Skocz do zawartości

AndroidTV 9 dla Mi Box 4K (MDZ-16-AB)


Matheusz

Rekomendowane odpowiedzi

Obcięli dźwięki wysokiej rozdzielczości. Nie ma DTS HD-MA i True HD. Przy ustawieniu automatycznej rozdzielczości uporczywie ustawia 1080p/60, na szczęście da się wymusić 4K/60, na Oreo nie było tego problemu.

Na plus: na razie ani razu nie było problemu z wybudzeniem po kilkugodzinnej przerwie, zobaczymy co będzie po nocy. Dodali też opcję screenshota jako opcję przy przytrzymaniu czerwonego przycisku (poprzednio tylko restart)

EDIT: po 11 godzinach przerwy odpalił od razu więc wybudzanie chyba poprawili

Edytowane przez souacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, souacz napisał:

Obcięli dźwięki wysokiej rozdzielczości. Nie ma DTS HD-MA i True HD. Przy ustawieniu automatycznej rozdzielczości uporczywie ustawia 1080p/60, na szczęście da się wymusić 4K/60, na Oreo nie było tego problemu.

W sensie że w kodi/vlc nie odpale filmiku z DTS? no to mega lipa bo to akurat jedna z najlepszych opcji tego boxa. Wszystkie filmy oglądam z DTSem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, souacz napisał:

Obcięli dźwięki wysokiej rozdzielczości. Nie ma DTS HD-MA i True HD.

Bardzo duży plus dla Xiaomi za ciągłe wsparcie dla już przecież 4-letniego urządzenia.

Jeżeli natomiast w wersji finalnej rzeczywiście obetną dźwięk wysokiej rozdzielczości to ja nie będę jej instalował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kowal_001 napisał:

W sensie że w kodi/vlc nie odpale filmiku z DTS? no to mega lipa bo to akurat jedna z najlepszych opcji tego boxa. Wszystkie filmy oglądam z DTSem...

Z DTS odpalisz normalnie, z DTS HD-MA też ale box "pogorszy" go do DTS. Przy True HD leci stereo, przynajmniej na moim Denonie, może inni jeszcze to zweryfikują u siebie

 

7 godzin temu, pkonrad napisał:

Czy na Android 9 można pobrać z Google Play aplikację Amazon Prime ?

W sklepie nie wyszukuje

Edytowane przez souacz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2020 o 09:25, pkonrad napisał:

Czy na Android 9 można pobrać z Google Play aplikację Amazon Prime ?

Wydaje mi się, że jest wgrana w systemie tylko trzeba wejść we wszystkie aplikacje i aktywować.

 

Dnia 12.08.2020 o 00:01, souacz napisał:

Obcięli dźwięki wysokiej rozdzielczości. Nie ma DTS HD-MA i True HD. Przy ustawieniu automatycznej rozdzielczości uporczywie ustawia 1080p/60, na szczęście da się wymusić 4K/60, na Oreo nie było tego problemu.

Na plus: na razie ani razu nie było problemu z wybudzeniem po kilkugodzinnej przerwie, zobaczymy co będzie po nocy. Dodali też opcję screenshota jako opcję przy przytrzymaniu czerwonego przycisku (poprzednio tylko restart)

EDIT: po 11 godzinach przerwy odpalił od razu więc wybudzanie chyba poprawili

@souacz odnośnie dźwięku sprawdź jeszcze raz proszę odpalając Kodi po wcześniejszym wyczyszczeniu pamięci podręcznej Kodi. U mnie na Andku 8 czasami  potrafi zgubić dźwięk HD (gdy odpalam MiBox z ustwionym ''Głośnikiem Tv" a nie "System audio") i wtedy czyszczenie pamięci i odpalenie na nowo "naprawia"  sytuację. Daj znać jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem. W końcu działa mi dźwięk 5.1 na netflix. Wcześniej nie dało rady wymusić. Czy DTS HD działa na kodi jeszcze nie wiem. Sprawdzę później. Jest więcej opcji w ustawieniach dźwięku. Można ustawić jakie formaty chcemy żeby obsługiwał. System działa też plynniej. Hdr działa również. Jedyne co nie działa to sterowanie głośnością podczas oglądania filmu na netflix. Ale to akurat nie problem dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.08.2020 o 12:23, Nowak12 napisał:

