Skocz do zawartości

Reset telefonu z włączoną lokalizacją


Dhrider89

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Satanistov napisał:

Najlepiej wejdź w google maps i włącz nawigację. Połóż telefon i patrz jak się resetuje. Później włącz tryb sieci 3G. Teraz pewnie masz LTE. I daj znać. U mnie na LTE takie same objawy jak u Ciebie. Telefon zakupiony w sobotę w salonie Orange.

Wracając z pracy do domu odpalałem do testów maps google, osm+, czy mapy.cz ustalałem pozycję i przez kilka, kilkanaście minut tak aplikacja byłą uruchomiona i restartu nie było, oczywiście bez typowej nawigacji tylko zmiana położenia przy zwykłym przemieszczaniu się.

Dokładnie mam LTE i o dziwo też orange :) teraz pozmieniałem uprawnienia samej lokalizacji zobaczymy co wyjdzie. Jak nastąpi za kilka dni restart zmienię na 3g. 

Co masz na myśli włącz nawigację ?? Wybrać jakiś kierunek i tak zostawić ? Czy odpalić tylko same maps google ? i niech ustali pozycję i tak leży ? 

Edytowane przez szablix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szablix napisał:

Wracając z pracy do domu odpalałem do testów maps google, osm+, czy mapy.cz ustalałem pozycję i przez kilka, kilkanaście minut tak aplikacja byłą uruchomiona i restartu nie było, oczywiście bez typowej nawigacji tylko zmiana położenia przy zwykłym przemieszczaniu się.

Dokładnie mam LTE i o dziwo też orange :) teraz pozmieniałem uprawnienia samej lokalizacji zobaczymy co wyjdzie. Jak nastąpi za kilka dni restart zmienię na 3g. 

Co masz na myśli włącz nawigację ?? Wybrać jakiś kierunek i tak zostawić ? Czy odpalić tylko same maps google ? i niech ustali pozycję i tak leży ? 

Ja najpierw odpalałem jakiś kierunek w google maps i zostawiałem tel na stoliku. 5min i restart. Oczywiście dane mobilne z Orange nie z wi fi. Wi fi w trasie raczej na nic się zda :) Podczas korzystania z aparatu z włączoną lokalizacją także potrafił się zrestartować. Wczoraj zmieniłem na 3G i póki co jestem zadowolony. Na noc zostawiłem włączony kierunek w google maps i nie wyłączył się. Dzisiaj wieczorem dam znać jak się GPS w trasie sprawuje na 3G bo akurat wybieram się do kilku miejsc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Satanistov napisał:

Ja najpierw odpalałem jakiś kierunek w google maps i zostawiałem tel na stoliku. 5min i restart. Oczywiście dane mobilne z Orange nie z wi fi. Wi fi w trasie raczej na nic się zda :) Podczas korzystania z aparatu z włączoną lokalizacją także potrafił się zrestartować. Wczoraj zmieniłem na 3G i póki co jestem zadowolony. Na noc zostawiłem włączony kierunek w google maps i nie wyłączył się. Dzisiaj wieczorem dam znać jak się GPS w trasie sprawuje na 3G bo akurat wybieram się do kilku miejsc. 

Na szybko przeprowadziłem test: Wyznaczona trasa jakieś 500 km na południe :) ponad 30 min uruchomiona nawigacja zero restartu, telefon zgubił w pomieszczeniu gps, wyszedłem na zewnątrz. Odpaliłem gps date+, żeby zobaczyć jak wygląda połączenie ze satelitami. Było 18, wróciłem do maps google nawigacja dalej działała. Test kolejny, wyszukałem nowy punkt tym razem ok 35km ode mnie, telefon położony na parapecie aby cały czas był sygnał (23 satelity) ponad 40 min odpalona nawigacja w między czasie kilka telefonów. Odpukać zero restartów.

Nie potrafię określić przyczyny co jest winą za nocny restart. Teraz spróbuje zgubić gps w pomieszczeniu i zostawić nawigację włączoną zobaczymy efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, szablix napisał:

Na szybko przeprowadziłem test: Wyznaczona trasa jakieś 500 km na południe :) ponad 30 min uruchomiona nawigacja zero restartu, telefon zgubił w pomieszczeniu gps, wyszedłem na zewnątrz. Odpaliłem gps date+, żeby zobaczyć jak wygląda połączenie ze satelitami. Było 18, wróciłem do maps google nawigacja dalej działała. Test kolejny, wyszukałem nowy punkt tym razem ok 35km ode mnie, telefon położony na parapecie aby cały czas był sygnał (23 satelity) ponad 40 min odpalona nawigacja w między czasie kilka telefonów. Odpukać zero restartów.

