Skocz do zawartości

Ładowarka indukcyjna 30W


Xavi1321

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Czy wiecie może gdzie kupić w Polsce ładowarkę indukcyjną 30W? Na stronie Xiaomi chwali się szybkim ładowaniem bezprzewodowym ale nigdzie nie mogę znaleźć ładowarki która je wykorzysta. Jak nie w Polsce to niech ktoś proszę podrzuci link do legitnej aukcji na ali, wszędzie gdzie wchodzę w tytule "Wireless Charging Stand 30W", a w opisie "Output Power: 22.5W".

Pzdr, dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.banggood.com/Original-Xiaomi-Mi-Wireless-Charger-30W-Vertical-Air-cooled-Holder-Charger-for-Xiaomi-10-9-Pro-for-iPhone-11-p-1581015.html?rmmds=myorder

 

 

Polecam

Posiadam i zapomniałem o kablach. Super wygodna i ładuje tak samo szybko jak sieciowa.

Dodatkowo w samochodzie też zainstalowałem bezprzewodową ale 20w i też daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ją kupowałem w kwietniu za 43$ i wtedy dostępna była tylko w tym sklepie. Podałem sprawdzony link, z którego ja kupowałem. Co do wentylatora to ładowarkę mam na szafce nocnej przy łóżku blisko głowy i praktyczne nie słychać jego pracy.

Ładowarka z głośnikiem jest mi niepotrzebna a poza tym jest zbyt duża dla mnie. Co do linku, który podałeś do ładowarki na Ali to niestety nie oferuje ona wysyłki bez vat-u więc jest 50/50 że wpadnie na celny i doliczą 23%vat - i to już wcale taka atrakcyjna cena nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, monsiejowa napisał:

praktyczne nie słychać jego pracy.

Ja też moją 20W mam przy łóżku, ale słabo słychać jednak przeszkadza mojej żonie i nie ma dyskusji :) Dlatego będzie głośnik bo to ładne i ma dodatkową funkcję a wcale niespecjalnie wiele droższe. Miejsca u nas też pod dostatkiem a wcale nie jest jakiś ogromny. Co do celnych to oczywiście jest zawsze loteria, aczkolwiek odpukać dużo zamawiam i jeszcze nie płaciłem nigdy. W tym kilka telefonów. Oczywiście każdy ma swoje preferencje także nie dyskutuje o wyższości jednej nad drugą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szakal88 napisał:

Ja tą ładowarkę 30W zamawiałem 

A jak twoje odczucia odnośnie wentylatorka ? Ja zrobiłem post o ładowarkach które mam, a dokładniej to o prędkościach ładowania. W tym oryginalnej ładowarce samochodowej xiaomi 20W, talerzyku 20W, sieciowych QC3.0 (taka dali do mi9) i QC 4.0 (brałem do talerzyka 20W). Ogólnie to też z samochodowej jestem zadowolony, ale chciałbym do niej dokupić przyssawkę z kulką coby to pieroństwo na szybę przykleić bo w kratce trochę drga. 

TUTAJ można podejrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witek_77

z opisu z linku widzę, że masz tą samochodową:

https://mi-home.pl/akcesoria/mi-wireless-car-charger

super sprawa z otwieraniem bocznych skrzydełek, mam zamiar kupić.

Zapodaj linka do przyssawki z kulką do szyby.

Sorry ale wg mnie to jakiś poroniony patent mocowania takiej ładowarki pod takie duże i ciężkie tel do kratki wentylacyjnej.

Widziałem, że w zestawie jest mount klejony do szyby, może niegłupio to wymyślili z uwagi na siłę, zawsze to chyba będzie mocniej trzymało niż przyssawka.

Próbowałeś go montować?

Kilka rzazy mi norm. uchwyt na przyssawkę odpadł od szyby z Huwei P20 Pro.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rob_ert niestety nie znalazłem przyssawki z kulką. Wciąż jadę na tej w kratce montowanej. Muszę poszukać tego przylepca i spróbować go zamontować. Plusem tych w kratkach jest nawiew z klimy. Telefon zimny. Minusem to, że skacze na dziurach. Mój MI9 już skacze fest a MI10 od żony w etui drewnianym waży chyba z tonę i skacze okrutnie. Ja za moją ładowarkę dałem chyba 120zł. Straszne są te ceny obecnie. Ale na prawdę ładowarka/uchwyt są świetne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witek_77

nie jest tak źle, na allegro z darmową dostawą smart od 139PLN

https://allegro.pl/listing?string=WCJ02ZM&bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-engag-dict45-ele-1-3-0813&order=p

to nie opłaca się nawet  aliexpress ciągnąć, szczególnie jeżeli ktoś może w koszty zaliczyć (VAT i podatek).

