Skocz do zawartości

AndroidTV 9 dla Mi Box 4K (MDZ-16-AB)


Matheusz

Rekomendowane odpowiedzi

Pokutuje jakieś dziwne przekonanie, że MiBox się sam aktualizuje. To nie jest prawda. Za 3 lata użytkowania może 1 raz pokazało mi się powiadomienie o OCZEKUJĄCEJ aktualizacji do ściągnięcia.

Generalnie dość ciężko jest PRZYPADKOWO zainstalować update. Jeśli masz powiadomienie trzeba nacisnąć POBIERZ i dopiero potem znowu nacisnąć AKTUALIZUJ (czy INSTALUJ). To aż dwa świadome kliknięcia.

Jeśli nie ma powiadomienia, to do tych dwóch kroków dochodzi trzeci, gdzie trzeba wejść w konkretne miejsce aby sprawdzić, czy są nowe aktualizacje.

Mało tego, jeśli zrobisz wszystko zgodnie z instrukcją, takie powiadomienie nigdy się nie wyświetli bo je po prostu blokujesz(jeden z ostatnich punktów instrukcji).

Jedyny koszt jaki trzeba ponieść to kabel USB MĘSKI-MĘSKI - koszt, może 10 zł. ja taki po prostu miałem.

Reasumując - NIE, MiBOX (przynajmniej mój) sam z siebie nigdy sie nie zaktualizował. Zawsze musiałem cos zatwierdzić.

Edytowane przez lotniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że masz rację, ale rozmawiamy tutaj o produkcie MiBox - który od samego początku wyróżniał się raczej ceną niż jakością.

Pamiętam przesiadkę z Androida 6 na 8, to była istna katastrofa - wtedy nie dało się powrócić do Androida 6.

Trzeba zaakceptować fakt, że MiBox raz, że nie jest już najmłodszym urządzeniem, dwa, że update'y częściej psują niż naprawiają i należy trzymać się wersji systemu, która jest najmniej awaryjna.

Już miałem w koszyku Nvidię Shield, ale szczerze mówiąc po powrocie do Androida 8 nic mi więcej nie potrzeba, wszystko mi działa, jak działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie jest problem, że pojawiła się taka wpadka. Zdarza się. Problem jest taki, że Xiaomi powinno wystawić nową/starą wersję aby odkręcić problem lub na szybko zrobić fix'a A patrząc na ich tempo poprawek będziemy czekać długo lub nie doczekamy się wcale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi cda i Plex działało poprzez Kodi (normalnie osobno aplikacje mi działają, ale obraz ma tzw. ghosting i tylko na Kodi działało normalnie) tak teraz po aktualizacji Kodi do Matrix, ani cda, ani Plex nie działają. Próbowałem wgrać starszą wersję z apk, ale nie chce się zainstalować, wyskakuje monit, że nie zainstalowano. Ten box to jakiś szmelc, nie dość, że nie mogę normalnie oglądać w aplikacjach, bo skopali dekodowanie, to teraz nawet dodatków w Kodi nie mogę uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodi Matrix ma prawo nie dzialac, bo jest w becie, generalnie masz chyba wadliwy egzemplarz, bo ja swoj uzytkuje na przerozne sposoby od paru ladnych lat i nie mialem problemow (poza ostatnia aktualizacja gdzie po wybudzeniu po prostu wlaczam box jeszcze raz) i generalnie jestem bardzo zadowolony, na pewno nie jest to taki komfort jak w trzy razy drozszej nvidii shield

