Skocz do zawartości

POCO F2 Pro - dyskusja ogólna


wojasheck

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie ziarnistości ekranu przy aktywnym czytniku czy mruganiu przy wygaszaniu mam to samo (może to jakieś techniczne rozwiązanie poprawnego działania tego skanera). 

Niedociągnięcia systemu, brak spójności, niekiedy nachodzące na siebie elementy (wspomniany wyżej czytnik linii schodzi się z kropkami do wzoru odblokowania) również są widoczne. Pociesza fakt, że w miarę jakoś ten system jest aktualizowany względem konkurencji i można liczyć na poprawę. 

IMG_20200902_101828.jpg

Edytowane przez Divinex
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie serdecznie, czy zauważyliście może na swoich POCO problem, który dotyczy spranych kolorów i wrażenie ziarnistości ekranu na ekranie blokady? Problem występuję wyłącznie podczas włączonej funkcji odblokowywania palcem. Kiedy przesuniemy palcem na ekranie blokady w prawo w celu włączenia choćby latarki przy słabo podświetlonym ekranie widać koszmarną ziarnistość ekranu to samo dzieje się z paskiem powiadomień. Dodatkowo kiedy wybudzimy telefon do ekranu blokady i następnie go odrazu uśpimy ekran nie gaśnie odrazu tylko jakby lekko przygasa zapala się i dopiero gaśnie. Pytanie czy to jest problem naszych F2 Pro czy MIUI12. Śmiało można powiedzieć, że jeszcze sporo rzeczy jest niedociągniętych w tym sofcie. Tak samo czy macie mniejszą czcionkę w ustawieniach lokalizacji przy zakładce "skanowanie wifi i bluetooth"? Wszystkie problemy mi znane pozgłaszałem do "usługi i opinie"
Następnym problemem jest przyciemniona super tapeta w trybie ciemnym mimo wyłączonej opcji "Dostosuj tapetę do trybu nocnego".  
 
Zdaje się, że wszystkie wymienione przez ciebie "ficzery" występują również u mnie, zatem jest to chyba problem Miui 12. Dodam tylko, że tego problemu z super tapetami nie było wcześniej.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Divinex napisał:

Odnośnie ziarnistości ekranu przy aktywnym czytniku czy mruganiu przy wygaszaniu mam to samo (może to jakieś techniczne rozwiązanie poprawnego działania tego skanera). 

Niedociągnięcia systemu, brak spójności, niekiedy nachodzące na siebie elementy (wspomniany wyżej czytnik linii schodzi się z kropkami do wzoru odblokowania) również są widoczne. Pociesza fakt, że w miarę jakoś ten system jest aktualizowany względem konkurencji i można liczyć na poprawę. 

 

Wydaję mi się, że raczej problem związany jest z błędem w sofcie niż wymogiem w celu używania odciska palca. W Xiaomi mi note 10 lite na MIUI11 problem nie występuję, a również posiada odcisk palca w ekranie. Pocieszający jest fakt, że jest nas więcej i nie jest to problem pojedynczego egzemplarza. Ustawienia fabryczne czy pobranie paczki .zip i wgranie przez recovery również nie ratuje sytuacji. Robiłem to już kilka razy, a więc nie jest to problem związany z migracji z MIUI11 na MIUI12. Pozostaję nam uzbroić się wyłącznie w cierpliwość i mieć nadzieję, że developerzy rozwiążą te dość irytujące problemy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tak o problemach mowa to:

1. Czy u was też tak jest, że jak dostajecie powiadomienie z jakiejś aplikacji i wchodzicie w to wydarzenie z poziomu aplikacji to plakietka czerwona nie zniknie z ikony tej aplikacji? Zniknie dopiero wtedy gdy wejdziecie w powiadomienie z paska powiadomień, lub po prostu usunięcie powiadomienie z paska powiadomień. To błąd czy po prostu taka specyfika tego systemu?

2. Gry nie wyświetlają znajomych po sparowaniu z FB pomimo włączonej w ustawieniach FB opcji udostępniania listy znajomych. 

3. Automatyczna kolorystyka ekranu to jest coś takiego jak w iPhone, że dostosowuje barwę do otoczenia?

4. Dioda powiadomień - jest gdzieś opcja zmiany koloru?

5. Wideo FHD 60 fps - gdzie się zapodziała elektroniczna stabilizacja obrazu? Dziwne posunięcie producenta, bo jeszcze przy Snapie 730G bym zrozumiał.

6. Mi Band 4 czasem zrywa połączenie. Łączy się ponownie dopiero po odpaleniu aplikacji Mi Fit. Wszystko ustawione wg zaleceń.

7. Aktualizacje - czy seria POCO jest/będzie  traktowana gorzej niż Mi pod tym względem? Jak często można spodziewać się oficjalnych aktualizacji w tym modelu (chodzi o poprawki/nowe funkcje)?

