Skocz do zawartości

AndroidTV 9 dla Mi Box 4K (MDZ-16-AB)


Matheusz

Rekomendowane odpowiedzi

Żadnych problemów. Mam wyłączone HDMI CEC bo mi to przeszkadzało. I na takiej konfiguracji działa idealnie

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka


Problem jest i to nie mały WYKASTROWANE URZĄDZENIE nie można porównywać opcji z brakiem kodeków które podnoszą możliwości A 5.1 z Netflixa u mnie po HDMI był zawsze bez problemu Teraz to dla mnie podstawka pod piwo

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest i to nie mały WYKASTROWANE URZĄDZENIE nie można porównywać opcji z brakiem kodeków które podnoszą możliwości A 5.1 z Netflixa u mnie po HDMI był zawsze bez problemu Teraz to dla mnie podstawka pod piwo

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Dla mnie wykastrowane było wcześniej. Nie po to mam kino 5.1 żeby przez 2 lata oglądać filmy w stereo. Urzadzenie przez ten okres było dla mnie niemal bezużyteczne. Teraz w końcu działa tak jak powinno.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jojoro napisał:

Dla mnie wykastrowane było wcześniej. Nie po to mam kino 5.1 żeby przez 2 lata oglądać filmy w stereo. Urzadzenie przez ten okres było dla mnie niemal bezużyteczne. Teraz w końcu działa tak jak powinno.

 

Bez urazy ale u Ciebie problemem nie był MiBox tylko kino domowe bez wejścia HDMI.

Ja na szczęście mam zablokowaną aktualizację bo używam dźwięku HD i jeszcze mam pilota Harmony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy ale u Ciebie problemem nie był MiBox tylko kino domowe bez wejścia HDMI.
Ja na szczęście mam zablokowaną aktualizację bo używam dźwięku HD i jeszcze mam pilota Harmony.
Nie , to nie jest problem ze nie mam kina z HDMI. Bo kino potrafi odtworzyć dźwięk po spdif. A box ma spdif i nie potrafił wysłać dźwięku tym portem. Jak widać producent też uznał że był to ważny błąd skoro go naprawił. A jakiś problem ze sterowaniem pilotem w przestarzałej technologii na podczerwień to drobiazg. Boksem można nadal sterować oryginalnym pilotem urządzenia a nawet smarfonem.
Nie widzę sensu dalej prowadzić tej dyskusji.
Moje urządzenie działa zgodnie z moimi oczekiwaniami i jestem bardzo zadowolony. Nie wiem na co mogę narzekać skoro wszystko mi działa bezbłędnie.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jojoro napisał:
Dla mnie wykastrowane było wcześniej. Nie po to mam kino 5.1 żeby przez 2 lata oglądać filmy w stereo. Urzadzenie przez ten okres było dla mnie niemal bezużyteczne. Teraz w końcu działa tak jak powinno.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Byś posłuchał 5.1 MA TrueHDto lub Atmos to byś wiedział o czym mowa,  teraz 5.1 jest płaskie Sub nie daje takiego ciśnienia jak wcześniej
A wartość urządzenia wzrasta w stosunku do możliwości przetwarzania jak najmniej stratnych plików, więc ten box stracił na wartości na pewno nie zyskał

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez dark695
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jojoro napisał:

Nie , to nie jest problem ze nie mam kina z HDMI. Bo kino potrafi odtworzyć dźwięk po spdif. A box ma spdif i nie potrafił wysłać dźwięku tym portem. Jak widać producent też uznał że był to ważny błąd skoro go naprawił. A jakiś problem ze sterowaniem pilotem w przestarzałej technologii na podczerwień to drobiazg. Boksem można nadal sterować oryginalnym pilotem urządzenia a nawet smarfonem.
Nie widzę sensu dalej prowadzić tej dyskusji.
Moje urządzenie działa zgodnie z moimi oczekiwaniami i jestem bardzo zadowolony. Nie wiem na co mogę narzekać skoro wszystko mi działa bezbłędnie.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

No to jesteś jedyną chyba osobą, która jest zadowolona z aktualizacji. Niestety dla większości, w tym i dla mnie, wykastrowanie MiBoxa z dźwięku HD jest ewidentną stratą funkcjonalności. Owszem ,może i jest 5.1 po optyku, ale to żadna nowość. Po HDMI było cały czas, a do tego były dostępne formaty wysokiej gęstości. A teraz nie ma .Dalej twierdzisz,że to nie jest utrata funkcjonalności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesteś jedyną chyba osobą, która jest zadowolona z aktualizacji. Niestety dla większości, w tym i dla mnie, wykastrowanie MiBoxa z dźwięku HD jest ewidentną stratą funkcjonalności. Owszem ,może i jest 5.1 po optyku, ale to żadna nowość. Po HDMI było cały czas, a do tego były dostępne formaty wysokiej gęstości. A teraz nie ma .Dalej twierdzisz,że to nie jest utrata funkcjonalności ?
Dla mnie to nieistotne bo nie mam takiego sprzętu. Mam sprzęt z spdif i do tej pory nie mogłem z niego korzystać. Też byłbyś zadowolony gdyby na twoim wypas audio działało ci tylko stereo? Ja tak miałem. Teraz mam max co mogę uzyskać na tym co mam czyli DTS 5.1. mam być smutny z tego powodu? No powiedz mi. Na co mam narzekać? Tobie coś nie działa, no przykro mi . Co ci mam powiedzieć?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jojoro napisał:

