Skocz do zawartości

Podrobiony Xiaomi Mi4 Zakupiony Na Allegro


szulek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zakupiłem telefon Xioami mi4 na allegro od polskiego sprzedawcy który twierdził że sprzedaje telefon bo ten się nie spodobał żonie. Po otrzymaniu telefonu i po przeczytaniu tematu z tego forum telefon okazał się podróbką. Sprzedający zgodził się na zwrócenie przedmiotu po czym jej nie odebrał przesyłki a następnie telefonów. Sprawa trafiła do allegro, nic to nie dało, sprawa trafiła na policję również nic to nie dało. Zostaje mi sprawa sądowa i właśnie to zamierzam zrobić. I mam prośbę żeby pomóc mi znaleźć różnice między specyfikacją opisaną przez właściciela a ta faktyczną w telefonie. Coś tam mam ale chcę mieć wszystko. w załącznikach screeny z aukcji jak i z aplikacji sprawdzających wydajność.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

XIAOMI Mi4 5'' 2.5GHz 3GB_16GB MENU PL (4954090275) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.pdf

post-5399-0-19569600-1429104172_thumb.pn

post-5399-0-84258000-1429104261_thumb.pn

post-5399-0-53685700-1429104266_thumb.pn

post-5399-0-19069300-1429104268_thumb.pn

post-5399-0-26567200-1429104272_thumb.pn

post-5399-0-87163600-1429104273_thumb.pn

post-5399-0-98216800-1429104315_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szulek...

 

Po pierwsze - program ochrony kupujących Allegro.

Po drugie - program ochrony kupujących banku - kart płatniczych/kedytowych (w zależności od tego w jaki sposób płaciłeś).

Uruchomiłes dwa powyższe punkty?

Poza tym, możesz sprecyzować co oznacza "nic nie dało zgłoszenie na Policję"? To przestępstwo wyłudzenia, które tak jak oszustwo jest ścigane z urzędu (art. 270 &1 KK i 286 &1 KK), więc jak nic nie dało?

 

@ Acid

Ekran według AnTuTu jet FullHD, więc wszystko OK. Test był przeprowadzany na rozdzielczości HD, a to zupełnie co innego.

 

Zastanawia mnie tylko różnica w dwóch zakładkach: SoC i System. W pierwszej jest Snap 801, w drugiej MT6582. Może nie ten ROM jest zainstalowany i stąd tak niskie wyniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zobaczyć jeszcze na podział pamięci Ustawienia - Urządzenie - Pamięć. Jeśli jest podzielona na dwa kawałki znaczy podróba no i obowiązkowo zobaczyć jak wygląda recovery jak cały ekran jest pełen chińskich krzaków zamiast schludnych guzikow do wyboru znaczy po raz drugi podróba

Tapnięte z MI4

Edytowane przez zielonyBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szulek...

Po pierwsze - program ochrony kupujących Allegro.

Po drugie - program ochrony kupujących banku - kart płatniczych/kedytowych (w zależności od tego w jaki sposób płaciłeś).

Uruchomiłes dwa powyższe punkty?

Poza tym, możesz sprecyzować co oznacza "nic nie dało zgłoszenie na Policję"? To przestępstwo wyłudzenia, które tak jak oszustwo jest ścigane z urzędu (art. 270 &1 KK i 286 &1 KK), więc jak nic nie dało?

@ Acid

Ekran według AnTuTu jet FullHD, więc wszystko OK. Test był przeprowadzany na rozdzielczości HD, a to zupełnie co innego.

Zastanawia mnie tylko różnica w dwóch zakładkach: SoC i System. W pierwszej jest Snap 801, w drugiej MT6582. Może nie ten ROM jest zainstalowany i stąd tak niskie wyniki?

Co za bzdury piszesz. To jest podróbka i tyle. Nie ma możliwości by Antutu zrobił test w rozdzielczości HD... Poza tym nie ma możliwości by CPU Z pokazał gdziekolwiek wyraz MTK czy logo czy cokolwiek innego na oryginalnym Mi4. Jeśli gdzieś jest raz drobny napis MTK to już masz telefon do śmieci czy dla dziecka do zabawy.

Pisałem tez milion razy: hotplug governor... I tyle w temacie.

Wysłane z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Caffe Allegro był tamat z linkami,ale jak wiadomo Allegro zamknęło Caffe.

masz tu stronę,poczytaj,pobierz wzór zgłoszenia,jak masz emaile o zaplacie,cokolwiek dotyczacego aukcji - zachowaj.Zrób zrzut aukcji bo zniknie w archiwum.Wypelnij i wyslij jako ostatnia deska ratunku do gościa.Jak nie bedzie odpowiedzi pozytywnej,wal na policję,zabierz potwierdzenie odebrania zgloszenia i wyślij ksero na Allegro z prośbą o udostępnienie wszelkich zapisow dotyczących aukcji od strony serwisu aukcyjnego:tzn czy gość zaplacił za wystawiona aukcję,fakt przeslania twoich pieniedzy Sprzedajacemu.Allegro może sie opierac,ale jesli ci to da,lecisz na policje i im dołaczasz do swojego zgloszenia.I czekasz......

 

osobiście bym wysłał poleconym do gościa,może jak zobaczy ksero zgłoszenia pęknie i będzie negocjował.Sprzedaż trefnego telefonu to nie tylko wyłudzenie ale handel podrobionymi przedmiotami,to dość powazne przestepstwo ale pamietaj też w jakim kraju zyjesz i licz sie z tym ze kazdy bedzie probowal umyc ręce,tak jak Allegro tak i policja.

 

http://pomoc.allegro.pl/artykul/26317/jak-zlozyc-zawiadomienie-o-przestepstwie

 

Sprzedający ma 30 dni na odpowiedź,ty nie!!! pamietaj o tym.

Edytowane przez wertjacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...