Skocz do zawartości

MIUI 20.7.30


Kacper Skrzypek

Recommended Posts

20730.png

 • Sierpniowe poprawki bezpieczeństwa dla niektórych urządzeń
 • Zmieniony wygląd Centrum funkcji w widoku horyzontalnym
 • Możliwość dodawania zaproszeń do wiadomości e-mail w aplikacji Poczta
 • Poprawki błędów, m.in. nieprawidłowego wyświetlania paska statusu w Ciemnym motywie w niektórych aplikacjach czy braku możliwości dodania spacji podczas dodawania kontaktu
 • Brak aktualizacji: Mi Mix 2S, Mi 8 Explorer Edition (brak ROM-u chińskiego – błąd kompilacji), Mi 10/Pro/Redmi K30 Pro (testy Androida 11)
 • Pełna lista PL, pełna lista EN

Koniec wsparcia dla niektórych modeli

Zgodnie z decyzjami zespołu MIUI w Chinach od 5 września 2020 r. nie będą wydawane aktualizacje bet MIUI dla modeli: Mi 8, Mi 8 SE, Mi 8 Lite, Mi 8 Explorer Edition, Mi 8 Pro, Mi Mix 2S, Mi Mix 3, Mi Max 3.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

 • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
 • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
  fastboot flash recovery twrp.img
  fastboot boot twrp.img
 • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą fastboot flash recovery twrp.img trzeba wpisać fastboot reboot, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
 • W TWRP wybierz wipe > format data
 • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install). Uwaga na modele z obecnym w firmware Antirollback (ARB) np. Redmi Note 5 Pro czy MI6X – TWRP należy wgrać najpierw komendą boot twrp.img, a potem zainstalować je w TWRP z menu Install > Install image, uruchomić ponownie recovery i wykonać wipe data z TWRP.
 • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (volume+ i power) i w sekcji Wipe przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 20.4 do instalacji z TWRP. Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek.

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych wg. tego poradnika

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć w tym miejscu.

Motyw: tutaj. Czcionka Kudze Sans (do odnalezienia w Motywach)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, acocieto napisał:

Czy  ktoś może potwierdzić problem z regulacją głośności w czasie rozmów?

Tak. Potwierdzam od iluś tam buildów. Problem rozwiązany, sam znalazłem sposób. Wejdź w /system/build.prop i daj # przed wpisem ro.config.vc_call_vol_steps=14, Restart telefonu i napisz czy działa.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

19 minut temu, marcin19883 napisał:

Coś chyba z radiem FM się dzieje. Przy każdym uruchamianiu telefonu w powiadomieniach mam przez kilkanaście sekund komunikat o sprawdzaniu pamięci. Chyba coś za długo i po co sprawdza pamięć?

Tak już niestety jest, a po co sprawdza - nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Aplikacja nazywa się "Tap, Tap", nie ma jej w sklepie i można pobrać z XDA. Wczesna alfa, ale działa. No i przez to, że to aplikacja, wymaga niestety sporo uprawnień, ale jest kod źródłowy więc da się przeżyć.

Co do aktualizacji to strasznie mi się "przykro" zrobiło w telefon, jak kolejna wersja nie wyszła dla mi mix 2s. Bo ten telefon w wersji 8/256 jest ciągle mocną i zgrabną maszyną. Na szczęście ostatnia dostępna wersja działa jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Panowie postanowiłem dać szanse miui pl na moim MI9 i póki co oprócz błedu w TWRP  "Unable to decrypt FBE device" wszystko wygląda ok. GPAY zaakceptował kartę i niby jest certyfikowany. Irytuje mnie natomiast ciągły komunikat "USŁUGA AKTUALIZACJI DZIAŁA W TLE". Mam to zignorować i wyłączyć powiadomienia czy wymusić jej zamknięcie czy jest coś nie ten teges ? Restartowałem 3x już w międzyczasie telefon, ale komunikat powraca.

WhatsApp Image 2020-08-02 at 19.19.38.jpeg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki. Obawiałem się tylko jakiegoś buga drenującego baterię. Tak jak pisałeś, wyłączyłem powiadomienia tylko dla usług a nie apki. Oficjalne miui12 niestety, ale zmusiło mnie do interwencji. Póki co to wróciły wszystkie funckje które usunęli w oficjalnym 12 i działa automat podświetlanie. Czyli to co przelało czarę goryczy w EEA 12. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

5 godzin temu, mates21 napisał:

Od tego wydania na Mi9 często nie działa przycisk danych mobilnych. Dopiero po resecie wszystko wraca do normy i mogę włączyć / wyłączyć, ale po jakimś czasie znów jest to samo. Też tak macie?

Tak, zauważyłem to przed chwilą na Mi9 SE

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

9 godzin temu, mihail1 napisał:

Czy jest coś takiego jak menadżer haseł? W apkach w ogóle nie pamięta mi loginów itd...

Ustawienia ->  Dodatkowe ustawienia -> Język i metody wprowadzania -> Autouzupełnianie.

Wybierz Google.

Możesz też użyć wbudowanego menadżera haseł:

Ustawienia -> Hasła i bezpieczeństwo -> Menedżer haseł (tak wiem, to błąd, powinno być "menadżer"). @Orjon, skorygujesz?

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1 minutę temu, mihail1 napisał:

@mrosi Mam to ustawione......i nic :/ w takim razie może kiedyś zrobię full wipe i zadziała emoji6.png

Nie zadziała, bo nie masz tam danych. Wyczyść dane jakiejkolwiek aplikacji z wymogiem logowania (wszystkie dane). Wówczas będziesz musiał się zalogować. Po wpisaniu loginu i hasła system zapyta Cię, czy zapamiętać dane logowania w menadżerze haseł. Tyle.

Żeby podpowiadało hasło, musisz je mieć w bazie danych Google.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 • mrosi zamknął ten topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...