Skocz do zawartości

POCO F2 Pro - dyskusja ogólna


wojasheck

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, piotrino napisał:

Co do ubezpieczenia do sądzę, że to pic na wodę... W razie jakichś awarii telefonu zalania tym podobna będę kombinowali żeby ci tylko nie wypłacić odszkodowania lub zaniżają ja na maksa z twoją dopłatą. co do ubezpieczenia to jakby to było gwarancja przedłużona ale od samego producenta, to wtedy zgodzę się warto. nigdy nie biorę żadnego ubezpieczeń sprzętu przez prywatne państwowo ubezpieczalnie. Takie jest moje zdanie emoji3.png

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Też tak sądzę. Akurat kupiłem poco 8/256gb w x-komie za 2399 tylko czekają na dostawę i od razu wysyłają. Przesłali oferte z ubezpieczeniem i jednak zrezygnuję z tego. Dla ciekawych załączam screeny z ceną tych ubezpieczeń.

Screenshot_2020-07-23-09-46-42-187_com.microsoft.emmx.png

Screenshot_2020-07-23-09-46-46-113_com.microsoft.emmx.png

Screenshot_2020-07-23-09-46-50-843_com.microsoft.emmx.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do miui12 zniknęła mi karta google z wiadomościami po przesunięciu w lewą stronę. Jak to przywrócić. Teraz po przesunięciu mam kartę własne i tam skróty,notatka, bezpieczeństwo
Na glownym ekranie przytrzymać i wywołać ustawienia POCO LAUNCHERa. =>Więcej=> Ekran główny=> Google Discover. U mnie ta opcja włącza karty google po przesunięciu w lewo.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. Ktoś ogarnął w MIUI12 pełne statystyki baterii? Mi pokazuje tylko kilkanaście godzin wstecz mimo że mija 1.5 doby używania. Nie mogę tego wykresu w żaden sposób przesunąć etc. bardziej do tyłu.

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz zwróciłem uwagę na statystyki baterii..... O wiele lepiej było w MIUI 11, mi tu jak na screenie zaczeło pokazywać od 100%, a potem po jednym dniu od 80% na wykresie.... Albo jest coś "skopane" , jeszcze pokombinuję.... Wygląda to na niedopracowany do końca update do MIUI 12. Mam nadzieję, że dadzą poprawdkę przy następnym update.

 

 

ekran.jpg

Edytowane przez piotrino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.07.2020 o 09:52, ddeluks napisał:

Też tak sądzę. Akurat kupiłem poco 8/256gb w x-komie za 2399 tylko czekają na dostawę i od razu wysyłają. Przesłali oferte z ubezpieczeniem i jednak zrezygnuję z tego. Dla ciekawych załączam screeny z ceną tych ubezpieczeń.

Powiedzieli Ci może kiedy mniej więcej mają je dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zzzdjziom napisał:

Powiedzieli Ci może kiedy mniej więcej mają je dostać?

W rozmowie telefonicznej  nie powiedzieli kiedy będzie dostawa. Jak tylko będą mieli u siebie dostawę to od razu skontaktują się że realizują zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Stoję przed dylematem poco f2 czy Samsung S10 lite. Wiem że obudowa plastikowa więc zaraz by wylądował w obudowie ochronnej. Chodzi mi o stabilność i szybkość działania, jakości na sluchawkach, oraz jakości wyświetlaczy. W sprawie video poco nagrywa 4k i 30fps. Ale na you tubie widziałem filmiki 4k i 60fps. Czy była jakaś aktualizacja która dodała tą funkcję. Zauważyłem też ze w tym trybie nie działa stabilizacja. W 30fps jest zauważalnie lepiej płynnie.

Proszę o odpowiedz na moje pytania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam włączone, ale tylko są tam jakieś własne i nie ma wiadomości. Jak wyłączę Google Discover to znika mi ta karta Własne

Mam to samo. Przed aktualizacją miałem Google Discover, a teraz mam Xiaomi Vault. Może to kwestia tego, że nie mam EEA tylko Global ROM ? Jaką masz dokładnie wersję softu? Google Discover zniknęło od razu po zaktualizowaniu telefonu do MIUI 12, czy może dopiero po przywróceniu ustawień fabrycznych w telefonie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Stoję przed dylematem poco f2 czy Samsung S10 lite. Wiem że obudowa plastikowa więc zaraz by wylądował w obudowie ochronnej. Chodzi mi o stabilność i szybkość działania, jakości na sluchawkach, oraz jakości wyświetlaczy. W sprawie video poco nagrywa 4k i 30fps. Ale na you tubie widziałem filmiki 4k i 60fps. Czy była jakaś aktualizacja która dodała tą funkcję. Zauważyłem też ze w tym trybie nie działa stabilizacja. W 30fps jest zauważalnie lepiej płynnie.

Proszę o odpowiedz na moje pytania.

Pozdrawiam

Generalnie te s10lite to słaby pomysł... F2jka zjada Samsunga pod każdym względem .

Co do video to u mnie zawsze było 60fps w fhd i 4k. Stabilizacja w 60fps jest wyłączona ... Mam nadzieję że dodają w kolejnych wersjach softu .

 

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2020 o 21:37, ddeluks napisał:

W rozmowie telefonicznej  nie powiedzieli kiedy będzie dostawa. Jak tylko będą mieli u siebie dostawę to od razu skontaktują się że realizują zamówienie.

