Skocz do zawartości

POCO F2 Pro - dyskusja ogólna


wojasheck

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś próbował oklejać telefon folią samochodową? Trudno jest to zrobić? Czy efekt końcowy jest zadowalający? Chciałbym to zrobić, bo niestety trochę spóźniłem się z zakupem tego telefonu i w akceptowalnej cenie został mi do wyboru tylko fioletowy kolor obudowy.

Swoją drogą, kompletnie niezrozumiała dla mnie decyzja producenta o wycofaniu ze sprzedaży chyba jedynego telefonu bez tej szpetnej dziury w ekranie w sytuacji zalania rynku miliardem innych modeli Xiaomi z dziurami/notchami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mars28 napisał:

Swoją drogą, kompletnie niezrozumiała dla mnie decyzja producenta o wycofaniu ze sprzedaży chyba jedynego telefonu bez tej szpetnej dziury w ekranie w sytuacji zalania rynku miliardem innych modeli Xiaomi z dziurami/notchami.

Xiaomi ściga się same ze sobą w wydawaniu telefonów także poprzedniki które starzeją się rekordowo szybko tak samo szybko są wycofywane. Teraz robili miejsce dla Mi 11 który też ma rekordowo szybko zostać wydany. A jak zapewne wiesz ten POCO to prawie to samo co Redmi K30 Pro którego już w pierwszym kwartale przyszłego roku ma zastąpić Redmi K40 Pro na snapie 888 także nic dziwnego, że go wycofali. 

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz widzisz. :) Xiaomi tak właśnie robi. Wcześniej miałem krótko Mi 9T Pro który też został wycofany z produkcji jak zbliżała się premiera następcy (Redmi K20 Pro -> K30 Pro). Oczywiście chodzi o wycofanie produktów z produkcji a nie sprzedaży, tutaj znikają jak się wyprzedadzą a dzieje się to dosyć szybko.

Mi 9T Pro wydany w sierpniu 2019 a w lutym 2020 wycofany z produkcji. https://pclab.pl/news83340.html

POCO F2 Pro wydany w maju 2020 a w listopadzie 2020 wycofany z produkcji. https://www.gsmmaniak.pl/1181076/poco-f2-pro-moze-zniknac-ze-sklepow/

Dla mnie logiczne postępowanie, akurat stare modele wyprzedadzą się z magazynów przed wejściem nowych. Kto by kupił tego POCO za 2k zł w przyszłym roku jak już będzie lepszy wydajniejszy następca w podobnej cenie? Musieliby obniżać cenę a widocznie lepiej jest go odpowiednio wcześniej uśmiercić i wyprzedać zapasy po starej cenie lub z niewielkimi obniżkami.

Edytowane przez Mark1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mars28 napisał:

Czy ktoś próbował oklejać telefon folią samochodową? Trudno jest to zrobić? Czy efekt końcowy jest zadowalający? Chciałbym to zrobić, bo niestety trochę spóźniłem się z zakupem tego telefonu i w akceptowalnej cenie został mi do wyboru tylko fioletowy kolor obudowy.

Swoją drogą, kompletnie niezrozumiała dla mnie decyzja producenta o wycofaniu ze sprzedaży chyba jedynego telefonu bez tej szpetnej dziury w ekranie w sytuacji zalania rynku miliardem innych modeli Xiaomi z dziurami/notchami.

ty tak na poważnie? Kup sobie czarne etui i będzie ok. Sam mam białego, który w czarnym etui wygląda nieco poważniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mark1991 napisał:

Dla mnie logiczne postępowanie, akurat stare modele wyprzedadzą się z magazynów przed wejściem nowych. Kto by kupił tego POCO za 2k zł w przyszłym roku jak już będzie lepszy wydajniejszy następca w podobnej cenie? Musieliby obniżać cenę a widocznie lepiej jest go odpowiednio wcześniej uśmiercić i wyprzedać zapasy po starej cenie lub z niewielkimi obniżkami.

Jeśli przecieki o dziurach w ekranie, tudzież zagiętym wyświetlaczu się potwierdzą to z pewnością byłbym jedną z tych osób, które wolałyby kupić starszy model. Jeśli ekran okaże się płaski i będzie wysuwany moduł aparatu to będę sobie pluł w brodę, trudno.

