Skocz do zawartości

POCO F2 Pro - dyskusja ogólna


wojasheck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szukam telefonu, i mam na myśli poco f2 pro, Samsung S10 lite, lub note 10ite. Co by szanowne grono poleciło. Priorytety to ekran, szybkość,bateria, dźwięk na słuchawkach, jakość foto i video. W takiej kolejności.
Dziękuję z góry na sugestie
Tylko i wyłącznie polskie sklepy
Bardziej skupiam się na płaskim ekranie bez zagięć. Wykonanie nie biorę pod uwagę i tak będzie w pokrowcu.


Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S10 lite ma baterie 4500 więc podobnie jak poco. Note 10 lite najtańszy ale pod względem tych 2 wydajnościowo w tyle. S10 lite jak jest promocja to 2200 idzie wyłapać. Czy poco ma stabilizację przy 4k 60fps.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Czy możliwości foto poco są na poziomie redmi note 8 pro czy lepsze.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S10 lite jest też fajny. Note bym odrzucił zee względu na brak snapa. Gdyby poco nie był kompletnym kastratem pod względem obsługi pasm 5G to z czystym sumieni m polecał ci poco. A tak to nie wiem. Każdy będzie dobry. Jeden kij. Oba mają średnie foto, oba mają ograniczenia. Obsługa gestów w Samsung jest trochę inna niż w reszcie android. Natomiast poco ma jaśniejszy ekran na dworze. Za to zaletą wg mnie w Samsungu jest wykończenie plastikowe przez to telefon jest dużo lżejszy. Bierz jaki ci się bardziej spodoba.

 

Pokój i szacunek

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kupiłem Xiaomi POCO F2 Pro 6/128GB za 1250 zł (przy dobrych wiatrach na wtorek już będzie), a będę próbował przejść na niego ze swojego Samsunga S10. No ciekawe czy da popalić S10 czy z podkulonym ogonem wrócę do Galaktyki :smile: Trzymajcie kciuki obyśmy się polubili. Mam nadzieje, że Wy jesteście zadowoleni z wyboru POCO F2 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojasheck
Nie ukrywam, że podnieciła mnie cena 1250 zł do możliwości tego Poco F2, a S10 nie jest taki idealny, szczególnie bateria i jego czytnik palucha. POCO ma kilka zalet, których mi właśnie brakuje w "porządnym" flagowcu. Leży obok mnie Xiaomi Mi 9 Lite, którego pozytywnie odbieram stąd i chęć porzucenia powoli Samsunga.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Boomers napisał:

Dzisiaj kupiłem Xiaomi POCO F2 Pro 6/128GB za 1250 zł (przy dobrych wiatrach na wtorek już będzie), a będę próbował przejść na niego ze swojego Samsunga S10. No ciekawe czy da popalić S10 czy z podkulonym ogonem wrócę do Galaktyki :smile: Trzymajcie kciuki obyśmy się polubili. Mam nadzieje, że Wy jesteście zadowoleni z wyboru POCO F2 Pro.

Mam Galaxy S9+ i Poco F2 Pro. W prawdzie to starszy model niż S10, ale w sumie to nie różni się jakoś bardzo. Jeśli chodzi o porównanie S9+ do Poco F2 Pro (mam wersję 8/256 GB). Jeśli chodzi szybkość działania to jest przepaść na korzyść Poco. Jeśli chodzi o czas pracy na baterii, to jest jeszcze większa przepaść na korzyść Poco. Dodam, że w Samsungu bateria jest wymieniona na nową. Samsung na pewno ma ciut lepszy aparat główny, nie jest to jakaś drastyczna różnica, ale moim zdaniem zdjęcia i wideo jest lepsze. Gdzie udało Ci się kupić Poco w tak dobrej cenie? 1250 zł to jak za darmo :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 8/21/2020 at 1:26 PM, Boomers said:

Dzisiaj kupiłem Xiaomi POCO F2 Pro 6/128GB za 1250 zł (przy dobrych wiatrach na wtorek już będzie), a będę próbował przejść na niego ze swojego Samsunga S10. No ciekawe czy da popalić S10 czy z podkulonym ogonem wrócę do Galaktyki :smile: Trzymajcie kciuki obyśmy się polubili. Mam nadzieje, że Wy jesteście zadowoleni z wyboru POCO F2 Pro.

Bardzo, bardzo współczuję. Przenoszenie danych na POCO F2 Pro to dramat. Mógłbym elaborat napisać. Przeszedłem to też z S10 i nie chcę tego przechodzić drugi raz. MiMover czy jak mu tam ma ograniczenie do iluś GB więc jazda po USB. Przypominam że POCO ma USB 2.0 więc jak masz dużo zdjęć czy muzyki to powodzenia. Zdecydowanie na tym polu Xiaomi leży i kwiczy. :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenoszenie niecałych 40GB danych zdjęcia i filmy zajęło mi niecałe półtora godziny. Przenosiłem normalnie bez żadnych programów. Podłączałem telefon jako pamięć masową, zgrałem wszystko na dysk i później do POCO. Nie było najmniejszego problemu. Może i wersja która mam czyli 8/256 ma szybsza pamięć ale na pewno nie aż tak. Przenosiłem dane z Mi 9. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@snap171

To najmniejszy dla mnie problem, bo nie mam, co przepościć na POCO i tak będzie robiona czysta instalacja i ustawienia od nowa. W przyszłości będę jedynie z niego kopiował na PC ale dzięki za wypowiedź :) 

@pkonrad

Właśnie dojechał do mnie sprzęcik. Obawiałem się jego wagi a tu pozytywne zaskoczenie i niespodzianka + do tego dobrze leży mi w dłoni. Właśnie zaktualizowałem do najnowszego MIUI Global 12.0.2 (przyjechał na starym V11 z maja). Największe obawy miałem o jakość ekranu amoled z tego topicu i od razu przeszedłem do testowania na V11 i V12...jak miło się zrobiło, że problem nie dotyczy mojego egzemplarza :) Czas na ustawienia po swojemu i sprawdzenie czy zakup będzie godny moich oczekiwań z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem telefon i jak na razie zauważyłem tylko jedna wadę. Jest za***iscie cieżki. Wczoraj leżałem chwilę w łóżku trzymając w łapie telefon i zdążyła mnie ręka rozboleć. Poza tym wszystko ok nie zauważyłem żadnej wady ekranu. Wszystko śmiga jak należy.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utopiłem swojego mi9 w słonej wodzie, padł niestety, szkoda mi jest strasznie bo telefon idealny, dzisiaj przyszedł mi POCO F2 Pro i niby fajny ale to nie to samo...

Za duży, cięzki, no i już bardziej wolałem tego notcha w mi9 niż ten wysuwany aparat, jak dla mnie zbyt "bajeranckie"

W dodatku na miui12, motywy systemu gryzą mi się z motywami messengera, pasek z wyszukiwaniem robi się biały, mimo że motyw jest  ciemny

Z chęcią bym wrócił do mi9

Edytowane przez kovee193
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utopiłem swojego mi9 w słonej wodzie, padł niestety, szkoda mi jest strasznie bo telefon idealny, dzisiaj przyszedł mi POCO F2 Pro i niby fajny ale to nie to samo...

Za duży, cięzki, no i już bardziej wolałem tego notcha w mi9 niż ten wysuwany aparat, jak dla mnie zbyt "bajeranckie"

W dodatku na miui12, motywy systemu gryzą mi się z motywami messengera, pasek z wyszukiwaniem robi się biały, mimo że motyw jest  ciemny

Z chęcią bym wrócił do mi9

Wyłącz wymuszenie trybu ciemnego dla messengera

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...