Skocz do zawartości

POCO F2 Pro - dyskusja ogólna


wojasheck

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem wiedząc że ma 850 nitów jasności. Jest czytelny na słońcu. wiedziałem jeszcze że ma sporą baterię i topowy procek z szybką pamięcią. W ciemno za 1399 z olx. Wyleczyłem się z topowych słuchawek. Zakup w ciemno. Nie wiedziałem natomiast że soft tak słabo jest zoptymalizowany. Ale będę z tym żył.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Miałem kilka Xiaomi. Fajny był  note 3 pro z Sd 650, później miałem redmi pro 2 z oled i Helios p25, poco f1. Kiedyś jakoś to było. Później kupiłem mate 20 i na próbę mate 20 pro który mi nie siadł. Teraz jak pracuje na poco F2 i porównuje go do mate 20 to mam duże wątpliwości. Myślałem że ten amoled i procek urwie mi głowę... A tu się okazuje że to mate i emui w 60-70 % rzeczy może urwać głowę poco F2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie narzekam, nie przepadam za globalem i przyzwyczaiłem się do xiaomi.eu więc zmieniłem tak szybko jak się dało i telefon śmiga bez klatkowania i ścinania, nie wiesza się i normalnie można z niego korzystać, być może jestem mniej wymagający niż inni...
Jedyny problem miałem gdy sklonowałem apke i zaczęło się dziwne zachowanie systemu. Nie przeczytałem wcześniej, że na andku 11 tego nie ogarnęli i nie należy z tej funkcjonalności póki co korzystać. Wywaliłem klona, przeinstalowałem system i znowu wszystko śmiga jak należy

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, homarkrab napisał:

Ja kupiłem wiedząc że ma 850 nitów jasności. Jest czytelny na słońcu. wiedziałem jeszcze że ma sporą baterię i topowy procek z szybką pamięcią. W ciemno za 1399 z olx. Wyleczyłem się z topowych słuchawek. Zakup w ciemno. Nie wiedziałem natomiast że soft tak słabo jest zoptymalizowany. Ale będę z tym żył.

 

Ja nowy za 1500 zł kupiłem w RTV AGD na promo. Tyle jest ten fon wart. Ale chciałem coś lepszego od mate i tu się zawiodłem. Poco ma fajny ten ekran, ale od razu wyłączyłem sciemnianie DC bo z nim ekran miał nierówne podświetlenie. Wielu ludzi testujących ekran poco na jednolitym szarym tle zgłasza problemy z nierównym podświetleniem. U mnie tak było z funkcją sciemniania dc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1399 jest ok. Natomiast jak ktoś wydał 2-2.5k to współczuję świadomości utopienia pieniędzy i ta świadomość że tel tak staniał. Swoją drogą widzę że telefon wzbudza skrajne emocje w odbiorze. Foto rzeczywiście przy powiększaniu nie mają szczegółów i są zwyczajnie nieostre.

 

Ktoś tu napisał że jakiś inny ROM poprawia płynność. Możliwe, ja wyrosłem z tego. Wkładam kartę SIM i raz konfiguruję. Potem już używam. Nie mam ochoty i cierpliwości do ciągłych konfiguracji. Obszar nie dla mnie.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1399 jest ok. Natomiast jak ktoś wydał 2-2.5k to współczuję świadomości utopienia pieniędzy i ta świadomość że tel tak staniał. Swoją drogą widzę że telefon wzbudza skrajne emocje w odbiorze. Foto rzeczywiście przy powiększaniu nie mają szczegółów i są zwyczajnie nieostre.
 
Ktoś tu napisał że jakiś inny ROM poprawia płynność. Możliwe, ja wyrosłem z tego. Wkładam kartę SIM i raz konfiguruję. Potem już używam. Nie mam ochoty i cierpliwości do ciągłych konfiguracji. Obszar nie dla mnie.
 
 
 
 
Prawda jest taka że to nikły procent użytkowników ma jakieś tam mniejsze czy większe lub też wyimaginowane problemy na f2 pro ... I to te kilka osób widać na forach ... 99% użytkowników nie ma żadnych problemów .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz. Wielu ludzi nawet nie wie że są takie fora, są ludzie którzy używają tych telefonów użerając się z problemami , ale czytali recenzje że ten poco to prawie flagowiec więc myślą że tak powinno być. Ja znam wielu ludzi którzy nie potrafią wejść w aplikacje i odinstalować jedną z nich. Po prostu używają i tyle. Dla świadomego konsumenta już nie jest tak różowo z tym poco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie narzekam chyba pierwszy telefon od xiaomi z którym nie mam żadnych problemów. A miałem już ich wiele. Chociaż przyznam że to już chyba mój ostatni telefon z tej stajni, wolę dołożyć i kupić one plus one. MIUI już mi zbrzydło