Co do kratki to już kiedyś mały tel w fordzie woziłem i po jakimś czasie miałem wyłamane plastiki. Dlatego ja na pewno przykleję, ew przyssawka. Klima latem ok, ale zimą ogrzewanie :)

Mam od kilku innych mocowań, to zobaczę czy będzie kulka pasowała. Jechałem kamperem przez kawałek europy z Mi10 Pro w uchwycie od samsunga i trzymał się na szybie. Ale uchwyt indukcyjny pewnie sam w sobie jest cięższy. Zamówię i gdy przyjdzie to dam znać czy kulka pasuje od innego, jeżeli tak to czy trzyma się dobrze na szybie. Ale może lepiej od razu przykleić na taśmę 3M, jakoś intuicyjnie sądzę, że to będzie pewniejsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witek_77

znalazłeś przylepiec? i czy zamontowałeś?

Jutro moja przychodzi więc sprawdzę jak kompatybilność z ramieniem z innego uchwytu z kulką.

Ale chyba będę kleił ten mount z zestawu do szyby. Dam znać i może jakieś fotki zrobię dla potomnych.

Szkoda, że android auto nie chodzi na BT w moim samochodzie bo działałby podczas ładowania indukcyjnego, a tak będzie trzeb przełączać kabelek.

No chyba, że zadziała ładowanie indukcyjne + podł. dodatkowy kabelek bezp. do tel. Czyli byłoby podwójne ładowanie usb-c i indukcyjne. Ciekawe czy nie ma jakiejś blokady na takie sztuczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, to ja pierwszy opiszę,

dzisiaj przyszła zamówiona na allegro z dostawą smart ~140PLN ładowarka samochodowa indukcyjna WCJ02ZM:

https://mi-home.pl/akcesoria/mi-wireless-car-charger

Fajny bajer ten czujnik zbliżeniowy no i turbo car charging, na ekranie tel. wyskakuje symbol samochodu.

Mi 10 Pro w etui z zestawu pasuje całkiem dobrze.

Dobry pomysł to uchwyt przyklejany do szyby, bo sam uchwyt telefonu z ładowaniem indukcyjnym trochę waży, jeżeli dodatkowo wsadzimy tel., który też swoje waży to normalne uchwyty mocowane na przyssawkę do szyby to może być problem z odpadaniem.

Ale niestety oryginalny uchwyt mocowany do szyby wraz z tym na kratkę (łączy się je w 1 element) są trochę za krótkie. U mnie w Kia Sorento 2019 niestety nie da się dobrze zamocować na szybie, tak żeby tel nie był pochylony do dołu. Tel jest na tyle duży, że opiera się o szybę i jest max jak się da wyregulować to jest lekko pochylony do dołu. Ok da się tak używać ale jest to jakiś minus, bo powinien być ustawiony pionowo lub delikatnie zadarty do góry. Nie da się też zamocować do np płaskiej pow. kokpitu, bo też nie da się dobre ustawić tel. W tym przypadku tel byłby za mocno zadarty do góry.

Rozmontowałem więc stary uchwyt Samsung EE-V200SABEGWW, który do tej pory używałem do Mi 10 Pro:

https://www.samsung.com/pl/mobile-accessories/vehicle-dock-v200sa-smartphone-4-5-7-screen/

Zamontowałem ramię/mount z przyssawką do szyby, przełożyłem nakrętkę kulki i zamontowałem do niego ładowarkę indukcyjną. Po włożeniu tel. nawet po b. mocnym dokręceniu niestety z łatwością się przesuwał. Kulka od Samsunga jest nieznacznie mniejsza. Tymczasowo poradziłem sobie z tym problemem owijając kulkę kawałkiem ręcznika papierowego. Trzyma teraz całkiem dobrze. Jeżeli przyssawka nie będzie odklejała się pod ciężarem uchwytu i tel. to zamienię papier na kawałek gumy. Jeżeli będzie uchwyt się odklejał od szyby to będę musiał pewnie przykleić ten oryginalny przykleić do szyby i przeboleć lekkie pochylenie do dołu.