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
podzielę się swoimi spostrzeżeniami.
Używam Boxa od 2 tygodni, ale już poznałem opisane tu i ówdzie problemu.
Najbardziej wkurzający to lagowanie/rozjeżdżanie dźwięku po bluetooth (testowane na kilku urządzeniach - od 2 par słuchawek po 2 sound bary i  głośnik bezprzewodowy jbl) i to samo - po całkowitym wyłączeniu urządzenia i czystym starcie systemu, głośniki czy słuchawki łączą się, początkowo wydaje się że dźwięk jest zsynchronizowany, ale po czasie są opóźnienia koło 1sekundy względem tego co leci na ekranie - generalnie nie ma znaczenia czy YT, Netflix, czy film z pendriva odtwarzany przy pomocy VLC - opóźnienie jest zawsze! czasem bywa że dźwięk się rwie ale leci zgodnie z tym co na ekranie ale nie da się tego słuchać!
Po problemach z bluetoothem czas na USB które samoczynnie się rozłącza po wyłączaniu urządzenia z pilota (wstrzymanie).
Liczne braki językowe (np komunikat WiFi connected), detale, cały wszechświat składa się z detali i to one kreują wszystko (takie me zdanie), stąd ja zwracam uwagę na detale.
Samoczynnego włączenia urządzenia nie stwierdziłem, ale problemy z blutoothem to masakra! czekam z niecierpliwością na jakieś  łaty.
Pytanie do użytkowników z dłuższym przebiegiem -- jak często pojawiają się aktualizacje? Ciekawy jestem kiedy naprawią wymienione problemy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, mpajak napisał:

U mnie działa głosowe po downgrade.

Zrobiłeś downgrade wg instrukcji? Do wersji R2167?

EDIT. Odłączyłem i sparowałem pilota, zrestartowałem Mi Boxa z odłączonymi wszystkimi urządzeniami USB, wszedłem w uprawnienia i nadałem prawie wszystkim aplikacjom uprawnienia do mikrofonu. Nie wiem które pomogło, ale mikrofon ruszył.

Edytowane przez nnd_newbie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nnd_newbie napisał:

Zrobiłeś downgrade wg instrukcji? Do wersji R2167?

EDIT. Odłączyłem i sparowałem pilota, zrestartowałem Mi Boxa z odłączonymi wszystkimi urządzeniami USB, wszedłem w uprawnienia i nadałem prawie wszystkim aplikacjom uprawnienia do mikrofonu. Nie wiem które pomogło, ale mikrofon ruszył.

Tak,mam wersje R2167.Pewnie tak było jak napisałeś,brak uprawnień.Chociaż ja miałem je nadane widać od razu,nic nie zmieniałem po downgrade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie proszę o poradę. Od jakiegoś czasu (pewnie poprawka) na oryginał um pilocie przestała działać funkcja airmouse a bardzo była przydatna. Co zrobić? Czyszczenie casha nic nie pomogło. 

Drugi problem to jak czym i gdzie podmienić uruchamianie z pilota aplikacji prime video na hbogo? 

Edytowane przez Woytas73
Dodatkowy problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać link do sklepu gdzie dokonałeś zakupu? 

Masz logo lub napis Xiaomi na pilocie? 

możesz załączyć zdjęcie pilota?

Oryginalny pilot Mi BOXA nie ma żadnego żyroskopu. Podejrzewam, że kupiłeś zdekompletowanego BOXA z nie oryginalnym pilotem. Zdarzały się np. takie aukcje na allegro.

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sobiso napisał:

Niestety nie mogę zrobić downgrade. Wygląda tak jakby Amlogic nie wykrywał MiBox. Nie mam żadnego urządzenia na liście i przy restarcie MiBox w win słysze wjak wykrywa urządzenie ale po chwili już urządzenia nie ma. Miał ktoś podobny problem (win7)?

Podłącz pod inne USB z tyłu kompa, użyj inny (krótszy lepszy) kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, slawekz napisał:

Poza tą metodą nie ma innego rozwiązania? Kupiłem w ekspert media jakiś adapter usb ethernet, niestety nie działa. Trzeba to jakoś konfigurować?

Podpinasz i działa. Ewentualnie wejdź w ustawienia sieciowe Mi BOXA  i sprawdź czy nie musisz przełączyć się z WiFi na LAN. 

Edytowane przez kola01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam i nie działa. Mam funkcję Ethernet i komunikat nie połączono. Ponadto Ustawienie serwera proxy i Ustawienia ip. Przejściówka podłączona np do laptopa działa od razu tu nie.

Chyba wyląduje to w koszu. Działał dobrze dwa lata. Ta 9 wszystko zepsuła.

Mam drugiego w domu u dzieciaka w pokoju. Nie aktualizowany do 9. Tam ta przejściówka działa, problem jest jednak konieczność częstego resetu bo znowu nie działa wybudzanie z pilota.

Nie na moje nerwy.

Edytowane przez slawekz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...