Dzięki za info. Ja pisałem mail'a to mi napisali, iż nie mają jeszcze daty dostawy i zachęcają mnie do wzięcia słabszej wersji. No, ale nie jestem nią zainteresowany, więc pozostaje czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak serio po co ta "większą" wersja ?
Aż tyle pamięci potrzebujesz ?
Mam wersję zwykła od jakiegoś czasu i bardzo sobie chwalę
Kto bogatemu zabroni... :-) każdy sobie kupuje wg własnego widzimisię ... Też mam 6/128 zresztą od 2 lat wszystkie telefony które używam mają 6gb ram i osobiście również nie widzę potrzeby posiadania większej ilości co więcej essential phone miał tylko 4gb asmigal najlepiej (szybszy od OP6, mi9 )

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2020 o 11:16, onken napisał:

A tak serio po co ta "większą" wersja ?

Aż tyle pamięci potrzebujesz ?

 

6/128 jest wystarczające według mnie.... Różnica jest  w pamięciach operacyjnych 6GB (LPDDR4X) lub 8 GB (LPDDR5) .... , naprawdę nie odczujesz raczej różnicy podczas korzystania ze smartfonu. Jak kupiłem słabszą wersję , mam zaoszczędzone 300zł , tel chodzi jak rakieta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej telefon mam od kilku dni i ogólnie jest bardzo spoko. Jedyna rzecz, która mnie w nim irytuje to dialer od Googla. Jak dla mnie jest nieużywalny. Przez 1,5 roku miałem MiMix 2S z MIUI Polska i tamten dialer był dla mnie idealny. Nawet już pomijam nagrywanie rozmów - da się bez tego przeżyć. Ale ten od Google to jakaś porażka. Gdzie jest opcja, żeby nie wyświetlały się kontakty bez numerów telefonów ??? Może nie wiem gdzie to znaleźć. Jak można ustawić inne dzwonki dla różnych grup kontaktów ??? Chciałem poużywać kilka miesięcy telefon z oryginalnym softem (MIUI Global 12.0.1) ale chyba trzeba będzie szybciutko przerzucić się na MIUI Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo. Kontakty , dialer i wiadomości od Google to dla mnie masakra. Pobralo mi 600 kontaktów z Gmaila które są adresami mail bez numerów. Znaleźć jakiś kontakt to muszę w tych mailach szukać. Czekam do końca tygodnia i będzie miui.eu .

A może jest gdzieś dialer , kontakty i wiadomościvod Xiaomi z możliwością pobrania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzisiaj dotarł do mnie mój POCO. Fabrycznie MIUI 11, od razu wpadła aktualizacja do 12.0.1, która zainstalowałem. Moje zdziwienie budzi słaba kompatybilność preinstalowanego launchera z gestami pełnoekranowymi. Jeżeli aplikacja została wybrana z szuflady aplikacji to po wykonaniu gestu powrotu na ekran główny ta się minimalizuje, ale widać przy okazji animacje chowania launchera, która trwa ułamek sekundy. To samo miałem na Mi8 jak używałem gestów z lawnchairem, tam mogę zrozumieć, że to bug bo używam aplikacji firm trzecich, tutaj dzieje się to na aplikacji systemowej. Pewnie przez to, że systemowy launcher MIUI został wywalony i wrzucony POCO.

Też macie z tym problem? MIUI Polska coś w tej materii zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Soren napisał:

Cześć
Czy u Was też występuje zazielenienie ekranu (widoczne w warunkach niskiej jasności, widoczne na szarym tle)?
U mnie mam podobny efekt jak swego czasu w Huawei Mate 20 pro.

https://forum.xda-developers.com/poco-f2-pro/help/screen-green-tint-t4118533

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj weszła mi aktualizacja do MIUI 12. Podczas odblokowania telefonu gdy na ekranie wyświetla się tylko miejsce na odcisk palca to po lewej stronie, około 1cm świeci się jasy punkt. Wygląda to ja bad pixel. Testowałem ekran w innych aplikacjach i tylko podczas odblokowania tak mam.

Czy w swoich telefonach też tak macie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, baracuda2 napisał:

Witam

Wczoraj weszła mi aktualizacja do MIUI 12. Podczas odblokowania telefonu gdy na ekranie wyświetla się tylko miejsce na odcisk palca to po lewej stronie, około 1cm świeci się jasy punkt. Wygląda to ja bad pixel. Testowałem ekran w innych aplikacjach i tylko podczas odblokowania tak mam.

Czy w swoich telefonach też tak macie?

 

Pozdrawiam

U mnie nic takiego nie występuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób screenshota i sprawdź czy tam też występuje w tym samym miejscu. Przybliż poruszaj na boki. Jak będzie się ruszać po wyświetlaczu to raczej jakiś bug softwearowy. U mnie nic takiego nie występuje.

 

 

Edit:

Teraz jeszcze pomyślałem, może spróbuj zmienić animację odblokowywania przy pomocy odcisku palca.

 

Wysłane z mojego POCO F2 Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tel od 3 dni. Ilość niedoróbek w ciemnym motywie aż kłuje po oczach. Różne aplikacje po zmianie na dark mode miui są po prostu nieprzystosowane. Po włączeniu globalnego czarnego motywy inne aplikacje się wykrzaczają pod wglądem ingerencji w kolory. Trzeba ciemny wyłączyć i w aplikacjach zmieniać na ciemny. Strasznie badziewny jest ten soft. Gdybym wiedział że tak jest nie wiem czy bym wziął POCO. 

Po przesiadce z Mate 20 nie widzę wartości dodanej z posiadania POCO. Soft huawei jest na dużo wyższym poziomie dopracowania animacji, kolorów. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...