W przypadku pochylenia ekranu do dołu jest jeszcze 1 problem, ciężej jest przełożyć czy wsadzić kolejny przewód z wtyczką do portu usb-c tel. A czasami może się to komuś zamarzyć żeby móc używać android auto na wyświetlaczu navi samochodu.

Zrobiłem test i gdy podczas ładowania indukcyjnie tel. podłączymy przewód z portu USB obsługującego android auto to tel przestaje być ładowany indukcyjnie, ładowanie jest realizowane za pomocą przewodu. Pomimo tego, że u mnie przewodowe jest wolniejsze niż indukcyjne :) Podłączenie przewodu do portu wymaga lekkiego uniesienia tel. w uchwycie, pewnie gdybym zdjął etui to nie byłoby to konieczne. Gdyby w ładowarce Xiaomi na dole zamiast otworu na wprowadzenie wtyczki byłyby widełki jak w przypadku uchwytu samsunga, to byłoby łatwiej podłączyć wtyk do portu tel. Taki wniosek racjonalizatorski dla Xiaomi, aż dziw bierze, że "inżynierowie" na to nie wpadli, tak samo jak na pomysł trochę dłuższego elementu przyklejanego do szyby :0

Potestuję jak się sprawuje w codziennym użytkowaniu, to dam znać. Obawiam się, że jednak może przyssawka nie zdać egzaminu, ale zobaczymy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kilku dniach używania,

ramię od uchwytu samsunga:

https://www.samsung.com/pl/mobile-accessories/vehicle-dock-v200sa-smartphone-4-5-7-screen/

jak na razie po kilku dniach pod swoim ciężarem trzyma się, ostatnio dłuższa podróż ~7h w jedną i 7h z powrotem, tel. praktycznie z drobnymi przerwami w uchwycie i też się trzyma.

Trochę za luźno obraca się uchwyt, bo kulka od Samsunga jest  mniejsza więc będę musiał jakąś gumkę tam faktycznie wsadzić.

"+"

bajer z czujnikiem zbliżeniowym i otwieranymi bocznymi skrzydełkami,

szybkie ładowanie indukcyjne, nie trzeba męczyć portu usb-s w tel.

"-"

brak w zestawie ramienia, które można przykleić do szyby i dobrze ustawić uchwyt, to z zestawu jest za krótkie,

skrzydełka boczne powinny trochę mocniej ściskać/trzymać tel. w uchwycie, albo powinny być trochę dłuższe, raz tel. się wysunął z uchwytu,

upierdliwość jest taka, że trzeba pamiętać, żeby tel. wyjąć z uchwytu przed wyłączeniem zapłonu, pewnie się przyzwyczaję za jakiś czas, ale mógłby być jakiś kondensator, bateryjka, która umożliwiłaby wyjęcie tel po odłączeniu zasilania.

tymczasowo nie korzystam z android auto, bo przez otwór na dole uchwytu jest ciężko wprowadzić i podłączyć wtyczkę usb-c do tel. Myślę, że gdyby tel był bez etui to by pasowało, a tak muszę otworzyć skrzydełka, unieść tel, wprowadzić wtyk przez otwór i podłączyć do tel. i ponownie zamocować tel w uchwycie.Gdyby nie był to otwór tylko U to nie byłoby problemu, a od spodu tel byłby podtrzymywany nie gorzej. Jest wiele takich uchwytów i czemu inżyniery z Xiaomi o tym nie pomyśleli, to w głowę zachodzę :)

Problemu tego pewnie niedługo nie będzie bo w androidzie 11 podobno będziemy mogli korzystać z android auto bezprzewodowo.

 

Także, uchwyt, fajny, szybko ładuje, ale ma też kilka minusów i to wcale tnie takich małych. Na szczęście nie jest drogi, an allegro ~140PLN.

Sam się zastanawiam czy kupiłbym go 2gi raz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć,

mam podobny problem, co autor posta - zmieniło się coś w tej kwestii czy wszystkie informacje z tematu aktualne? Jestem trochę zielony w tych tematach także sory, ale wolę mieć pewność, że wszystko będzie działać zanim kupię. Kolega mi polecał ten sklep - https://hamamobile.pl/ladowarki-do-telefonow - słyszeliście może o nim? Jakieś opinie? Jak dla mnie wydaje się spoko, ale to wy tu jesteście zawodowcami ;)

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...