Skocz do zawartości

Hardbrick (1 sekundowy bootloop) - czy coś można jeszcze zrobić?


DjLeo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety coś poszło nie tak przy wgrywaniu softu. Mówiąc szczerze nie wiem do końca co, bo niby nie pierwszy raz to robiłem, a właściwie od lat już wgrywam miuipolska. Telefon chciałem zmienić właśnie ze względu na miuipolska, ale widocznie o czymś zapomniałem, może format data nie zrobiłem z tego wszystko, sam nie wiem. 

Restart co po 1 sekundzie. Brak możliwości zrobienia niczego. Fastboot nie działa, PC nie widzi. Pozostaje pewnie serwis i ktoś kto ma autoryzowane konto i EDL. Czy ktoś ma jakiś pomysł, czy to do przywrócenia czy leci telefon do kosza? 

Model to RN9Pro 6/128 niby miał być global, ale przyszedł bez napisu global i nie jest to joyuse ale cortana. Już nie łapię się w tym wszystkim, jakie są różnice, etc. W każdym razie mój ma NFC i 64Mpix aparat.

Bootloader zdjęty, wszystko do momentu wgrania romu szło ok. Po wgraniu złapał bootloopa 1sekundowego.

Zakupiony dokładnie ten:
https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-9-Pro-Global-Version-6_67-inch-64MP-Quad-Camera-6GB-128GB-5020mAh-NFC-Snapdragon-720G-Octa-core-4G-Smartphone-p-1675538.html?rmmds=myorder&ID=6283698&cur_warehouse=HK

Ktoś coś poradzi czy kaplica :( Szkoda telefonu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mrosi napisał:

Przytrzymanie Power i VOL+ dla uruchomienia TWRP, albo Power i Vol- dla uruchomienia Fastboot nie działają?

Tak jak napisałem, brak możliwości odpalenia fastboot, telefon co 1 sekundę się restartuje przy próbie uruchomienia i tak w kółko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mrosi napisał:

Pytałem też o TWRP i możliwość uruchomienia w tym trybie...

To automatycznie się wyklucza. Telefon ma bootloop 1sekund od startu. Więc nie da się wejść do TWRP, fastboot czy wykryć w PC. Zostaje chyba tylko zwarcie pinów i wiara, że dodadzą wsparcie dla tego telefonu w miflash no i, że mam autoryzowane konto w co wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiFlash nie potrzebuje wsparcia dla tego modelu, bo to jest tylko nakładka na skrypty cmd wykonywane przez Windowsa. MiCenter zapewne chodziło o wsparcie softu z którego korzystają do autoryzacji w trybie EDL dla tego modelu (przynajmniej tak mi się wydaje), bo o ile wiem Acid jako taki nie posiada autoryzowanego konta i korzysta z takiej usługi.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Orjon napisał:

Z tyłu pudełka albo na telefonie powinieneś mieć model (powinien się zaczynac od M2003). Sprawdź czy na pewno to curtana. Jeśli masz J6A1 - to curtana, jeśli J6B2 - joyeuse.

Aktualnie nie mam pudełka przy sobie, ale to Curtana bo joyeuse chciałem wgrać za pierwszym razem ale wywaliło, że to nie ten soft tylko Curtana. Więc tu mam pewność. Curtana z miuipolska dla rn9s/r 9pro przeszło no ale skończyło się ucegleniem 

2 minuty temu, Orjon napisał:

MiFlash nie potrzebuje wsparcia dla tego modelu, bo to jest tylko nakładka na skrypty cmd wykonywane przez Windowsa. MiCenter zapewne chodziło o wsparcie softu z którego korzystają do autoryzacji w trybie EDL dla tego modelu (przynajmniej tak mi się wydaje), bo o ile wiem Acid jako taki nie posiada autoryzowanego konta i korzysta z takiej usługi.

No może być tak jak mówisz, ale jak czytam tutki na necie i filmiki to właśnie tryb edl realizuje się przez soft miflash z autoryzowanym kontem aby odceglić telefon. No ale ja też nie mam pewności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to pomoże ale do note4 na smartdragonie wgrałem soft od mediateka :D na kacu się nie wgrywa przypominam . Miałem podobny objaw. Nie raz mi się tylko dioda tylko zaświeciła na sekundę . Uceglony na maksa. W kompie nie widoczny itd.
Udało mi się powiedzmy po 30min lub dłużej jak co chwilę wciskałem przyciski aby wszedł w tryb fastboot po drodze przeklinając ;) i od razu enter na klawiaturze :D
Można by stwierdzić że trafiłem na milisekundę gdzie załapał , i wymusiłem wgranie . Powiedzmy że się udało przypadkiem..
Powodzenia.

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @pobutekktoś już to gdzieś pisał, że mu się tak udało, ale ja raczej nie mam złudzeń ten bootloop jest co do milisekundy w takim samym czasie. Poczekam na wyczerpanie baterii może to coś da, ale bez fastboota mogę zapomnieć o odcegleniu go.  

Edytowane przez DjLeo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stracenia nic nie masz. Kup flache noc długa ;)

Wciskaj i wgrywaj różne wersje .
Spróbuj np. walić w enter komendę do wgrania twrp. Mi tak właśnie ruszył.
A.jak nie to za chwilę będzie wysyp uszkodzonych wyświetlaczy ;)
Pozdrawiam

Wysłane z mojego Redmi Note 9S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, DjLeo napisał:

No może być tak jak mówisz, ale jak czytam tutki na necie i filmiki to właśnie tryb edl realizuje się przez soft miflash z autoryzowanym kontem aby odceglić telefon. No ale ja też nie mam pewności. 

No bo się realizuje. Tylko skądś musisz wziąć te autoryzowane konto. MiCenter zapewne korzysta z usługi która takie konto oferuje, ale prawdopodobnie nie wspiera ona jeszcze tego modelu stąd taka a nie inną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie jak to z tym kablem DEEP FLASH wygląda? Domyślam się, że niewiele to da. Ale może warto spróbować. Gdzieś czytałem, że nowe telefony z nowym softem nie wprowadzają za pomocą kabla telefonu w tryb EDL. Ktoś wie więcej coś na ten temat. 

@pobutek Próbowałem już ze 100 razy i nic, ani drgnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 31.08.2020 o 18:38, kamil385_ napisał:

Znalazł ktoś jakiś sposób? Rownież mam ten problem :o

Póki co nic raczej nowego. Ja już mam drugi RN9Pro, ale boję się aktualizować, żeby nic nie zwalić znowu :). Tamten czeka na pomysł jak go ożywić. Mam nadzieję, że się uda. Albo chociaż serwis Mi będzie mógł to zrobić. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...