17 godzin temu, sloniacz napisał:

ty tak na poważnie? Kup sobie czarne etui i będzie ok. Sam mam białego, który w czarnym etui wygląda nieco poważniej

Wiem, wiem, trochę przesadzam, ale przyzwyczajony od kilkunastu lat do telefonów w kolorze black, mam obawy czy nie będzie mnie drażnił ten kolor, nawet w czarnym etui. Nie ma przecież takich, które całkowicie zasłaniają wszystko. :D Czas pokaże.

Edytowane przez mars28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm kilka tygodni na ROMie Indonezja ale nie wiem czy on tu miesza.

Przed chwilą totalny zawias musiałem ponownie telefon uruchamiać. Zdążyło sie to nie pierwszy raz 

AOD przychodzi powiadomienie. Brak ikonki ale ekran sie  .

Co jakiś czas z aplikacji bankowej usuwa mi logowanie odciskiem . 

O ciszy podczas połączenia to już gdzieś pisano. 

Szybkie ładowanie czasem używam ale nie zawsze działa. Potrzebny restart. 

Czy tylko u mnie takie kwiatki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm kilka tygodni na ROMie Indonezja ale nie wiem czy on tu miesza.

Przed chwilą totalny zawias musiałem ponownie telefon uruchamiać. Zdążyło sie to nie pierwszy raz 

AOD przychodzi powiadomienie. Brak ikonki ale ekran sie  .

Co jakiś czas z aplikacji bankowej usuwa mi logowanie odciskiem . 

O ciszy podczas połączenia to już gdzieś pisano. 

Szybkie ładowanie czasem używam ale nie zawsze działa. Potrzebny restart. 

Czy tylko u mnie takie kwiatki ?

Ja jestem na indonezja i u mnie jak na razie jest tylko jeden problem. Brak powiadomień Tapatalka. Reszta ok nie mam zastrzeżeń

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

Telefon posiadam ok. 1,5 miesiąca, udało mi sie go kupić w promocji euro agd za 1499zł. Korzystam cały czas z wersji 12.0.3.0 która działa bez problemów, w międzyczasie były 2 lub 3 aktualizacje przez OTA, ale trzeba być ostrożnym i czujnym z tym co serwuje nam Xiaomi ze swoimi aktualizacjami..Generalnie fon jest ''całkiem niezły'', miałem do tej pory dwie przycinki przy przeglądaniu neta ale może to być wina przeglądarki lub portalu. Właściwie poza niedopracowanymi aktualizacjami to wkurza mnie jeszcze słabo działający czytnik linii papilarnych, nie wiem czy to wina sprzetu czy oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 8.06.2020 o 08:50, Orjon napisał:

No właśnie myślę czy to aby nie kwestia moich słuchawek. Mam jakieś Motoroli, w sumie nie wiem skąd. Zobaczymy.

Zmień region na np.Indie  przed obejrzeniem w realu pcf2 pro byłem zdecydowany.ale w sklepie swoje słuchawki podpiąłem do poco i ...lipa podłączyłem słuchawki do innego i grały super ,jak zresztą na poprzednim s7e .ktoś podpowiedzial żeby zmienić region i różnica duża.graja fajnie ,szkoda że nie ma.korektora na bluetooth .ale po zmianie regionu powiniennem odczuć różnice ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, pojawiło się nowe MIUI 12.2.4.0 - zainstalowałem i zobaczymy. Ponoć kiepsko współpracuje z innym launcher'ami typu Nova ale ostatnio już nie używam Novy

a przy okazji pochwalę się już stłuczonymi pleckami (Nillkin Frosted słabo zabezpiecza przed poważnymi upadkami - ekran wytrzymał). Nowe z Ali kosztowały 40zł - wymiana banalna nawet dla amatora. Wystarczy suszarka, coś do podważenia i już. Nowe plecki nawet w klej były wyposażone. Trzeba też szybkę do aparatów przełożyć ze zbitych plecków - równie banalne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi po aktualizacji przestały działać dymki czatu w messangerze? Jak ktoś do mnie napisze to wyświetla się, ale wygląda inaczej. Tak jak na zdjęciu. Dymek na środku i to o innym kształcie. I tylko z jedną osobą, gdy ktoś inny napisze to nie wyświetla się. A gdy ja próbuje włączyć dymek czatu to telefon tylko zawibruje i nic się nie dzieje. 