Nie potrafię określić przyczyny co jest winą za nocny restart. Teraz spróbuje zgubić gps w pomieszczeniu i zostawić nawigację włączoną zobaczymy efekt. 

A zmieniłeś na 3G czy nadal LTE? Może wcześniej się zresetował bo aktualizował się? Hmmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Satanistov napisał:

A zmieniłeś na 3G czy nadal LTE? Może wcześniej się zresetował bo aktualizował się? Hmmm

Nie zmieniałem na 3g zostawiłem LTE.

Na 99,99% restart nie wynikał z aktualizacji. Pogrzebałem trochę w ustawieniach samej lokalizacji przed testami, zobaczymy za kilka dni czy restart nastąpi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Satanistov napisał:

A co zmieniłeś w lokalizacji? Zdradzisz? :)

- Zabroniłem udostępnianie informacji o lokalizacji operatorowi  

- wyłączyłem skanowanie wi-fi i bt

- dokładność lokalizacji zostawiłem włączoną

- historia lokalizacji, udostępnianie lokalizacji google i lokalizacja dla połączeń alarmowych ustawiłem na wyłączone. 

Zobaczymy za kilka dni czy nastą pi restart.

Edytowane przez szablix
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, szablix napisał:

- Zabroniłem udostępnianie informacji o lokalizacji operatorowi  

- wyłączyłem skanowanie wi-fi i bt

- dokładność lokalizacji zostawiłem włączoną

- historia lokalizacji, udostępnianie lokalizacji google i lokalizacja dla połączeń alarmowych ustawiłem na wyłączone. 

Zobaczymy za kilka dni czy nastą pi restart.

Póki co zostawię te 3G. Na LTE mi nie zależy a różnicy między 3G a LTE nie widziałem. Testuję na 3G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walcze od dawna z problemem resetow. Przed ostatnio tlefon sie zrestartowal 30 godzin temu. Ostatnio godzine temu podczas uzywania aparatu. 

W ustawieniach > dostep aplikacji do lokalizacji mialem ustawione

1) google - zawsze

2) mapy google - zawsze

3) aparat - tylko podczas uzywania aplikacji

zmienilem na 

1) google - tylko podczas uzywania aplikacji

2) mapy google - tylko podczas uzywania aplikacji

3) aparat - brak dostepu

 

Dodatkowo zmienilem preferowana siec z LTE na 3G

Testuję....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odcinając google i jego mapy od ciągłej lokalizacji, to tylko sobie możesz zrobić krzywdę. Na pewno miałeś komunikat o tym, że pewne funkcje przestaną działać. Np. nie zlokalizujesz telefonu przy jego zagubieniu. Przestanie działać, albo będzie kulawo działać historia lokalizacji itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, brawo napisał:

odcinając google i jego mapy od ciągłej lokalizacji, to tylko sobie możesz zrobić krzywdę. Na pewno miałeś komunikat o tym, że pewne funkcje przestaną działać. Np. nie zlokalizujesz telefonu przy jego zagubieniu. Przestanie działać, albo będzie kulawo działać historia lokalizacji itp

Zmieniłem tylko ustawieniach sieci z LTE na 3G i śmiga od 171h bez resetu po zmianie. Jeżdżę często z GPSem itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.12.2020 o 11:50, tobiasz22 napisał:

Walcze od dawna z problemem resetow. Przed ostatnio tlefon sie zrestartowal 30 godzin temu. Ostatnio godzine temu podczas uzywania aparatu. 

W ustawieniach > dostep aplikacji do lokalizacji mialem ustawione

1) google - zawsze

2) mapy google - zawsze

3) aparat - tylko podczas uzywania aplikacji

zmienilem na 

1) google - tylko podczas uzywania aplikacji

2) mapy google - tylko podczas uzywania aplikacji

3) aparat - brak dostepu

 

Dodatkowo zmienilem preferowana siec z LTE na 3G

Testuję....

to co zrobilem chyba pomoglo, telefon chodzi juz 150 godzin bez restartu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.12.2020 o 20:07, tobiasz22 napisał:

to co zrobilem chyba pomoglo, telefon chodzi juz 150 godzin bez restartu 

Próbowałem ale u mnie nie pomaga. Po świętach oddaję telefon na rękojmię

 

Godzina 1.35. telefon zrestartował się podczas pisania na Messengerze. Sieć 3G i wifi. Także już zaczyna się cyrk.

Edytowane przez Satanistov
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Satanistov napisał:

Próbowałem ale u mnie nie pomaga. Po świętach oddaję telefon na rękojmię

 

Godzina 1.35. telefon zrestartował się podczas pisania na Messengerze. Sieć 3G i wifi. Także już zaczyna się cyrk.