Dla mnie to nieistotne bo nie mam takiego sprzętu. Mam sprzęt z spdif i do tej pory nie mogłem z niego korzystać. Też byłbyś zadowolony gdyby na twoim wypas audio działało ci tylko stereo? Ja tak miałem. Teraz mam max co mogę uzyskać na tym co mam czyli DTS 5.1. mam być smutny z tego powodu? No powiedz mi. Na co mam narzekać? Tobie coś nie działa, no przykro mi . Co ci mam powiedzieć?

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
 

No właśnie nie jestem zadowolony, bo przestało działać to co działało. Czyli dźwięk HD. Sprzęt stracił jedną ze swoich cech. Dla mnie istotną

To tak mniej więcej jakby teraz kolejna aktualizacja znów wróciła do dźwięku stereo po optyku. Byłbyś zadowolony? Raczej nie

A może przyjdzie kiedyś czas, że zmienisz sprzęt na nowszy. Wtedy zrozumiesz o czym piszę

Edytowane przez IronCXII
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również po nocy nie chce się włączyć mi box. Tylko wyłączenie z prądu pomaga. Używam oryginalnego pilota po bluetooth, a nie na podczerwień. Problem z włączeniem występuje więc bez względu jakiego pilota używamy. Mam nadzieję, że xiaomi tego tak nie zostawi i coś zrobią z tym uruchamianiem boxa. Również dioda włączenia czasem się nie zapala po uruchomieniu, ale to aż tak mi nie przeszkadza. Od czasu update do 9 raz mi się mi box samoistnie zrestartował i nawet nie była w tym momencie żadna aplikacja na nim odpalona. Wcześniej na Oreo to mi się nie zdarzyło. Na plus jak dla mnie to dźwięk 5.1 po SPDIFie, tego mi brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już padło pytanie o Amazon Prime,urządzenie zaktualizowane przed chwilą (trochę stało nieużywane),nie ma w preinstalowanych,w liście apek,co nie jest zaskoczeniem w sklepie nie wyszukuje.
Wg wszelkich informacji prime miał być/jest.
Można to jakoś przeskoczyć ?
Jak nie ma jak jest. Po aktualizacji pojawił się Amazon Prime, a to że nie wyszukuje w Sklepie Play to inna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.10.2020 o 09:46, pkonrad napisał:

No właśnie ja też. U mnie również działa wszystko poza tym włączaniem przez podczerwień. Jeśli ktoś robił factory reset po update do Android 9 i ma pilot Logitech Harmony lub telefon z portem IR, bardzo proszę o sprawdzenie czy działa uruchamianie boxa przez podczerwień. Raz na jakiś czas udaje się go uruchomić w ten sposób, ale generalnie niestety jest z tym duży problem. Nie chcę robić formatu na darmo, dlatego chcę wiedzieć czy ten bug da się wyeliminować factory reset, czy to błąd w nowym sofcie.

Potwierdzam, po zainstalowaniu Android 9 - pilot Logitech Harmony nie potrafi wybudzić wyłączonego / uśpionego urządzenia. Po resecie do ustawień fabrycznych to samo. HDMI CEC wyłączone - zresztą gdy jest włączone nic się nie zmienia.

Co ciekawe - mibox włącza się sam, gdy zmienię wejście hdmi na inne niż podłączony jest mibox - pomimo, że HDMI CEC jest wyłączone.

Z Androidem 8 na początku też były cyrki z włączaniem urządzenia.

Edytowane przez lotniak
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, lotniak napisał:

oryginalny pilot na bluetooth działa normalnie - przynajmniej u mnie.

Potwierdzam, u mnie bez problemu wybudza nawet po kilku dniach. Nie zauważyłem problemów. 

Btw. Po aktualizacji zrobiłem przywrócenie do ustawień fabrycznych, ale nie z poziomu ustawień, tylko z recovery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, atom2020 napisał:

U mnie nie działa normalnie jak pisałem wcześniej. Najczęściej po kilku godzinach od wyłączenia, nie chce się włączyć. Pozostaje tylko wyjęcie wtyczki z prądu. Posiadam jedynie oryginalny pilot na bluetooth i tylko takiego używam.

Mam dokładnie to samo. Czasami jedynie wyjęcie wtyczki pomaga.

Zauważyłem też, że w takiej sytuacji po starcie Androida wyskakuje okno mówiące o parowaniu pliota. Wygląda na to, że czasami MiBox traci tę informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...