Skocz do zawartości

POCO F2 Pro - dyskusja ogólna


wojasheck

Rekomendowane odpowiedzi

Po dwóch miesiącach używania poco mam takie przemyślenia. Używamy w domu też oneplus nord i 8t. Optymalizacja softu, jego działanie, animacje w Xiaomi poco są na słabym poziomie. Poco działa szybko ale tylko szybko. Kultura działania słabiutka. Ekran nie ma lepszego odświeżania. Wiem dla kogoś kto nie używał lepszego to zbędny gadżet. Ale tylko do czasu jak nie zobaczy co to.zmienia. Ogromną zaletą poco za to jest jego działanie na baterii. Może i poco ubija aplikacje ale działa długo na baterii. Generalnie kupiłem go za 1450 z olx. Za tę cenę jest świetny. One plus dostaje comiesięczny update a czasem dwa razy na.miesiac. poco praktycznie nic. Bateria robi robotę i tel służy jako wół do pracy. Ekran bardzo jasny na dworze a pracując dużo na dworze jest to parametr dla mnie wręcz niezbędny. Aparat ma w dzień ok. Wystarczy. Przedniego nie używam. Mogłoby go nie być.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak blokuję się bootloader opcja "clean all and lock"?

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Tak. Ja na sofcie Indonezji jadę już miesiąc. Nie widzę żadnej różnicy w działaniu do global. Z plusów nagrywanie rozmów. Wcześniej korzystałem z xiaomi.eu ale znudziły mi się ciągle problemy z Google Pay.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Ja na sofcie Indonezji jadę już miesiąc. Nie widzę żadnej różnicy w działaniu do global. Z plusów nagrywanie rozmów. Wcześniej korzystałem z xiaomi.eu ale znudziły mi się ciągle problemy z Google Pay.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

No ja z chęcią zainstalował bym miui. Eu ale są jakieś problemy z twrp. Moja apka bankowa nie korzysta z Google Pay, więc niebyły to dla mnie problem.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawię się poco 2 dni. Z moich starych przygód z miui pamiętam że szkoda zachodu na eu. Niekiedy eu było tak zwalone że uceglało fona po aktualizacji. Choć z chęcią bym wgrał twrp i magisk żeby wywalić połowę tego śmiecia co jest w systemie. Miui jest zapętlone, funkcje się dublują, są nielogiczne. Ogólnie to średni system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem Tą opcję w pasku dostępu bo w menu tego brak, Nie rozumiem po co to jest jak mamy i tryb czytania i Darka theme a jasność można sobie dostawić suwakiem w panelu szybkiego dostępu. Choć ta jasność tutaj działa jak chce. Reakcje na małe zmiany oświetlenia są niekiedy bardzo spektakularne. Czy ktoś wie gdzie jest czujnik światła? Może moje etui go zasłania i stąd te podrygi jasności ekranu nawet przy teoretycznie stałym świetle.

Edytowane przez whiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny futerał z pudełka nie ma tej górnej krawędzi ponad głośnikiem. Moje etui ma tam daszek choć nie wiem czy ma to wpływ na działanie bo większość futerałów tak wygląda. Może kiedyś założę to oryginalne i sprawdzę czy ta jasność lepiej działa. W porównaniu do mate 20 którego też mam automatyczna jasność to niebo a ziemia w poco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2020 o 12:21, homarkrab napisał:

Po dwóch miesiącach używania poco mam takie przemyślenia.

Ja używam od 2 miesięcy i główna bolączka to słabo zoptymalizowany soft. Animacje przycinają się, restart działa, ale po 2-3 dniach znowu. Te same problemy u mojej dziewczyny na Redmi Note 9S. Pomaga wyłączenie animacji, ale czy tak powinno być... Irytujące MIUAI. A raczej ShitAI

Edytowane przez mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten soft jest rozbudowany do przesady. W tą samą opcje można wejść z kilku miejsc. Przez to menu ustawień jest długie jak litania, a ustawień wcale nie ma więcej niż w innych systemach. Kupiłem ten fon bo nudził mi się już mate 20. Ale mate jest o wiele lepszy. Jedynie ten amoled w poco jaśniejszy. Ale niekoniecznie lepszy. Już widzę że nowy poco nie wytrzymuje na baterii tyle co mój 2 letni mate. A drenażu nie mam więc samo używanie żre baterie. Dźwięk gorszy, aparat gorszy, mate ma IP 53 oficjalne, czujnik światła gorszy w poco,  płynność systemu gorsza i poprawki mam w mate nowsze. Nie wiem czy tego poco nie lunę i nie kupię czegoś innego. Zawiódł mnie.

Edytowane przez whiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymalizacja jest tragiczna. Jest to jeden z najgorzej zoptymalizowanych słuchawek. Mam mate 20 i 1+ nord. Zmieniłem z mate ze względu na baterię która okazała się wcale nie gorsza. Zamienił stryjek siekierkę na kijek.

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, homarkrab napisał:

Optymalizacja jest tragiczna. Jest to jeden z najgorzej zoptymalizowanych słuchawek. Mam mate 20 i 1+ nord. Zmieniłem z mate ze względu na baterię która okazała się wcale nie gorsza.

A jak porównasz norda do mate 20 i poco? Mój mate 20 trzyma lepiej niż poco na baterii może dlatego że ładuje go ładowarką z qc2 a nie wysoko prądową oryginalną. W jeden dzień po wifi mój mate 20 ma sot nawet 14h. Dwa dni to 10-12h sot po wi-fi. Mój poco nie ma szans tyle wyciągnąć.

