Skocz do zawartości

Moderuję już 20 lat....


jakubd79

Rekomendowane odpowiedzi

Krótka uwaga o moderacji kolegi mrosi:

Zmroziło mnie troszeczkę kiedy dostałem niniejszą wiadomość dzisiaj:

Cytat

Ty jesteś jakiś... inny?

Przeczytaj pierwszy post. Dokłądnie. Ze trzy razy. Może zatrybisz to, co tam napisano w zakresie MIX 2s.

Za kolejny taki wpis poleci 10-godzinny ban.

Niniejszym poproszę 22,5 godzinny ban (mamy tu jakąś tabelkę kar?), ale za brak kultury kolegi mrosi. Podpowiem - pisuję raz na kilka tygodni i tylko jak pojawia się coś istotnego dla mnie, albo komuś pomogę pomóc. Sam moderuję na kilku forach i dokładnie rozumiem, jak ciężka jest to praca. Ale nie widzę powodu, żeby tak zwracać się do użytkowników.

Napiszę o tle problemu: w kolejnym tygodniu nie pojawiła się aktualizacja dla modelu, który za miesiąc traci wsparcie, więc wyraziłem swoje zaniepokojenie nieskierowane do nikogo konkretnego (uważam robotę ekipy MIUIpolska za bardzo dobry kawał wsparcia dla użytkowników). Za wyrażenie wyważonego niepokoju dostałem taką wiadomością j/w.

Niniejszym wnoszę o zainstalowanie dodatku typu samobiczowanie, postaram się po każdym poście (również tym) samodzielnie dodać sobie punkt ostrzeżenia, założyć sobie bana na 10 godzin oraz wysłać sobie komunikat. Dla wygody wykorzystam powyższy - żeby odciążyć kolegę mrosiego i zmniejszyć liczbę wiadomości do moderowania.

Mam nadzieję, że oczywiste jest, która część mojej wiadomości jest w tonie żartobliwym, a która nie, w razie czego służę pomocą. Niniejszym zamykam się na 10h co najmniej i banuję się całkowicie z publikacji czegokolwiek w informacjach o nowych romach, gdyż ewidentnie nie dorastam do zrozumienia co można, a czego nie można w tamtym dziale.

PS: Czy mamy definicję słowa SPAM na forum? Bo ja zawsze myślałem, że chodzi o niezamówioną reklamę, a tu okazuje się, że moja wiadomość także została oznaczona jako spam, ale to może być ograniczenie silnika Invision - przyznaję się, nie administrowałem tym systemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniając...

Nie ma, tak uważam, nic obraźliwego w tym co napisałem w treści ostrzeżenia. W pierwszym poście "jak byk" napisano, że brak jest ROMów dla kilku modeli z powodu poważnych błędów. Skoro tak, to wpisy typu "A kiedy będzie dla Mi MIX 2s", zakrawają na... cytat ze Shreka: "Daleko jeszcze...?"

I gwoli wyjaśnienia, gdybyś zechciał przejrzeć wątki z aktualizacjami cotygodniowymi wiedziałbyś, że wpisy "A kiedy będzie" są traktowane wprost, jako spam..

Bez obrazy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posypując głowę popiołem przyjmuję do wiadomości, że:

1. Wyrażanie niepokoju (absolutnie celowo i świadomie pozbawionego pytania o to "kiedy będzie" - bo sam uważam to za bezsens, gdy nie jest kierowane do dostawcy) jest uznawane za pytanie "kiedy".

2. Wszystko, czego moderatorzy nie chcą jest uznawane za reklamę (polecam definicję SPAMu gdziekolwiek w sieci). Tutaj czepiam się tylko nazewnictwa, ale to akurat moje skrzywienie IT, gdzie precyzja jest krytyczna, a komputery się nie potrafią domyślać.

Tak czy inaczej pozdrawiam ekipę moderatorów, bo to ciężka praca zwłaszcza biorąc pod uwagę, ja,ie to kokosy za tym stoją :)

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...