Skocz do zawartości

POCO F2 Pro - dyskusja ogólna


wojasheck

Rekomendowane odpowiedzi

Wykres dodatkowo już wytłumaczyłem, nie ma się co spinać. Mi po prostu baterii nie zjada i tyle w tym temacie :)

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka
 

 

Najciekawsze jest to że ja nic specjalnego po aktualizacji nie musiałem robić. Jedynie factory reset który robię zawsze po większym update.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten model ok dwa tygodnie. Najpierw tydzień global potem xiaomi.eu (stable). Na globalu trochę lepiej trzymała bateria, mam nadzieję, że sytuacja się poprawi. Po przesiadce z Mi Note 2 (Lineageos 17.1) jest odczuwalna różnica w responsywności i jakości zdjęć. Po roku z czystym Androidem (wcześniej 5 lat MIUI) ciężko się przestawić. Być może jak pojawi się na ten telefon dopracowany Pixel Experience to się przesiądę. Nie spodziewałem się wagi telefonu, ale pewnie to kwestia przyzwyczajenia. Zapłaciłem niecałe 1500 zł i za tą cenę myślę, ze jest to dość dobre urządzenie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres dodatkowo już wytłumaczyłem, nie ma się co spinać. Mi po prostu baterii nie zjada i tyle w tym temacie default_smile.png

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka
 
 
Najciekawsze jest to że ja nic specjalnego po aktualizacji nie musiałem robić. Jedynie factory reset który robię zawsze po większym update.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Mam to samo, bateria działa dobrze, telefon wydajny. Nawet fotki jako takie robi... Wydawało by się, że Xiaomi i miui nie powinno być aż taką tajemnicą po tylu latach obecności w Polsce, ale jak powyżej widać...
W załączeniu kiepska fotka z Poco79238de53495e9574a51c71a177d88b8.jpg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W sobotę dojechał poco f2 pro do mnie wersja z 6gb tam. Wrazenia:

- aktualizacjan do miui12 bezproblemowa, żadnych wad opisywanych wyżej.

- bateria na ciemnym motywie ( niektóre aplikacje wymuszone jasne) 9h na wyświetlaczu

- ogólna prędkość działania na wielki plus ( po przesiadce redmi note 8 pro)

- zdjęcia o wiele lepsze od note 8pro ( 8pro nie robi złych)

- podświetlenie amoleda delikatnie nierównomierne w Google Play( pasek). Zmieniłem na jasny i po sprawie. Myślę że nie będę wymieniać, bo mogę trafić na gorszy lud z inną niedogodnością.

- ogólnie ekran bajka kolory, czernie, kontrast itp. czuć różnicę do rn8pro

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Jeszcze chodzi mi po głowie awaryjnie redmi note 9 pro lub Samsung S10 lite ( trochę droższy)

Na razie na 80 procent zostawiam poco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam poco od wczoraj. Na razie nie zauważyłem żadnego problemy z ekranem (chyba że źle sprawdzam ).
Ten pasek w GPlay jest idealnie szary na całej powierzchni.
Ogólnie telefon bardzo fajny. Po przesiadce z Moto G7+ czuć różnicę.
Jak dokładnie sprawdzacie jakość ekranu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi daliście do myślenia. Ewentualne przebarwienia widać tylko na minimalnym podświetleniu i na szarych planszach. W normalnym użytkowaniu tego nie widać. Menu, czarne tła,zdjęcia wszystko wygląda zjawiskowo. Jak mam szare tło i reguluje jasnością to prze chwilę pojawia się odcień zielonkawy w 1/4 dołu ekranu. Jak dojdę do połowy podświetlenia już znika. Myślę że tak od 5 do 15 procent coś tam widać. Sam już nie wiem czy to będzie się pogłębiać czy zostanie tak jak jest. Przypominam że w normalnym użytkowaniu nie przeszkadza i nie zauważam.

Może to kwestia aktualizacji?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można trafić na gorszy egzemplarz. Czyli nie zawracać sobie tym głowy. W normalnych warunkach tego się nie zauważa. Może trochę tidal. Ale delikatnie. Jak się przyjrzeć.

Jak najmniej szarego tła i będzie dobrze. Czy ta przypadłość amoledow z czasem będzie się pogłębiać? Zauważyłem to również u innych producentów. Nawet na oledzie LG. 55 cali u znajomego na szarym podświetleniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sandurski napisał:
Ewentualnie powyłączac w niektórych aplikacjach tryb ciemny gdzie to może przeszkadzac
 
Mam jeszcze 10 dni na zastanowienie czy oddac. Ale mogę trafić jeszcze gorzej. I to nie zależnie jaki telefon, jakiej firmy.
 

Gdzie kupiłeś? W PL czy w CN?

Wysłane z mojego MIX 2S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.08.2020 o 11:31, sandurski napisał:

Witam. W sobotę dojechał poco f2 pro do mnie wersja z 6gb tam. Wrazenia:

- aktualizacjan do miui12 bezproblemowa, żadnych wad opisywanych wyżej.

- bateria na ciemnym motywie ( niektóre aplikacje wymuszone jasne) 9h na wyświetlaczu

- ogólna prędkość działania na wielki plus ( po przesiadce redmi note 8 pro)

- zdjęcia o wiele lepsze od note 8pro ( 8pro nie robi złych)

- podświetlenie amoleda delikatnie nierównomierne w Google Play( pasek). Zmieniłem na jasny i po sprawie. Myślę że nie będę wymieniać, bo mogę trafić na gorszy lud z inną niedogodnością.