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się cukrzy i fraszki pisze na temat poco to like lecą. Jak napiszesz coś inaczej to jest głupia polemika. Napisałem co myślę i nie muszę czytać komentarzy do mojej wypowiedzi. Każdy ma swoje zdanie. Jeden lubi gruszki drugi jablka. Dla mnie jest to drugi Xiaomi, pierwszy jest w domu note 8. Soft psuje odczucia używania. Jest to ostatni Xiaomi, chyba że coś się zmieni. Mogłem kupić 1+ jak ktoś odemnie z domu. Natomiast jak już mam, to go zajadę do technicznej śmierci.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnie często zmieniam telefony , różne marki zawsze flagowe modele , więc porównanie mam na bieżąco . Wydając konkretne pieniądze należy liczyć się z pewnymi brakami czy niedogodnościami . Za wydane 1300-1500 na poco masz pewność iż w tej kwocie a nawet do 2k nic lepszego nie dostaniesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MrBright napisał:

Zwyczajnie często zmieniam telefony , różne marki zawsze flagowe modele , więc porównanie mam na bieżąco . Wydając konkretne pieniądze należy liczyć się z pewnymi brakami czy niedogodnościami . Za wydane 1300-1500 na poco masz pewność iż w tej kwocie a nawet do 2k nic lepszego nie dostaniesz...

Problem w tym że ten telefon w oficjalnej dystrybucji ma cenę 1800- 2500. A to za dużo. Jak napisałeś za ok 1500 jest ok. Choć pozostaje niedosyt po zapowiedziach że to pogromca flagowców. Bo dostajemy fona na poziomie klasy średniej. Co nie chce wysyłać SMS jak w moim przypadku ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że ten telefon w oficjalnej dystrybucji ma cenę 1800- 2500. A to za dużo. Jak napisałeś za ok 1500 jest ok. Choć pozostaje niedosyt po zapowiedziach że to pogromca flagowców. Bo dostajemy fona na poziomie klasy średniej. Co nie chce wysyłać SMS jak w moim przypadku ;D

Kolego u mnie działa wszystko jak należy , twoje czy inne tego typu problemy wynikają tylko i wyłącznie z jakiegoś problemu softu , który najpewniej rozwiązuje mi flash . Jeśli nie oddaj na gwarancję lub zwróć . Cena w oficjalnej była niedawno na poziomie 1499zl. Po drugie do 2k nie ma lepszej opcji na rynku... Tu szybki proc i pamięć robi swoje.

Każdy podchodzi subiektywnie do oceny swojego nabytku.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Problem softu. I to nie tylko na poco f2. Wrzuć w Google temat miui nie wysyła SMS. Ten trywialny problem występuje na masie telefonów Xiaomi. Ja rozumiem że nie dostaje super aparatu, IP, stereo czy Dolby vision, ale żebym miał problemy z SMS czy MMS? Wpisując SMS o 3 krotnej długości dopuszczalnych znaków telefon tego nie wysyła. (z polskimi znakami) przy dwu krotnej wysyła tego SMS z pół minuty, a powinien w sekundę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Problem softu. I to nie tylko na poco f2. Wrzuć w Google temat miui nie wysyła SMS. Ten trywialny problem występuje na masie telefonów Xiaomi. Ja rozumiem że nie dostaje super aparatu, IP, stereo czy Dolby vision, ale żebym miał problemy z SMS czy MMS? Wpisując SMS o 3 krotnej długości dopuszczalnych znaków telefon tego nie wysyła. (z polskimi znakami) przy dwu krotnej wysyła tego SMS z pół minuty, a powinien w sekundę. 

Zero problemu... operator play. Rozwiązanie już podałem mi flash lub gwarancja jeśli sam nie chcesz się babrać .6f357816049f7eafb20b28f8644cc46f.jpgNie wiem co robisz na telefonie ale mnie tam ani stereo ani dolby vision nie są kompletnie do niczego potrzebne (mam w domu tv czy tam duże monitory ) to co ma robić czyli zasuwać plus cyknąć ładne foto od czasu do czasu robi bardzo dobrze (na wypadach ma lustrzane - póki co telefony nie są w stanie cyknąć lepiej ).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam F2 Pro od początku lipca. Pierwszy tydzień na globalu i od razu po odblokowaniu bootloadera przesiadłem się na na Stable od xiaomi.eu i jedyny problem jaki miałem to brak obsługi YouTube Vanced po aktualizacji do android 11. Po za tym zero problemów, ani jednej zawiechy, żadnego "klatkowania" tak, że albo trafiły się wam felerne egzemplarze, albo macie jakiś syfMiUI. Narzekanie na aparat, cóż... sami jesteście sobie winni, każda recenzja na YouTube woła, że aparat jest ze średniej póki.
Natomiast twierdzenie, że bateria z Poco jest słabsza od tej w Mate 20 to już kompletna bzdura, gdyż ziom z roboty ma Huawei'a. Oboje mamy LTE i Bluetooth włączone 24h/7. Na zmianę puszczamy muzykę z głośnika bluetooth. Ja na jednej baterii wytrzymam 2 dni, u niego drugiego dnia po 3 godzinach na spotify fon leży podpięty do ładowarki... 