IMG_20210113_235619.thumb.jpg.d6787f1ee458aceee562935349f37e6b.jpg

Dymek z Yanosika działa mi normalnie. 

Jest jeszcze ewentualność, że zaktualizował się Poco Launcher do wersji 2.20.1.17. I może to przez to. 

Ma ktoś taki problem po aktualizacji do Miui 12.2.4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem kilka godzin temu, ale zauważalnie lepiej (szybciej) działa czytnik linii papilarnych. Poprawiona jest też animacja ładowania. Na launcharze 2.20.1.10 zepsute są powiadomienia wiadomości google - "odpowiedz" i "oznacz jako przeczytane" nadchodzi na treść wiadomości. Naprawiony został błąd wyświetlający, że nie odnaleziono odcisku zaraz po uruchomieniu aplikacji, a przed pierwszym skanowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, hosunio napisał:

Czy tylko u mnie przestały działać gęsty ekranowe po aktualizacji?

u używasz domyślnego launchera? U mnie na domyślnym wszystko śmiga jak na razie a nawet zużycie aku w nocy sporo mniejsze niż na poprzednim MIUI. Czytałem, ża na tym MIUI są problemy z gestami w Nova Launcher np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sloniacz napisał:

u używasz domyślnego launchera? U mnie na domyślnym wszystko śmiga jak na razie a nawet zużycie aku w nocy sporo mniejsze niż na poprzednim MIUI. Czytałem, ża na tym MIUI są problemy z gestami w Nova Launcher np

Tak, używałem Nova... Mam nadzieję, że to poprawia, człowiek się już przyzwczaił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sloniacz napisał:

na tym MIUI są problemy z gestami w Nova Launcher

Zgadza się, od którejś wersji MIUI (niestety nie pamiętam już od której) nie działa np. blokada ekranu poprzez podwójne uderzenie palcem w ekranu.

1 godzinę temu, hosunio napisał:

Czy tylko u mnie przestały działać gęsty ekranowe po aktualizacji?

Przestały Ci działać wszystkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hosunio napisał:

Tak, używałem Nova... Mam nadzieję, że to poprawia, człowiek się już przyzwczaił.

Też używałem ale niestety odkąd pojawiły się gesty pełnoekranowe na MIUI to straciło trochę sens. Szkoda mi tylko możliwości backupu jaki dawała Nova (cały układ pulpitów z widżetami) ale pewnie do tego są już specjalizowane apki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamillm napisał:

Zgadza się, od którejś wersji MIUI (niestety nie pamiętam już od której) nie działa np. blokada ekranu poprzez podwójne uderzenie palcem w ekranu.

Przestały Ci działać wszystkie?

Gesty pełnoekranowe, reszty nie sprawdzałem bo nie dało się sterować tel. Na launcherze Poco działają gesty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że zmianie uległ sam Android dla mnie naturalne jest zrobić reset do fabryki. Telefon śmiga i czytnik palca poprawili faktycznie default_smile.png

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka


Reset tylko w ostateczności. Mi bez resetu śmiga w miare dobrze

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie. Mam problem od początku gdy przeszedłem z wersji global na miui.eu. Może ktoś miał podobnie. Dlaczego jak wchodzę w wiadomości i klikam + żeby napisać wiadomość to przechodzę na apkę chyba od Google? Aplikacja wiadomości oczywiście od miui. Zauważyłem też że ikonka w dialerze nie jest tą od miui ale co ciekawe jak w nią klikam żeby bezpośrednio napisać wiadomość to przechodzi z tego miejsca do tworzenia wiadomości w miui. Z góry dziękuję za pomoc.

IMG_20210130_163822.jpg

IMG_20210130_162540.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Orjon said:

Masz zainstalowane apki od Google (Telefon, Wiadomości)?

Miałem bo z automatu poszło ze sklepu Google przy instalacji "moich" aplikacji ale usunąłem. Wipe zrobiony ale niestety nadal został ten "syf" dziwne bo to jakby się nie usunęło . Bronię się przed miflashem się jak trzeba będzie to to zrobię bo nie lubię jak nawet malutka rzecz nie pasuje a to jest mega irytujące. Masz jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...