- ogólnie ekran bajka kolory, czernie, kontrast itp. czuć różnicę do rn8pro

 

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Jeszcze chodzi mi po głowie awaryjnie redmi note 9 pro lub Samsung S10 lite ( trochę droższy)

Na razie na 80 procent zostawiam poco

Ja swój wymieniłem, ale miałem dużo gorzej jak u ciebie. (zobacz temat w problemach technicznych). Po wymianie mam niemal idealnie. 

Przesiadłem się z iPhone 8 i u mnie wrażenia ogólne pozytywnie, przestałem być ograniczany przez iOS w niektórych kwestiach, ale też muszę przyznać że jest tu parę chochlików w systemie o których nie było mowy w iOS (mowa o bugach, niedociągnięciach wizualnych). Mimo wszystko miło się użytkuje.

Bateria i czas jej naladowania to duży plus. Aparat również, większe możliwości ale i lepsze zdjęcia (pomimo braku optycznej stabilizacji).

W końcu przechodzenie pomiędzy aplikacjami nie powoduje zamykania innych w tle. Czasem kopiując kod BLIK na iPhonie miałem problemy z powrotem do kontynuowania płatności bo aplikacja przeglądarki czy sklepu się zamykała. Aplikacja YT notorycznie była wyrzucana po zwykłym wyjściu i aby kontynuować oglądanie trzeba było zaglądać do historii. Tutaj zupełnie inna bajka.

Zniesmaczają trochę reklamy interfaceu pomimo faktu możliwości ich dezaktywacji. 

Tryb super slowmotion 960 FPS niby jest, ale spodziewałem się lepszego zastosowania, a program sam narzuca kiedy ma aktywować zwolnienie filmu i nie da się tego edytować. 

Jakość wykonania bez zarzutów, poza zastosowaniem lakierowanej na połysk ramki aluminiowej i czarnej plastikowej, dość grubej wstawki na wyświetlacz - jedyne elementy które dotknie upływ czasu, nawet przy używaniu pokrowców. 

Czujnik zbliżeniowy pomimo złych opinii działa stabilnie i logicznie. 

Wychwalany przez producenta czujnik oświetlenia natomiast (chyba podwójny) działa czasem zbyt agresywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sandurski napisał:

Czy jest gdzieś potwierdzone że te wady z czasem się bardziej uwydatnia. W jakim sklepie robiłeś wymianę. Na razie jeszcze protestuje. Nie chciałbym trafić na gorszego lub coś innego

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Myślę, że nie powinno być gorzej. Ja dosłownie rozpakowałem, uruchomiłem, i jak tylko zobaczyłem wadę ekranu napisałem maila, że chce dokonać przysługującego mi zwrotu. Zaproponowano mi wymianę na inny POCO F2 pro lub na Mi Note 10 lub oczywiście zwrot kasy. A nazwe sklepu to na priv ci napisze, bo zaraz będą głosy że promka idzie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz walczyć o wymianę w ramach gwarancji jeśli masz telefon zastepczy, ale jeśli kupiony przez internet i nie minęło 14 dni to łatwiej będzie dokonac zwrotu. W najgorszym wypadku jak nadgorliwy sprzedawca to potrąci ci parę zł za jakieś ewentualne ślady użytkowania. 

Reklamacje nie są tak fajne, a ta wada jest jedną z trudniejszych do wyłapania bo widać ją w specyficznych warunkach (minimalne podświetlenie + ciemnia). Kiedyś walczyłem z serwisami Appla jak dostałem sztukę iPhone 7 z wadliwym czujnikiem zbliżeniowym, który przestawał działać tylko w pełnym słońcu i w warunkach serwisowych podczas przeprowadzania testów serwisanci nie mogli wywołać tej usterki. 2 razy otrzymywałem zwrot z adnotacja, że wszystko działa aż dopiero za 3 razem odesłali inną sztukę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie serdecznie, czy zauważyliście może na swoich POCO problem, który dotyczy spranych kolorów i wrażenie ziarnistości ekranu na ekranie blokady? Problem występuję wyłącznie podczas włączonej funkcji odblokowywania palcem. Kiedy przesuniemy palcem na ekranie blokady w prawo w celu włączenia choćby latarki przy słabo podświetlonym ekranie widać koszmarną ziarnistość ekranu to samo dzieje się z paskiem powiadomień. Dodatkowo kiedy wybudzimy telefon do ekranu blokady i następnie go odrazu uśpimy ekran nie gaśnie odrazu tylko jakby lekko przygasa zapala się i dopiero gaśnie. Pytanie czy to jest problem naszych F2 Pro czy MIUI12. Śmiało można powiedzieć, że jeszcze sporo rzeczy jest niedociągniętych w tym sofcie. Tak samo czy macie mniejszą czcionkę w ustawieniach lokalizacji przy zakładce "skanowanie wifi i bluetooth"? Wszystkie problemy mi znane pozgłaszałem do "usługi i opinie"

Następnym problemem jest przyciemniona super tapeta w trybie ciemnym mimo wyłączonej opcji "Dostosuj tapetę do trybu nocnego".  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...