Skocz do zawartości

POCO F2 Pro - dyskusja ogólna


wojasheck

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 17.09.2020 o 15:01, brawo napisał:

To nie prawda. To nie procenty mówią o szkodliwym rozładowaniu, a minimalne napięcie aku. Jak najbardziej można "jechać" do końca procentów. Te procenty pokazują ile jeszcze masz mniej więcej energii do zasilania telefonu. Jak napięcie spadnie do krytycznego poziomu, to po prostu telefon wyłączy się bez szkody dla aku. A aku najlepiej pracują jeśli właśnie pracują w pełnym zakresie napięcia - od minimalnego do maksymalnego. No tak zostały skonstruowane ;) To częste tak zwane doładowania są szkodliwe.

Skąd masz takie informacje? I dlaczego np w IPhone bądź niektórych laptopach można ustawić ładowanie do 80% żeby wydłużyć żywotność baterii?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle "teorii" i wiele "doktoratów" na ten temat w sieci. Używajcie jak wam pasuje i tak jak się wam wydaje że jest ok. Jedni 20-80%, inni na full, bez szybkiego/z szybkim.. Pewne jest żeby nie przemrażać i nie przegrzewać. Tyle. Praktycznie każde inne działanie obecnie nic nie zrobi baterii bo ma swoje zabezpieczenia. Nie da się przeładować, nie da się rozładować do 0. Każde ogniwo ma "próg" bezpieczeństwa. 

Używajcie i cieszcie się. Nie marnujcie czasu na zastanawianie się ile ma % bateria i czy już ją odłączać, podłączać. Te 2 lata normalnego używania wytrzyma, a jak palnujecie telefony po 5 lat używać  to i tak ogniwo straci w tym czasie swoją wydajność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wojasheck napisał:

Jeśli jest to zwykła apka z Google Play czemu miałaby nie działać?

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka
 

No nie wiem ale na poco f1 w systemie dziala tak samo w apkach ale tutaj juz nie :)

Screenshot_2020-10-14-16-16-22-540_com.playstation.remoteplay.jpg

Edytowane przez ZjemCiKolege
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy pytanka

1. Czy jest opcja wyłączenia tych informacji o transferze danych ile zostało pobranych w tej wysuwanej belce?

image.thumb.png.0207bb7fa94118e25361f4e83dc82def.png

2. Czy da się przy ciemnym motywie interfejsu ustawić super tapetę - Mars, tak aby była wyświetlana tak samo jak w jasnej wersji interfejsu? ( Chodzi o kolor tej tapety )

3. Czy jest jakiś inny skrót na zrobienie screena ekranu niż wyklikiwanie go z paska u góry ?

Edytowane przez emesso22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Netoper dzięki, tylko co muszę mieć zaznaczone, a co nie aby to działało, bo próbuje na kilka sposobów i ciągle to mam ...

 

@MrBright właśnie nie mam ... U mnie to wygląda tak, że w ciemnym motywie mam cały czas taką tapetę - NR2 ( wklejam obrazek )
A w jasnym motywie mam tą tapetę NR1, ale po 21 albo 22 zauważyłem, że automatycznie robi mi się ta ciemna wersja - NR2 ...

Tylko ja mam taki problem? ;/


 

image.png

Edytowane przez emesso22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, emesso22 napisał:

[mention=49536]Netoper[/mention] dzięki, tylko co muszę mieć zaznaczone, a co nie aby to działało, bo próbuje na kilka sposobów i ciągle to mam ...
 
[mention=54318]MrBright[/mention] właśnie nie mam ... U mnie to wygląda tak, że w ciemnym motywie mam cały czas taką tapetę - NR2 ( wklejam obrazek )
A w jasnym motywie mam tą tapetę NR1, ale po 21 albo 22 zauważyłem, że automatycznie robi mi się ta ciemna wersja - NR2 ...
Tylko ja mam taki problem? ;/

 

Obstawiam że masz włączony jakiś harmonogram gdzie przełącza na tryb nocny/ciemny o określonej godzinie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienwiem czy w dobrym wątku jeśli nie to wybaczcie :) chciałbym się dowiedzieć czy warto już aktualizować do miui 12? Poprawiono już błędy mam miui 11 ,nie aktualizowane bo pisali że drenuje baterie itp.czy poprawiono już ten problem? Czy zostać na razie przy 11? Wcześniej miałem Samsungi i niestety często aktualizację raczej pogorszyły niż poprawiały wydajność na baterii.milego dnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie Miui nie odczułem różnicy dotyczącej pracy baterii. Nic się w tej kwestii nie zmieniło. Co do opinii to wiesz, ile ludzi tyle opinii. Są zwolennicy i przeciwnicy oraz hejterzy którzy nie mają a krytykują. Ja nie żałuję zmiany na Miui 12.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w kontaktach właśnie wiem, że jest. Ale to się przydaje właśnie w ostatnich połączeniach na szybko. No nic jakoś przeżyje.

A pytanie z innej beczki, czy tylko ja mam taki problem, że jak stracę zasięg wyskakuje mi takie info o roamingu ciągle? Da się do mnie dodzwonić wtedy, ale nie mam neta.

image.png.16bbecffa8f15b8bcb1f336eb6a29ac2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...