Skocz do zawartości

MIUI 20.8.6


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

2086.png

  • Poprawka braku Widevine L1 na wspieranych urządzeniach (błąd po stronie skryptu xiaomi.eu). Jeśli treści HD w Netflixie nie są widoczne, należy wyczyścić dane aplikacji
  • Poprawki błędów takich jak brak możliwości eksportu kontaktów na kartę SIM czy niskiej głośności w trakcie rozmowy na niektórych urządzeniach
  • Brak aktualizacji: Mi Mix 2S, Mi 8 Explorer Edition (brak ROM-u chińskiego – błąd kompilacji), Mi 10/Pro/Redmi K30 Pro (testy Androida 11, obecnie xiaomi.eu się nie uruchamia)
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Koniec wsparcia dla niektórych modeli

Zgodnie z decyzjami zespołu MIUI w Chinach od 5 września 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje bet MIUI dla modeli: Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Lite, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 Pro, Mi Mix 2S, Mi Mix 3, Mi Max 3.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ludzi potrafią czytać? w pierwszym poście wyraźnie napisano:

Brak aktualizacji: Mi Mix 2S, Mi 8 Explorer Edition (brak ROM-u chińskiego – błąd kompilacji), Mi 10/Pro/Redmi K30 Pro (testy Androida 11, obecnie xiaomi.eu się nie uruchamia).

Brak, oznacza brak w tym tygodniu. W kolejnym może się to zmienić i ROMy zostaną  opublikowane.

A co poniektórzy zachowują się jak... nie skomentuję.

Każdy kolejny wpis - ostrzegam - dotyczący braku ROMu dla modeli wymienionych w pierwszym poście skończy się warnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na Mi9t dialer i zielone przyciski potwierdzam..nie chcą dzwonić. Szybkich 3ch kliknięć nie próbowałem.

Kolejna sprawa to odkąd mam tą aktualizacje do dane mobilne nigdy nie wskoczyły mi na 4g. Zawsze dolatują do max h+....poza tym coś nie halo z tymi danymi bo strasznie zwolnily i dość często w ogóle potrafią nie łapać. Nie chce na razie instalować najnowszego uaktualnienia bo tam też są jakieś problemy..jakieś rady na powyższe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...