Edytowane przez Divinex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 5G to wg mnie najmniejszy problem. Nie sądzę żeby za pół roku było lepiej u nas z 5G niż jest teraz, a za rok większość z obecnych posiadaczy zmieni telefon na inny

Ja mam pytanie z innej beczki:
Czy na POCO można przywrócić kopie zapasową z chmury Xiaomi jeśli ta była zrobiona na innym "prawdziwym" Xiaomi

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 5G to wg mnie najmniejszy problem. Nie sądzę żeby za pół roku było lepiej u nas z 5G niż jest teraz, a za rok większość z obecnych posiadaczy zmieni telefon na inny

Ja mam pytanie z innej beczki:
Czy na POCO można przywrócić kopie zapasową z chmury Xiaomi jeśli ta była zrobiona na innym "prawdziwym" Xiaomi

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka


Można ale nie polecam . Zasada jest prosta inny/nowy telefon nie przywracaj kopii z poprzedniego telefonu oszczędzisz sobie nerwów :-)

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tom3k Przywracałem w ten sposób wielokrotnie kopie bezpieczeństwa z chmury po zmianie telefonu i ani razu nie było z tym najmniejszego problemu. Jeśli jakiś funkcji dany telefon nie posiada to po prostu zostaną pominięte podczas przywracania i tyle. 

Nie ma co straszyć, wszystko działa jak powinno. Śmiało możesz przywracać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zoltan78 w takim razie coś jest chyba nie tak z moją kopią zapasową. F2 jej nie widzi...
Nie mam pomysłu co z tym fantem zrobić. 7d9099c9ef86515b5c4aff6233b6fc6d.jpgb34c0d3c1b2a81868dcaa83c4a29a20d.jpg6660cb3fe6491199f99d7e17bb2d934c.jpg

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Można ale nie polecam . Zasada jest prosta inny/nowy telefon nie przywracaj kopii z poprzedniego telefonu oszczędzisz sobie nerwów default_icon_e_smile.gif

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Właśnie kilka razy przywracałem z jednego xiaomi na inny xiaomi i nie było żadnych problemów z tym związanych. Teraz dopiero pojawił się "problem" przy próbie przywrócenia z Xiaomi na POCO I chciałem wiedzieć czy to u mnie jest problem czy po prostu nie jest możliwa taka operacja przywrócenia z chmurą xiaomi kopi z Xiaomi na POCO.
Może ktoś z was drodzy posiadacze F2 miał podobny problem jak ja i udało mu się go rozwiązać

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da ktoś ścieżkę do ustawień instalowania aplikacji z zewnątrz? Nie mogę tego znaleźć.

EDIT:

Znalazłem. Myślałem, że jest wspólna opcja dla systemu (tak jak było kiedyś), a okazuje się, że jest oddzielna dla każdej aplikacji. 

Edytowane przez Divinex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeslim macie przełącznik w opcjach to już będzie kwestia operatora w Play dopiero jak na czacie ich zatzrepiłem to włączyli. Jeśli natomiast nie macie przełączników w ustawieniach danej karty SIM to trzeba to włączyć kodem na volte

*#*#86583#*#* z poziomu dialera

Vowifi *#*#869434#*#*

 

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze z pół strony wątku pustych wierszy...
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2020 o 14:56, ŁukaszP napisał:
U mnie brak opcji. Mam chyba EEA jeśli to 12.0.2 (qjkeuxm).

 

No to zrób jak ci pisałem ... Też mam eea I dziala w paly

 

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze z pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@INTseed Co prawda nie szukałem zawzięcie ale na pewno w dziale modyfikacje dla Redmi K30 PRO na XDA znajdziesz coś takiego. Szczerze powiem że szału to raczej nie będzie. Sprawdzałem takiego moda na Mi Mix 2s i na Mi9, wrażenie takie se...

 

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oddałem do sklepu poco f2 pro, ze względu na podświetlony jaśniejszy dół. Nie było opcji wymiany na inny egzemplarz. Więc.musze czekać na promocję. Porównywałem z redmi note 8pro na słuchawkach i poco grał zauważalnie ciszej. Czy to mogła być wada czy on tak ma?

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Dodaj jeszcze z pół strony wątku pustych wierszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.09.2020 o 18:17, sandurski napisał:
Właśnie oddałem do sklepu poco f2 pro, ze względu na podświetlony jaśniejszy dół. Nie było opcji wymiany na inny egzemplarz. Więc.musze czekać na promocję. Porównywałem z redmi note 8pro na słuchawkach i poco grał zauważalnie ciszej. Czy to mogła być wada czy on tak ma?

Zależy jakie słuchawki... Na moich turtle beach nie mogę słuchać na max vol zwyczajnie za głośno... Na innych dousznych już ciszej...

 

Tak btw. dzisiaj prze chwilę bawiłem się realme 6 od brata ...

I szczerze nie widzę żadnej różnicy między 60 a 90hz...

 

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mrosi
Edycja cytowanej zawartości przekracza możliwości...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oddałem do sklepu poco f2 pro, ze względu na podświetlony jaśniejszy dół. Nie było opcji wymiany na inny egzemplarz. Więc.musze czekać na promocję. Porównywałem z redmi note 8pro na słuchawkach i poco grał zauważalnie ciszej. Czy to mogła być wada czy on tak ma?
 
 
Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
 
 
 
 
To jest wina regionu. W Europie jest dopuszczalny limit decybeli przestaw region na Indie i będzie grało o wiele głośniej

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...