Skocz do zawartości

Hulajnoga transportowana w deszczu


Skwarek72

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników hulajnogi Xiaomi m365,

mam problem, w który przyznaję wpakowałem się sam. Transportowałem hulajnogę przez 2 godziny w deszczu. Zabezpieczyłem newralgiczne miejsca ale jakoś tym razem, pewnie z pośpiechu, nie zabezpieczyłem manetki gazu. Po dojechaniu na miejsce okazało się że jedna z 3 hulajnóg włącza się i pika. Jeszcze wtedy dawała się wyłączyć ale dosłownie na chwilę, po czym znowu się włączała i piszczała. Wiem, że liczba piknięć oznacza błąd i teraz juz nie pamiętam jaka była sekwencja. Ostatecznie dzisiaj jest taka sytuacja, że hulajnoga nie daje się wyłączyć, diody na wyświetlaczu wszystkie się świecą, światło nie włącza się ale najbardziej irytujące (poza tym że nie da się jeździć) jest piknięcie (pojedyncze) raz na 5 minut. 

Ja rozumiem, że najłatwiej jest oddać do serwisu, ale jestem na wakacjach i gdyby ktoś miał jakiś pomysł co mogę zrobić, aby ją uruchomić to byłbym wdzięczny. Z denerwującym pikaniem oczywiście mogę sobie poradzić odłączając zasilanie akumulatorem ale może da się jakoś ja „postawić na...koła” :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama manetka nie bardzo jest ot tak rozbieralna. Jej rozebranie pewnie skończy się tym że nie będzie działać.  Na początek skoro masz więcej niż 1szt hulajki przy sobie to podmień manetkę i wyklucz uszkodzenie czegoś innego.  Jeśli się okaże że to rzeczywiście manetka to proponuję kupić nową na aledrogo koszt 39zl nawet jak jesteś na wakacjach to dojdzie na drugi dzień do Paczkomatu. 

Lepszego tańszego i szybszego przywrocenia sprawności chyba nie ma.  A na serwisie jeśli stwierdza zalanie jakiegoś układu to masz po gwarancjii więc nie proponuję oddawać z takim objawem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Battery_Saver napisał:

Sama manetka nie bardzo jest ot tak rozbieralna. Jej rozebranie pewnie skończy się tym że nie będzie działać.  Na początek skoro masz więcej niż 1szt hulajki przy sobie to podmień manetkę i wyklucz uszkodzenie czegoś innego.  Jeśli się okaże że to rzeczywiście manetka to proponuję kupić nową na aledrogo koszt 39zl nawet jak jesteś na wakacjach to dojdzie na drugi dzień do Paczkomatu. 

Lepszego tańszego i szybszego przywrocenia sprawności chyba nie ma.  A na serwisie jeśli stwierdza zalanie jakiegoś układu to masz po gwarancjii więc nie proponuję oddawać z takim objawem.  

Dziękuję za podpowiedź. Hulajnoga jest już po gwarancji więc wiele nie ryzykuję. W każdym razie spróbuję namierzyć problem podmieniając manetkę. Rozumiem, że po jej odłączeniu od płytki piszczenie wskazujące na błąd jest normalne, zgadza się?

Edytowane przez Skwarek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...