Ja Ci już coś pisałem w innym wątku, na ten temat, ale dalej obstawałeś przy swoim. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LeBomB napisał:

Ja Ci już coś pisałem w innym wątku, na ten temat, ale dalej obstawałeś przy swoim. 

Niestety oszukiwałem się że jest ok a nie jest. Na początku stycznia jadę z pismem i dowodami do Orange. Zdrukuje wszystkie maile i odpowiedzi, które pisałem do serwisu w Polsce oraz za granicą. A jak dołączyć filmy z resetów? Na płycie wystarczy? Pokażę im jeszcze na miejscu co się dzieje z tym szajsem. Ciekawe jaką decyzję podejmą. Zawiozę im to dokładnie miesiąc po zakupie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tobiasz22 napisał:

moj telefon juz 338 godzin bez restartu, wiec problem wydaje sie byc rozwiazany :) 

Robiłem test w dużym mieście gdzie zasięg LTE był na full. Zero resetów. Gdzie zasięg jest słabszy i przełącza z LTE na 3G to wtedy restartuje. Także kto mieszka w dużym mieście to problemu może nawet nie zauważyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w dużym mieście, ale wyjeżdżam często do mniejszych miasteczek i wsi, w niektórych miejscach zasięg jest naprawdę tragiczny. Praktycznie bez przerwy korzystam z map Google i innych narzędzi lokalizacyjnych. Zasięg przełącza mi się czesto z lte na 3g, roamingi itp. Telefon kupiony w Rtv Euro Agd w wersji 6/128 rn9pro, nowa karta sim (play), karta pamięci 128Gb, większość ustawień jest takich jak fabryka ustawiła, oprócz oczywiście reklam i śledzenia użytkownika (raportowanie, identyfikatory reklam, programy poprawy jakości). Nie mam żadnych problemów z restartami, telefon działa tak jak powinien i nie mam z nim żadnych problemów. Gdyby były z rn9pro problemy to forum aż huczało by od postów a tu wpisy pojawiają się co kilka dni, więc problem jest raczej niszowy dlatego serwisy mogą nawet nie znać problemów, bo nikt ich nie bada i nie szuka przyczyn!

Reklamujcie produkt nawet z pomocą RPK bo takie rzeczy nie powinny się dziać. Tak na marginesie to mam na liczniku 420 godzin i tylko dlatego, że sam restartowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rower górski napisał:

problem jest raczej niszowy dlatego serwisy mogą nawet nie znać problemów, bo nikt ich nie bada i nie szuka przyczyn!

Nie wiem czy taki niszowy. Na zagranicznych forach huczy od tego problemu z restartami. Nawet na YouTube jest tego pełno. Tym bardziej że telefony idą do serwisu i nienaprawione wracają jako sprawne albo wymieniają płytę główną a restarty nadal się pojawiają. Dziwne to bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Satanistov napisał:

Nie wiem czy taki niszowy. Na zagranicznych forach huczy od tego problemu z restartami.

Tu jest raczej mało osób zgłaszających problem, gdyby to była wada wszystkich tel., To ten temat nie miałby końca. Na forum konkurencyjnym temat wogóle nie jest poruszony.

Na zagranicznych forach jeśli 100 osób z całego świata napisze coś w tym temacie to faktycznie może wydawać się że huczy, ale problem nadal pozostaje niszowy. Więc składajcie reklamację bo takie cuda ze sprzętem to ewidentna wada produkcyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, WD40 napisał:

Jeśli możecie to zwracajcie na rękojmię lub gwarancję. W ostateczności serwis i kolejne wymiany płyty głównej lub fona

Właśnie teraz się zastanawiam co wybrać pierwsze. Czy rękojmię gdzie oczekiwanie na decyzję będzie trwało do 14dni a mogą nie uwzględnić i stwierdzą że trzeba skorzystać z serwisu gwarancyjnego i kolejne 14dni w plecy... Chyba że najpierw skorzystać z gwarancji producenta a jeśli problem nadal będzie to skorzystać z rękojmi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sawoperator napisał:

jutro odbieram swój po wymianie płyty głównej. zobaczymy czy coś pomoże

Niezwłocznie napisz czy pomogło. Mój w trybie 3G chodzi spoko. Na LTE tylko w dużych miastach jest ok. Kiedy przełącza między LTE a 3g od razu restart. Dawałeś swojego bezpośrednio do CCS serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, WD40 napisał:

Ale nawet tam gdzie nie ma już zwieszek i restartów jakość i dokładność działania GPS woła o pomstę do nieba.

