyli Warszawa, POLEN. Kod pocztowy wpisujemy polski. Jeśli nie chcemy kombinować to pełno tego na Alledrogo i OLX.

Fire TV najprościej określić jako Android bez usług google. Jest App Store Amazona ale części apek tam nie ma. Polecam wtedy AptoideTV, gdzie znajdziemy praktycznie wszystko. Czego nie ma można doinstalować z pliku apk.
I myślę, że na tym zakończmy temat Fire Tv, bo ten wątek o tym nie traktuje. :D

Edytowane przez Matheusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Matheusz napisał:

@mpajakW niemieckim MediaMarkt masz  TERAZ promkę na urządzenia Fire TV.
Sticka 4K można wyrwać za 29.99 Euro ~ 135 zł
Natomiast Cube za 79.99 Euro ~ 360zł

Teoretycznie nie wysyłają do Polski, ale jest mały myk i paczki dochodzą. Nie raz tak zamawiałem. Zdarzy się, że paczka wróci, ale na drugi dzień mamy zwrot kasy, więc i tak warto. Wystarczy w danych adresowych zaraz za miejscowością dopisać POLEN, czyli Warszawa, POLEN. Kod pocztowy wpisujemy polski. Jeśli nie chcemy kombinować to pełno tego na Alledrogo i OLX.

Fire TV najprościej określić jako Android bez usług google. Jest App Store Amazona ale części apek tam nie ma. Polecam wtedy AptoideTV, gdzie znajdziemy praktycznie wszystko. Czego nie ma można doinstalować z pliku apk.
I myślę, że na tym zakończmy temat Fire Tv, bo ten wątek o tym nie traktuje. :D

Wielkie dzięki za odpowiedź :-),wiem wszystko co trzeba.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.02.2021 o 12:43, logremonte napisał:

A mnie podczas downgrade uceglił się mibox ;) ale nie straszne to, bo już miałem fire stick'a amazona i polecam z czystym sumieniem, ZERO stresów nic się nie zacina wszystko działa jak powinno! A mibox wylądował tam gdzie jego miejsce... w kiblu!

Masz go jeszcze w tym kiblu? Bo by mi się przydał na części :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie rozwiązuje problemu. 

Dnia 15.02.2021 o 12:46, streamus napisał:

Mibox 3 blokuje sie po przejsciu do deep sleep i proby wybudzenia, na reddicie jest programik, ktory blokuje miboxowi mozliwosc przejscia w deep sleep, co rowiazuje problem

link do aplikacji Wake Lock https://ujeb.se/NglDt

To nie rozwiązuje problemu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z domowników zrobił mi psikusa kilka dni temu. Tzn. zezwolił na upgrade, no i mam znowu Pie build 2926, heh. Szukałem jakiegokolwiek upgrade, bo Box resetował się sam przy oglądaniu czegokolwiek. W recovery mode zrobiłem wipe data/factory reset oraz wipe cache partition. Niestety dalej się restartuje, już nie tak często, mimo że nie instalowałem nic dodatkowo. Tylko Netflix i Prime Video z systemu, aktualizacje ze sklepu też zainstalowane. Zasilacz sprawdzony i jest ok.
Znalazłem kilka aktualizacji, ale nie chce ich przyjąć, wywala error przy sprawdzaniu sygnatury (build 3015 i 3091) lub już przy instalacji (3138) z komunikatem że nie to urządzenie (foto), tak już wiem że to do MDZ-22-AB.
Chciałbym więc zapytać czy macie jakieś sprawdzone linki do aktualizacji?
Wolę go przetestować na wyższych wersjach zanim rozwalę go młotkiem ;)
Kupiłem TV Cube i czeka już za Odrą na odbiór, w poniedziałek odbiorę, więc dam Xiaomi szansę do tego czasu :)
Ktoś poratuje linką do aktualizacji wyższej jak 2926?
Może być na PW, jeżeli to problem by dać tu.f080ec05d752ae21ffc85e4cf9c54517.jpg

Tap tap tap on Tapatalk with Mi 10 Pro

Edytowane przez orte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wrócić do Androida 8 oreo R2167, ale gdy uruchamiam program Amlogic-USB_Burning_Tool_v2.2.0 to nie mam możliwości wciśnięcia przycisku START. Tak jakby Mi box nie był połączony z komputerem za pomocą kabla USB. Na innym forum przeczytałem, że aby powrócić do starego softu to trzeba zewrzeć piny na płycie, a tutaj nic o tym nie jest wspomniane. Mógłbym kupić jakiś porządny kabel USB, bo ponoć to może pomóc z połączeniem, ale jak mam wydać kilkadziesiąt złotych za dobry kabel, to już chyba wolę dołożyć do Mi TV Stick, który działa naprawdę dobrze, bo posiadam coś takiego przy innym telewizorze. Pomimo, że ma 1 GB RAM, to radzi sobie doskonale z Youtube i Netflix, a tylko na tym mi zależy.

Edytowane przez GRV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...