Ostatnie dwie strony wątku rozbawiły mnie jak nigdy. Narzekanie na MiUI i chwalenie EMUi jakby jakiś fanboy Huawei'a chciał jakoś dowartościować swojego Mate'a.
No i taki whiro piszący:

Cytat

Miui jest zapętlone, funkcje się dublują, są nielogiczne

Mocne słowa, jak na kogoś kto nie wie czym jest tryb nocny...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=21827]mike2301[/mention] ty tak na serio? Bierzesz te posty jakoś osobiście. To tylko smartfon który za rok będzie historią. I z naszych wypocin nic nie będzie wynikać.

 

Po czym rozpoznać czy mam europejski global czy nie? Tak z ciekawości.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bullsblood napisał:

Nie działa yt vanced na 11 androidzie?

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Działa, po tygodniu wyszła aktualizacja Vanced Manager'a i wszystko już śmiga.

 

10 minut temu, homarkrab napisał:

 ty tak na serio? Bierzesz te posty jakoś osobiście.

Nie osobiście, jak wspomniałem rozbawiło mnie to... Piszę jaka jest moja opinia w tej kwestii. Gdybym brał wszystko na serio w necie, w czasach gdy części ludzi odbija na kwarantannach itp to zwichrowałoby mi mózg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mike2301 napisał:

Mocne słowa, jak na kogoś kto nie wie czym jest tryb nocny...

Wowe. Obecnie mam w ręce poco F2 a obok leży mate 20. Oba mają te same programy i ustawienia pode mnie. Nowy poco nie wytrzyma na baterii tyle co mate 20 przy moim czyli tym samym użytkowaniu. To że twój kolega ma taki fon to starczy że preferuje inną przeglądarkę lub jasność i twoje porównanie możesz sobie włożyć pomiędzy bajki dla dzieci. W domu też z nim nie jesteś i nie wiesz co on tam robi. Może gra? Więc daruj sobie. A to że nie wiem co to tryb nocny? Nie używam więc nie wiem i jest mi to zbędne. Wejście do tych samych opcji też jest zbędne w 10 miejscach.. Jak kolega chce zobaczyć fajnie zrobione systemy to polecam aosip, aosp extended lub aicp. Redsurrection remix też fajny. Miui do nich się nie zalicza. Nie jestem też żadnym fanbojem. Przed mate 20 miałem poco f1 redmi pro , redmi note 3 pro , poco f1 wywaliłem po kilku miesiącach bo nie pokazywał ikonek powiadomień na pasku. Po przejściu na mate 20 to było niebo a ziemia. Żadnych problemów z niczym, wszystko intuicyjne. Bateria też lepsza na mate 20. Radzę odpuścić sobie. Bo ja mam co porównywać a ty chyba nie, więc to ty chyba bardziej wychodzisz na fanboya. Dodam też że czy Xiaomi eu czy global miały problemy. Nowe aktualizacje EU potrafiły ceglic telefony. 

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mike2301 napisał:

tak wygląda Stable od xiaomi.eu

Zauważyłem że wyszła nowa stabilna wersja xiaomi.eu mam zamiar ja zainstalować ale nie wiem jakie twrp. Bo wiem że są jakieś problemy z rozwojowym miui.eu i twrp, trzeba instalować rom za pomocą kabla otg i pendriva. Nie wiesz czy w tej nowej stabilnej jest to samo?

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
Nie przewalamy cytowanych obrazków...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miara się przebrała. Po dzisiejszej serii palpitacyjnych podrygów podświetlenia ekranu, mate został zdjęty z allegro a ląduje tam poco f2. 
Nie zapomnij napisać w aukcji że masz wadliwy model. Bo wbijesz kogoś na minę i będzie gadał jakie to Xiaomi niedobre.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wojasheck napisał:

Sorry ale za głupoty typu MIUI powoduje migotanie ekranu, sprzedam se go jako sprawny to należy się krytyka.

Co rozumiesz pod pojęciem migotanie ekranu? Ja rozumiem że do świąt niedaleko ale telefon to nie lampki na choinkę. Chodzi o kiepskie działanie automatycznej regulacji oświetlenia. Telefon w niektórych sytuacjach w ogóle nie daje rady robić tego dobrze. W którymś modu Xiaomi miałem buga że max czujnika światła całkowicie ściemniał ekran, w innym że zawisał i trzeba go było dać pod światło żeby odżył. Poprawki softu mniej lub bardziej to poprawiały. W poco f1 który miałem też był z tym problem. Widzę że Xiaomi dalej z tym kuleje choć gdzieś czytałem że poco ma czujnik z tyłu i przodu więc pewno błąd jest jak zazwyczaj w sofcie. 

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...