Ja tam nie narzekam, dokładność u mnie wynosi między 5 a 15 metrów w zależności od tego ile satelitów złapie. Masz pewność, że włączyłeś zwiększenie dokładności w ustawieniach? Jak nie to wtedy dokładność może być dużo gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2020 o 19:49, [email protected] napisał:

Witam

Telefon kupiłem wczoraj w salonie Play.

Po uruchomieniu nawigacji resetuje się średnio co kilka minut. Niezależnie czy to Waze czy Google Maps.

Jutro oddaję go do salonu. Najgorsze, ze mam jeszcze jeden taki (w innym kolorze, kupiłem 2), jak się okaże że to takie samo chiński g.....o, będzie słabo :)

Mam to samo, mega to irytujące.

Napisz czy Ci naprawili bo te chce oddać na gwarancje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.10.2020 o 19:49, [email protected] napisał:

Witam

Telefon kupiłem wczoraj w salonie Play.

Po uruchomieniu nawigacji resetuje się średnio co kilka minut. Niezależnie czy to Waze czy Google Maps.

Jutro oddaję go do salonu. Najgorsze, ze mam jeszcze jeden taki (w innym kolorze, kupiłem 2), jak się okaże że to takie samo chiński g.....o, będzie słabo :)

Mam to samo, mega to irytujące.

Napisz czy Ci naprawili bo te chce oddać na gwarancje

Po zainstalowaniu MIUI 12 taki sam problem, reset telefonu na nawigacji co kilka minut. Nie da się korzystać z map Googla. Czy tylko reklamacja wchodzi w grę ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.12.2020 o 20:12, Satanistov napisał:

Niezwłocznie napisz czy pomogło. Mój w trybie 3G chodzi spoko. Na LTE tylko w dużych miastach jest ok. Kiedy przełącza między LTE a 3g od razu restart. Dawałeś swojego bezpośrednio do CCS serwis?

telefon odebrałem i w poniedziałek wraca do serwisu. dzisiaj w czasie biegania, na 10km miałem 3 restarty (pierwszy z włączonym programem do zapisu śladu gps, kolejne dwa jak telefon grał tylko muzykę przez BT). samoczynne restarty leżącego telefonu występują nadal (najgorsze są te w nocy jak jest nastawiony budzik). jutro w drodze do pracy zobaczę jak się zachowuje na yanosiku. w jedną stronę pojadę na LTE a z powrotem przełączę na 3G. ogólnie jestem bardzo zawiedziony tym modelem po Mi5 i Note 7 ten to jakiś szrot. acha i telefon był brany w tmobile i też przez salon była realizowana reklamacja.

Edytowane przez sawoperator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, sawoperator napisał:

telefon odebrałem i w poniedziałek wraca do serwisu. dzisiaj w czasie biegania, na 10km miałem 3 restarty.

Masz identycznie jak ja. Czyli po serwisie nic się nie zmieniło... Taki serwis. Części fabryczne buble albo nawet go nie dotknęli. Miałem redmi 4X i byłem zadowolony. Ten redmi note 9 pro to ostatni telefon Xiaomi jaki kupiłem. Masz może konto na Messengerze? Miałbym kilka pytań. Mój login Adam Qchar. Gitara w profilowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy resety pojawiają się co jakieś 25 minut +- 5 minut? Resety aplikacji sportowych są często spowodowane złym ustawieniem danej aplikacji, a nie telefonu. Spróbuj włączyć tą (nie wiem jaką) aplikacje, ale tak ustaw telefon (telefon mówię) żeby nie wchodził ekran w uśpienie oraz żeby aplikacja była włączona i na pierwszym planie ekranu. I niech tak pochodzi np. 35 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem nie jest z aplikacją tylko przy scenariuszu LTE+ lokalizacja.
Kumpel ( mimo że mu odradzałem)kupił 9pro około 15 grudnia w eurortv, i wniebowzięty, wszystko było ok do czasu aż pierwszą trasę zrobił, miał farta że kupował zdalnie to jest już na etapie zwrotu 14 dni.
U mnie młody wyrwał na promce za 1k poco X3 i powiem Wam że tutaj nie ma się o co przyczepić. Żeby nie to że swoją 8 pro kupowałem w wakacje to chętnie bym się przesiadł

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, brawo napisał:

sawoperator ma wymienioną płytę główną. Więc trudno podejrzewać, że to znów telefon. A ja wiem jak działają aplikacje sportowe. I wiem, że google ja zabija.

To nie powinni wciskać tego szajsu ludziom. Albo chociaż niech napiszą że telefon nie nadaje się do aplikacji Google z lokalizacją. Nikt by wtedy tego szitu nie kupił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...