Skocz do zawartości

MIUI 20.7.30


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

20730.png

  • Sierpniowe poprawki bezpieczeństwa dla niektórych urządzeń
  • Zmieniony wygląd Centrum funkcji w widoku horyzontalnym
  • Możliwość dodawania zaproszeń do wiadomości e-mail w aplikacji Poczta
  • Poprawki błędów, m.in. nieprawidłowego wyświetlania paska statusu w Ciemnym motywie w niektórych aplikacjach czy braku możliwości dodania spacji podczas dodawania kontaktu
  • Brak aktualizacji: Mi Mix 2S, Mi 8 Explorer Edition (brak ROM-u chińskiego – błąd kompilacji), Mi 10/Pro/Redmi K30 Pro (testy Androida 11)
  • Pełna lista PL, pełna lista EN

Koniec wsparcia dla niektórych modeli

Zgodnie z decyzjami zespołu MIUI w Chinach od 5 września 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje bet MIUI dla modeli: Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Lite, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 Pro, Mi Mix 2S, Mi Mix 3, Mi Max 3.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

  • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
  • W TWRP wybierz wipe > format data
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj. Czcionka Kudze Sans (do odnalezienia w Motywach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, acocieto napisał:

Czy  ktoś może potwierdzić problem z regulacją głośności w czasie rozmów?

Tak. Potwierdzam od iluś tam buildów. Problem rozwiązany, sam znalazłem sposób. Wejdź w /system/build.prop i daj # przed wpisem ro.config.vc_call_vol_steps=14, Restart telefonu i napisz czy działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, marcin19883 napisał:

Coś chyba z radiem FM się dzieje. Przy każdym uruchamianiu telefonu w powiadomieniach mam przez kilkanaście sekund komunikat o sprawdzaniu pamięci. Chyba coś za długo i po co sprawdza pamięć?

Tak już niestety jest, a po co sprawdza - nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mihail1 napisał:

A co z opcją wstecz przez tąpnięcie tyłu obudowy?
Ciekawe jakie telefony będą to wspierać

Wysłane z mojego MI 8 przy użyciu Tapatalka
 

Nie wiem, które. Wiem, że jest już zewnętrzna apka która pozwala te gesty aktywowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja nazywa się "Tap, Tap", nie ma jej w sklepie i można pobrać z XDA. Wczesna alfa, ale działa. No i przez to, że to aplikacja, wymaga niestety sporo uprawnień, ale jest kod źródłowy więc da się przeżyć.

Co do aktualizacji to strasznie mi się "przykro" zrobiło w telefon, jak kolejna wersja nie wyszła dla mi mix 2s. Bo ten telefon w wersji 8/256 jest ciągle mocną i zgrabną maszyną. Na szczęście ostatnia dostępna wersja działa jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie postanowiłem dać szanse miui pl na moim MI9 i póki co oprócz błedu w TWRP  "Unable to decrypt FBE device" wszystko wygląda ok. GPAY zaakceptował kartę i niby jest certyfikowany. Irytuje mnie natomiast ciągły komunikat "USŁUGA AKTUALIZACJI DZIAŁA W TLE". Mam to zignorować i wyłączyć powiadomienia czy wymusić jej zamknięcie czy jest coś nie ten teges ? Restartowałem 3x już w międzyczasie telefon, ale komunikat powraca.

WhatsApp Image 2020-08-02 at 19.19.38.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu to jest. Masz to zignorować i wyłączyć powiadomienie dla tej konkretnej usługi (nie dla całej apki, bo się powiadomienie o aktualizacji nie pojawi). Android niestety nie pozwala na stosowanie takich usług w tle (@ZduneX25 może wyjaśnić): link.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Obawiałem się tylko jakiegoś buga drenującego baterię. Tak jak pisałeś, wyłączyłem powiadomienia tylko dla usług a nie apki. Oficjalne miui12 niestety, ale zmusiło mnie do interwencji. Póki co to wróciły wszystkie funckje które usunęli w oficjalnym 12 i działa automat podświetlanie. Czyli to co przelało czarę goryczy w EEA 12. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mihail1 napisał:

Czy jest coś takiego jak menadżer haseł? W apkach w ogóle nie pamięta mi loginów itd...

Ustawienia ->  Dodatkowe ustawienia -> Język i metody wprowadzania -> Autouzupełnianie.

Wybierz Google.

Możesz też użyć wbudowanego menadżera haseł:

Ustawienia -> Hasła i bezpieczeństwo -> Menedżer haseł (tak wiem, to błąd, powinno być "menadżer"). @Orjon, skorygujesz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mihail1 napisał:

@mrosi Mam to ustawione......i nic :/ w takim razie może kiedyś zrobię full wipe i zadziała emoji6.png

Nie zadziała, bo nie masz tam danych. Wyczyść dane jakiejkolwiek aplikacji z wymogiem logowania (wszystkie dane). Wówczas będziesz musiał się zalogować. Po wpisaniu loginu i hasła system zapyta Cię, czy zapamiętać dane logowania w menadżerze haseł. Tyle.

Żeby podpowiadało hasło, musisz je mieć w bazie danych Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...