@souacz odnośnie dźwięku sprawdź jeszcze raz proszę odpalając Kodi po wcześniejszym wyczyszczeniu pamięci podręcznej Kodi. U mnie na Andku 8 czasami  potrafi zgubić dźwięk HD (gdy odpalam MiBox z ustwionym ''Głośnikiem Tv" a nie "System audio") i wtedy czyszczenie pamięci i odpalenie na nowo "naprawia"  sytuację. Daj znać jak poszło.

Nic to nie dało. W ustawieniach Kodi (tryb ekspert) formaty DTS-HD i True HD również zniknęły

 

Dnia 15.08.2020 o 12:23, Nowak12 napisał:
Dnia 12.08.2020 o 09:25, pkonrad napisał:

Czy na Android 9 można pobrać z Google Play aplikację Amazon Prime ?

Wydaje mi się, że jest wgrana w systemie tylko trzeba wejść we wszystkie aplikacje i aktywować.

Ja miałem już przedtem (z APK Cure) więc nawet nie wiedziałem, że pojawiła się jako apka systemowa. Jestem ciekaw jak będzie z aktualizacjami bo w "moich aplikacjach" w Google Play jej nie ma, nie wyszukuje również w sklepie

 

15 godzin temu, kowal_001 napisał:

Zaktualizowałem. W końcu działa mi dźwięk 5.1 na netflix. Wcześniej nie dało rady wymusić. Czy DTS HD działa na kodi jeszcze nie wiem. Sprawdzę później. Jest więcej opcji w ustawieniach dźwięku. Można ustawić jakie formaty chcemy żeby obsługiwał. System działa też plynniej. Hdr działa również. Jedyne co nie działa to sterowanie głośnością podczas oglądania filmu na netflix. Ale to akurat nie problem dla mnie

U mnie na Oreo DD+ w Neflix było, problemem było natomiast lekkie przycinanie obrazu, na tej becie Pie jest już ok.

Edytowane przez souacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ważnych rzeczy, które nie działają: Chromecast nie łączy, po prostu nie działa, telefon widzi urządzenie MiBox ale nie da się połączyć, podobnie chrome na PC: "źródło nie jest obsługiwane"

EDIT: Przed chwilą była aktualizacja, chromecast już działa

 

Dnia 17.08.2020 o 19:55, kapciu75 napisał:

Czy ktoś wie na kiedy zapowiedzieli wersję final?

Podobno koniec roku

 

11 godzin temu, kapciu75 napisał:

A można zostać beta testerem Android 9? Kiedyś byłem ale chyba po twardym resecie wypadłem z testów. emoji3.png

Już nie. Ale śledź grupę Mi Box users na FB, jak pojawi się możliwość to tam pewnie ogłoszą.

Edytowane przez souacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Radasss napisał:

Administrator z forum kodi po zainstalowaniu dzisiejszej PIE.OTA0-BETA1 stwierdza iż, "utracono transmisje dźwięku HD. Tak jak wszystkie inne chipsety AMLogic TV Pie v9.0 obsługuję tylko 2.0 PCM, 5.1 DD, DD+ i DTS audio passthrough."

Jak dla mnie lipa.

W związku z powyższym, czy istnieje opcja zablokowania aktualizacji nie odłączając całkowicie boxa od netu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Nowak12 napisał:

W związku z powyższym, czy istnieje opcja zablokowania aktualizacji nie odłączając całkowicie boxa od netu?

