Skocz do zawartości

Smartfony Xiaomi z jakością dźwięku Hi-res


Pitb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako przy nabyłem dobrej klasy słuchawki dokanałowe to chciałbym dobrać do nich odpowiednie źródło. Na moim obecnym s10e grają fajnie lecz trochę za cicho i myślę, że jakość też jeszcze można sporo podciągnąć.  2 urządzenia nosić nie chcę więc wszelkie dapy odpadają. W związku z tym mam pytanie do użytkowników, które smartfony Xiaomi polecacie pod względem jakości muzyki przez jack? Wiem,że niektóre modele posiadają certyikat hi-res audio.Słuchawki które posiadam to Etymotic ER4XR.  Dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pitb napisał:

Witam. Jako przy nabyłem dobrej klasy słuchawki dokanałowe to chciałbym dobrać do nich odpowiednie źródło. 

Żaden z obecnych smartfonów Xiaomi nie ma dedykowanego, separatywnego DAC. Kiedyś miały go wbudowanego Mi Note i Mi Note Pro.

O ile się nie mylę,  zgodne z Hi-Res są moduły dźwięku wbudowane w najwyższe modele Qualcomm Snapdragon 855, 865. To Qualcomm Aqsitc:

https://www.qualcomm.com/products/features/aqstic

Zatem modeli z tymi procesorami musiałbyś poszukiwać.

Od siebie dodam, że na Mi 10, nawet z słuchawkami Snab, dźwięk jest baaaaaaardzo przyzwoity, choć nie tak dobry jak na wspomnianych wyżej, pierwszych generacjach flagowców Xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pitb te słuchawki mają impedancję 45Ohm, więc telefon nie jest w stanie ich napędzić. Konieczny będzie zewnętrzny DAC. 

Minimum co mógłbyś dokupić to np. Tempotec Sonata HD, jest to DAC w postaci dodatkowego kabelka podłączanego pomiędzy telefonem a słuchawkami. Lepsze rozwiązanie to np. Tempotec Sonata HD PRO. 

Najlepszym rozwiązaniem byłby DAC ze wzmacniaczem pokroju Dragonfly Black, ale jego głównym minusem jest rozmiar.

Meizu HiFi Audio Pro wydaje mi się idealnym rozwiązaniem do telefonu bo jest w postaci kabelka, ma wzmacniacz i do tego zbiera dobre recenzje za jakość dźwięku:

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/meizu-hifi-pro-usb-c-phone-dongle-dac-review.10423/

Sprzętów tego typu jest sporo, musisz poszperać w internecie. 

Edytowane przez rock'n'rolla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...