.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że mate działa tak samo dobrze na baterii, więc poco z większą gorzej wypada. Co do optymalizacji poco działa tragicznie. Klatkowanie jest tragiczne. Po prostu odzwyczaiłem się od tak słabo działającego androida. Ale to moja opinia. Nie chcę w żadnym wypadku z nikim polemizować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wam klatkuje. Telefon mam od nowego i jest bardzo płynnie i szybko. Bateria jedna z lepszych jakie miałem a dotychczas uznawałem tylko flagowce.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka


Też czytam i się zastanawiam co oni z tymi fonami robią że im tak strasznie działają... Używam od kilku miesięcy i zero problemów...
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wojasheck napisał:

Nie wiem co wam klatkuje. Telefon mam od nowego i jest bardzo płynnie i szybko. Bateria jedna z lepszych jakie miałem a dotychczas uznawałem tylko flagowce.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka
Nie mówię że bateria jest zła. Mówię że jest gorsza niż w dwu letnim mate 20. Niekiedy trzeba poczekać trochę zanim rozwinie się klawiatura. Nie mówię że to jest duża różnica ale mate 20 ma procek słabszy o 30% i 4 GB ram a tego tam nie uświadczysz. Często przy obsłudze sklepu Play ma przycięcia. Nie wysyła długich SMS, jasność ekranu podryguje często nie wiadomo czemu. Uważam że za tą cenę jak poco dostaniesz mate 20 i oprócz gier to bije poco na łeb. Za 2200 idzie dostać p30 pro który oprócz baterii i procka w grach rozłoży poco we wszystkim. Poco wart jest tak 1500 zł. I tyle dałem za niego na promo. Ale i tak mnie nie zadowala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prosty sposób na takie sytuacje. Nie pasuje - sprzedaję.

Sorry ale z tym Mate 20 nie wierzę gdyż mam na codzień też styczność z P20 Pro i mam porównanie. Huawei pracuje również płynnie ale w życiu nie jest szybszy niż F2 Pro. Baterie są porównywalne, z lekkim wskazaniem na Xiaomi.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, MrBright napisał:
37 minut temu, wojasheck napisał:
Nie wiem co wam klatkuje. Telefon mam od nowego i jest bardzo płynnie i szybko. Bateria jedna z lepszych jakie miałem a dotychczas uznawałem tylko flagowce.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

 

Też czytam i się zastanawiam co oni z tymi fonami robią że im tak strasznie działają... Używam od kilku miesięcy i zero problemów...

Póki co jest 2 vs 2 ;) Ja jestem bardzo zadowolony z Poco, ale wkurza mnie ten soft. Może to kwestia wersji Global. Tak jak mówiłem, wyłączenie animacji lub ustawienie na 0,5 problem eliminuje/minimalizuje. Generalnie żadnych innych problemów, ekran świetny, aparat również. Do ciężaru szybko można się przyzwyczaić.

Edytowane przez Klom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wojasheck napisał:

Ja mam prosty sposób na takie sytuacje. Nie pasuje - sprzedaję.

Sorry ale z tym Mate 20 nie wierzę gdyż mam na codzień też styczność z P20 Pro i mam porównanie. Huawei pracuje również płynnie ale w życiu nie jest szybszy niż F2 Pro. Baterie są porównywalne, z lekkim wskazaniem na Xiaomi.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka
 

No sorry. P20 pro ma kirin 970 a wbrew pozorom to do 980 w mate 20 jest spora różnica. Głupie AnTuTu to p20 pro ok 230 tys pkt a mate 20 to 360 tys pkt. Nie chodzi też o szybkość tylko o przycięcia w systemie. A pomyśl że poco ma prawie 600 tys chyba i że taki teoretycznie 3x wolniejszy i stary jak świat p20 mu zbyt nie ustępuje w płynności działania. Co do baterii to p20 pro nie ma szans z mate 20. P30 pro i mate 20 pro też nie dają rady mate 20 jeśli chodzi o baterie. Mate 20 aparatem też rozwala poco. Dzięki poco jak robił fote z lampą dowiedziałem się że mój zielony dywan jest szary. Mate e nocy robi lepsze foty, ma teleobiektyw którego nie ma nawet mi 10 bez pro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Mate 20 miałem przyjemność pracować przez 2 tygodnie i względem P20 to żaden przełom. Nie będę z resztą dyskutować dłużej bo mi się nie chce. Takie jojczenie jest bez sensu. Coś nie pasuje, kupujesz inne i tyle, nie każdemu się dogodzi. Mi jakoś nic nie klatkuje i się nie zacina, to wydanie MIUI jest jednym z lepszych.

 

Jak wolisz Mate 20 to go używaj i po temacie.

 

PS. Mnie cyferki i inne Antutu totalnie nie interesują.

 

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję ostatnio bawić się mate 20 pro i skłaniam się do opinii że mate 20 w wieku aspektach go rozkłada. Jedyne w czym p20 może mu zagrozić to aparat no i może jak ktoś lubi mały telefon bo p20 jest mniejszy i lżejszy. Tu nie chodzi o narzekanie. Tu chodzi o to że poco nie jest wart 2000 tys o 2400 jak gdzieniegdzie już nie mówię. Chcę jedynie zasugerować że tej kasy nie jest on wart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu mam wrażenie że osoby narzekające na przepakowane funkcjami MIUI nie wiedziały co kupują (wtf? W dzisiejszych czasach internetu, YouTube, recenzji?) i są ciężko zaskoczone że nakładka jest ciężka i że nie pracuje jak golas Oxygen (z czym się też nie zgodzę bo MIUI w tej wersji pracuje płynnie mimo dopakowania).

Nie wypowiadam się na temat Oneplusa, miałem ich modele One, 3T, 5 i 6T i nadal nie ogarnęli pewnych błędów oraz AOD więc z tym wzorem optymalizacji to bym nie przesadzał.

Zwolennikom gołego systemu mogę dać tylko jednego protipa - Pixel.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...