Zablokować całkiem raczej nie można chyba że zapełnisz pamięć boksa tak aby nie miało miejsca na pobranie.

Oczywiście jak pojawia się pytanie czy zainstalować aktualizacje odpowiadamy NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź ,,Nie" jest oczywista, sęk w tym, że za którymś razem nie zapyta tylko zaktualizuje się i po ptakach. Zablokowałem go na routerze ale takie rozwiązanie ma swoje wady. Jedną z nich jest to, że w ten sposób urządzenie przestaje być widoczne w sieci lan jako Chromecast. Box staje się tylko i wyłącznie odtwarzaczem/kinem domowym filmów z dysku do niego podpiętego. Chyba trzeba będzie zainwestować w Malinkę ☹️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Radasss napisał:

Administrator z forum kodi po zainstalowaniu dzisiejszej PIE.OTA0-BETA1 stwierdza iż, "utracono transmisje dźwięku HD. Tak jak wszystkie inne chipsety AMLogic TV Pie v9.0 obsługuję tylko 2.0 PCM, 5.1 DD, DD+ i DTS audio passthrough."

Jak dla mnie lipa.

Nie było HD już na pierwszej becie

Edytowane przez souacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kowal_001 filmy ,,będą działać" jak to określiłeś ale pytaniem czy dźwięk DTS-HD, DOLBY TRUE HD (7.1) jest przekazywany do wzmacniacza i odpowiednio odczytywany. Na sprzęcie który opisałeś jako ten który posiadasz nie ma możliwości stwierdzenia, że dźwięk HD jest odtwarzany. MiBox twoje filmy z DTS-HD " okroi" na DTS i jak to ująłeś ,,będą działać" ale to już nie będzie DTS-HD lub DOLBY TRUE HD (7.1) tylko zwykły DTS lub Dolby (5.1). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nowak12 Coś takiego znalazłem. Nie testowałem.
Komenda ta jedynie ukrywa powiadomienie o aktualizacji. Nic więcej.
Połączenie przez debugowanie wifi.

Cytat

adb shell pm hide com.xiaomi.mitv.upgrade
lub wyłączenie
adb shell pm uninstall --user 0 com.xiaomi.mitv.upgrade.

Jak się połączyć znajdziesz tutaj
https://miuipolska.pl/forum/topic/48878-zmiana-domy%C5%9Blnego-launchera-android-tv/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warte zastanowienia. Bardzo dziękuję @Matheusz. Zastanawiam się czy to wyłączy/zablokuje faktycznie aktualizacje czy po prostu przestanie oznajmiać/zapytywać o aktualizacji i po którymś restarcie box odpali z androidem 9. Mam tego boxa dlatego, że daje mi kino 7.1 i to jest dla mnie najważniejsze. Boxa S kupiłem do sypialni i zabierania ze sobą na wyjazdy a ten miał trwać i być wielbiony. Aż tu nagle przychodzi aktualizacja i super ale z dodatkiem który ściął mnie równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem o co chodzi. Dzisiaj znalazłem grzebiąc w swoim MiBox'ie. Wyłącz powiadomienia Usług Google Play. Znajdziesz to w Ustawienia - Aplikacje - Usługi Google Play - Powiadomienia (Wyłącz)

Jeżeli przeczytasz ze zrozumieniem, wyłączysz info o aktualizacji systemu, niestety także przy okazji powiadomienie o nowych aktualizacjach aplikacji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz. Nie chodzi o zablokowanie informacji o aktualizacji jakiejkolwiek a szczególnie w sklepie play który jest od aplikacji a nie od systemu. To tak jakbyś twierdził, że jak zablokujesz drzwi w aucie to nie odpalisz silnika. Chodzi o zablokowanie stricte aktualizacji systemu od Xiaomi. Co z tego, że wyłącze powiadomienia skoro box za którymś resetem wgra aktualizację systemu i będzie po ptakach. Prościej nie umiem wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...